DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Piotr Semka o wycofaniu się PiS z ustawy degradacyjnej: sukces frontu obrony Jaruzelskiego

Piotr Semka o wycofaniu się PiS z ustawy degradacyjnej: sukces frontu obrony Jaruzelskiego
Fot. Adam Chełstowski / FORUM

- Konkluzja po spotkaniu w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej jest taka, że ta sprawa nie będzie regulowana na poziomie ustaw. Natomiast można rozmawiać o symbolicznym, za pomocą uchwały, ocenieniu osób i wydarzeń z przeszłości – tymi słowami rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński podsumował efekty piątkowej narady z udziałem m.in. samego prezydenta, a także ministra obrony Mariusza Błaszczaka, przewodniczącego sejmowej komisji obrony Michała Jacha oraz dyrektora Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jana Józefa Kasprzyka.

 

- Obóz polityczny PiS uznał, że do tej sprawy w formie ustawy nie będzie wracał – rozwiał złudzenia znacznej części elektoratu PiS Krzysztof Łapiński. Rzecznik dodał, że rozważane są formy „symbolicznego, a więc za pomocą uchwały, ocenienia osób, czy wydarzeń z przeszłości”.

 

Zapowiedź rezygnacji z pomysłu, który cieszył się dużym poparciem zwolenników Zjednoczonej Prawicy, podsumował publicysta Piotr Semka. Na antenie Polskiego Radia 24 ocenił, iż prezydent wiele stracił u swych dotychczasowych wyborców wetując ustawę degradacyjną.

 

Ta sprawa jest najbardziej bolesna dla pokolenia, które świadomie przeżyło 13 grudnia. Prawica nie miała okazji wcześniej, by ustawę degradacyjną przeprowadzić. Front obrony Jaruzelskiego odnosi sukcesy – mówił autor „Do Rzeczy”. – Moim zdaniem, trzeba było ograniczyć ustawę do WRON. Im więcej osób ta ustawa obejmuje, tym bardziej tworzy się front wspólnoty strachu. Absurd polega na tym, że PiS jest walony po głowie za pisanie historii na nowo, a i tak boi się wprowadzić tę ustawę. Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że „sprawę jest  zamknięta” była kapitulacją – stwierdził Piotr Semka.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

RoM

 

 

 


DATA: 2018-04-21 15:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jenjerał trzymał Polaków pod kluczem niczym w więzieniu, a na Zachód wyjechała dziatwa komuchów, która dzisiaj szerzy komunizm i psuje te kraje niczym pasożyt! Nic dobrego nie było w PRLu, no chyba, że lata za Gierka, kiedy to za wysokoprocentową pożyczkę naród dostał fiacika i tymczasowo banany! Po za tym obowiązywało chwalenie najeźdzcy, szalało sktrytobójstwo i głód! Milicja szykanowała naród, a ludziska stali po nocach w kolejkach, nawet po papier toaletowy, co za pogarda. Najlepiej postąpił ten, co na toaletę zabierał gazetę pt."trybuna ludu"
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
Generał Jaruzelski dbał o Polskę. Miliony ludzi nie musiało opuszczać rodzin i szukać pracy na obczyźnie . Mieliśmy silną armię. Byłam dumna ze swego kraju.
ponad 1 rok temu / Aga
 
POPiS rządzi w najlepsze. Ustalenia z Magdalenki wciąż aktualne. Patriotyczne gadki to tylko zmyła Dudy i Jarosława.
ponad 1 rok temu / Polak Oszukany
 
Piłat w Wielki Piątek zawinił, PiS wieszają.
ponad 1 rok temu / Semusz
 
Widzę,że do treści tych moich szybkich komentarzy muszę dołożyć swoją fraszkę! Niegasnący Tu przyklęknie Tam przyklaśnie, Inni gasną On nie zgaśnie!!!
ponad 1 rok temu / Jan Orawicz
 
W PRL jako strefę okupacyjną ZSRR nie można zalicząć do wolnej Polski!! Stąd tamte odnaczenia - to okupacyjne obłudniki, wieszane na piersiach zdrajców Polski z nadania okupanta Polski. Takim zdrajcą był Bierut,Jaruzelski- - lista długachna tych czerwonych faryzeuszy,zainstalowanych na wielu czołowych posadach w pseudorzadzie PRL! To była robota sowieckiego okupanta naszego kraju. Te blachy nie wolno nam Polakom HONOROWAĆ!!A także tych zdrajów którym okupant sowiecki wieszał na ich zdradnych piersiach.Można honorowąć tylko obecne odznaczenia już wolnej RP. Ale tymi odznaczeniami nie wolno odznaczać nawet ćwierć piersi byłych sługusów sowieckiego okupanta Polski! A zatem niechże Pan Prezydent Duda bardzo głęboko się zastanowi w czym rzecz i o co chodzi z odznaczeniami!! Wolną Polskę mamy dopiero od kilku lat!!!
ponad 1 rok temu / Jan Orawicz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.