DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Piotr I. odpowie za znieważenie prof. Bogdana Chazana. Lewicowcowi nie spodobało się, że lekarz odmówił wykonania aborcji

Piotr I. odpowie za znieważenie prof. Bogdana Chazana. Lewicowcowi nie spodobało się, że lekarz odmówił wykonania aborcji
Fot. Ordo Iuris

Trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 5 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji PRO – Prawo do Życia oraz opublikowanie treści wyroku na portalu goniec.com – to kara dla Piotra I., za szkalowanie prof. Bogdana Chazana jakiego dopuścił się w odwecie za odmowę wykonania aborcji przez lekarza. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Lewicowy działacz, w felietonie opublikowanym 11 lipca 2014 r. na portalu tygodnika „goniec.com”, znieważył prof. Bogdana Chazana nazywając go „zwyrodnialcem”, „pomyleńcem”, „człowiekiem bez sumienia”, „zła na miarę biblijną”, „wcieleniem szatana”. Atak na znanego ginekologa i ówczesnego dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie nastąpił z uwagi na powołanie się przez niego na klauzulę sumienia i odmowę dokonania aborcji w kwietniu 2014 roku. Po niemal dwóch latach, 28 czerwca br., zapadł wyrok w sprawie przeciwko Piotrowi I., którą w imieniu prof. Bogdana Chazana wytoczyli prawnicy Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Jak poinformował Instytut Ordo Iuris, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa orzekł, że Piotr I. jest winny zarzucanych mu czynów i skazał go na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 5 tys. zł nawiązki na rzecz Fundacji PRO – Prawo do Życia oraz nakazał mu opublikowanie treści wyroku na portalu „goniec.com”. Oskarżony musi też przeprosić prof. Chazana i pokryć koszty postępowania. Wyrok nie jest prawomocny.

 

„Piotr I. nie stawiał się na kolejnych rozprawach, sabotując w ten sposób pracę wymiaru sprawiedliwości. Ostatecznie doprowadzono go na rozprawę główną w asyście policji”- informuje Instytut.

 

W ostatnich miesiącach to już kolejna udana interwencja prawników Instytutu Ordo Iuris w obronie wolności sumienia i prawa do tzw. klauzuli sumienia polskich lekarzy oraz wszystkich osób stawianych w sytuacji konfliktu sumienia. Warto przypomnieć, że w kwietniu br. prof. Chazana musiał przeprosić Leszek Miller, za publiczne znieważające wypowiedzi pod jego adresem. Były premier opublikował wówczas przeprosiny na łamach „Rzeczpospolitej” i w serwisie Polskiej Agencji Prasowej przyznając, że jego opinia na temat lekarza była „krzywdząca i niezasłużona”. Prof. Chazana reprezentowali mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

 

 

Źródło: ordoiuris.pl

MA

 

 

 


DATA: 2016-06-28 16:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Klauzula sumienia - mogą się na nią powoływać osoby które pracują w prywatnej służbie zdrowia.Państwowe szpitale są opłacane przez wszystkich i mają prawo do leczeni.Ci którzy kierują się klauzulą niech wybierają specjalizację która nie zmusza ich do wyboru.Panie Piotrze głowa do góry.
ponad 4 lata temu / Urszula
 
to on jeszcze nie siedzi i wyrok jest nieprawomocny? oj wolno dalej sprawiedliwość dochodzi do celu;
ponad 4 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.