DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Piotr Gliński o postkomunistach w kancelarii Komorowskiego. Gen. Koziej oczekuje przeprosin

Piotr Gliński o postkomunistach w kancelarii Komorowskiego. Gen. Koziej oczekuje przeprosin
fot. Krystian Maj / Forum

Piotr Gliński w rozmowie z Tomaszem Nałęczem na antenie TVN24 zasugerował, iż złe postrzeganie prezydenta Komorowskiego ma związek z postkomunistycznym składem jego kancelarii. W zeszłym roku Komorowski został wygwizdany podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. W tym roku z szacunku dla uczestników powstania… nie pokazał się na Powązkach.

 

Prof. Piotr Gliński i prof. Tomasz Nałęcz rozmawiali na antenie TVN24 o wizerunku prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ustępujący prezydent nie pojawił się w tym roku na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego, ponieważ w zeszłym roku podczas godziny „W” na warszawskich Powązkach został wygwizdany. Prezydent zrezygnował ze swego udziału z powodu „szacunku do powstańców”, aby nie stać się przyczyną ekscesów.

 

- Wiarygodność polityka, mówimy o prezydencie Polski, jest oceniana tak dlatego, że jego kancelaria jest w dużej mierze zbudowana przez ludzi związanych z blokiem komunistycznym, z tymi, którzy kiedyś byli zwolennikami interesu narodowego innego kraju, nie Polski – skomentował Piotr Gliński. Dla przykładu polityk PiS wymienił szefa BBN, gen. Stanisława Kozieja, twierdząc, iż był szkolony przez GRU.

 

- Czuję się zażenowany i widzę, że rzeczywiście pan profesor Gliński bardzo chce być wicepremierem w rządzie PiS-u – odpowiedział Tomasz Nałęcz, sprowadzając swą argumentacje do zarzutu ad personam. W dalszej części wypowiedzi rzecznik prezydenta Komorowskiego odwołał się do straszenia retoryką nienawiści, piętnując wylewany 1 sierpnia przez PiS „potok nienawiści” oraz „plucie na wszystkich, którzy mają inne poglądy czy inną przeszłość, której nie można zmienić”.

 

- Gen. Koziej był szkolony przez GRU. Obrona przez pana prezydenta postkomunistycznych służb wojskowych odbija się później tym, że część Polaków, którzy są związani z Powązkami, z Powstaniem Warszawskim, ocenia polityka, który postępuje w taki sposób, a nie inny – przekonywał prof. Gliński.

 

Do sprawy odniósł się sam gen. Koziej, pisząc na swoim Twitterze: „Liczę, że Pan prof. @PiotrGlinski zreflektuje się i jednak przeprosi”. Były szef BBN pozwolił sobie również na niewybredny komentarz: „A nowe pokolenia już weszły, są, decydują. I żadne straszenie ich rzekomymi GRU, SRU i PIERDU nie ma sensu”.

 

 

Źródło: tvn24.pl

FO
DATA: 2015-08-02 11:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TheModern - ale jemu widać coś przeszkadzało skoro uciekł z tego rządu cyt. za jednym z portali: "Kozieja do rządu Kazimierza Marcinkiewicza zaprosił Radosław Sikorski, a gdy premierem został Jarosław Kaczyński, Koziej podał się do dymisji."
ponad 4 lata temu / red_is_bad
 
The modern. Idź się uczyć gimbusie jeden. Za PiSu żadnego Kozieja nie bylo w kancelarii prezydenta etc. A kto byl? Jak się tamten nazywal? Jak juz się nauczysz historii,to będziesz wiedział.
ponad 4 lata temu / as
 
Ciekawe, że jak gen. Koziej był w rządzie PiSu to jego wykształcenie wam nie przeszkadzało.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Postkomuchy chcą zanegować rzeczywistość. Jakie to komusze !
ponad 4 lata temu / zniesmaczony
 
@NN - nie nie każdy jest zły, ale ważne w jakich szkołach i gdzie zdobywa się to wykształcenie temu powinni Polacy przyglądać się szczególnie wybierając swoich najlepszych reprezentantów na tego typu stanowiska...tam gdzie generał Koziej je zdobył uczono wierności aż po grób innemu systemowi i innym zwierzchnikom niż Polski Rząd. Warto o tym pamiętać i przekazywać to młodemu pokoleniu aby oni przekazali to w przyszłości swoim dzieciom, może wtedy Polska będzie Polską !!!
ponad 4 lata temu / 1_strzał
 
Czy każdy człowiek, gdy zdobywa wykształcenie w szkołach nie polskich to zaraz jest zły. Admirał Urung kończył szkoły niemieckie. Wiele ludzi kończyło szkoły niepolskie,bo innych o wyższym poziomie nie było.To już wróg. Więcej poważnej oceny nieprzyjaciół. Nie godzi się, aby profesor posługiwał się takim językiem.Tu widać konformizm.
ponad 4 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.