DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Piosenkarka Lady Gaga chce modlić się za kobiety, które nie mogą dokonać aborcji

Piosenkarka Lady Gaga chce modlić się za kobiety, które nie mogą dokonać aborcji
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Amerykańska piosenkarka Lady Gaga skomentowała zapisy nowego prawa, które chroni życie, obowiązującego w stanie Alabama w USA. Artystka stwierdziła, że będzie się modliła za wszystkie kobiety, które ze względu na regulację chroniącą życie, nie będą mogły zabić swojego poczętego dziecka.

 

„To hańba i modlę się za wszystkie kobiety i dziewczynki, które ucierpią z rąk tego systemu” – napisała na Twitterze amerykańska piosenkarka. To reakcja na wprowadzenie nowego prawa w stanie Alabama. Ustawodawca zdecydował o zwiększeniu ochrony życia ludzkiego poprzez zakazanie zabijania dzieci nienarodzonych prawie we wszystkich przypadkach. Aktualnie kobiety będą mogły zdecydować się na aborcję jedynie w przypadku poważnego zagrożenia życia.

 

Znana z ogromnych kontrowersji Lady Gaga słusznie oceniła, że należy podejmować modlitwę w intencji kobiet w ciąży, ale niestety piosenkarka kieruje się błędnymi przesłankami. Na jej westchnienie do Pana Boga nie mogą liczyć kobiety sprzeciwiające się aborcji oraz zmuszane do popełnienia tego straszliwego czynu. Oburzenie Lady Gaga w związku z wprowadzeniem większej ochrony życia w Alabamie to nie jedyna reakcja celebrytów. Negatywnie na ustawę zareagowali również Rihanna, Selena Gomez oraz Alec Baldwin.

 

Przypomnijmy, że w połowie maja władze amerykańskiego stanu Alabama prowadziły prawo antyaborcyjne zakazujące przerywania ciąży niemal we wszystkich przypadkach. Wprowadzając nowe prawo pro life, Alabama stała się amerykańskim liderem w fundamentalnej kwestii obrony życia dzieci poczętych.

 

Zakaz aborcji został przegłosowany przez Senat Alabamy stosunkiem głosów 25 do 6. Zgodnie z nowymi przepisami lekarzowi, który dokona zabiegu, będzie grozić do 99 lat więzienia. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której występuje poważne zagrożenie życia matki. Po długich sporach senatorowie nie wprowadzili wyjątku, dopuszczającego aborcję w przypadkach gwałtu i kazirodztwa.

 

Nowe przepisy spotkały się z ogromnym sprzeciwem „wyznawców” cywilizacji śmierci. Zapowiedzieli oni zaskarżenie ustawy do sądu federalnego stanu Alabama.


Jak zauważa Fundacja Pro – Prawo do Życia powołujące się na badania Elliot Institute, ponad połowa przypadków aborcji w USA jest spowodowana mocną presją ze strony rodziny, opieki społecznej lub pracodawcy. „Legalna aborcja może doprowadzić do ukrywania czynów kazirodczych, gwałcicieli, do przymuszania pracownic do zabicia dziecka pod groźbą zwolnienia z pracy i do wielu innych makabrycznych czynów, które ciężko sobie dziś wyobrazić. Twierdzenie celebrytów oraz propagatorów zabójstw na nienarodzonych, którzy wolą udawać, że obejmują troską kobiety, jest więc niczym innym, jak hipokryzją” – czytamy na stronie Fundacji.

 

 

Źródło: stopaborcji.pl

WMa


DATA: 2019-05-25 11:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet jeśli btak aborcji zabija, to i tak lepiej umrzeć jako ofiara, niż żyć jako kat.
17 dni temu / Do Ww
 
Ciekawe do kogo się modli
21 dni temu / Syk
 
To starsze, że zgwałcone kobiety, dzieci są na niższej pozycji niż płód. A co do zdania o śmierci, to brak aborcji często zabija..
21 dni temu / Ww
 
W Piśmie Świętym Jezus powiedział, że umrze na Krzyżu, "aby wielu z was miało życie wieczne". Także nie za wszystkich, a za wielu. To jest duża różnica.
22 dni temu / Do "mama"
 
Coraz więej pożytecznych idiotów. Kiedyś to totalniacy rasowo wyznawali ateizm i to w wersji skrajnie materialistycznej. Z zimną krwią mordowali. Teraz ludzi zupełnie pogięło i modlą się o zło, wierzą, że ratują matkę planetę, albo budują nowy Syjon republikanie w USA, albo wprowadzając hybrydę kapitalistyczno-socjalistyczną robią komunizm. Ludzie zgłupieli do reszty i stoczyli się do bezsensownego pogaństwa, mdłych kultów panteistyczno-deistycznych i tym podobnych rozwiązań emo. Stare czasy bolszewików strzelających w zimną krwią w tył głowy odeszły, a nadszedł jakiś wesołkowaty cyrk, do którego dołącza nawet co bardziej emocjonalne duchowieństwo. No ale pewnie za tą inwazją pożytecznych idiotów co to modlą się o aborcję kryją się ponurzy szermierze czystego bolszewizmu, którzy tylko czekają na masowe mordy i grabież bez żadnych refleksji i ze zwierzęcym stoicyzmem.
22 dni temu / aaa
 
Czy potrafi się modlić?
22 dni temu / andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68515"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.