DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Piosenkarka Lady Gaga chce modlić się za kobiety, które nie mogą dokonać aborcji

Piosenkarka Lady Gaga chce modlić się za kobiety, które nie mogą dokonać aborcji
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Amerykańska piosenkarka Lady Gaga skomentowała zapisy nowego prawa, które chroni życie, obowiązującego w stanie Alabama w USA. Artystka stwierdziła, że będzie się modliła za wszystkie kobiety, które ze względu na regulację chroniącą życie, nie będą mogły zabić swojego poczętego dziecka.

 

„To hańba i modlę się za wszystkie kobiety i dziewczynki, które ucierpią z rąk tego systemu” – napisała na Twitterze amerykańska piosenkarka. To reakcja na wprowadzenie nowego prawa w stanie Alabama. Ustawodawca zdecydował o zwiększeniu ochrony życia ludzkiego poprzez zakazanie zabijania dzieci nienarodzonych prawie we wszystkich przypadkach. Aktualnie kobiety będą mogły zdecydować się na aborcję jedynie w przypadku poważnego zagrożenia życia.

 

Znana z ogromnych kontrowersji Lady Gaga słusznie oceniła, że należy podejmować modlitwę w intencji kobiet w ciąży, ale niestety piosenkarka kieruje się błędnymi przesłankami. Na jej westchnienie do Pana Boga nie mogą liczyć kobiety sprzeciwiające się aborcji oraz zmuszane do popełnienia tego straszliwego czynu. Oburzenie Lady Gaga w związku z wprowadzeniem większej ochrony życia w Alabamie to nie jedyna reakcja celebrytów. Negatywnie na ustawę zareagowali również Rihanna, Selena Gomez oraz Alec Baldwin.

 

Przypomnijmy, że w połowie maja władze amerykańskiego stanu Alabama prowadziły prawo antyaborcyjne zakazujące przerywania ciąży niemal we wszystkich przypadkach. Wprowadzając nowe prawo pro life, Alabama stała się amerykańskim liderem w fundamentalnej kwestii obrony życia dzieci poczętych.

 

Zakaz aborcji został przegłosowany przez Senat Alabamy stosunkiem głosów 25 do 6. Zgodnie z nowymi przepisami lekarzowi, który dokona zabiegu, będzie grozić do 99 lat więzienia. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której występuje poważne zagrożenie życia matki. Po długich sporach senatorowie nie wprowadzili wyjątku, dopuszczającego aborcję w przypadkach gwałtu i kazirodztwa.

 

Nowe przepisy spotkały się z ogromnym sprzeciwem „wyznawców” cywilizacji śmierci. Zapowiedzieli oni zaskarżenie ustawy do sądu federalnego stanu Alabama.


Jak zauważa Fundacja Pro – Prawo do Życia powołujące się na badania Elliot Institute, ponad połowa przypadków aborcji w USA jest spowodowana mocną presją ze strony rodziny, opieki społecznej lub pracodawcy. „Legalna aborcja może doprowadzić do ukrywania czynów kazirodczych, gwałcicieli, do przymuszania pracownic do zabicia dziecka pod groźbą zwolnienia z pracy i do wielu innych makabrycznych czynów, które ciężko sobie dziś wyobrazić. Twierdzenie celebrytów oraz propagatorów zabójstw na nienarodzonych, którzy wolą udawać, że obejmują troską kobiety, jest więc niczym innym, jak hipokryzją” – czytamy na stronie Fundacji.

 

 

Źródło: stopaborcji.pl

WMa


DATA: 2019-05-25 11:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet jeśli btak aborcji zabija, to i tak lepiej umrzeć jako ofiara, niż żyć jako kat.
4 miesiące temu / Do Ww
 
Ciekawe do kogo się modli
4 miesiące temu / Syk
 
To starsze, że zgwałcone kobiety, dzieci są na niższej pozycji niż płód. A co do zdania o śmierci, to brak aborcji często zabija..
4 miesiące temu / Ww
 
W Piśmie Świętym Jezus powiedział, że umrze na Krzyżu, "aby wielu z was miało życie wieczne". Także nie za wszystkich, a za wielu. To jest duża różnica.
4 miesiące temu / Do "mama"
 
Coraz więej pożytecznych idiotów. Kiedyś to totalniacy rasowo wyznawali ateizm i to w wersji skrajnie materialistycznej. Z zimną krwią mordowali. Teraz ludzi zupełnie pogięło i modlą się o zło, wierzą, że ratują matkę planetę, albo budują nowy Syjon republikanie w USA, albo wprowadzając hybrydę kapitalistyczno-socjalistyczną robią komunizm. Ludzie zgłupieli do reszty i stoczyli się do bezsensownego pogaństwa, mdłych kultów panteistyczno-deistycznych i tym podobnych rozwiązań emo. Stare czasy bolszewików strzelających w zimną krwią w tył głowy odeszły, a nadszedł jakiś wesołkowaty cyrk, do którego dołącza nawet co bardziej emocjonalne duchowieństwo. No ale pewnie za tą inwazją pożytecznych idiotów co to modlą się o aborcję kryją się ponurzy szermierze czystego bolszewizmu, którzy tylko czekają na masowe mordy i grabież bez żadnych refleksji i ze zwierzęcym stoicyzmem.
4 miesiące temu / aaa
 
Czy potrafi się modlić?
4 miesiące temu / andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.