DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Prof. Legutko: przed wyborami 2019 projekt „Zatrzymaj Aborcję” nie zostanie podjęty

Prof. Legutko: przed wyborami 2019 projekt „Zatrzymaj Aborcję” nie zostanie podjęty
Prof. Ryszard Legutko. Fot. You Tube/WDR

Z pewnością przed wyborami jesiennymi w kolejnym roku ta sprawa nie stanie – powiedział w sobotę w Krakowie o obywatelskim projekcie zakazu tak zwanej aborcji eugenicznej europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, prof. Ryszard Legutko.

 

Podczas wieczornej sesji Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny, który odbywa się w Krakowie, z sali padło pytanie pod adresem obecnego przy stole prezydialnym jednego z prelegentów – profesora Ryszarda Legutki. Autorka nawiązała do ekspresowego trybu, w jakim parlamentarzyści obozu rządzącego potrafią skutecznie przeprowadzić przez kolejne instancje – od pierwszego czytania w Sejmie aż do podpisu prezydenta – preferowane projekty ustaw.

 

- Ostatnio, w poniedziałek mieliśmy takie dodatkowe święto z uwagi na piękną rocznicę, setną, odzyskania niepodległości przez Polskę. Właściwie w ciągu kilku dni dostaliśmy extra ten poniedziałek wolny. Dlaczego o tym mówię? Dlatego, że w Sejmie już od jakiegoś czasu czeka projekt obywatelski, podpisany przez niemal 900 tysięcy Polaków. Moje pytanie jest takie: Czy pan profesor, jako osoba, która jest [spośród obecnych na konferencji – red.] najbliżej, jak mniemam, władzy i rządzących, ale też ma największe doświadczenie w polityce, czy może powiedzieć, jak, według pana, ta sytuacja się rozwinie, i czy się w ogóle rozwinie, i czy mamy na co czekać? Jak profesor uważa? – spytała Aleksandra Węgrzynowska, która przedstawiła się jako matka czwórki dzieci i osoba związana z jedną spośród krakowskich poradni rodzinnych. Podjęcie tej kwestii wywołało brawa na konferencyjnej sali.

 

Profesor Legutko wydawał się być zaskoczony i zmieszany pytaniem, odpowiedział jednak o wiele bardziej konkretnie niż zazwyczaj czynią to w sprawie ochrony życia jego koleżanki i koledzy z Prawa i Sprawiedliwości. – Powiem tyle, że oczywiście ja nie jestem przy "źródle", większość czasu spędzam w Brukseli i Strasburgu, ale z tego, co wiem, to tam się toczą cały czas spory. Natomiast przed wyborami przyszłorocznymi na pewno nic się nie stanie. To jest po prostu niemożliwe, natomiast po wyborach zobaczymy, co będzie. Państwo wiecie, że prezydent jakieś tam poparcie wyraził dla tego [projektu], ale z pewnością przed wyborami jesiennymi w kolejnym roku ta sprawa nie stanie – stwierdził.

 

Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny, pod hasłem Płodność listu, który dotarł z przyszłości: 50 lat Humanae vitae, odbywa się od piątku do niedzieli w krakowskiej auli Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ulicy Stradomskiej. Organizatorami wydarzenia są: metropolita krakowski ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

 

 

Źródła: własne PCh24.pl, You Tube/WDR Kraków.

RoM, LuK

 

 


DATA: 2018-11-19 15:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cisowianka w tle... Ironia? Może mi się tylko źle wydaje? Na pewno wydaje mi się, że moim obowiązkiem, jako katolika, o ile rządzący nie zmienią tego bezprawia, jest pominięcie PiSu przy najbliższych wyborach. Sprawa legalnego mordu na dzieciach jest priorytetowa, jednak do tego dochodzi cały szereg innych błędów rządzących - poddanie się w sprawie ustawy o SN, stałe bazy armii państwa o standardach terrorystycznych, brak sensownej polityki zagranicznej, pisanie przez Izrael polskiego prawa, wpuszczenie pani Mosbacher na urząd, tolerancja ambasador Izraela, zalanie rynku pracy tanią siłą roboczą, zwłaszcza z wrogiej nam Ukrainy, chore "prawo pracy" - antyludzkie przepisy zniewalające Polaków, brak zdecydowanej postawy wobec oponentów, cały gabinet Morawieckiego plus Duda - do wymiany. Wstyd i hańba! Zdrada Boga, Kościoła i Narodu. O tym drugim nie chce mi się pisać.
ponad 1 rok temu / Łukasz Barczyk
 
Niestety funkcjonuje jeszcze wielu użytecznych idiotów, którzy myślą że PiS to partia katolicka i narodowa. Każde głosowanie na temat życia przez nich jest uwalane. O ich idolu Lechu Kaczyńskim nie wspomnę bo nie chcę pastwić się nad zmarłym. Wystarczy wspomnieć sprawę Arcybiskupa Wielgusa.
ponad 1 rok temu / PrPr
 
Drogi PiSie, już siekiera przyłożona do pnia drzewa.
ponad 1 rok temu / qlnick
 
do PauliMich: Dobrze, niech zatem udowodnią, że się mylił. Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, że to wcale nie jest prywatna opinia prof. Legutko, tylko przekaz kuluarowych rozmów w PIS.
ponad 1 rok temu / mm
 
Ja w demonokracji udziału nie wezmę. W 2015 oszukali mnie ostatni raz.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Piszesz: "Utrata władzy przez PiS to powrót postkomuny". Daj namiary na wróżkę która ci to wywróżyła.
ponad 1 rok temu / do ka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.