DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Mariusz Błaszczak: Polska nie podpisze paktu z Marrakeszu w sprawie migracji

Mariusz Błaszczak: Polska nie podpisze paktu z Marrakeszu w sprawie migracji
Mariusz Błaszczak. FOT.Michal Dyjuk/FORUM

Polska nie podpisze paktu z Marrakeszu w sprawie migracji – oświadczył we wtorek na antenie Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk stwierdził, że dokument przygotowany przez ONZ „nie jest dobrym rozwiązaniem”, a jego efektem będzie „spotęgowanie”, a nie „ograniczenie” kryzysu migracyjnego.

 

Pakt ONZ w sprawie migracji ma zostać oficjalnie przyjęty w grudniu bieżącego roku Marrakeszu. Zawartym w nim „rozwiązaniom” sprzeciwiają się jednak m.in. Stany Zjednoczone, Austria, Węgry, Czechy, Bułgaria i Australia, których władze zapowiedziały, że nie podpiszą dokumentu. Głos w sprawie zabrał również na początku listopada premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu oznajmił, że jest wysoce prawdopodobne, iż Polska dołączy do grona krajów sprzeciwiających się polityce ONZ.

 

Do sprawy odniósł się we wtorek w radiowej Jedynce szef MON Mariusz Błaszczak. Polityk zapytany, czy Polska nie podpisze tego dokumentu, powiedział, że tak. – Uważamy, że to nie jest dobre rozwiązanie. To nie jest metoda, która pozwoliłaby ograniczyć kryzys migracyjny, a wręcz przeciwnie tylko by spotęgowała kryzys i spotęgowała jego skutki – argumentował.

 

Szef MON podkreślił, że w sprawie powstrzymania kryzysu migracyjnego Polska współpracuje z innymi krajami  w ramach Grupy Wyszehradzkiej. – Ta współpraca bardzo dobrze rozwijała się i rozwija się w sensie zdolności właśnie do przeciwdziałania kryzysowi migracyjnemu – zaznaczył.

 

Wypowiedź Mariusza Błaszczaka, to kolejna zapowiedź ze strony przedstawicieli obozu rządzącego. Wcześnie w podobnym tonie wypowiadali się m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński oraz minister ds. humanitarnych Beata Kempa.

 

Będę rekomendował panu premierowi, polskiemu rządowi odstąpienie od podpisania porozumienia w Marrakeszu w grudniu tego roku ws. Global Compact, czyli w sprawie porozumienia, które stawia znak równości między imigracją nielegalną a migracją legalną – powiedział minister Joachim Brudziński.

 

 – Globalny pakiet migracyjny jest przede wszystkim szkodliwy z polskiego punktu widzenia – oświadczyła z kolei minister Beata Kempa.

 

Zapowiedzi to jednak nie wszystko – najważniejszy jest ostateczny efekt, czyli odrzucenie paktu ONZ i powiedzenie stanowczego nie masowemu przypływowi afrykańskich i islamskich imigrantów do krajów Europy.

 

Wyraź sprzeciw wobec porozumienia o imigracji i podpisz petycję do premiera Mateusza Morawieckiego!

 

Apel w tej sprawie można podpisać TUTAJ

 

Źródło: Polskie Radio

TK

 

 

 

 


DATA: 2018-11-20 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie, "że jest wysoce prawdopodobne, iż Polska dołączy..." - tylko nalezy powiedziec, ze na 100% Polska nie dolaczy do podpisania paktu "z diablem".
6 miesięcy temu / H-elka
 
Odpowiedź na interpelację nr 25626 w sprawie Deklaracji z Marrakeszu Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk Warszawa, 09-11-2018 Szanowny Panie Marszałku, w odpowiedzi na interpelację nr 25626 Pana Posła Roberta Winnickiego w sprawie Deklaracji z Marrakeszu uprzejmie przedstawiam odpowiedzi na pytania. 1. Dlaczego Pański rząd podpisał powyższy dokument? Decyzja o podpisaniu Deklaracji z Marrakeszu wpisuje się w kontekst współpracy i utrzymywania relacji politycznych między państwami Unii Europejskiej i Afryki(...)
6 miesięcy temu / Bez żadnego trybu
 
RiGCz. Raz na ruski rok, ale jednak.
6 miesięcy temu / M
 
Politycy dużo obiecują, a zwykle po fakcie okazuje się, że zwyczajnie okłamali ludzi. W sprawie uchodźców też było wiele obietnic.
6 miesięcy temu / karol
 
News w stylu : "Łobuzy uratowali życie staruszce - przestali ja kopać". I co, mam skakać do góry z powodu decyzji PiS-u? Łaski nie robią. Polski premier i każdy polski polityk na pierwsze sugestie o projektach szkodliwych dla polskich obywateli powinien odpowiadać, bez chwili namysłu :" Nie ma mowy, po moim trupie!" A tak to trzymają ludzi w niepewności by odtrąbić urojony sukces (nie daliśmy się zrobić w konia).
6 miesięcy temu / Leaf427
 
dlaczego jakoś mu nie wierzę?
6 miesięcy temu / lolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64270"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.