DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Piknik rodzinny z hamulcowymi „Zatrzymaj Aborcję”. Obłuda partii rządzącej obnażona

Piknik rodzinny z hamulcowymi „Zatrzymaj Aborcję”. Obłuda partii rządzącej obnażona
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Dwoje polityków PiS, którzy przyczynili się do zablokowania prac nad obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję” wzięło udział w Pikniku Rodzinnym w Siemianowickim Centrum Kultury. Towarzyszyli im wolontariusze, którzy przypomnieli ich postawę w zakresie obrony życia.

 

Chodzi o Bożenę Borys-Szopę i Grzegorza Matusiaka, którzy skutecznie przyczynili się do zablokowania procedowania w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy. Wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina wprawdzie nie zostali wpuszczeni na piknik, ale ich plakaty były widoczne dla jego uczestników.

 

Jak relacjonuje Fundacja, mimo że wydarzenie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oficjalnie było otwarte, mało kto miał szansę spotkać się z politykami. Większość ludzi stała na zewnątrz Siemianowickiego Centrum Kultury. Mimo trudności okazało się, że posłowie Matusiak i Borys-Szopa przechodzili obok miejsc, w których stali obrońcy życia z plakatami.

 

Poseł Matusiak na widok plakatu ukazującego zabite dziecko przystanął niedaleko, chwilę popatrzył i odszedł na parking. Tam ponownie odwrócił się i znowu przez kilka sekund przyglądał się banerowi. Wcale nie było mu do śmiechu… Moment ten sfotografował jeden z wolontariuszy” – relacjonuje Fundacja Życie i Rodzina.

 

Gdy „swój” baner zobaczyła Bożena Borys-Szopa (z napisem informującym, że biernością przyczynia się do zabijania codziennie trójki dzieci), puściły jej nerwy, „rzuciła w stronę obrońców życia nieprzyjemną uwagę i odeszła”.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że Piknik Rodzinny zorganizowała partia, która oficjalnie mieniąc się opcją pro life pozwala na zabijanie bezbronnych, niepełnosprawnych dzieci, akcja Fundacji Życie i Rodzina była tam bardzo potrzebna. Rodzina z samej swej nazwy wskazuje na to, że powstaje ze zrodzenia kolejnych pokoleń. Jak zatem prowadzić politykę prorodzinną pozwalając na bestialskie zabijanie dzieci jeszcze przed narodzeniem? Żadne pieniądze, tak hojnie rozdzielane społeczeństwu z jego podatków, nie zapewnią ochrony życia od poczęcia. Trzeba ustawy stawiającej kres aborcji” – komentuje Fundacja.

 

Bożena Borys-Szopa aktualnie sprawuje funkcję ministra rodziny, poseł Grzegorz Matusiak nadal przewodniczy podkomisji, do której trafił projekt „Zatrzymaj Aborcję”.

 

Źródło: Fundacja Życie i Rodzina

MA


DATA: 2019-07-23 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy Kaję Gródek i Grzegorza Brauna.To więcej nie można chcieć.Konfederacja
ponad 1 rok temu / Jastrząb
 
@ wyborca jest jeszcze konfederacja, nie wiem czy będą startować w wyborach, ale oni naprawdę są katoliccy. Trochę mi się nie podoba ze się złączyli z Korwinem, ale moje sumienie już mi nie pozwala głosować na pis. Kiedyś głosowałam, teraz jestem rozczarowana...
ponad 1 rok temu / Polka
 
czy w takim razie głosować na kukuz 15? To wydaje się rozsądne wyjście.
ponad 1 rok temu / wyborca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.