DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Pikieta „Stop Pedofilii” rozbita przez Straż Miejską. Furgonetka organizatorów odholowana

Pikieta „Stop Pedofilii” rozbita przez Straż Miejską. Furgonetka organizatorów odholowana
fot. YouTube / Fundacja Pro Tv

Funkcjonariusze straży miejskiej w niezwykle agresywny sposób zakłócili przebieg pikiety Fundacji Pro-Prawo do Życia oraz doprowadzili do odholowania samochodu „Stop pedofilii”, który kilka tygodni temu stał się celem fizycznego ataku aktywistów LGBT.

 

„Fundacja Pro - Prawo do Życia zorganizowała pikietę pod ratuszem w Warszawie. Celem był między innymi sprzeciw wobec polityki prezydenta Stolicy, Rafała Trzaskowskiego. Władze Warszawy przeznaczyły w ciągu ostatnich 2 lat 7 milionów złotych na dofinansowanie organizacji zajmującymi się orientacjami seksualnymi” – czytamy na stronie Strona Życia, serwisie Fundacji Pro-Prawo do Życia.

„Straż Miejska postanowiła bezprawnie odholować Fundacyjny samochód. Strażnicy w pewnym momencie zaczęli po prostu szarpać uczestników zgromadzenia, którzy nagrywali interwencję i próbowali odzyskać swoje prywatne rzeczy zostawione w samochodzie” – podaje Fundacja. „Czy funkcjonariusze robili to na zlecenie Prezydenta Warszawy?” – pyta.

Jak dowiadujemy się z relacji uczestników, policja pilnująca zgromadzenia nie reagowała. „Nie reagowała również, gdy podszedł człowiek spoza zgromadzenia, zamierzając ukraść elementy nagłośnienia i dopiero interwencja przedstawiciela Fundacji sprawiła, że człowiek został zatrzymany” – zaznaczają uczestnicy.

 

 


Pikieta była zgłoszona do Urzędu Miasta i została zorganizowana w sposób legalny. Jak zaznaczają członkowie Fundacji, to pierwszy raz kiedy Straż Miejska w tak bezprecedensowy sposób interweniuje podczas pikiety przestrzegającej przed związkami środowisk LGBT z pedofilią.

 

- Z tak agresywną postawą służb spotkałem się pierwszy raz - zaznacza Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro-Prawo do Życia, który - jak widać na nagraniu - stał się ofiarą agresji jednego z funkcjonariuszy. - Na spotkanie z nami przyszło kilku urzędników, nawet pan Paweł Rabiej zaszczycił nas swoją obecnością - dodaje. - Pikieta było zorganizowana całkowicie legalnie, została zgłoszona w odpowienim urzędzie, tym bardziej dziwi agresywna postawa funkcjonariuszy (...) opłacani przez ratusz aktywiści zostali niedawno aresztowani, więc pewnie trzeba było zaciągnąć do pomocy Straż Miejską - sugeruje Dzierżawski.

 

Podobnie sprawa wyglada w przypadku odholowania furgonetki organizacji. - Widać jaką wściekłość wywołują prezentowane na plandece prawdziwe informacje. Ta furgonetka przeszkadzała Straży Miejskiej już wcześniej, prowadzący ją działacze byli zatrzymywani - podkreśla prezes Fundacji Pro. Jak dodaje, Straż Miejska nie podała żadnych konkretnych przyczyn odholowania pojazdu.

 

Jedna z osób zatrzymanych w sprawie profanacji pomnika Chrystusa przed Kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu okazała się aktywistą LGBT zatrzymanym wcześniej za napaść i pobicie członków Fundacji Pro-Prawo do Życia. Jak się okazało, Michał Sz. powinien spędzać ten czas za kratami, natomiast sędzia z sądu rejonowego dla Warszawy Mokotowa, wypuściła go wolno, pomimo, że w jego sprawie prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt.

 

Źródło: własne PCh24.pl / stronazycia.pl
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-06 14:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Gość Mark Twain napisał: "istnieją trzy rodzaje kłamstwa; kłamstwa,duże kłamstwa i statystyka". Tyle w temacie.
1 miesiąc temu / ollek
 
Czy tutaj chodzi o pedofile w Kościele katolickim wśród księży? Tak to odebrałem. Jeśli tak to całkowicie popieram Straż miejską i prezydenta Trzaskowskiego.
1 miesiąc temu / ewenement
 
Jaki gospodarz miasta, tacy strażnicy. Pomyśleć, że groziło nam to na terenie całego kraju.
1 miesiąc temu / Wodzu
 
Brawo dla fundacji Pro prawo do życia
1 miesiąc temu / Robcik
 
Chore. Ta straż powinna zostać ukarana, jak nie przez lewackiego prezydenta to kogoś wyżej.
1 miesiąc temu / Ela
 
A gdzie ludzie ....wszyscy sie pochowali a takie tłumy i krzyki na forach internetowych są zeby wyjsc na ulice ,a jak jest mozliwosc i wazna sprawa w ktorej trzeba zabierac głos to nie ma nikogo
1 miesiąc temu / Gg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.