DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Pikieta przed szpitalem Pro-Familia w Rzeszowie

Pikieta przed szpitalem Pro-Familia w Rzeszowie

Dziś przed Specjalistycznym Szpitalem Pro-Familia w Rzeszowie odbyła się pikieta przeciwko zabijaniu dzieci poczętych w tej placówce. Wzięło w niej udział ponad stu obrońców życia.  Kolejną pikietę przed placówką zaplanowano na 8 lutego.

 

Na transparentach osób pikietujących pojawiły się informacje, że w Specjalistycznym Szpitalu Pro-Familia zabija się dzieci z zespołem Downa. Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do życia, który brał udział w pikiecie podkreślił, że w ten sposób obrońcy życia chcą zaprotestować przeciwko zabijaniu dzieci poczętych w tej placówce. W jego ocenie, nie sposób biernie przyglądać się temu, co się dzieje, stąd pikieta.

 

Okazało się niedawno, że w szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie dokonywane są aborcje eugeniczne. My natomiast organizujemy pikiety wszędzie tam, gdzie takie zabiegi mają miejsce, po to, żeby ten proceder powstrzymać. Szpital jest od tego, żeby leczyć i ratować ludziom życie, tymczasem na oddziałach ginekologicznych często życie się odbiera. Nie można nad tym przejść obojętnie – mówi Dzierżawski i dodaje, że dotychczasowe doświadczenia fundacji uczą, że pikiety budzą sumienia. – Z tego też powodu jesteśmy w Rzeszowie, licząc, że tutejsi lekarze w końcu się obudzą. Żeby takie przebudzenie miało miejsce, często potrzeba wielu takich prób. Chyba że dyrekcja zadeklaruje, że zabiegi aborcji nie będą więcej wykonywane w tym szpitalu – zauważa Mariusz Dzierżawski.

 

Dyrekcja szpitala Pro-Familia w Rzeszowie w wydanym oświadczeniu zaprotestowała przeciwko kreowaniu wizerunku szpitala jako placówki aborcyjnej. Jak wynika z danych, od grudnia 2013 r. dokonano tam trzech aborcji. Powołując się na klauzulę sumienia, udziału w asystowaniu przy kolejnych aborcjach odmówiła część pielęgniarek ze szpitala Pro-Familia.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam


DATA: 2014-01-22 20:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do wszystkich Rzeszowian kórzy są katolikami: Kolejna pikieta odbędzie się dnia 22.02. 2014 roku pod szpitalem Profamilia, przyjdzcie! W tym szpitalu mordowane są chore dzieci nienarodzone! Niech będzie nas jak najwięcej! Zapraszamy matki z dziećmi, szczególnie matki z dziećmi chorymi! Nie bójcie się dawać świadectwa wiary! Pamiętajmy że milczenie również jest poparciem !!! Walczmy o prawa do życia dla tych dzieci, bo jeżeli my tego nie zrobimy, one nie będą potrafiły zawalczyc o swoje życie samodzielnie! Pomóżmy tym malutkim istotkom aby ujrzały w swoim życiu słoneczko, poczuły zapach kwiatów, poczuły dotyk wiatru we włosach,. aby miały szansę na zabawę z rodzeństwem, aby miały szansę przytulić się do piersi swojej mamy! niezależnie od tego jak długo będą żyły, nie odbierajmy im tej szansy, pomóżmy im ..
ponad 6 lat temu / kasia
 
brawo panie Mariuszu; Pan i pani Kaja Godek to jedne z najjaśniejszych gwiazd w naszym, niestety, zmanierowanym społeczeństwie; prowadźcie nas do zwycięstwa na mordercami naszych bezbronnych dzieci; niech Pan Wam zawsze przyświeca swoim blaskiem w tej drodze
ponad 6 lat temu / jaro
 
Brawo Rzeszowianie!!!
ponad 6 lat temu / halicz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.