DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2019 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Rozczarowany: jako ostatnie sprowadzono ciała pilotów jakoby z powodu największych trudności w rozpoznaniu. A teraz proszę obejrzeć zdjęcia dziobu tu154 z kabiną pilotów, z której wyleciały tylko szyby. Czy osoby znajdujące się z kabinie pilotów wyrzuciło przez okna, czy może wyszły o własnych siłach? Między kabiną pilotów a przedz. pasażer. jest ściana. Ta ściana może być np. pancerna. Dziób zachował się w najlepszym stanie podobnie jak oba podwozia. Czy te "strzelające nity" nie przestrzeliły opon kół? Na zdjęciach widać, jakby były napompowane. Jedno podwozie oblepione błotem = miało kontakt z ziemią, drugie czyste. Oni dla zabicia jednego człowieka zestrzelili koreańskiego Boeinga (HL7442), lot KAL007, 269 ofiar.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
@Rozczarowany: co moze dac dopuszczenie niezaleznych ekspertow do materialow dowodowych skoro nie ma zadnej pewnosci ze materialy te albo ich czesc nie pochodza z Marsa? W kwestii czarnych skrzynek juz udowodniono manipulacje po stronie ru.
ponad 4 lata temu / kvt
 
@małygrek: nie pamiętam. A zresztą, obecnie nie interesuję się intensywnie Smoleńskiem, dopóki (jak wyjaśniłem) niezależni eksperci nie będą mieć możliwości by własnoręcznie przebadać dowody :(
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Szanowny Rozczarowany! Ja wiem, że ich podobijano. Nie wszystkich, tylko pilotów. Dowodu nie przedstawię z wiadomego względu, ale mamy poszlakę, która ma walor 100% dowodu. Proszę tylko odpowiedzieć na pytanie, czyje ciała sprowadzono do Polski jako ostatnie z powodu niemożności ich rozpoznania?
ponad 4 lata temu / małygrek
 
@małygrek: nie chodzi mi o wszystkie osoby, ale o te kilka które miały szansę przeżyć. Istnieje hipoteza że zostały dobite już po katastrofie, a następnie obwiniono o ich obrażenia "strzelające nity samolotu". Proszę nie pytać o dowody - co prawda widziałem zdjęcia na których położenie otworu wlotowego i wylotowego "nitu" (z fragmentem mózgu który wypłynął) pasują do strzału z pistoletu, ale nie mam pewności czy te zdjęcia nie są zmanipulowane.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Strzelające nity? Kto tak twierdzi? Nit może zabić, ale z powodu niskiej masy (stop AL) może spowodować zranienie, wybić oko, zabić - niezwykle niefortunnie musiałby się przebić pod czaszkę, przeciąć aortę, trafić w serce. Teoretycznie możliwe, ale nie w przypadku prawie 100 osób w jednym wypadku. Wg chirurgów charakter obrażeń wskazuje na poddanie ciał denatów wysokiemu ciśnieniu: pourywane kończyny, głowy, rozerwane ciała. Takie skutki niezwykle rzadko towarzyszą katastrofom komunikacyjnym do których dochodzi przy znacznych prędkościach. Szkoda, że admin nie puszcza linków, bo podałbym takie do zdjęć ofiar z miejsca smoleńskiej katastrofy.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
no i dlaczego zdjęcie jest trzeźwego jak są zdjęcia z miejsca zdarzenia pijanego? Poza tym Pan Wasiukiewicz już przegrał, bo honorny jest i nie złoży zawiadomienia o przestępstwie, a tamci to wykorzystają i to wkrótce.
ponad 4 lata temu / hk
 
@małygrek: "Część ludzi powinna była przeżyć" - katastrofę tak, ale nie "strzelające po katastrofie nity" ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Szanowny TheModern: nie napisałem, że Macierewicz gada bzdury, lecz że częściowo podzielam krytyczną ocenę jego osoby. Nie to, CO mówi, lecz JAK powoduje, że staje się niewiarygodny i prowokuje oceny takie, jak Twoja. Spróbuj odróżnić treść od sposobu jej wyrażania. Macierewicz po "mistrzowsku" spala wszytko, za co sie nie weźmie. Spalił teczki, wskutek czego odwołano rząd Olszewskiego, spalił sprawę WSI, wskutek czego zieloni nadal faktycznie rządzą, spalił Smoleńsk, podają prawdę w skandaliczny, ogłupieńczy, demagogiczny i emocjonalny sposób. Ten człowiek, podobnie jak JKM, pali wszytko, czego się dotknie. To chyba nie przypadek, że rozłożył na łopatki jedne z kluczowych problemów politycznych Polski. Sposób działania Macierewicza i JK-M: utrącić każdą prawdę, najważniejsze sprawy ośmieszyć, zdeprecjonować, unieważnić i wywołać powszechne zniechęcenie męczącym i niewiarygodnym słowotokiem.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
probleme jest nie to, co mówi Macierewicz, lecz jak mówi. Macierewicz wykonuje to samo zadanie, co Korwin-Mikke: mowi prawdę w taki sposób, że nikt tej prawdy nie chce słuchać, bo mówi niewiarygodnie: emocjonalnie, niekiedy bełkotliwie, w sposób budzący podejrzenia. To jest jedna z metod dezawuowania i deprecjacji prawdy jako takiej; błaznowi nikt nie uwierzy choćby głosił ewangelię. Uważam, że oba ww. panowie robią to celowo, ponieważ nie raz obserwowałem ich w sytuacjach niepublicznych, gdy zachowywali się normalnie ergo wiarygodnie: wypowiedzi były spokojne, wyważone, bez emocji, emfazy itp. Podane przykłady dowodzą jedynie, że w bardzo podobnych katastrofach tu154 okazał się bardzo wytrzymałym i bezpiecznym samolotem i jest takim naprawdę. W obiegowej opinii pilotów uchodzi za jedyny, który nigdy nikogo nie zabił (wskutek wad konstr. czy wykonawczych). Katastrofa smoleńska nie powinna się w skutkach różnic od dwóch przywołanych. Część ludzi powinna była przeżyć.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
Modemiku, masz naprawdę jakąś wewnętrzną blokadę. Czy ja gdziekolwiek uznawałem tezy Macierewicza za nieomylne, że uparłeś się by udowodnić mi że gadał bzdury? Kontrowersyjne opinie w kwestii Smoleńska wygaduje wiele osób, i to z obu stron "barykady", w tym naiwni lewacy którzy zapewniali że to niemożliwe by Putin był w stanie bez mrugnięcia okiem zabić kilkadziesiąt osób (być może w porozumieniu z częścią władz polskich), a zaraz potem razem z Tuskiem udawać żałobę. Jeszcze raz powtórzę, ale trochę inaczej (może teraz do Ciebie dotrze): SAMODZIELNIE MYŚLĄCY ludzie nie mogą mieć w tej kwestii (zamach czy nie zamach) jakiejkolwiek pewności, dopóki resztki samolotu nie zostaną zwrócone i uczciwie zbadane. I dlatego ja nie używam w temacie Smoleńska sformułowania "na pewno". Cieszy mnie że wreszcie użyłeś zwrotu "Nie wykluczam innych możliwości", gdyż to krok w dobrym kierunku. Dobrze byłoby gdybyś go używał nie tylko w kwestii Smoleńska :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Jak widzisz małygrek także potwierdza, że Antek gada bzdury. Nie wykluczam innych możliwości, ale to co mówi Antek i jego ekipa należy uznać za bzdurę np. Antek mówi, że do wybuchu doszło w momencie ścięcia brzozy, jakiś czas później Cieszewskiego mówi, że brzozę ścięto kilka dni wcześniej. Z tego wynika, że samolot wybuchł na lotnisku w Warszawie.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Tu154, który spadł w Domodiedowie 4 grudnia 2010, miał na pokładzie 171 osób, tylko 2 zginęły, ponad 50 było rannych. Maszyna rozpadła się na 3 części, baki prawie pełne paliwa. To był rejs Moskwa - Machaczkała. Inny tu154 lądował w tajdze z pasażerami (Iżma, rep. Komi), podchodząc do lądowania z prędkością ok. 400 km/h (dopuszczalna - 235 km/h). Skosił kawał lasu, nikt nie zginał, a po wyciągnięciu spomiędzy drzew i drobnych naprawach - odleciał na remont prosto do Samary.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
Tu154, Domodiedowo,4/12/2010; runął z wys. ok. 80 m, po tym, jak zgasły silniki. Zanim zetknął się z ziemią, skosił nie jedną brzozę, lecz kawał lasu. Proszę uważnie wysłuchać np. relacji. Czy w Polsce powiedzieli tej katastrofie? Jej parametry są niemal identyczne ze Smoleńskiem, a faktycznie gorsze, bo silniki nie pracowały, podczas gdy w polskim szły pełna mocą i choćby polski tupolew skosił jeszcze kilka brzóz, to i tak poleciałby dalej. Proszę zwrócić uwagę za słowa reportera: oni nie nazwali tego katastrofą, lecz awaryjnym lądowaniem; to było zaledwie kilka miesięcy po Smoleńsku! Gdyby potraktowali to jako katastrofę, zupa by się rozlała.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
Modemiku, właśnie to Twoje zdanie "Pewność to ja mam, że WSZYSTKO co mówił szalony Antek i jego "niezależni eksperci" to bzdury" - potwierdza to co napisałem o idiotach w moim poprzednim poście, i jeszcze powtórzę. Poza tym, oczywiście że żaden niezależny ekspert nie był w Smoleńsku i nie badał wraku, bo nie miał i nie ma takiej możliwości. Więc powtarzam: dopóki resztki samolotu nie zostaną zwrócone i uczciwie zbadane, to TYLKO IDIOCI mogą mieć PEWNOŚĆ co do którejkolwiek wersji (zamach czy nie zamach). A co do szczegółów technicznych, to masz okazję wykazać się odpowiadając na merytoryczne argumenty forumowicza "małygrek" :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
The Modern: "nitrogliceryna jest tak czuła, że wybucha w palcach, a trotylu nie używa się od 70 lat." Akurat znam technologię i charakterystykę nitrogliceryny i innych mat. wybuchowych. Nie ma Pan racji; nitrogliceryna wprawdzie może eksplodować od wstrząsu, ale tylko w pewnych warunkach. Na pokładzie Tu 154 jej nie było. TNT jest nadal produkowany i stosowany jako składnik wielu mat. wyb. Rozumiem i podzielam częściowo Pan ocenę Macierewicza; to wszechstronny dyletant. Proszę jednak nie wylewać dziecka z kąpielą: samolot został rozerwany wskutek eksplozji, do której doszło w przedziale pasażerskim. Historie z brzozą są niedorzeczne: brzoza o tej średnicy nie jest w stanie uszkodzić płata tego samolotu w sposób uniemożliwiający dalszy lot, a upadek z tej wysokości i przy tej prędkości może się zakończyć najwyżej przełamaniem kadłuba, nawet na kilka części, w szczególnie niekorzystnym przebiegu - oderwaniem skrzydeł lub stateczników.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
Pewność to ja mam, że WSZYSTKO co mówił szalony Antek i jego "niezależni eksperci" to bzdury. Co do reszty to mnie to nie obchodzi, bo jest to robione tylko po to by zarobić na katastrofie smoleńskiej. Każdy kto wierzy w bajeczki Antka był zwyczajnym idiotą. Z kilku powodów: 1. Badania "naukowe" - żaden "ekspert" Antka nie był w Smoleńsku. 2. Antek nie jest fizykiem i się na tym zwyczajnie nie zna. 3. Kolejne wersje wydarzeń Antka nie trzymałaby się kupy. 4. Bajeczka o trotylu i nitroglicerynie była bzdurą od razu gdy się ukazała i nie trzeba było wiele szukać - nitrogliceryna jest tak czuła, że wybucha w palcach, a trotylu nie używa się od 70 lat. Jeszcze trochę tego jest ale mi się nie chce wymieniać.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Modemiku, każdy idiota powie że się nie zalicza do idiotów. U idiotów nie istnieje bowiem samokrytycyzm i umiejętność przyznania się do błędu, nawet gdy ten błąd zostanie ewidentnie udowodniony. Idiota, napotykając na merytoryczne argumenty i pytania - milknie lub bezmyślnie wyzywa na oślep. Miałeś wiele razy okazję wykazać że nie jesteś idiotą, np. odpowiadając na proste pytania w wątku http://www.pch24.pl/tak-strzela-policja--wsrod-rannych-po-marszu-niepodleglosci-sa-przechodnie-i-pokojowi-demonstranci-,32071,i.html Nie skorzystałeś z okazji, więc sprawa jest jasna :) Natomiast w kwestii Smoleńska też nie przytaczasz ŻADNYCH argumentów, a jedynie inwektywy wobec osób mających odmienne zdanie. A tak naprawdę, to dopóki resztki samolotu nie zostaną zwrócone i uczciwie zbadane, to tylko idioci mogą mieć PEWNOŚĆ co do którejkolwiek wersji (zamach czy nie zamach).
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Kim był ten kolega Wildsteina, który zaatakował kobietę? Czy nie jakiś potomek Goldberga-Różańskiego albo może banderowiec... Czy zdjęcia zostaną upublicznione?
ponad 4 lata temu / hm
 
Drogi The Modern. Chiałby chyba każdy normalny człowiek, by było tak, jak napisałeś, że to nie zamach, lecz nieszczęśliwy wypadek, ale niestety prawa fizyki są nieubłagane: to był zamach. Tupolewa rozniosła bomba zainstalowana na pokładzie. Ale dobrze, że tak piszesz, bo i masz prawo, i dobrą wolę, ale niestety, to był skutek spisku.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
Szalony Antek Macierewicz, który wszędzie widział zamach jest skompromitowany, a GP go popierała, mimo iż każdy myślący widział, że bajeczki Antka nie trzymają sie kupy. Jego teorie okazały sie totalną bzdurą (bo chyba mi nie powiesz, że prezentowanie głosu samolotu przez Cieszewskiego czy wysadzanie puszek po piwie to poważne doświadczenia naukowe). Zdecydowana większość, która w to wierzyła to zwykli idioci. Dlatego też nie czytam GP, bo do nich się nie zaliczam.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Wasiukiewicz źle to rozegrał. Powinien był się dać "prawie zabić". Wówczas Dawid "Mam znanego tate" już siedziałby na dołku, a my moglibyśmy bez ogródek powiedzieć: Żydzi nas biją. Tylko tyle i aż tyle.
ponad 4 lata temu / małygrek
 
Modemiku, tylko idiota NA PEWNO WIE że nie był to zamach, mimo poważnych i nie obalonych poszlak świadczących o tym że MÓGŁ być to zamach. Natomiast, abstrahując od Smoleńska, idioci (w tym tzw. pożyteczni idioci) to m.in. ci którzy nie potrafią samodzielnie wyciągać logicznych wniosków, tylko bezmyślnie rzucają hasełkami oderwanymi od rzeczywistości. Tak więc skoro twierdzisz że GPC to gazeta dla idiotów, więc czemu jej nie czytasz? ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@TheModern " @Jerry Gazeta Polska to Gazeta dla idiotów wierzących w zamach w Smoleńsku. " Toś powiedział... a ty to kto? od maskirówki czy od brzozy i anodiny?
ponad 4 lata temu / jaaconieja
 
Wasiutyński powinien pójść na 2 tygodnie do szpitala i na obdukcje. Wówczas prokurator z urzędu zajmie się sprawą i trafi ona do sądu. Ciekawe czy Wildsztajna wówczas prokuratura i sąd potraktuje ulgowo i wyda wyrok, na wniosek prokuratora "2 miesiące w zawieszeniu na pół roku". Wówczas będziemy wiedzieć na 100% w jakim żyjemy państwie i kto nami rządzi.
ponad 4 lata temu / sługa władców
 
To mordobicie odbyło się przed czy po Marszu? Łby w kapturach czy w kominiarkach?
ponad 4 lata temu / jack
 
Wildstein okazal sie po prostu kryminalista i bojowkarzem.Mozna miec inne zdanie na rozne tematy na tym polega dyskurs spoleczny ale by w ten sposob zalatwiac roznice pogladowe.To powinien byc koniec bandyty Wildsteina.
ponad 4 lata temu / Zbyszek Nowak. Radom
 
@ewf Nawet S. Michalkiewicz pisał, już dawno, coś o tym, że państwo polskie tak naprawdę nie istnieje, a wszyscy dobrze wiemy, że istnieje naprawdę i ma się świetnie (dowodem na to jest np. "spisek kelnerów")
ponad 4 lata temu / tata
 
@John Galt Taaa "niezrównany" Michalkiewicz, co to wszędzie widzi spiski - wiadomo kogo.
ponad 4 lata temu / ewf
 
Odnośnie do GPC, GP, Frondy to najtrafniej i najlepiej opisuje je niezrównany p. Stanisław Michalkiewicz! GPC czy GP to takie współczesne Po Prostu...
ponad 4 lata temu / John Galt
 
To są niepoważne gnoje. Żaden mężczyzna nie odda swoich spraw w ręce milicji. To smoluchy rządne sensacji.
ponad 4 lata temu / flick
 
Jerry. Jestem zmuszony przyznać Ci rację.
ponad 4 lata temu / Leo
 
@Jerry Gazeta Polska to Gazeta dla idiotów wierzących w zamach w Smoleńsku.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Wasiukiewicz nie powinien zostawić tej sprawy. Wildstein powinien odpowiedzieć za to przed sądem. To jest poważne zagrożenie dla życia i zdrowia Pana Wasiukiewicza i jego rodziny, gdy tacy ludzie chodzą sobie na wolności, jak Wildstein. @Jerry I Fronda.
ponad 4 lata temu / Bojownik
 
A gdzie w tym wszystkim jest Polska~, dobro Narodu i Stwórca oraz Jezus Chrystus ?!
ponad 4 lata temu / Stanisław
 
Wygląda na to, że "Gazeta Polska Codziennie", to kolejna gazeta dla Polaków, w której trudno znaleźć Polaka.
ponad 4 lata temu / Jerry
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.