DZIŚ JEST:   15   LISTOPADA   2019 r.

Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
 
 
 
 

Pijany mistrz nadchodzi! Światowa Agencja Antydopingowa wykreśliła alkohol z czarnej listy

Pijany mistrz nadchodzi! Światowa Agencja Antydopingowa wykreśliła alkohol z czarnej listy
Źródło: pixabay.com
#SPORT    #ALKOHOL    #DOPING    #AGENCJA    #ANGTYDOPINGOWA    #SUBSTANCJA    #DOZWOLONA

Światowa Agencja Antydopingowa uznała, że alkohol zostanie usunięty z listy zakazanych substancji. Tak od stycznia 2018 roku sportowcy będą mogli bezkarnie stawać w szranki „pod wpływem” i ścigać się na „podwójnym gazie”.

 

Z dniem 1 stycznia 2018 roku, decyzją Światowej Agencji Antydopingowa (WADA) alkohol zostanie usunięty z listy zakazanych substancji. Od tego momentu narodowe organizacje antydopingowe nie będą zobowiązane do przeprowadzania testów na obecność alkoholu.

 

Jeszcze do końca roku alkohol będzie traktowany jako substancja zakazana. Zabroniono go używać w czterech sportach: samochodowym, motorowodnym oraz w lotnictwie i łucznictwie. WADA postanowiła to zmienić i poinformowała, że „wszystkie te federacje zostały już poinformowane o zmianie, by mogły do końca roku dostosować do nowych reguł swoje przepisy”.

 

Jaki będzie kolejny krok WADA? Organizacja w 2019 roku spotka się w Katowicach i wybierze nowe władze. Zostanie dokonany także przegląd Światowego Kodeksu Antydopingowego. Czy na ułaskawienia będą wtedy mogły liczyć kolejne dziś niedozwolone w sporcie środki?

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2017-10-01 12:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co za tytul:) szapoba!
ponad 2 lata temu / lukki
 
Wielu sportowców już wcześniej grała na podwójnym gazie, era hokeistów (szczególnie tych "zabijaków", czyli enforcerów) pod wpływem alkoholu to głownie lata 90. Nasz skoczek, Wojciech Fortuna, swój najsłynniejszy skok oddał na potężnym kacu, więc miał w sobie promile. Jakoś nie słyszałem by ktokolwiek wyciągał jakiekolwiek konsekwencje. To bardziej martwy przepis, testy to pic, żeby nie powiedzieć lipa. W 99% przypadków alkohol jest wręcz antydopingiem, bo obniża koncentrację oraz wydłuża czas reakcji. Tak więc, decyzja w zasadzie całkowicie neutralna dla większości środowiska sportowców. Jeśli oczekiwać od sportowców bycia wzorem dla młodzieży itd, to oczywiście bardzo źle jeśli ich idol pije przed meczem, ale z drugiej strony, sportowcy z pewnością nie są zbyt dobrym wzorcem, bo doping farmakologiczny, zażywanie narkotyków oraz problemy z prawem wielu sportowców (w tym na przykład przemoc domowa) są chyba jednak większym problemem niż picie alkoholu.
ponad 2 lata temu / incuss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.