DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Pijacki eksces w kościele. 21-letni mężczyzna sprofanował Najświętszy Sakrament

Pijacki eksces w kościele. 21-letni mężczyzna sprofanował Najświętszy Sakrament
fot.: mazowiecka.policja.gov.pl

Bluźnierstwo w kościele w Wyszkowie! Pijany mężczyzna wszedł na Ołtarz, po czym wyjął z tabernakulum Najświętszy Sakrament, a następnie część Ciała Chrystusa rozsypał po podłodze, a część w bezczelny sposób spożył.

 

To jednak nie wszystko: bluźnierca wsiadał na znajdującą się przy szopce bożonarodzeniowej figurę wielbłąda i udawał, że ją ujeżdża. Wszystko zaś zostało przez niego „okraszone” wulgarnym komentarzem.

 

Sprawcę tego świętokradczego aktu, 21-letniego mężczyznę, zatrzymała miejscowa policja. Zdaniem śledczych przestępca dopuścił się złamania 196 artykułu kodeku karnego o „obrazie uczuć religijnych”, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Pijacki eksces w wyszkowskim kościele miał miejsce w miniony czwartek na kilka minut przed poranną Mszą Świętą. O zbezczeszczeniu Najświętszego Sakramentu śledczych poinformował miejscowy ksiądz.

 

Mężczyzna podczas aresztowania miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez policję. 21-latek przyznał się do popełnionych czynów, po czym w piątek został zwolniony.

 

Źródło: wpolityce.pl

TK


DATA: 2018-01-15 11:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakim sposobem otworzył tabernakulum?
ponad 2 lata temu / Ajot
 
Takie ataki będą co raz częściej.. Sporo pytań... "Dlaczego". Pewnie klucz był blisko. Tzn że należy go wykładać jak naj później, tuż przed rozpoczęciem Eucharystii!!! Prawdą jest, że uczymy się na błędach i takich wydarzeniach!!
ponad 2 lata temu / empt
 
W ramach dekomunizacji określenie obraza uczuć religijnych powinno być zastąpione przez prawidłowe: obraza prawdy wiary. Nasza wiara nie opiera się na uczuciach, ale na Prawdzie.
ponad 2 lata temu / Solidarny
 
Cywilnie? To tylko z naruszenia dóbr osobistych? Czyich? Można zastanowić się nad regulaminem z karą umowną. Ale dochodzenie jest słabe (znacie sądownictwo). Bez dobrych karnych przepisów nie ma szans. W katolickim kraju powinien być jednak przepis o obrazie majestatu Boga. Nigdy bym tak nie pomyślał, ale po kilku takich sprawach, chyba nie ma wyjścia. Przecież nie chodzi o uczucia religijne, ani światopogląd, ani mowę nienawiści (a tu była). Chodzi o majestat samego Boga! Weźcie x. Guza zapytajcie.
ponad 2 lata temu / PK
 
Skutki róbta co chceta.
ponad 2 lata temu / gzk
 
Dodatkowo powinien odpowiedzieć za naruszenie własności prywatnej. Otwarcie Tabernaculum można podpiąć pod włamanie. Trudno jest znaleźć paragraf na bluźniercze obejście się z Nśw. Sakramentem, jednak od biedy "naruszenie uczuć religijnych" to załatwia. Ale nie można nie mówić o skandalicznym włamaniu i naruszeniu własności prywatnej! Albowiem, gdy już lewica zlikwiduje zapis o "urażeniu uczuć religijnych", to nie będzie można w żaden sposób tak bezczelnego ataku ukarać. A przecież po przestąpieniu progu Kościoła obowiązuje choćby niepisany regulamin, jak w każdej przestrzeni prywatnej. Ktoś, kto go łamie, powinien odpowiadać cywilnie, a nawet karnie, jeśli czyn ma znamiona włamania (np. otwarcie Tabernaculum).
ponad 2 lata temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.