DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Pieta i czarny Pan Jezus - zaskakujący tweet Papieskiej Akademii Życia

Pieta i czarny Pan Jezus - zaskakujący tweet Papieskiej Akademii Życia
Stanislav Traykov (CC BY-SA 3.0) [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en] via Wikimedia Commons

Arcydzieło włoskiego renesansu – „Pieta” dłuta Michelangelo Buonarrotiego Pieta w watykańskiej bazylice odnowiono po jej zniszczeniu jeszcze za pontyfikatu Pawła VI. Zarówno marmur, jak i rzeźba, ubrania i inne elementy dzieła przedstawiono w białym kolorze. Białą skórę mają również Pan Jezus i Matka Boża. Wówczas nikomu to nie przeszkadzało. Nikt też prawdopodobnie nie odbierał tego politycznie. Teraz jednak Papieska Akademia Życia w swym tweecie przedstawia wizerunek Piety z Czarnym Chrystusem.

 

 „Obraz warty słów” – napisano.

 

 

 

 

Portal Rorate Caeli uznaje to, za obrzydliwy przejaw fiksacji na punkcie sprawiedliwości społecznej. Stwierdza, że nie istnieje „Czarny Jezus” ani „Biały Jezus” (w tym przypadku marmurowy). „Istnieje tylko jeden Chrystus prawdziwie narodzony z Maryi Dziewicy, Syn Dawida, Lew z Pokolenia Judy, Chwała Izraela, człowiek i Bóg, Pan wszystkich, upragniony przez wszystkie Narody, Odkupiciel wszystkich ludów” – czytamy.

 

Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Wszak wspomniany tweet stanowi przejaw wykorzystywania religijnych symboli do bieżącej walki ideologicznej. To samo czyniła ongiś teologia wyzwolenia.

 

Przy okazji warto przypomnieć kontrowersje, jakie budzi obecny szef Papieskiej Akademii Życia. Arcybiskup Vincenzo Paglia – bo o nim mowa – został mianowany w 2017 roku głową Papieskiej Akademii Życia. Objął także funkcję wielkiego kanclerza Instytutu Małżeństwa i Rodziny Jana Pawła II. Ponadto media donosiły o zleceniu przezeń w 2007 roku malowideł w diecezji Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii. Zawierają one treści homoseksualne i transgenderowe. Przedstawiają również prostytutki i handlarzy narkotyków.

 

 

Źródła: rorate-caeli.blogspot.com / lifesitenews.com

mjend

 

 

 


DATA: 2020-09-18 16:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Papieska Akademia Czarnego Życia?
1 miesiąc temu / sp
 
Co na to Watykan? Idac tym tropem, mamy białego papieża B XVI oraz czarnego, ktory jest falszywym prorokiem. Nawet siostra Łucja z Fatimy widziała Ojca Św ginacego z wiermymi oraz drugą osobę: buskupa w bieli.
1 miesiąc temu / Iris
 
O, napisałabym, co sądzę o Paglii, ale mi tego i tak nie puścicie!
1 miesiąc temu / Anna
 
Idiotyzmów ciąg dalszy. Jezus Chrystus co do ciała należał do narodu żydowskiego, a więc rasy białej. Kropka!
1 miesiąc temu / Jan
 
Chore! Aż ciężko na to patrzeć
1 miesiąc temu / Ja
 
Wiecie co,mnie już odechciewa się żyć na tym pokręconym świecie!Wśród zatraconych wartości religijnych,moralnych,rodzinnych,edukacyjnych,językowych,narodowych,pośród degeneracji męskości i kobiecości,dzieciństwa,młodości i wieku poważnego.Relatywizm tak powszechny odbiera,mnie osobiście,radość życia,a ciągłe bombardowanie wiadomościami o tym,że fundamenty naszego świata,Kościoła,moralności są niszczone z systematycznością godną lepszej uwagi,wychodzi bokiem.Zauważcie,nie ma żadnych dobrych,radosnych wieści!Są same złe!Kobieta już nie jest kobietą,mężczyzna mężczyzną,dzieci nie maja dzieciństwa,Jezus jest czarny,choć nikt nie widział czarnego Żyda!Jak mogę staram się omijać złe wieści,bo frustrują jeśli ich za dużo zewsząd,ale przecież też czasem trzeba dowiedzieć się co słychać w kraju i na świecie.A same wieści o medalach sportowych nie zaspokoją potrzeby dowiedzenia się o czymś budującym,pięknym,wprawiającym w radość czytelnika,dając mu poczucie bezpieczeń
1 miesiąc temu / tak źle?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.