DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Pierwszy Wiking - homoseksualista. Coming out w kreskówce

Pierwszy Wiking - homoseksualista. Coming out w kreskówce
fot. howtotrainyourdragon.com

Jeden z bohaterów filmu animowanego „Jak wytresować smoka 2” wskazuje na swój homoseksualizm. To pierwszy taki przypadek w historii filmów dla dzieci.


O wprowadzeniu tego motywu zadecydował reżyser i scenarzysta filmu - Dean DeBlois, który sam otwarcie deklaruje homoseksualizm. DeBlois twierdził, że wskazanie na homoseksualizm jednego z animowanych wikingów, Gobbera, jest pomysłem „zabawnym” i „rozczulającym”. – Uznaliśmy, że Gobber jest uczciwy i postępowy, więc dobrze, że chce być szczery. Dlatego postanowiliśmy go w tym wyznaniu nie zatrzymywać – podkreślał. To nie koniec. O ile w drugiej części zaprezentowana zostanie wzmianka o orientacji seksualnej jednej z postaci, to w kolejnej wątek ten zostanie rozwinięty.


W filmie pojawia się scena, w której wiking Gobber widzi małżonków, kobietę i mężczyznę. Stwierdza wtedy, że „dlatego nigdy nie wziął ślubu”. Występując w jednym z amerykańskich talk-show DeBlois dodał, że „istnieje jeszcze jedna przyczyna”, wskazując, że związki homoseksualne nie zostały prawnie zinstytucjonalizowane w wielu krajach świata. – To moja krucjata, chcę skończyć z przekonaniem, że kreskówki są tylko dla dzieci – podkreślił.


Pomysł entuzjastycznie ocenili przedstawiciele amerykańskiego przemysłu filmowego. Homopropaganda wkracza do bajek dla dzieci.Źródło: washingtontimes.com

mat


DATA: 2014-05-22 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóż... Osobiście uważam, że nic się nie stało i jeśli ktoś miał zamiar dać dzieciom jakieś sugestie, to mu się nie udało. Mnie osobiście bardziej skojarzyło się to z narzekaniem starego kawalera i dzieci pewnie również tak to odbiorą, jeśli w ogóle zaczepią swoją uwagę na tym zdaniu.
ponad 3 lata temu / Mariusz
 
no cóż 5 biletów mniej sprzedanych
ponad 6 lat temu / Olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.