DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Pierwszy w Polsce przypadek księdza zakażonego koronawirusem

Pierwszy w Polsce przypadek księdza zakażonego koronawirusem
fot. PixaBay.com / CC0 Creative Commons / Senlay

Pierwszy polski ksiądz, 66-latek przebywający w szpitalu w Chełmie, okazał się zakażony koronawirusem. Pacjent został już przewieziony do szpitala w Puławach i jest objęty kwarantanną.

 

Jak donosi „Dziennik Wschodni”, jest to pierwszy przypadek osoby zakażonej koronawirusem w powiecie chełmskim. Chodzi o 66-letniego duchownego, który w ostatnich dniach przebywał na oddziale pulmonologicznym chełmskiego szpitala. Badania wykazały, że duchowny został zakażony koronawirusem.

 

Kapłan został przewieziony do szpitala w Puławach, a oddział na którym dotychczas leżał, został objęty kwarantanną.

 

 

KAI

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-03-19 12:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Palec- jest dyspensa, więc nie jest to brakiem szacunku - Kościół o tym decyduje. Tak, Komunia Duchowa zastępuje Komunię przyjmowaną podczas Mszy - wystarczy poczytać dokumenty Kościoła. Tak po prawdzie wszystko sprowadza się właśnie do fideizmu, braku znajomości wiary i braku posłuszeństwa Kościołowi - Kościół mówi wyraźnie od wieków czym jest dyspensa a Ty sobie uważasz to za alibi i mówisz o zdradzie. Poczekać chwilę i Pismo będziesz interpretował po swojemu, bo zarzucisz, że Kościół zdradził i dał alibi. No wybacz, ale to Kościół dzięki mocy Ducha Świętego zachowuje depozyt wiary a nie Twoje 'ja czuję'. Nota bene ciekawe jakbyś się poczuł gdybyś zaraził przez swoje postępowanie kogoś, kto by zmarł i czy nie zdradziłbyś obiektywnej troski o bliźniego. Czego Ci nie życzę.
6 miesięcy temu / Akwin
 
Akwin, Bracie. Komunia duchowa nie jest zamiennikiem Komunii Sakramentalnej. Kościoły istnieją, kapłani, choć nie wszędzie, to jednak na szczęście czekają...I nie bać się korzystać ze Stołu Pańskiego, w sposób godny.Z wiarą.Odwagi Bracie. Pozostań z Panem Bogiem.
6 miesięcy temu / palec1906
 
Akwin, Bracie Umiłowany. Brakiem szacunku jest nieuczestniczenie w Eucharystii. Przykre,że Kościoły są zamykane. Misja apostolska następców Chrystusa jest inna. Być z nami w trudnych czasach, nie tylko na dobre, ale przede wszystkim na złe. Dawać nam siłę poprzez Mszę Świętą, sakramenty. To jest moc, która pozwala przetrwać. To jest Łaska. Ja nie będę korzystał ze swoistego alibi w postaci dyspensy. Czułbym się jak zdrajca. Chrystus na Ołtarzu ponosi Ofiarę Krzyżową i oglądanie tego w telewizji jest dla mnie nie do pomyślenia. Czym różniłbym się od ludu jerozolimskiego, który z daleka, bezpiecznie stał i patrzył? Nieodpowiedzialnym jest dla mnie przedkładanie ciała nad ducha. Wiara i rozum...Jak wielokrotnie powtarzał Zbawiciel: Idź, Twoja wiara Cię uzdrowiła. Mój rozum mówi, że priorytetem jest szczęście wieczne, zbawienie. A do tego potrzebna jest Łaska Boża, kapłani i sakramenty.Przyjęcie Ciała Pańskiego.
6 miesięcy temu / palec1906
 
@palec1906 - absurdem jest brak zrozumienia, że kapłan lub wierny czasami dotykają nie tylko Ciała Chrystusa ale również siebie nawzajem. Do tego wierny/ksiądz może kichnąć, kaszlnąć etc. i zarazić dookoła. Niech Pan w końcu przestanie przyrównywać ludzi umierających za wiarę do tego, do czego namawia bo to jest brak szacunku dla ludzi, którzy umierali za wiarę na arenach. Pan na żadnej arenie umierał nie będzie i żadnym bohaterem również w razie zakażenia stojąc w kolejce do Komunii, przed którym to zakażeniem się Pana ostrzegało i przez co Kościół dał inną możliwość. Będzie Pan zwyczajnie nieodpowiedzialnym i pysznym człowiekiem, który przedkłada swoją wizję nad rozwiązania, które Kościół od dawna proponuje. Zresztą zabawna jest Pana argumentacja, bo Komunia duchowa jest równie wartościowa, ale jednak to 'ciało' które jest 'niczym' chce Pan pchać w tłum mimo, że Kościół zezwala czynić inaczej.
6 miesięcy temu / Akwin
 
@Murem - w ogóle nie mówiłem o Komunii na rękę i w ogóle nie o tym mówiłem zarzucając fideizm. Porównanie chorej dotykającej Boga doskonale pokazuje, że w ogóle nie zrozumiał Pan tego, co napisałem. Jak ktoś nie odróżnia apelu o otwarty Kościół w czasie epidemii i twierdzenie, że w czasie epidemii nie ma szans zarazić się przyjmując Komunię powtarzam po raz setny - od księdza czy innego wiernego a nie przez Ciało Chrystusa od cudownego ozdrowienia to nie moja wina. Tutaj po prostu brakuje rozumnego podejścia.
6 miesięcy temu / Akwin
 
Na tej stronie sami kato talibowie
6 miesięcy temu / Lomaxx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.