DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ja tylko szanownemu gronu komentujących przypomnę, że wyświęcanie żonatych mężczyzn ma miejsce w większości Kościołów katolickich - to tylko w Rzymskim macie jakieś dziwaczne pomysły, że wielkim problemem będzie to, co w obrządkach koptyjskim, syryjskim, ormiańskim i 20 innych działa od tysiącleci :p No i nikt nie mówi tu o żenieniu się już wyświęconych - to z kolei nigdy w Kościele nie miało miejsca. Co do reszty obaw - wypowiedź JP2 na temat kapłaństwa kobiet dosyć ostatecznie rozwiązuje tę kwestię, więc ja bym się tak nie obawiał : ale módlmy się aby wszystkie decyzje podjęte przez Synod były zgodne z wolą Bożą.
5 miesięcy temu / L.
 
Nie zwlekajmy z ofiarowaniem się Bogu i ratujmy nienawróconych. OFIARA MIŁOŚCI Wyjątki z Orędzi Maryi danych na Węgrzech w 1955 roku PIĘĆ OBIETNIC MARYI dla tych dusz, które życie swoje ofiarują w intencji Jej Niepokalanego Serca 1.Imię ich zostanie zapisane w miłością gorejącym Sercu Jezusa i Niepokalanym Sercu Maryi. 2.Przez swoje oddanie, zjednoczenie z zasługami Jezusa, uratują wiele dusz od wiecznego potępienia. Zasługi ich ofiar rozciągają się na dusze aż do końca świata. 3.Nikt z członków ich rodzin nie zostanie potępiony nawet wtedy, gdy zewnętrzne pozory wskazywałyby na to. Bo zanim ich dusza oddzieli się od ciała, uzyskają w głębi duszy łaskę doskonałego żalu. 4.W dniu ich ofiary życiowej, zostaną uwolnieni z Czyśćca członkowie ich rodzin. 5.W godzinie ich śmierci będę ich wspierać i towarzyszyć ich duszy bez Czyśćca, do Chwalebnej Trójcy Przenajświętszej, gdzie będą mogli zająć swe miejsce przygotowane im przez Pana i będą razem ze Mną szczęśliwi.
5 miesięcy temu / A..
 
Ofiarujmy się Bogu w Ofierze Miłości - Poświęceniu Życia i ratujmy te tłumy, które zmierzają na wieczne potępienie. Wyjątki z Orędzi Maryi danych na Węgrzech w 1955 roku OFIARA MIŁOŚCI poświęcenie życia Mój Jezu, w obecności Trójcy Przenajświętszej i Maryi, naszej Niebieskiej Matki, i całego Dworu Niebieskiego, w łączności z zasługami Twojej Drogocennej Krwi i Ofiary Krzyżowej, ofiaruję Ci całe moje życie w intencji Twojego Eucharystycznego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, jak długo żyć będę, wszystkie Msze Święte i Komunie Święte, moje dobre uczynki, moje ofiary i cierpienia dla uczczenia Trójcy Przenajświętszej oraz w duchu wynagrodzenia dla jedności Kościoła Świętego, za Ojca Świętego, za naszych kapłanów, o dobre powołania kapłańskie i za wszystkie dusze aż do końca świata. O mój Jezu, przyjmij tę ofiarę mojego życia i daj mi łaskę, żebym wytrwał w tym aż od mojej śmierci. Amen. 5 razy Ojcze nasz...5 razy Zdrowaś Maryjo...5 razy Chwała Ojcu...
5 miesięcy temu / A..
 
Co Oni robią? Ludzie chcą Boga i wiary. Wielu przez takich nowoczesnych biskupów od Kościoła może odejść. Oprócz tego, jak chcą żyć z kobietami, to po co szli do kapłaństwa. Jak się wejdzie do kościoła anglikanskiego w Anglii, to wogole nie czuć sacrum. Można rzec, że jest się jakby w muzeum, aby podziwiac witraże, obrazy i rzeźby. Jeszcze dojdzie do tego, że Mszę św prawdziwi księża będą sprawować po kryjomu.
5 miesięcy temu / Marysia
 
Kościół w Niemczech już przestał istnieć. Tamtejsi biskupi jeszcze egzystują, ponieważ umożliwia im po prostu kasa. To jest prosta droga do schizmy, do protestantyzmu. A jak widać, protestantyzm niestety nie wnosi nic dobrego., bo i nie może. Tylko modlitwa może nasz Kościół uchronić przed zniszczeniem. Duże ma tu znaczenie wpływ Ducha Św. na obecnego Papieża. Boże chroń nas od zła. Amen
5 miesięcy temu / Andrzej
 
@Grzegorz, polecam zapoznać się z faktami: "dr Wojciech Golonka | Przyszłość katolicyzmu w Polsce" z kanału Media Narodowe, z dnia Nadawane na żywo 13 paź 2019
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
Co to za biskupi? Prawdziwie,czasy ostateczne!
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
Parafrazując słowa Ewangelii "czy może być coś dobrego z Niemiec" moim skromnym zdaniem, nie. Ufam, że polski kościół zawsze będzie wierny tradycji katolickiej i samemu Chrystusowi.
5 miesięcy temu / Grzegorz
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Znów Niemcy wywracają świat do góry nogami. Powtórzę przysłowie: - "Człowieka zabijają politycy i ekonomiści, a Boga teolodzy i liturgiści." Dodać można niemieccy teolodzy i liturgiści. Dlaczego Koń Trojański otwiera Bramy Kościoła wrogom? Bo reszta wiernych śpi i pragnie "świętego spokoju". Króluj nam Chryste!
5 miesięcy temu / Yamamoto
 
Polecam redakcji do przetłumaczenia, bo jest w j. angielskim: "The Origin of Amazonian Liturgies by Xic?o Xukuru w Michael Hichborn and Taylor Marshall" z kanału Dr Taylor Marshall, Nadawane na żywo 86 minut temu...dnia 2019-10-14
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
Wierni tradycji Kościoła Katolickiego powinni tych wszystkich nowoczesnych szatanów udających księży pogonić rózgami.
5 miesięcy temu / Piotr
 
"Strzec nowej światłości! 8 Niegdyś bowiem byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości! 9 Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda. 10 Badajcie, co jest miłe Panu. 11 I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie tamtych! 12 O tym bowiem, co u nich się dzieje po kryjomu, wstyd nawet mówić. 13 Natomiast wszystkie te rzeczy piętnowane stają się jawne dzięki światłu, bo wszystko, co staje się jawne, jest światłem. 14 Dlatego się mówi: Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus."
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
"a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła"...dlatego mamy mówić prawdę...to ma sens aby coraz więcej świateł prawdy zapalało się w ciemnościach błędu...nie ustawajmy w misji..."A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: ?Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia?.
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
tamże: " dlatego jest rzeczą ważną czuwać, aby przekazywany był cały depozyt wiary por. 1 Tm 6, 20, aby akcentowane były należycie wszystkie aspekty wyznania wiary. Ponieważ jedność wiary jest jednością Kościoła, ujęcie czegoś z wiary oznacza ujęcie czegoś z prawdy komunii. Ojcowie Kościoła opisywali wiarę jako jedno ciało, ciało prawdy z różnymi członkami, analogicznie do ciała Chrystusa i jego przedłużenia w Kościele.42 Integralność wiary wiązana była także z obrazem Kościoła dziewicy, z jego wiernością w oblubieńczej miłości do Chrystusa; niszczenie wiary oznacza niszczenie komunii z Panem.43 Jedność wiary jest zatem jednością żywego organizmu, jak trafnie zauważył błogosławiony John Henry Newman..."
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
tamże: "Wreszcie, wiara jest jedna, ponieważ podziela ją cały Kościół, będący jednym ciałem i jednym Duchem. W komunii jednego podmiotu, którym jest Kościół, przyjmujemy wspólne spojrzenie. Wyznając tę samą wiarę, opieramy się na tej samej skale, jesteśmy przemieniani przez tego samego Ducha miłości, promieniujemy jednym światłem i mamy jedno spojrzenie, by przeniknąć rzeczywistość. 48. Zważywszy, że wiara jest jedna, powinna być wyznawana w całej jej czystości i pełni. Właśnie dlatego, że wszystkie prawdy wiary łączą się w jedno, negowanie którejś z nich, choćby spośród tych, które mogą wydawać się mniej ważne, oznacza szkodzenie całości."
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
tamże: "Ponadto, wiara jest jedna, bo odnosi się do jednego Pana, do życia Jezusa, do Jego konkretnej historii, którą dzieli z nami. Św. Ireneusz z Lyonu wyjaśnił to przez przeciwstawienie się gnostyckim heretykom. Twierdzili oni, że istnieją dwa rodzaje wiary: wiara prymitywna, wiara ludzi prostych, niedoskonała, pozostająca na poziomie ciała Chrystusa i kontemplacji Jego tajemnic; i wiara innego rodzaju, głębsza i doskonała, wiara prawdziwa, zastrzeżona dla wąskiego kręgu wtajemniczonych, która dzięki intelektowi wznosiła się ponad ciało Jezusa, ku tajemnicom nieznanego Bóstwa. Wobec takiego stanowiska, które nadal pociąga i ma swoich zwolenników także w naszych czasach, św. Ireneusz potwierdza, że wiara jest jedna, ponieważ dotyka zawsze konkretnego faktu Wcielenia, nie odrywając się nigdy od ciała i historii Chrystusa, skoro Bóg w nich chciał się w niej w pełni objawić."
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
tamże: "I tak wspomniałem o czterech elementach, w których wyraża się skarb pamięci, przekazywanej przez Kościół: wyznanie wiary, sprawowanie sakramentów, droga Dekalogu i modlitwa. Tradycyjnie w oparciu o nie kształtowała się struktura katechezy Kościoła, włącznie z Katechizmem Kościoła Katolickiego, będącym podstawowym narzędziem dla jednolitego aktu, przez który Kościół przekazuje całą treść wiary, ?wszystko, czym jest i w co wierzy?.39 ... Prawdziwa miłość, na miarę miłości Bożej, wymaga prawdy, i przez wspólne postrzeganie prawdy, którą jest Jezus Chrystus, staje się trwała i głęboka. Jest to również radość wiary, jedność widzenia w jednym ciele i w jednym duchu. W tym sensie św. Leon Wielki mógł stwierdzić: ?Jeśli wiara nie jest jedna, nie jest wiarą?.40 Co jest sekretem tej jedności? Przede wszystkim wiara jest jedna ze względu na jedność Boga, którego zna i wyznaje. Wszystkie prawdy wiary odnoszą się do Niego, są drogami do poznania Jego istoty ..."
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
tamże: "Wiara, ponieważ związana jest z nawróceniem, jest przeciwieństwem bałwochwalstwa; jest odsuwaniem się od bożków, by powrócić do Boga żywego dzięki osobistemu spotkaniu." przeczytajcie Encyklikę Lumen Fidei i spróbujcie oddzielić teksty pisane przez Papieża Benedykta XVI i przez Franciszka - według klucza = "wiara bez uczynków jest martwa"
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
"Z bałwochwalstwem mamy do czynienia wówczas, ?gdy zwraca się pełne szacunku oblicze do oblicza, które nie jest obliczem?.10 Zamiast wierzyć w Boga, człowiek woli czcić bożka, którego oblicze można utrwalić i którego pochodzenie jest znane, bo został przez nas uczyniony. W przypadku bożka nie ma niebezpieczeństwa ewentualnego powołania, które wymagałoby wyrzeczenia się własnego poczucia bezpieczeństwa, ponieważ bożki ?mają usta, ale nie mówią? Ps 115, 5. Rozumiemy więc, że bożek jest pretekstem do tego, by postawić samych siebie w centrum rzeczywistości, adorując dzieło własnych rąk...Dlatego bałwochwalstwo jest zawsze politeizmem, poruszaniem się bez celu od jednego pana do drugiego. Bałwochwalstwo nie wskazuje jednej drogi, lecz wiele szlaków, które nie prowadzą do wyraźnego celu, a raczej tworzą labirynt. Kto nie chce zawierzyć się Bogu, zmuszony jest słuchać głosów wielu bożków..." Encyklika Lumen Fidei, myślę, że autorem tych słów jest papież Benedykt XVI...
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
Ja to nie wiem czy Pan Jezus to jeszcze długo wytrzyma. Nie wiem tez kim jest Papiez czy to geniusz czy kompletnie pogubiony człowiek - bo raczej nie ma trzeciego rozwiązania
5 miesięcy temu / OLO
 
Grzech nie jest najgorszą rzeczą na świecie. Najgorszą rzeczą na świecie jest zaprzeczenie istnieniu grzechu. .. Jeśli zaprzeczam, że istnieje taka rzecz, jak grzech, czy kiedykolwiek uzyskam przebaczenie? abp Fulton J. Sheen
5 miesięcy temu / vera
 
Do JOT. Żonaty myśli o sprawach rodziny, wolny o chwale Boga i Kościoła. Mało jest kobiet, które rzeczywiście pozwoliłoby małżonkowi zajmować się cały czas wiernymi i kościołem. Prawdziwy ksiądz powinien spędzać kilka godzin na przygotowaniu się do mszy, modlitwy i prośby do Ducha Św, podziękowania, pokuty, brewiarz itp, itd. Dawniej brewiarz był 4 razy dłuższy niż obecnie i tak jest z wieloma modlitwami. Choć prawda jest taka, że mało jest obecnie takich księży, wolą luzik i lansik. Dzisiejsze kobiety są roszczeniowe, przed ślubem udają kogoś innego, po ślubie próbują zmienić mężów na niewolników. Ksiądz nie może walczyć cały czas z żoną, ma swoje obowiązki, które musi wypełnić bo będzie się z tego rozliczał przed samym Bogiem, a tu żoneczka będzie go rozliczała każdej godziny i minutki. Pretensje, dąsy itp. Nie chce księdza żonatego, ponieważ nigdy nie będzie lepszy niż bezżenny. Należy doprowadzić do dawnej jakości kleru.
5 miesięcy temu / ot co
 
W Bawarii, katolickim z nazwy landzie, zdarzało się, że przyjmowałam Komunię Świętą od kobiety. Była ona najczęściej ubrana w spodnie, sweter i rozdawała Komunikanty do rąk. Było to smutne i bolesne doświadczenie; Nie wspominając już o tym, że nigdy nie widziałam, aby tam się ktoś spowiadał, a do przyjmowania Komunii ustawiała się kolejka:
5 miesięcy temu / sisi
 
TOM - co w tym dziwnego? Przecież zły człowiek nie musi być tępy. Może być inteligentny. A nawet dam takie coś: "W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: ?Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. 22 Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić?."
5 miesięcy temu / Jot
 
Napisałeś: "Nie dbam o Kościół, który przestał być Kościołem Chrystusa ..." Rzecz w tym, że ten Kościół wciąż JEST Kościołem Chrystusa. Jeśli do Twego domu weszliby złodzieje i oszuści, zechcieli ograbić go lub zająć, stwierdziłbyś: "Ten dom przestał być moim domem" i wyniósłbyś się z niego? A może raczej robiłbyś wszystko, żeby się pozbyć intruzów i zminimalizować skutki ich działań? Kościół to "Mistyczne Ciało Chrystusa", a zarazem Dom Boga i nas, Jego wyznawców. Nie możemy tak łatwo odpuszczać. Na razie módlmy się, pośćmy i trwajmy w prawdziwej wierze oraz informujmy, kogo się da o sytuacji. Chyba tyle możemy zrobić. Co będzie później? Nie mam pojęcia, ale mam za to nadzieję, że Bóg wskaże nam drogę. Nie opuszczajmy Kościoła! Sądzę, że m. in. o to chodzi jego niszczycielom, by wyrzucić z niego to, co Boże i stworzyć własny nowy kościół, którego wizję mamy u bł. Katarzyny.
5 miesięcy temu / @Anonim
 
Akita 3/3 "Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem Mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia."
5 miesięcy temu / aaa
 
Akita 2/3 "Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów. Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu."
5 miesięcy temu / aaa
 
Akita: 1/3 "Powiedziałam ci już, że jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozostawiony przez Mego Syna. Codziennie odmawiajcie różańcowe modlitwy."
5 miesięcy temu / aaa
 
Święty Boże zmiłuj się nad duchowieństwem i całym światem.
5 miesięcy temu / [email protected]
 
Czy to nie dziwne, że Germanie słyną z postępu cywilizacyjnego, a sprzeciwiają się Bogu wywołując rozłamy w Kościele?
5 miesięcy temu / TOM
 
"U końca czasów Święty Kościół Katolicki musi przejść tą samą drogę, którą przeszedł sam Jezus Chrystus." cyt. bł. Anna Katarzyna Emmerich. Obawiam się, że jesteśmy w trakcie pierwszej tajemnicy bolesnej.
5 miesięcy temu / orPoG
 
Cały twój komentarz, to HEREZJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5 miesięcy temu / @Piotr
 
Gdy mowa o kobitkach przy ołtarzach w KK, to mam zawsze jeden obraz przed oczyma: oto tak lektorzyca musi przeczytać słowa Św. Pawła z 1Kor 14: 34: "a kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć ..."- widzę te niewzruszone twarze kobietek natchnionych, one czytają w ekstazie, ale zapytaj którą, co właśnie przeczytała? - oj odpowiedzi otrzymywałem wprost kabaretowe. Samo życia, a Ewangelia w pokrzywach . . .
5 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Drogi Piotrze. To progresisci wprowadzi zamet i niszczą nasz Kościół. Jeśli w Kościele powszechnym postępuje laicyzacja to obowiązkiem wszystkich ludzi wiary jest upomnic papieża tak jak to robili niegdyś doktorzy Kościoła. Ludzie odchodzą od Kościoła bo przestali wierzyć w zycie wieczne, a sekunduje im w tym Franciszek, z którego nauczania wynika wręcz ,ze wystarczy dbać o środowisko i być dobrym człowiekiem aby być zbawionym. Nie dbam o Kościół, który przestał być Kościołem Chrystusa, a stał się instytucja politycznej poprawności,plastikowa tandeta. Wysoka frekwencja na masonskich rytualach pod szyldem Watykanu to nie jest cel sam w sobie, ani sposób na ocalenie Kościoła a na jego unicestwienie. KK mainstreamowy jest na najlepszej drodze ku temu, ponieważ na jego czele stoją w większości Ci, którzy zaprzedali się temu światu. Zresztą A.K Emmerich przewidziała to już dawno. Na szczęście prawdziwy Kościół ocaleje.
5 miesięcy temu / Anonim
 
Rzm 1:22  Podając się za mądrych, zgłupieli;  Rzm 1:23  I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobieństwo obrazu zniszczalnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i gadów.  Rzm 1:24  Dlatego też Bóg wydał ich nieczystości przez pożądliwości ich serc, aby hańbili swoje ciała między sobą.  Rzm 1:25  Oni to zamienili prawdę Bożą w kłamstwo i czcili stworzenie, i służyli jemu raczej niż Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 
5 miesięcy temu / Tak jest
 
Jeżeli cos wywołuje taki zamęt, taki niepokój i taki podział to czy może pochodzić od Ducha?
5 miesięcy temu / marcin
 
Polski Kościół robi to co mu wolno. Jeśli zacznie trąbić to stanie w konflikcie z Watykanem/biskupem Rzymu i zasieje ogromny zamęt wśród wiernych. Ludzie zaczną tracić wiarę i odchodzić od Kościoła. Księża tak samo, seminaria opustoszeją. Lepiej niech więc będzie jak jest
5 miesięcy temu / Piotr
 
Ksiądz Murziński ciekawie prawi - poszukajcie na youtube. Wyglada na to że idzie grube odstępstwo. O ile celibat a raczej jego brak to sprawa nieistotna mamy przecież grekokatolików bez celibatu "Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? o tyle kapłanki, stosunek do sodomitów oraz ekumenizm wykolei kosciół. No chyba że się opamietają w co wątpię.
5 miesięcy temu / Jot
 
Dwa Serca. Serce Jezusa i Serce Maryi są Arką.
5 miesięcy temu / sp
 
Potem dano mi trzcinę podobną do mierniczego pręta, i powiedziano: "Wstań i zmierz Świątynię Bożą i ołtarz, i tych, co wielbią w niej Boga. Dziedziniec zewnętrzny Świątyni pomiń zupełnie i nie mierz go, bo został dany poganom, i będą deptać Miasto Święte czterdzieści dwa miesiące. /Ap 11,1-2/
5 miesięcy temu / sp
 
Ludy Amazonii nie rozumieją jak można zrezygnować z białego pieczystego dwunożnego bez szczeciny. A tradycją i tęsknota w tych ludach wielka jest, no to może w ramach postępu przegłosować na tym pseudo synodzie.
5 miesięcy temu / observer
 
Czemu nasi biskupi milczą w tej sprawie.? Sprawa synodu amazońskiego po prostu w sferze publicznej Kościoła w Polsce nie istnieje. Nigdzie nic na ten temat nikt nie mówi, ludzie są trzymani w niewiedzy i otłumaniani powszechnie od zawsze powtarzanymi ciągle tymi samymi homiliami o naszym zbawieniu i wielkiej miłości BOGA do każdego grzesznika a od dłuższego czasu słyszymy tylko o pomocy biednym, bliźnim, ubogim, o przyjmowania przybyszów itd. Zero nawracania sodomitów, cudzołożników, ateistów, Żydów, Muzułmanów itd. Zero na temat piekła i potępienia wiecznego !! O poście i pokucie w intencji Synodu Amazońskiego, Franciszka i hierarchów i katastrofalnej sytuacji Kościoła za sprawą rewolucji jaka się dokonuje w Watykanie, tylko nieliczni mogą się dowiedzieć właśnie z internetu tak jak dzięki PCH24, MN, W Realu 24,i kilku innych niezależnych mediów. To jest najgorsze, że ogół ludzi chłodzących do Kościoła nic nie wie. W naszych parafiach księża nic nie mówią. O co tu chodzi????
5 miesięcy temu / Daro
 
Oficjalny Kościół pęka właśnie na naszych oczach, rozsadzany przez niemieckojęzycznych modernistów. Czyż nie ma już dla nas ratunku?!
5 miesięcy temu / Karol
 
To jak to jest z wyborem papieża ?
5 miesięcy temu / panda
 
Czy to Apokalipsa urzeczywistnia się na naszych oczach..???Wygląda na to, że tak!Wszystkie znaki na ziemi i na niebie na to wskazują..począwszy od tego co dzieje się w Kościele, a skończywszy na tym co dzieje się na Świecie..panuje wszechobecny zamęt,strach,wywracane są wartości i tradycja.To co kiedyś było nie do zaakceptowania,teraz uważane jest za normę i odwrotnie..aborcja,eutanazja,lgbt,wojny,głód,nieuleczalne choroby,skażona żywność,rozwijająca się bieda itp... Czy ktoś jeszcze wątpi,że nadszedł czas Antychrysta..a będzie jeszcze gorzej..ludzie patrzą na to wszystko,ale już nic nie widzą.. Panie Boże skróć ten ciężki czas..
5 miesięcy temu / zaniepokojony
 
Zawierzmy Synod Amazoński, papieża, biskupów i wszystkich uczestników synodu opiece św. Michała Archanioła:Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
5 miesięcy temu / Maria
 
Wszystko się zgadza... dwóch papieży, dwa kościoły. Niemcy trwale i uparcie niszczą naszą cywilizacje. Nawet papież Benedykt się do tego przyczynił bo się przestraszył i wycofał. Strasznie to smutne, powinniśmy się modlić o nowe objawienie MB
5 miesięcy temu / Piotr
 
@sprawiedliwy: Ostatnio stworzył fałszywą dychotomię między miłością do Boga a do sformułowań dogmatycznych. Tak, jakby nie pochodziły one z Objawienia Bożego i jakby można byłoby kochać bez ich znajomości i przyjęcia. Przysięga antymodernistyczna: "W końcu wreszcie ogólnie oświadczam, że jestem najzupełniej przeciwny błędowi modernistów twierdzących, że w świętej Tradycji nie ma nic Bożego, albo ? co daleko gorsze ? pojmujących pierwiastek Boży w znaczeniu panteistycznym, tak iż nic nie pozostaje z Tradycji katolickiej poza tym suchym i prostym faktem, podległym na równi z innymi dociekaniom historycznym, że byli ludzie, którzy szkołę założoną przez Chrystusa i Jego Apostołów rozwijali w następnych wiekach swą gorliwą działalnością, zręcznością i zdolnościami".
5 miesięcy temu / M.
 
To tak jak w USA papież przypisał abp Vigano słowo pałkę "ideologia"!. O jakiej ideologii religii jest mowa jak w rzeczywistości mamy do czynienia z ideologią marksistowską "patrz ekologia, planeta", co się za tym kryje, oraz ideologią " teologii wyzwolenia" , którą św Jan Paweł II potępił i taka jest prawda.
5 miesięcy temu / sprawiedliwy
 
To kakiś obłed i szaleństwo. Rację miała K. Emmerlich
5 miesięcy temu / Peepe
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.