DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu
[powyborczy raport PCh24]

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu [powyborczy raport PCh24]
I, Kpalion [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

12 listopada rozpocznie się IX kadencja Sejmu RP oraz X kadencja Senatu RP. Po wyborach z 13 października w parlamencie zaszły poważne zmiany – w izbie wyższej większość stracił PiS, zaś w izbie niższej – po 4 latach nieobecności – znów zasiądzie skrajna lewica. Ponadto, po wielu latach parlamentarnego niebytu, do Sejmu wracają środowiska umiejscowione na prawo od Prawa i Sprawiedliwości.

 

W związku z rozpoczęciem prac Sejmu i Senatu nowych kadencji przypominamy teksty oraz materiały video dotyczące i komentujące wybory z 13 października 2019. Aby przeczytać artykuł należy kliknąć w jego tytuł!

 

PKW ogłasza oficjalne wyniki. Znamy rozkład mandatów w Sejmie

Zwycięski PiS zebrał z wyborczego placu boju 235 mandatów poselskich, zaś Koalicja Obywatelska – 134 miejsca w Sejmie. 49 foteli zajmie Lewica, 30 – Polskie Stronnictwo Ludowe, 11 – Konfederacja. Posłem zostanie także jeden przedstawiciel mniejszości niemieckiej.

 

Ściana na prawo od PiS pękła? „Prawy prosty” po wyborach

Łukasz Karpiel zaprasza na program „Prawy prosty”. O powyborczych układankach, powrocie czerwonych i przyszłości Konfederacji rozmawiają Krystian Kratiuk i Michał Wałach.

 

Miniatura: Fotograf: Adam Chelstowski / Archiwum: Forum 

 

Opozycja będzie wstrzymywać PiS w Senacie. Oficjalne wyniki głosowania

W senackich ławach zasiądzie 48 senatorów Prawa i Sprawiedliwości, 43 Koalicji Obywatelskiej, 3 Polskiego Stronnictwa Ludowego, 1 Demokracji Obywatelskiej oraz troje niezależnych: Lidia Staroń, Krzysztof Kwiatkowski i Wadim Tyszkiewicz.

 

Prawy prosty: Opozycja bierze Senat. Co może „izba refleksji”?

Łukasz Karpiel zaprasza na program „Prawy prosty”! O tym co może Senat, czy opozycja może zablokować pracę izby wyższej, i jak przedstawia się sejmowa układanka. Gościem jest dr Paweł Momro.

 

Miniatura: The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)] 

 

Kaczyński: „PiS zasłużył na więcej”. Czy przyjdzie refleksja?

Choć Zjednoczona Prawica wygrała wybory (...), to nie można mówić o sukcesie Jarosława Kaczyńskiego. Bo miało być zupełnie inaczej.

 

Coś na prawo od PiS

Jedenastu posłów Konfederacji to zbyt mało, by utworzyć nawet klub poselski. Ale obecność w parlamencie środowiska krytykującego rządzących za zaniechanie realizacji prawicowych postulatów może okazać się korzystna dla Polski, a nawet dla… samej partii rządzącej.

 

Postkomuniści i neokomuniści w Sejmie. 50 lat PRL nie poszło na marne

Po 4 latach chwalebnej nieobecności do Sejmu wracają postkomuniści. Wraz z towarzyszami wygodne miejsca w parlamentarnych ławach zajmą ortodoksyjni neomarksiści oraz zwolennicy – teoretyczni, a często także i praktyczni – rewolucji seksualnej. O czym świadczy wynik lewicowej koalicji?

 

PZPR-owcy, neomarksiści, zwolennicy legalizacji aborcji i stronnicy LGBT. Słowem: posłowie z list SLD

Polacy stanowili w przeszłości wielki, dumny i mądry naród. A jak jest dzisiaj? Ciężko wyrokować w sprawie całości społeczeństwa, natomiast światopoglądowe błędy sporej części mieszkańców naszego kraju to fakt. Oto bowiem ponad 2,3 mln uprawnionych do głosowania postawiło w niedzielę na SLD. Tym samym do Sejmu RP dostała się silna reprezentacja skrajnej lewicy różnych odmian i pokoleń.

 

Te wybory budzą zainteresowanie! Zobacz co zagraniczne media piszą o zwycięstwie PiS

Wybory w Polsce obiły się szerokim echem w zagranicznych mediach. Zwraca się w nich uwagę na socjalną politykę PiS oraz konflikt tej partii z instytucjami unijnymi i proamerykanizm. Część mediów zauważa także polityczne pokrewieństwo PiS i węgierskiej partii Viktora Orbana.

 

Premier Viktor Orban o zwycięstwie PiS: gratuluje polskim przyjaciołom. To bardzo ważne wybory

Gratuluję polskim przyjaciołom – powiedział Viktor Orban, premier Węgier. Polityk pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości.

 

Niemiecka prasa: Polska zmierza do autorytaryzmu

Po wyborach parlamentarnych niemiecki mainstream medialny trzęsie się z oburzenia. „Polsce tego nie wolno” – pisze o reformie wymiaru sądownictwa jeden z tytułów. Niemcy są przekonani, że PiS będzie konsekwentnie dążyć do autorytaryzmu i likwidować demokrację.

   

 

MWł

 

 


DATA: 2019-11-12 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"światopoglądowe błędy sporej części mieszkańców naszego kraju" Czy autor artykułu nie grzeszy czasem pychą uważając jedynie własne przekonania światopoglądowe za słuszne?
27 dni temu / marmar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.