DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu
[powyborczy raport PCh24]

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu [powyborczy raport PCh24]
I, Kpalion [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

12 listopada rozpocznie się IX kadencja Sejmu RP oraz X kadencja Senatu RP. Po wyborach z 13 października w parlamencie zaszły poważne zmiany – w izbie wyższej większość stracił PiS, zaś w izbie niższej – po 4 latach nieobecności – znów zasiądzie skrajna lewica. Ponadto, po wielu latach parlamentarnego niebytu, do Sejmu wracają środowiska umiejscowione na prawo od Prawa i Sprawiedliwości.

 

W związku z rozpoczęciem prac Sejmu i Senatu nowych kadencji przypominamy teksty oraz materiały video dotyczące i komentujące wybory z 13 października 2019. Aby przeczytać artykuł należy kliknąć w jego tytuł!

 

PKW ogłasza oficjalne wyniki. Znamy rozkład mandatów w Sejmie

Zwycięski PiS zebrał z wyborczego placu boju 235 mandatów poselskich, zaś Koalicja Obywatelska – 134 miejsca w Sejmie. 49 foteli zajmie Lewica, 30 – Polskie Stronnictwo Ludowe, 11 – Konfederacja. Posłem zostanie także jeden przedstawiciel mniejszości niemieckiej.

 

Ściana na prawo od PiS pękła? „Prawy prosty” po wyborach

Łukasz Karpiel zaprasza na program „Prawy prosty”. O powyborczych układankach, powrocie czerwonych i przyszłości Konfederacji rozmawiają Krystian Kratiuk i Michał Wałach.

 

Miniatura: Fotograf: Adam Chelstowski / Archiwum: Forum 

 

Opozycja będzie wstrzymywać PiS w Senacie. Oficjalne wyniki głosowania

W senackich ławach zasiądzie 48 senatorów Prawa i Sprawiedliwości, 43 Koalicji Obywatelskiej, 3 Polskiego Stronnictwa Ludowego, 1 Demokracji Obywatelskiej oraz troje niezależnych: Lidia Staroń, Krzysztof Kwiatkowski i Wadim Tyszkiewicz.

 

Prawy prosty: Opozycja bierze Senat. Co może „izba refleksji”?

Łukasz Karpiel zaprasza na program „Prawy prosty”! O tym co może Senat, czy opozycja może zablokować pracę izby wyższej, i jak przedstawia się sejmowa układanka. Gościem jest dr Paweł Momro.

 

Miniatura: The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)] 

 

Kaczyński: „PiS zasłużył na więcej”. Czy przyjdzie refleksja?

Choć Zjednoczona Prawica wygrała wybory (...), to nie można mówić o sukcesie Jarosława Kaczyńskiego. Bo miało być zupełnie inaczej.

 

Coś na prawo od PiS

Jedenastu posłów Konfederacji to zbyt mało, by utworzyć nawet klub poselski. Ale obecność w parlamencie środowiska krytykującego rządzących za zaniechanie realizacji prawicowych postulatów może okazać się korzystna dla Polski, a nawet dla… samej partii rządzącej.

 

Postkomuniści i neokomuniści w Sejmie. 50 lat PRL nie poszło na marne

Po 4 latach chwalebnej nieobecności do Sejmu wracają postkomuniści. Wraz z towarzyszami wygodne miejsca w parlamentarnych ławach zajmą ortodoksyjni neomarksiści oraz zwolennicy – teoretyczni, a często także i praktyczni – rewolucji seksualnej. O czym świadczy wynik lewicowej koalicji?

 

PZPR-owcy, neomarksiści, zwolennicy legalizacji aborcji i stronnicy LGBT. Słowem: posłowie z list SLD

Polacy stanowili w przeszłości wielki, dumny i mądry naród. A jak jest dzisiaj? Ciężko wyrokować w sprawie całości społeczeństwa, natomiast światopoglądowe błędy sporej części mieszkańców naszego kraju to fakt. Oto bowiem ponad 2,3 mln uprawnionych do głosowania postawiło w niedzielę na SLD. Tym samym do Sejmu RP dostała się silna reprezentacja skrajnej lewicy różnych odmian i pokoleń.

 

Te wybory budzą zainteresowanie! Zobacz co zagraniczne media piszą o zwycięstwie PiS

Wybory w Polsce obiły się szerokim echem w zagranicznych mediach. Zwraca się w nich uwagę na socjalną politykę PiS oraz konflikt tej partii z instytucjami unijnymi i proamerykanizm. Część mediów zauważa także polityczne pokrewieństwo PiS i węgierskiej partii Viktora Orbana.

 

Premier Viktor Orban o zwycięstwie PiS: gratuluje polskim przyjaciołom. To bardzo ważne wybory

Gratuluję polskim przyjaciołom – powiedział Viktor Orban, premier Węgier. Polityk pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości.

 

Niemiecka prasa: Polska zmierza do autorytaryzmu

Po wyborach parlamentarnych niemiecki mainstream medialny trzęsie się z oburzenia. „Polsce tego nie wolno” – pisze o reformie wymiaru sądownictwa jeden z tytułów. Niemcy są przekonani, że PiS będzie konsekwentnie dążyć do autorytaryzmu i likwidować demokrację.

   

 

MWł

 

 


DATA: 2019-11-12 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"światopoglądowe błędy sporej części mieszkańców naszego kraju" Czy autor artykułu nie grzeszy czasem pychą uważając jedynie własne przekonania światopoglądowe za słuszne?
7 miesięcy temu / marmar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.