DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Pierwsze doniesienie do prokuratury w sprawie lewackiej prowokacji w warszawskim kościele św. Anny

Pierwsze doniesienie do prokuratury w sprawie lewackiej prowokacji w warszawskim kościele św. Anny
Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

W poniedziałek, 4 kwietnia, poseł PiS Stanisław Pięta złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o niedzielną prowokację środowisk proaborcyjnych, do której doszło w kościele św. Anny. Złożenie zawiadomienia zapowiada również Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

 

Zdaniem posła wybranego z okręgu bielskiego zachowanie prowokatorek złamało art. 195 par. 1 kodeksu karnego. Paragraf mówi, że „kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

„W dniu wczorajszym tj. 3 kwietnia b.r., podczas porannej Mszy Świętej w Kościele Św. Anny w Warszawie, w chwili odczytywania listu pasterskiego Konferencji Episkopatu Polski, niezidentyfikowana grupa osób, poprzez głośne wykrzykiwanie, a następnie prowokacyjne opuszczenie Kościoła, utrudniała i zakłócała prawidłowe prowadzenie obrzędu Mszy Świętej tj. dopuściła się czynu zabronionego opisanego w przywołanym art. 195 § 1 Ustawy – Kodeks karny. Materiał filmowy wyemitowany na portalu gazeta.pl pozwala przypuszczać, że prowokacja była wcześniej przygotowana, ponieważ zdarzenie nagrywane było przez profesjonalną ekipę filmową, w skład której wchodził kamerzysta, pomocnik kamerzysty z mikrofonem na wysięgniku oraz fotoreporter. Owo karygodne zachowanie zostało opisane powszechnie przez środki masowego przekazu, które zamieściły także informacje z portalu internetowego Facebook o wcześniejszym, planowanym zakłóceniu Mszy Świętej” – napisał w uzasadnieniu zawiadomienia poseł Stanisław Pięta.

 

- Poseł Stanisław Pięta uważa, że nie można tolerować tego rodzaju wybryków. Bezczynność organów państwowych mogłaby stanowić zachętę dla osób o poglądach skrajnych, które nie potrafią uszanować uczuć religijnych wiernych, gotowe są zakłócać nabożeństwo, przerywać modlitwę i prowokować do awantur w obiektach sakralnych. (…) Poseł Stanisław Pięta zwraca uwagę na liczne informacje odnalezione przez internautów, które mogą wskazywać, iż organizatorami prowokacji był osoby związane z dziennikiem „Gazeta Wyborcza” i spółką Agora S.A. – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Jan Zacharejko, asystent posła.

 

Złożenie podobnego zawiadomienia we wtorek rano zapowiedział Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Jego zdaniem lewacka prowokacja miała na celu znieważenie arcybiskupów i biskupów, którzy wystosowali list, w trakcie odczytywania którego przedstawicielki środowisk proaborcyjnych zrobiły awanturę i manifestacyjnie wyszły z kościoła.

 

- Nie można sobie wejść do kościoła i przerwać obrzędów, wykrzykując i obrażając ludzi. To jest przestępstwo – zauważył Ryszard Nowak.

 

Źródło: gosc.pl / radiomaryja.pl / niezalezna.pl

MWł 


DATA: 2016-04-05 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prokuratura musi zadziałać, bo powstanie precedens: bezkarna możliwość protestowania w kościołach. A wtedy będzie jak w USA: byle organizacyjka bedzię mogła zakłócać msze w imię "wolności".
ponad 4 lata temu / Tytus
 
Gdzie byli wierni ,będący podczas EUCHARYSTII w Kościele, w takiej sytuacji trzeba było wyjść spokojnie z ławek i kręgiem otoczyć ołtarz i księży, albowiem \'one\' następnym razem mogą sobie pozwolić na więcej.Nie można cicho siedzieć w ławkach i przyglądać się zdarzeniu oraz udawać zaskoczonego, co widać na filmie. Należy chronić zawsze okolice ołtarza , bo tam jest najświętszy Sakrament.Poza tym i Księdza nie można zostawić przy ołtarzu samego. Nie wiadomo co może wpaść do głowy krzewicielkom zabijania ludzi i innych \'\'prądów libeberalno -wolnościowych\'\'
ponad 4 lata temu / Maria
 
Jestem dumna z naszych posłów PiS- u ,gdyż nie lekceważą naszych wyznań ,naszej religii. Wiem jak boli lekceważenie i poniżanie z powodu przynależności do religii ,więc pochwalam takie stawianie sprawy .
ponad 4 lata temu / JAD_BAN
 
@Jan: Dobre sobie, jak słyszę lub czytam o "wierzących niepraktykujących" to mogę tylko się śmiać i z pobłażaniem popatrzeć na delikwenta. Nie ma kogoś takiego w praktyce! JAK KTOŚ WIERZY - TO PRZYCHODZI DO KOŚCIOŁA W JAKIMŚ CELU (nie tylko "chodzi"), PRAKTYKUJE I NIE ROBI ŁASKI PANU BOGU. Z JEDNEGO POWODU: BO GO KOCHA I CHCE GO SŁUCHAĆ, ROZWIJAĆ SWOJĄ WIARĘ I DUCHOWOŚĆ, WZRASTAĆ W NIEJ. Jak kochasz kobietę to normalne, że o niej myślisz, pragniesz z nią być jak najczęściej, jesteś zapatrzony w nią i chłoniesz ją całym sobą. Z miłością do Pana Boga jest TAK SAMO. Jak ktoś "poszukuje" to prznajmniej przychodzi i na początek słucha, a nie siedzi na tyłku w domu i krytykuje. Trzeba dać z siebie chociaż minimum wysiłku, inaczej lepiej dać sobie spokój i mieć wolne od "poszukiwań". WIERZĘ = PRAKTYKUJĘ; POSZUKUJĘ = STARAM SIĘ ZNALEŹĆ. Amen.
ponad 4 lata temu / Beata J.
 
Chciałbym podzielić się własnym doświadczeniem sprzed 30-tu lat. Otóż podczas kazania ksiądz powiedział: "jak jesteś chamem to pohamuj się, a jak jesteś Panem to opanuj się". Wybuchnąłem śmiechem. I cóż się stało? Ano współbrać katolicka przekazała mi taki znak pokoju i miłości, że musiałem sie z synkiem wycofać i wyjść z kościoła. Panie pośle Pięta, dyć to sprawa prokuratorska. Utrudniono mi uczestnictwo we mszy świętej w moim Kościele, do którego chodziłem od urodzenia. Pytam zatem, kto ma prawo oceniać, jak ktoś przeżywa Boga? No? Niech pierwszy rzuci kamieniem! Drugi przypadek - wynikający z pierwszego doświadczenia. Zacząłem chodzić do kościoła akademickiego "Maciejówka" we Wrocławiu. Tam ksiądz słynął z pięknych i mądrych kazań. Niestety musiał przeczytać list kardynała Glempa nt. ataków na kościół. W skrócie wyglądało to tak. Cyt." nie interesują nas ci poszukujący czy wierzący niepraktykujący. Tych w kościele nie potrzebujemy!" W efekcie ponad po
ponad 4 lata temu / Jan
 
Byłem zdziwiony widząc bierne zachowanie uczestniczących we Mszy Św. W tych okolicznościach należało podejść tłumnie do sprawczyń zdarzenia, otoczyć każdą z osobna ścisłym kordonem i tak przetrzymać aż do przyjazdu policji. Zapewniam - byłby to ich ostatni taki wyskok.
ponad 4 lata temu / Brońmy wiary
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.