DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Pierwsze decyzje Trumpa: „stop” dla finansowania aborcji i wypowiedzenie umowy z państwami Azji

Pierwsze decyzje Trumpa: „stop” dla finansowania aborcji i wypowiedzenie umowy z państwami Azji
REUTERS / FORUM
#ABORCJA    #USA    #POLITYKA    #AZJA    #CHINY    #PACYFIK    #DEKRET    #TRUMP    #TTP

Stany Zjednoczone wycofują się z umowy o wolnym handlu TPP – to już nie zapowiedzi z kampanii wyborczej, a fakt. Dekret rozpoczynający formalną procedurę podpisał Donald Trump. Prezydent wstrzymał również finansowanie z pieniędzy federalnych proaborcyjnych organizacji międzynarodowych.


Wśród pierwszych formalnych decyzji zaprzysiężonego w zeszłym tygodniu prezydenta Stanów Zjednoczonych znalazł się powrót do zakazu dotowania z państwowych pieniędzy organizacji, które przeprowadzają „zabiegi” zabijania dzieci nienarodzonych bądź przynajmniej oferują doradztwo w tym zakresie. Zablokowanie tego typu finansowania wprowadził po raz pierwszy Ronald Reagan w 1984 roku. Później, w zależności od tego, kto zasiadał w Białym Domu – Demokrata czy Republikanin – dekret był kolejno znoszony i przywracany.


Z kolei Transpacyficzna Umowa o Wolnym Handlu wzbudzała poważny niepokój wielu Amerykanów o ich miejsca pracy. Zatwierdzony krótko po zaprzysiężeniu prezydencki dekret wychodzi naprzeciw tym obawom, stanowiąc równocześnie spełnienie obietnic złożonych przez ówczesnego kandydata Republikanów w trakcie kampanii wyborczej. Sam Trump określił go jako „wielką sprawę dla amerykańskiego robotnika”.


Umowa stanowić miała przeciwwagę dla rosnącej gospodarczej potęgi Chin. Dwa lata temu przystąpiło do niej 12 państw rejonu Azji i Pacyfiku, które łącznie składają się na 40 procent światowej gospodarki. TPP forsowana była przez administrację Obamy, dążącego do pogłębienia współpracy z azjatyckimi „tygrysami”. 

Źródło: rmf24.pl

RoM


DATA: 2017-01-23 20:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma czegoś takiego jak judeo-chrześcijaństwo... odsyłam do prof. Chrostowskiego. Teraz jest szansa, że PiS zrobi tak jak do tej pory - nie ważne kto w USA rządzi i jakie decyzje wydaje, nawet sprzeczne ze sobą wraz ze zmianą prezydenta, ważne że to USA - i pójdzie śladami USA. To zakały, bez własnego zdania, marionetki. O opcjach PO i Nowoczesnej mam jeszcze gorsze zdanie.
ponad 3 lata temu / Co do PIS
 
Och Panie Ty spraw proszę by te nadzieje nie były płonne
ponad 3 lata temu / katolik
 
Kaczyński pozostaje więc daleko w tyle. Niestety tkwi po uszy w judeochrześcijaństwie ( nie mylić z katolicyzmem ), w którym dominuje religijny marksizm tj głównie relatywizm.
ponad 3 lata temu / zniesmaczony
 
Sataniści w USA wyszli w proteście na ulice.
ponad 3 lata temu / rod
 
Sataniści w USA wyszli w proteście na ulice.
ponad 3 lata temu / rod
 
Jak na razie - brawo Trump. Tak trzymać i obyś nie ugiął się pod naciskami lewactwa.
ponad 3 lata temu / Michał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.