DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Pierwsza „niezależna” manifestacja na Kubie. Komuniści pozwolili na obronę praw zwierząt

Pierwsza „niezależna” manifestacja na Kubie. Komuniści pozwolili na obronę praw zwierząt
EFE/Yander Zamora /Forum

Władze komunistycznej Kuby po raz pierwszy zezwoliły na przeprowadzenie niezależnej, obywatelskiej demonstracji. Uznały, że marsz w obronie praw zwierząt nie jest groźny dla skostniałego reżimu, który stara się pokazać światu „ludzką twarz”.

 

W niedzielę 7 kwietnia 2019 roku ulicami stołecznej Hawany przeszła pierwsza niezależna demonstracja obywateli, którzy protestowali przeciwko złemu traktowaniu zwierząt. W precedensowej akcji wzięło udział ponad 400 Kubańczyków. Organizatorką marszu była 21-letnia studentka, Beatriz Batista, która nazwała go „historycznym wydarzeniem”. Po przejściu przez centrum kubańskiej stolicy, demonstracja zakończyła się na cmentarzu im. Krzysztofa Kolumba, niedaleko mogiły Amerykanki Jeannette Ryder, obrońcy praw zwierząt, żyjącej na początku XX wieku na Kubie.

 

Komunistyczny reżim, nie cieszący się dobrą opinią w świecie, do tej pory inicjował i kontrolował wszystkie formy publicznych demonstracji poglądów oraz opinii. Wobec tego wyjątkowego protestu obywatelskiego zastosowano „taryfę ulgową”, prawdopodobnie po to, aby pokazać światu, że partia komunistyczna zmienia swoją doktrynę i dopuszcza niezależne formy aktywności obywatelskiej.

 

Reżim w Hawanie wybrał sondażowo bezpieczną tematykę praw zwierząt, popularną wśród różnych ruchów proekologicznych i liberalnych na Zachodzie. Niektórzy Kubańczycy nazwali jednak niezależny marsz przedstawieniem przygotowanym przez rząd, zrobionym dla ocieplenia wizerunku władzy, która nadal twardą ręką trzyma społeczeństwo za gardło.

 

Źródła: Al Jazeera Balkans, Metronews.ru

JB


DATA: 2019-04-09 10:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawa zwierząt to komuna więc nie ma tu konfliktu. Zwierzę nie jest podmiotem prawa, ale co o tym mogą wiedzieć komusze półgłówki.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Pełza globalna rewolucja obywatelska. Najpierw prawa zwierząt a potem prawa LGBTQ.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Ludzie co Wy wypisujecie. Córcia Fidela to znana aborcjonistka i lewaczka wiec "prawa zwierzat" to po prostu realizacja programu obowiązkowego. A tu podnieta, że pierwsza wolna mamifestacja...
ponad 1 rok temu / Dr Queen
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.