DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zmieniają się czasy,zmieniają się obyczaje.
12 dni temu / nn
 
a u mnie w parafii ksiądz od tygodni mówi bezczelnie: przypominam, że Komunię przyjmujemy na rękę! nie mówi" można" czy nawet "zaleca się', lecz tworzy wrażenie, że nie mamy wyboru...tak, jakby miał prawo...
17 dni temu / gosiek
 
anendotos - "tamte dzieci" które przyjmowały komunię św. na rękę, czy żyjący na zachodzie nie chodzą już do spowiedzi, ale do komunii idą wszyscy którzy są w kościele, z tym że na niedzielną Mszę chodzi zaledwie kilka procent katolików. Oto rezultat utraty szacunku do Komunii i w ogóle wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
18 dni temu / ola
 
To nie jest nic nowego, na zachodzie Europy to jest od lat. Trzeba zapytać tamte dzieci.
18 dni temu / anendotos
 
@ Ola Czyli Św. Ignacy Loyola był czołowym posoborowym modernistą, bo w Ćwiczeniach Duchowych pisał o pocieszeniu duchowym.
18 dni temu / abc
 
Ja to tu tylko zostawię: "Przez cząstki należy rozumieć okruszyny, które się odłączyły od Hostii po konsekracji. Nie wchodzi w grę proszek i małe okruszynki, jakie mogły zamieszać się pomiędzy hostie przed konsekracją. ... Trzeba, żeby cząstki, które się oddzieliły od Hostii konsekrowanej, wyglądały jeszcze jak cząstki chleba, w przeciwnym razie nie są już dalej znakiem i nie mogą dalej być podstawą dla obecności Ciała Chrystusowego. I to nie odnosi się tylko do cząstek niedostrzegalnych gołym okiem, lecz także do cząstek tak małych, że nie wyglądają już jak cząstki chleba." J. Lécuyer, CSSp, Okruchy eucharystyczne, w "Wiadomościach Archidiecezjalnych Warszawskich" 55 63 1973, nr 9
19 dni temu / Jo
 
Monika - "DOŚWIADCZENIE, ODCZUCIA" jak Pan Bóg kocha - to modernizm.Jesteś niestety zarażona posoborowym modernizmem, ale o tym nie wiesz/
19 dni temu / ola
 
Kapłani sami przyczynili się do okazywania im pogardy, bo nie mieli szacunku do Najświętszego Sakramentu -pisała A.K. Emmerich. Przecież na ręce mogą zostać partykuły Hostii i w każdej jest Jezus Chrystus taka jest nauka Kościoła i jeszcze zachęcają dzieci żeby tak przyjmować. Czujecie się bezkarni - do czasu, kiedyś staniecie na Sądzie Ostatecznym, ciekawe co wtedy powiecie?
19 dni temu / uuuuu
 
cyt"Podniosła atmosfera, uroczysta Msza św., pośrodku przystrojony klęcznik i wielkie oczekiwanie na przyjęcie po raz pierwszy Komunii Świętej. Zapewne większość z nas właśnie tak zapamiętała swoją majową niedzielę" cóż najpobożniejsze pokolenia 70+,80+ ,szło do komunii pieszo z niektórzy z butami w reku które ubierali pod kościołem ,w co lepszej parafii dostawali potem bułkę na drogę ,nie od oprawy to zależy o czym dziś zapomniano
19 dni temu / janka
 
"Wiemy przecież ? z oficjalnych przekazów ? że dzieci są w grupie najniższego ryzyka, jeśli idzie o COVID-19." Tak, w grupie najniższego ryzyka ŚMIERCI spowodowanej zarażeniem, a nie samego ZARAŻENIA. Potem takie dziecko wyjdzie z kościoła i będzie zarażać innych w tym swoich dziadków, którzy są w grupie najwyższego ryzyka. Ponadto, z kielicha - do ręki księdza - do ręki dziecka - do buzi dziecka, to przez te 30 sekund wirus nagle wyparuje? Czemu to trzeba tłumaczyć, czy ludzie nie mają za grosz wyobraźni?
19 dni temu / czemu
 
Do AndrzrejBR. Życzę Ci DOŚWIADCZENIA, ODCZUCIA jak bardzo Cię Pan Jezus KOCHA. Pozdrawiam serdecznie.
19 dni temu / Monika
 
Jeśli takie uroczystości KONSULTOWANE SĄ Z RODZICAMI to nic nie stoi na przeszkodzie aby Pierwsza Komunia dziecka była ŚWIĘTEM INDYWIDUALNYM A NIE GRUPOWYM. Dlatego to Rodzice winni przyprowadzać do Ołtarza swoje dziecko i razem z nim przyjmować Najświętszy Sakrament. Niekoniecznie w niedzielę a nawet lepiej w dzień powszedni bez przypadkowych gapiów, zamieszania gości i napięcia spowodowanego czekaniem na prezenty. Takie świętowanie daje UMOCNIENIE i WZROST CAŁEJ RODZINIE. Jeśli Kościół wskazuje na KONIECZNOŚĆ ŚWIADECTWA RODZICÓW w przekazywanej wierze to wspólne przeżywanie Rodziców i dzieci PRZYJŚCIA Pana Jezusa , przyjęcia Go do serc jest najlepszym sposobem na TRWANIE RODZINY w wierze. Nie jest winą rodziców katolickich , że wiele małżeństw uległo rozpadowi, żyje w separacji a nawet jest ateistami i dlatego praktykuje się Komunię św. jako WYDARZENIE ZBIOROWE, w którym wszystkie dzieci są "NASZE" czyli kogo ? To na rodzicach ciąży odpowiedzialność.
19 dni temu / iskierka
 
Św. Teresa z Kalkuty mówiła o Komunii Św. podawanej na rękę że jest to grzech cięższy od aborcji... Co jest zrozumiałe dla pokornych, pyszny nie pojmie. Dłoń jest jedną z tych części ciała która nawet przy niewielkich emocjach poci się mniej lub bardziej, wiedzą o tym sataniści masońscy i wykorzystują ten fakt do bezczeszczenia maleńkich partykuł Ciała Pańskiego które zostają na dłoni. Matka Boża zawsze przyjmowała Ciało Pańskie na język i w postawie klęczącej, Apostołowie zawsze tak udzielali wiernym, a raz tylko zrobiono wyjątek gdy ludzie byli stłoczeni i podano niektórym na stojąco. Czytać mistyków! Nie czytać modernistycznych trucizn zaprawionych kłamliwym satanizmem. Za niegodne udzielanie i przyjmowanie Komunii Św. każdy zapłaci w stosownym czasie. Przyjmując Komunię Św. - gdy duch klęczy to i ciało klęczy. Nie inaczej. Gdy duch jęczy to i ciało grzesznika jęczy ciało duchowe czy to w czyśćcu czy w Piekle. Oby nie była to kara wieczna. Króluj nam Chryste!
19 dni temu / ry.janszarmach3
 
Wiem że to co innego ale ile z tych dzieci będzie myśleć o prezencie o rowerze który już czeka a nie o Panu Jezusie który przychodzi
19 dni temu / Mat
 
Syzyfowe prace!KK to najczystsza Myśl Ludzka bazująca na Rozumie i podarowanym mu przez Zbawiciela-OBJAWIENIU! Kiedy jako argumenty padają,''natchnienia''typu: ach ja czuje inaczej;widzę to trochę inaczej;moje serce mówi mi inaczej;kocham Jezusa choć nic o nim nie wiem;miłość załatwia wszystko;opisy radosnych stanów serca;uniesienia emocji ponad rozum;szlachtowanie faktów alegoriami;flekowanie niewiedzy cytatami dokrojonymi do celu ukrycia IGNORANCJI . . . Kiedy cały świat pogański,przez swoich ''naukoffcuff''typu:filozofia;psychiatria;psychologia i im podobne,że uznaje niezmiennie od zawsze,Kazanie Na Górze za Apogeum ludzkiej myśli,i że gdyby Ludzkość żyła wg. tych wskazań - byłby Raj na Ziemi!!!Wola każdego Suwerena jest podstawą każdej wspólnoty ze Stwórcą!Pragniesz nimfomatycznej wiary w każde swoje urojenie, będziesz je miał-jak szatan,ojciec kłamstwa, które rodzi już tylko śmierć!Piekło to nie kara!-to świat BEZ Boga!!!
19 dni temu / AndrzejBR
 
Wernyhora, dziękuję za spokojny i pełen szacunku wpis. Wiadomo, że to trudne sprawy i nie da się rozmawiać przez komentarze, myślę, że ważne jest poszukiwanie nowych, GODNYCH form, bo moim zdaniem forma do ust raczej nie przetrwa, ale mogę się mylić. Niemniej nie poczułam się przez Ciebie potraktowana z góry, i to cenię. Pozdrawiam
19 dni temu / Monika
 
Ave Maria! Eucharystia jest sercem Kościoła, a jedyną najgodniejszą postawą w Jej przyjmowaniu jest na klęcząco i do ust, tej prawdy Bożej nikt i nic nie może zmienić. Przeraża mnie myśl o przyjmowaniu I Komunii przez dzieci do rąk, to byłoby wg mnie straszne.
19 dni temu / Ewcia
 
po zbadaniu tej wody
19 dni temu / do stan
 
Czasem rodzice sami proszą o Pierwszą Komunię na rękę. Strach ma wielkie oczy. Jednak pojawiały się tu i tam katolickie opracowania o przypadłościach mogących zawierać kurz, bakterie, wirusy, więc czemu się dziwić. Tylko gdzieś ginie wiara i część do Najświętszego Sakramentu.
19 dni temu / raf
 
Dlaczego w kosciolach zrezygnowano z blogoslawienstwa woda swiecona za pomoca kropidla skoro dekret Przewodniczacego KEP dotyczyl tylko sw.wody w ogolnie dostępnych kropielnicach?
19 dni temu / stan
 
Wszystko wskazuje na to, że chodzi o kasę, a nie dobro duchowe dzieci i wiernych. Żenada...
19 dni temu / Krakusik
 
Kyrie elejson!
19 dni temu / Arven
 
cud w Sokółce jest potwierdzony przez władze kościelne na poziomie diecezjalnym, były próby obalenia tego cudu przez władze uczelni, w której przeprowadzono niezależne badania, ale to akurat wiadomo kogo robota i nadal pozostaje na wiarygodnych badaniach dwóch naukowców, była też informacja, o wyblaknięciu cudu, na co ze strony Kościoła padła informacja o nie potwierdzeniu takiego zjawiska.
19 dni temu / axe
 
cud w Sokółce ? a nie został wyjaśniony aby ?
20 dni temu / do axe
 
cd. I jeszcze jedno... uśmiechnięte i szczęśliwe "pyski" moich bratanic... bynajmniej nie z powodu prezentów... po małym bukieciku polnych kwiatów przygotowanych przez babcie z jej ogrodu i czekoladzie i tyle... To był widok cudny... widziałem na własne oczy, że moje modlitwy zostały wysłuchane... ???? ???? ???? A czy przyjęły Pana Jezusa do reki czy w usta nawet nie wiem... bo mnie tam nie mogło być tylko rodzice wiem że Go spotkały... i to pozostanie w nich na zawsze... ???? ???? ???? Chwała Mu za to ???? ???? ????
20 dni temu / kalachima
 
Przeczytałem ze zdziwieniem, a że temat dla mnie aktualny bo wczoraj przystąpiły do 1szej komunii św. moje dwie bratanice i przyjąłem to z wielka radością, umocnioną jeszcze przez zaobserwowane podejście do sprawy ich rodziców i gorącą modlitwą za nie o to by dokonało się spotkanie ich małych czystych serc z Jezusem Chrystusem, szaleńczo kochającym ich Bogiem, który się w Nim objawia postanowiłem podzielić się swoją refleksją na ten temat: 1sza czesc w poprzednim komnetarzu dlaszy ciąg tutaj: Czyż nie jest tak że ten czas własnie sprzyja temu, co podstawowe i najcenniejsze?? Czas pandemii brak całego dodatkowego blichtru... imprezy i prezentów które mądrzy i roztropni rodzice przełożyli na późniejszy bezpieczniejszy czas... sama istota, spotkanie z kochającym Bogiem, który przychodzi bez względu na okoliczności... ???? ???? ???? tu mi się jeszcze jedna dygresja nasunęła - Alusia miała złamaną rękę i mniej elegancko i dostojnie wyglądała z tego powodu.... heheh cdn.
20 dni temu / kalchima
 
Takie nadużycia na dzieciach??? To jest bardzo złe, dziecko w latach dzieciństwa koduje rzeczy na całe życie, jeśli dziecko w dzieciństwie spotka się z jakimś złem, to na całe życie to może być utrwalone. Przypominam SOKÓŁKA i LEGNICA. Tym wszystkim, którzy chcą wprowadzać tą rewolucje niewiary i protestantyzmu, że to wprowadzanie dzieci w błąd, kiedyś te dzieci zapytają, a po co te waskulum przy Tabernakulum??? no właśnie po co??? Skoro ktoś się podejmuje Komunii na rękę, to logicznie powinien zabezpieczyć takie waskula dla wiernych przyjmujących w taki sposób Komunie św, bo inaczej wyglądać to będzie na obłudę.Cud w Sokółce wyraźnie o tym mówi do czego służy waskulum. Pan Bóg daje tak wyraźne znaki, a rewolucjoniści idą w zaparte! To jest przykre!!!
20 dni temu / axe
 
Moniko, spieszę z wyjaśnieniem - w każdej nawet najdrobniejszej cząstce komunikantu obecny jest sam Chrystus, czyż nie? Taka jest przynajmniej nadal obowiązująca wykładnia Kościoła. I teraz - jeśli taka cząstka zostaje tylko na palcach kapłana, to nie zostanie sprofanowana, bo dokonuje on po rozdaniu Komunii puryfikacji palców i spożywa każdą taką odrobinkę. Co staje się z cząsteczkami komunikantów, które zostają na rękach wiernych? Bóg jeden raczy wiedzieć, ale nikt nie zawraca sobie nimi głowy. Komunia na język zapobiega po prostu profanacji Najświętszego Sakrmanetu. Nie mówiąc już o tym, że podczas Komunii do ust tylko konsekrowane dłonie kapłana dotykają Najświętszego Ciała Chrystusa. A jeśli zgodzimy się, że nie chodzi tylko o to, by to Ciało "jakoś tam" przyjąć, ale by uczynić to w sposób pełen czci, jest to niewątpliwe sposób najlepszy, pokazujący, że jako ludzie niegodni nie śmiemy nawet wziąć Ciała Pańskiego do rąk.
20 dni temu / Wernyhora
 
AndrzejBR, szanuję Twój sposób myślenia i pojmowania sakramentów. Uważam jednak, że przedstawia on jedną stronę szerszej rzeczywistości,są też inne strony: Jezus i celnik Mateusz, Jezus i Maria Magdalena, Jezus i łotr na krzyżu, Jezus i celnicy i grzesznicy, Jezus i kobieta cudzołożna itd., wtedy tak bardzo się gorszono, że Jezus nie rozmawia tylko z Najlepszymi z Najlepszych. A kimże my jesteśmy, żeby oceniać kto lepszy, kto gorszy. Myślę, że potrzeba szacunku, czci i Miłości do Boga i do ludzi, z Niej będziemy sądzeni.
20 dni temu / Monika
 
@AndrzejBR - Kościół od zarania dopuszczał do sakramentów tylko najgodniejszych z naj? To może jak taki znawca jesteś, podaj jakiś dokument soboru może być np. Soboru Trydenckiego, albo coś na poparcie tej tezy.
20 dni temu / abc
 
Pan Jezus jakoś nie miał z tym problemu... łamał i dawał się w ręce apostołów, bynajmniej nie konsekrowane ale niegodne i niedomyte... dawał się, bo wiedział, że dzięki temu oni będą mieli Jego życie w sobie i stad bez wahania pójdą za Nim na śmierć... Dawał się wtedy i daje się teraz w nasze niegodne obmową, szyderstwem, słowem które rani nie mniej boleśnie niż cios i niewyparzone usta i w nasze dłonie takie jakie są... My w swoim faryzeizmie mamy z tym problem, a bo to na rękę mniej godnie niż w usta, a bo to czas mało odpowiedni, taki jakiś nieuroczysty i w ogóle mało atrakcyjny. No i co dzieciom zostanie z tego dnia?? !!! Ano przy odpowiednim pokierowaniu Nimi i świadectwie żywej wiary dorosłych o spotkaniu z żywym Bogiem pozostanie coś absolutnie najcenniejszego i najważniejszego: przekonanie że On żywy i prawdziwy Bóg chce przyjść do nich bez względu na okoliczności zewnętrzne i stan ich ciał. Oczekuje tylko czystego, otwartego serca. Trzeba czegos wiecej??
20 dni temu / kalachima
 
Pierwsza Komunia Święta - przy Ołtarzu, na klęcząco i do ust. Maryja prosi, aby do każdej Komunii Św. przygotowywać się przez godzinę, a Wy chcecie swoje dzieci uczyć lenistwa duchowego! Ołtarz to Golgota, a zaproszony to Baranek Boży. Podczas każdej Mszy jestem w Jerozolimie - oto tajemnica wiary! Msza jest najpotężniejszą modlitwą. Ludzie na Mszy nie jesteście w kinie, a Wasze dzieci nie są na placu zabaw. Matka Boża z La Sallete powiedziała, że dzieci poniżej lat 7 będą dostawać dreszczy i będą umierać na rękach trzymających je osób, jeżeli ludzie się nie nawrócą. Nawracajcie się, bo ten wirus to dopiero malutki ruch, a nie lenistwo i wygodna już od pierwszej Komunii Św.
20 dni temu / Iwona
 
Papież Benedykt napisał, że niegodziwością jest spór o to która z form przyjęcia Eucharystii jest lepsza.Obydwie są tak samo dobre.
20 dni temu / TOM
 
Monika-po prostu bardzo mało wiesz o Nauce Katolickiej i Tradycji Nauczania.Co jest niezrozumiałego w tym, że KK od zarania do Sakramentów dopuszczał tylko Osoby Najgodniejsze z Naj.,budował Świątynie Najpięknięjsze z Naj.,do Liturgii używał przedmiotów z najszlachetniejszych materiałów z Naj.-Po Co to wszytko?! Bo Tajemnica Mszy i Sakramentów jest tak wielka, tak Doskonała i dająca tak Wielkie Owoce,Zbawienie Wieczne-że:złoto;brylanty,najdroższe kamienie;sukna najwyszukańsze, nie były i tak wystarczająco Godne Tego,który nas Zabawił na Krzyżu!A Ty tego po prostu nie rozumiesz,bo Ci podano rozumienie Wiary Katolickiej na poziomie Lutra i innych heretyków. Bo to co mówisz,że potrzeba tylko miłości,to własnie ich Herezja przeklęta,bo przestali definiować tę Miłość tak jak to robił Pan Jezus i Apostołowie!Tak myśląc, Po co nam Kościół Katolicki?-łapkę wyciągnąć i tyle, wystarczy? - nieprawdaż?!
20 dni temu / AndrzejBR
 
Dziecko i komunia na rękę to bardzo zły pomysł i prowadzący do nieuniknionych profanacji. Małe dziecko nie ma praktyki z obchodzeniem się z komunikantem, nawet nie jest świadome, jak jest łatwy do pokruszenia w rękach. Przez nieuwagę, brak doświadczenia na pewno w ławkach pozostaną okruszynki Ciała Pańskiego, które dziecko niechcący strzepnie z rąk. Druga sprawa, to dziecko zdąży wcześniej dotknąć klamki, ławki, maseczki i na rękach może mieć już masę wirusów, które potem przeniesie na komunikant i do ust. Gratuluję pomysłu nieodpowiedzialnym kapłanom.
20 dni temu / Gość
 
komunia jest w ogóle za wcześnie
20 dni temu / lil
 
Twierdzenie, że forma przyjmowania Komunii św na rękę jest powodem pustych kościołów na Zachodzie uważam za mocno przesadzone, podobnie jak nazywanie tej formy profanacją. Co Wam przeszkadza ta forma?! Próbuję zrozumieć i nie mogę. Przecież chodzi o Pana Jezusa, o przyjęcie Jego, o Jego Osobę, o to, żeby przyjmować Jego Miłość, Jego samego i kochać Go.
20 dni temu / Monika
 
Nie wierzę że pomysł komunii na rękę dla dzieci I Komunijnych może być masowy. Redakcja już trochę przegina przywołując jednostkowe wydarzenie. Siejecie zamęt.... U mnie w parafii jest taka możliwość. Ks wcale nie zachęca. Wprost odwrotnie. Ale bez nagonki na jednych i drugich. Mam nadzieje że później to zaniknie.
20 dni temu / Mirrro
 
TAK CHCA FILOZFOWIE
20 dni temu / zbigniew
 
SPRAWOZDANIE Z AUTOPSJI A w parafii u św. Andrzeja Apostoła na Chłodnej, u ks. proboszcza prałata dr Leszka Slipka w Warszawie zanotowałem samym sobą następującą statystykę: 15.03.20 ? 11 wiernych + ja 22.03.20 ? 11 wiernych + ja 29.03.20 ? ja na zewnątrz pod zamkniętymi drzwiami głównymi przy lewym zawiasie 05.04.20 ? ja na zewnątrz pod zamkniętymi drzwiami głównymi przy lewym zawiasie 12.04.20 Wielkanoc ? 4 wiernych + ja 13.04.20 Wielkanoc ? 1 wierny + ja 19.04.20 ? ja na zewnątrz pod zamkniętymi drzwiami głównymi przy lewym zawiasie 26.04.20 ? ok. 25 wiernych + ja 03.05.20 ? ok. 35-40 wiernych +ja jedna osoba spóźniła się ok. 5 min. ? ks. proboszcz przerwał Mszę i kazał zamknąć drzwi na zasuwę 10.05.20 ? ok. 40-50 wiernych +ja - ks. proboszcz kazał w końcu otworzyć! drzwi główne i jedne boczne nawet na oścież, przez całą Mszę ... ale wiernych już nie ma Mszy a o 18:00 było zawsze 200 ? 300 dusz. Do tego właśnie doprowadzili nasi ?pasterze?. Ciekawe z
20 dni temu / panMarek
 
Niestety to ten portal sieje zamęt w Kościele. Nie jest problemem sposób przyjęcia Komunii Św. Problemem jest grzech. Dobrze o tym wiemy. A wy wciąž siejecie zamęt po parafiach i w Kościele
20 dni temu / Eklezjasta
 
Dziecko zakoduje, że Komunia na rękę nie jest żadną profanacją jak - wbrew nauczaniu Kościoła - uważają niektórzy.
20 dni temu / abc
 
Jestem ojcem 2 małych dzieci. Nie wyobrażam sobie, aby tak przystępowały do Komunii Św., to byłoby ze szkodą dla ich wrażliwości, a może i wiary. Widziałem, jak to wygląda na Zachodzie i do czego to tam doprowadziło. Przecież tam też kiedyś kościoły były pełne, a wierni się regularnie spowiadali. Teraz niektórzy proponują w Niemczech, w czasie epidemii, domowe "Eucharystie" bez księdza... Jeśli ksiądz udziela Komunii Św. spokojnie, najlepiej klęczącemu wiernemu, nie powinno to być związane z dotykaniem jego ust, kładzie tylko Ciało Pańskie na języku, nie dotykając go. Ręka wiernego, którą może przecież dotknąć albo która może go dotknąć, może zebrać wcześniej wszelkie zarazki z różnych miejsc, rzeczy, pieniędzy itp. i przekazać je księdzu jak i samemu wiernemu spożywającemu Ciało Chrystusa. Ani to higieniczne ani praktyczne, ale przede wszystkim umożliwia upadek Ciału Chrystusa w małych cząstkach i narusza poczucie sacrum.
20 dni temu / Tomasz Bartosi
 
Pierwwsza Komunia Swieta "na reke" ? Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie Mt 18 ,6-7. Tak wiec juz na samym starcie w tak fundamentalnej chwili nie omieszkam nazwac takiego dzialania poprostu diabelstwem i diabelskim zaslepieniem.
20 dni temu / Nick
 
Soso dokładnie Już Episkopat zadba byśmy regularnie "dobrowolnie"pod karą 100 milionów złotych wstrzykiwali sobie "dowód miłości bliźniego"który na pewno statusem swym przewyższy Ciało Pańskie.
20 dni temu / Nie
 
Długo zastanawiałem się, o co chodzi z tą komunią na rękę. Przecież to nielogiczne ręką dotykamy ławki, klamki, poprawiamy maskę. No tak, ale spójrzmy na sprawę od strony kapłana - mniejsze jest ryzyko w przypadku kontaktu z ręką wiernego niż z jego ustami. Jakoś tak dziwnie się stało, że dość szybko pomysł ten podchwycili konserwatywni skądinąd księża z mojej parafii.
20 dni temu / Waldi
 
Jest jedna dobra strona tego paranoizmu, im tego więcej, tym szybciej Wierni zobaczą Prawdę!
20 dni temu / AndrzejBR
 
Zwolennicy "postępu" w Kościele" wykorzystują ograniczenia, aby utrwalić w praktyce błedy i zniekształcenia liturgiczne.
20 dni temu / Zbigniew
 
I tak dobrze, że dają chociaż na rękę. Niedługo komunia będzie dostępna tylko w szczepionce bila gejtsa.
20 dni temu / soso
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.