DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Pieniądze za praworządność – co planuje Viktor Orban? „Dyskutujmy o tym, sprawa jest mniej pilna”

Pieniądze za praworządność – co planuje Viktor Orban? „Dyskutujmy o tym, sprawa jest mniej pilna”
Viktor Orban. FOT.:European People’s Party, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Kraje w potrzebie chcą szybko dostać pieniądze – dajmy im pieniądze. Inne kraje chcą nowych reguł praworządności – w porządku, dyskutujmy o tym. Pierwszą rzecz musimy zrobić natychmiast, a druga sprawa jest mniej pilna – powiedział w rozmowie z niemiecką gazetą „Die Zeit” premier Węgier. Czy to zapowiedź zmiany frontu, element strategicznego grania na zwłokę czy przejaw sprytnego planu uzyskania pieniędzy z budżetu UE z jednoczesnym odłożeniem tematów politycznych i ideologicznych ad Kalendas Graecas?

 

Kilka dni temu Węgry rządzone przez Viktora Orbana zawetowały budżet Unii Europejskiej. Powodem decyzji stały się ideologiczne pomysły powiązania wypłaty środków z przestrzeganiem nieokreślonej w żadnym dokumencie „praworządności”. Na podobny krok zdecydowała się Polska. Teraz o sprawie premier Węgier rozmawiał z „Die Zeit”.

 

W wywiadzie Viktor Orban zaproponował, by kraje w potrzebie otrzymały środki unijne natychmiastowo, a o sprawie praworządności dyskutować, gdyż temat nie jest pilny. Zdaniem premiera Węgier nowe reguły powiązania pieniędzy z działaniami politycznymi „mogą poczekać kilka miesięcy”, a obecnie dla takiego mechanizmu nie ma obiektywnych kryteriów.

 

Premier Węgier skrytykował ponadto Niemcy za porzucenie ustaleń lipcowego szczytu UE. – Jeżeli zaakceptujemy tę regulację [w sprawie „praworządności”-red.], to z Unii Europejskiej zrobimy Związek Sowiecki. Niemcy powinni to rozumieć, ale ich to nie obchodzi – stwierdził Viktor Orban jednocześnie jasno deklarując swój sprzeciw wobec ewentualnego opuszczania UE przez jego kraj.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-11-27 08:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wciąż zdrowie pijemy proszę Państwa Tokajem.
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Czyżby nasz Premier nie wiedział co w lipcu podpisywał? Tam już była mowa o zależności kasy od "praworządności"!
1 miesiąc temu / Apostoł
 
Na terenie Węgier nie ma planów ani IV Rzesza, ani projekt polin, więc Orbana stać na odwagę i weto. Morawiecki musi kłamać i lawirować, aby ukryć prawdziwe zamiary.
1 miesiąc temu / @gosc
 
Wiktor Orban to wytrawny polityk, który dobrze rozgrywa politykę zagraniczną. W odróżnieniu od pinokia i jego chłopców w krótkich spodenkach. Co zrobi Orban? Rozegra to na siebie i po swojemu kosztem pinokia. Ten nie ogarnia niczego i na końcu zostanie z ręką w garnku.
1 miesiąc temu / gosc
 
Niemcy kraj zbrodniarzy, zgotowali światu piekło w XX wieku, a teraz są hegemonem i rządzą całą Europą. Wojna nie jest im potrzebna gospodarczo opanowują i ciągną zyski z krajów takich jak Polska, a PiS tylko mówił, ale nic nie zrobili w sprawie reperacji. To wstyd, że żaden rząd po 89r. nie upomniał się o odszkodowanie za bandycką okupację Polski i eksterminację narodu polskiego. Jeżeli Unia przeforsuje tzw. praworządność to będziemy mieli taki status względem Brukseli, jak PRL względem Moskwy. Już w lipcu niepotrzebnie się zgodzili, na wzmiankę o tym, otworzyli małą furtkę, trzeba ją szybko zamknąć wetem.
1 miesiąc temu / Michu.
 
Bardzo mądry człowiek
1 miesiąc temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.