DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Pieniądze ważniejsze niż życie. Z powodu wstrzymania dostaw tlenu zmarło ponad 20 dzieci

Pieniądze ważniejsze niż życie. Z powodu wstrzymania dostaw tlenu zmarło ponad 20 dzieci
źródło: youtube.com

Tragedia w indyjskim szpitalu Baba Raghav Das Medical College w Gorakhpur w stanie Uttar Pradesh. Od 7 sierpnia zmarło w nim ponad 60 dzieci. Według nieoficjalnych informacji przyczyną śmierci co najmniej 21 z nich było wstrzymanie dostaw tlenu w związku z niezapłaconymi przez szpital rachunkami.

 

90 tys. dolarów – na taką kwotę jest zadłużony u jednej z firm świadczących usługi medyczne, w tym dostawę tlenu, indyjski szpital. O długach poinformowano ponad pół roku temu tamtejsze władze. Ze względu na nieuregulowanie zaległości finansowe przez placówkę firma nie przedłużyła wygasającej z nią 31 lipca umowy, a 4 sierpnia zaprzestała dostarczać tam medykamenty.

 

Informacjom tym stanowczo zaprzeczają przedstawiciele indyjskiego ministerstwa zdrowia. Co prawda urzędnicy potwierdzili zgony kilkudziesięciu dzieci, ale ich zdaniem żaden z nich nie miał związku z brakiem zaopatrzenia w szpitalnym asortymencie.

 

Jak podaje portal rp.pl „władze stwierdziły, że rozpowszechniana informacja jest fałszywa, zwolniły dyrektora szpitala i powołały komisję, która ma ustalić przyczynę zgonów”.

 

Tłumaczenia te mają się jednak nijak do relacji dziennikarzy. Z materiałów opublikowanych przez media z niemal całego świata wynika bowiem, że w szpitalu od niemal tygodnia jest prowadzona przez pracowników szpitala i wolontariuszy pragnących pomóc chorym, chaotyczna akcja ratunkowa.

 

„Pracownicy szpitala rozdawali bliskim dzieci worki do ręcznej resuscytacji, gdy okazało się, że w aparatach tlenowych nie ma niezbędnego do życia tlenu”, opisuje serwis. Większość dzieci cierpi na wirusowe zapalenie mózgu - chorobę, roznoszoną przez komary, stanowiącą jedno z głównych zagrożeń dla mieszkańców Indii w tzw. sezonie monsunowym.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2017-08-14 09:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Firma dostarczająca tlen musi zapłacić swoim pracownikom za jego produkcję i dystrybucję. Dlatego nie może go dostarczać klientom za darmo. Pracownicy tej firmy też mają rodziny i muszą je wyżywić.
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 
Firma dostarczająca zaopatrzenie medyczne chce zarabiać, a nawet musi. Nie dziwi mnie, że powiedziała: basta! szpitalowi, który jest od ponad pół roku niewypłacalny. Gdyby zaopatrywała go nadal, sama niedługo zbankrutowałaby, zakończyła dostawy i efekt dla pacjentów szpitala byłby ten sam. Problem jest gdzieś w dyrekcji szpitala i/lub lokalnych i centralnych urzędach nadzorujących ten szpital.
ponad 2 lata temu / cogito
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.