DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Pieniądze szwajcarskich katolików służą… wypaczaniu katolickiej moralności

Pieniądze szwajcarskich katolików służą… wypaczaniu katolickiej moralności

Fastenopfer, szwajcarska fundacja charytatywna związana z tamtejszym episkopatem, przy współpracy z amerykańską organizacją pozarządową zamierza uciszyć konserwatywnych biskupów z Afryki – donosi katolicka agencja Aciprensa. Szwajcarscy postępowcy dementują: chodzi tylko o… prawa człowieka.

 

Fastenopfer – fundacja znana w krajach frankofońskich jako Action de Carême – chce dzięki środkom przekazanym przez szwajcarskich katolików, kupić w trakcie synodu milczenie afrykańskich biskupów w kwestii homoseksualizmu. Jak twierdzi peruwiańska agencja, fundacja próbuje zminimalizować opór afrykańskich hierarchów – biorących udział w najbliższej sesji synodu – wobec propozycji zmian „duszpasterskich” dotyczących homoseksualistów. Fastenopfer ma w tym dziele współpracować z Europejskim Forum Chrześcijańskich Grup LGBT.

 

Przedstawiciele tej organizacji w wydanym dokumencie otwarcie wskazują, że ich celem jest „reakcja” na „ekstremalnie negatywny” wpływ biskupów z Afryki Zachodniej na synodalną dyskusję. Aktywiści chcą, by głos homoseksualistów z Ghany, Togo, Beninu, Nigerii i Kamerunu był… dobrze słyszalny. Projekt ten został wsparty przez Fastenopfer kwotą 15,3 tysiąca dolarów. Wsparcia udzieliła także amerykańska Fundacja Arcus. Ten ostatni podmiot ma zaangażować „miliony dolarów”, oczywiście na rzecz realizacji postulatów homolobby.

 

Europejskim Forum Chrześcijańskich Grup LGBT zamierza „wpływać” na katolicką opinię współpracując m.in. z Global Network of Rainbow Catholics. Przygotowywana publikacja miałaby być rozprowadzana w dwóch wersjach językowych w czasie październikowego synodu o rodzinie. Fundacja Arcus ma z kolei sfinansować równoległy projekt materiału wideo. W 2013 roku Forum otrzymało już od Fundacji Arcus 132 tysiące dolarów na walkę „w Europie z homofobią opartą na religii”. W 2015 roku amerykańska organizacja przeznaczyła na ten cel już 262,5 tysiąca dolarów. Środki te mają posłużyć w szczególności „modyfikacji tradycyjnej perspektywy” i „kontestowaniu homofobicznych decyzji Kościoła katolickiego” na synodzie o rodzinie. ". Forum otrzymało też pieniądze od Open Society Institute – organizacji związanej z miliarderem i kosmopolitą, Georgem Sorosem.

 

Według rzeczniki Fastenopfer, Blanci Steinmann, oskarżenia te są „absurdalne”. Szwajcarska organizacja nie zamierza wpływać na afrykańskich biskupów, jedynie… działać na rzecz praw człowieka. Chodzić ma o przeciwdziałanie dyskryminację ze względu na kolor skóry, wyznawaną religię i – nie będzie to zaskoczeniem – orientację seksualną. Steinmann podkreśla, że w Afryce "homoseksualiści są dyskryminowani".

 

A jednak, środki przekazywane przez szwajcarskich katolików na pomoc charytatywną trafiły do homolobbystów, biorących sobie na cel Kościół w Afryce i próbujących zmienić katolickie nauczanie w kwestii małżeństwa i seksualności. Większość szwajcarskich biskupów wspiera projekt zmian „duszpasterskich”, współpracując w tym aspekcie z hierarchami z Niemiec i Francji.

 

Fastenopfer (Action de Carême) – jest katolicką organizacją pozarządową, przewodniczącym jej Rady jest biskup Felix Gmür, ordynariusz Bazylei. Hierarcha – podobnie jak i jego poprzednik, kard. Kurt Koch – od początku toleruje w swojej diecezji kościelne „błogosławieństwa” dla związków osób tej samej płci. W przeszłości biskup Gmür pełnił m.in. stanowisko sekretarza szwajcarskiego episkopatu. Fastenopfer prowadzi oczywiście działania ekumeniczne i w realizowanych projektach współpracuje z organizacjami protestanckimi.

 

Tak liberalni "katolicy" z Zachodu staraja wypaczaja wiarę i moralność. Teraz już na poziomie Kościoła powszechnego.


Źródło: aciprensa.com, cath.ch

FLC, mat 


DATA: 2015-08-27 14:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro już dochhodzi do takich sytuacji, to naprawdę chciałbym wreszcie oficjalnej schizmy, przynajmniej byłoby wszystkim wiadome, kto stoi po której stronie.
ponad 4 lata temu / stasiu
 
Niech koś mi przypomni jedną ideę wymyśloną przez Niemca, która była dobra dla ludzkości (?)
ponad 4 lata temu / xyz
 
jesli to prawda, to niech ich pieklo pochlonie!
ponad 4 lata temu / razorrr
 
Hajs plynie szerokim strumieniem. I trzeba byc głupim żeby myslec ze w Polsce tak nie jest a rozne teczowe organizacje dzialaja za to co zarobia.
ponad 4 lata temu / Hue Hue
 
Diabeł zaciera ręce...
ponad 4 lata temu / Zakonnik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.