DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Pieniądze na oddłużenie szpitala a nie na in vitro

Pieniądze na oddłużenie szpitala a nie na in vitro
fot. Ulrich Baumgarten / vario images/Forum
#SEJM    #IN VITRO    #SZPITAL    #PIS    #BUDŻET    #PO    #POSEŁ    #DŁUG    #MASTALEREK

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, pieniądze, które w przyszłorocznym budżecie Ministerstwa Zdrowia mają zostać przeznaczone na program in vitro powinny trafić na oddłużenie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Poseł Marcin Mastalerek zgłosił już taką poprawkę do budżetu na 2013 r. Propozycja będzie głosowana w Sejmie jutro. Mastalerek zaapelował do parlamentarzystów o poparcie poprawki PiS. Poseł ma nadzieję, że ten projekt poprą również „konserwatyści” z Platformy Obywatelskiej.

 

Rząd Donalda Tuska chciał przeprowadzić program in vitro tylnymi drzwiami, bez głosowania w Sejmie. Złożyłem poprawkę, która przekazuje wszystkie środki zapisane w tym roku na in vitro na Szpital Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kwota 50 mln złotych w tym roku przewidziana w budżecie na in vitro, będzie przekazana na Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jeżeli posłowie nie poprą tej propozycji to będą za wprowadzeniem in vitro w Polsce – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

 

W 2013 roku rząd chce wydać 50 mln zł na finansowanie metody in vitro. W październiku premier Donald Tusk i minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedzieli, że zapłodnienie in vitro będzie finansowane w ramach programu zdrowotnego. Obecnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad projektem programu. Refundacja ma być dostępna dla par (nie tylko małżeństw), które udokumentują, że od roku bezskutecznie leczą niepłodność. Program przewidziany jest na 3 lata; ma objąć 15 tysięcy par. Koszt pierwszego pół roku funkcjonowania programu - od lipca do końca 2013 r. - to ok. 50 mln zł. W następnych latach ma to być kwota dwukrotnie wyższa.

Tymczasem Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest zadłużony na 268 mln zł. Pacjenci i ich rodzice obawiają się, że nie będą przyjmowani. – Zależy nam, aby te 50 mln zł, a w kolejnych latach pozostała kwota, została przeznaczona na Instytut, który jest najbardziej zadłużonym szpitalem w kraju – mówił Mastalerek. Według niego dług wynosi ponad 260 mln zł.

 

W opinii posła PiS premier Tusk robił wszystko, aby w parlamencie nie było głosowania nad wprowadzeniem w Polsce in vitro. – Poprzez tę poprawkę doprowadzamy do sytuacji, że głosowanie będzie – powiedział. Według niego ten z posłów, który zagłosuje przeciw tej poprawce, opowie się jednocześnie za wprowadzeniem w Polsce in vitro.

 

Źródło: stefczyk.info, radiomaryja.pl

pam


DATA: 2012-12-11 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.