Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2018 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Piekło jako „duszpasterstwo strachu”. Dokąd chce nas prowadzić „Tygodnik Powszechny”?


Po plotkach rozpowszechnionych przez lewicowego publicystę na temat poglądu Franciszka na temat istnienia piekła, "Tygodnik Powszechny" postanowił zająć się tematem. I stawia tezę, że Kościół zmienia nauczanie w tej kwestii, chcąc skończyć z "duszpasterstwem strachu". Warto więc sięgnąć po zapiski św. Faustyny, która piekło widziała i opisała jakich dusz było tam najwięcej.


DATA: 2018-04-14 05:31:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nie tylko Tygodnik Powszechny >stawia tezę, że Kościół zmienia nauczanie w tej kwestii, chcąc skończyć z "duszpasterstwem strachu"< idą w ślad za p.F. Warto posłuchać wypowiedzi Bp M. Jędraszewskiego z 18.10.2013 r. na Sesji Wydz. Duszpasterskiego w Łodzi w sprawie miesięcznika Egzorcysta , którego tematyka i zawarte tam świadectwa zdaniem Bp Jędraszewskiego nie przystają do nowego zmodernizowanego kościoła. Szkoda, że wcześniej nie wiedzieliśmy o poglądach Ks. Biskupa i Jego dociekliwości proceduralnej w kwestii imprimatur kościelnego od wydawcy. Tym bardziej dziwi brak reakcji Biskupa Jędraszewskiego na skandale prowokowane przez Tygodnik Powszechny, Ks. Sowę i inne gorszące informacje z życia Kościoła.
5 miesięcy temu / iskierka
 
Piekło istnieje, Pan Jezus nie pozostawia złudzeń. Kiedy dusza trafi do piekła, to nie ma już szans na "pośmiertne dojrzewanie do Nieba". TP wypisuje herezje. Jednak "duszpasterstwo strachu", a co jeszcze gorsze "duchowość strachu", to istotny problem od wieków. "Straszenie piekłem" doprowadziło w końcu do wyparcia piekła ze świadomości. Ludzie coraz mniej chcą się bać i bronią się (zdrowy odruch!) przed aplikowaniem im strachu, tak w wymiarze materialnym, jak psychicznym i duchowym. Poza tym religijność motywowana strachem przed piekłem zawsze pozostanie religijnością upośledzoną. Nie można szczerze pokochać Objawienia, motywując się strachem i lękiem. Bojaźń Boża nie jest synonimem strachu przed mękami piekielnymi za łamanie przykazań. Bojaźń Boża wypływa z fascynacji Bogiem, co ukierunkowuje wolę na miłowanie. Strach i lęk przed Bogiem rodzi się z psychiki silnie zaburzonej straszeniem jej przez prymitywnych duszpasterzy. Prawda o piekle wymaga dojrz. przekazu.
5 miesięcy temu / E.K.
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 76 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.