DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Sławomir Skiba

Piekielny swąd


Kiedy około ćwierć wieku temu zaczęły się w Polsce pojawiać informacje o tzw. subkulturze satanistów – wiadomości o zniszczonych grobach, odwróconych krzyżach na cmentarzach, rytualnych rzeziach zwierząt, zabójstwach, czarnych mszach i związanej z nimi muzyce heavymetalowej w najcięższych jej odmianach – wzbudzały powszechną odrazę, grozę i całkowite odrzucenie. Nawet w pełni kontrolowane przez komunistyczną władzę media stały w całkowitej opozycji do tego zjawiska. Najgroźniejsze ośrodki satanizmu przyjęły więc taktykę stopniowego oswajania opinii publicznej z tym na pozór marginalnym zjawiskiem. Po dwóch i pół dekady intensywnej promocji zła zbliżamy się do przeciwległego bieguna kulturowego czy raczej antykulturowego – otwartej manifestacji satanizmu.

Mniej więcej w połowie lat osiemdziesiątych zaczęły napływać do Polski na szeroką skalę płyty, kasety audio a niedługo potem i video z kakofonicznym jazgotem muzycznym. Składał się on z dźwięków wydobywanych z elektrycznych gitar, rozdzierającego uszy gardłowego wycia na najwyższych tonach lub pomruków naprzemian z jękami, na tle podobnego do dźwięku młota pneumatycznego rytmu wybijanego na perkusji. Wraz z ową „muzyką” pojawiły się satanistyczne gadżety, zdjęcia zespołów oraz plakaty promujące kolejne albumy. Wszystko to w mrocznej stylistyce pełnej gnijących ciał, szkieletów, czaszek i grobów, w atmosferze śmierci i fascynacji wszystkim, co dotychczas budziło wstręt i odrazę jako synonim rozkładu, plugastwa i ciemności.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Faszyści, wszędzie faszyści” – tak mniej więcej lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych widzi i opisuje Marsz dla Życia i Rodziny, który odbył się w minioną niedzielę w Białymstoku. W relacji zamieszczonej na społecznościowym profilu tej organizacji „faszyzm nacjonalizmem rasizm pogania”, jednak nie sposób doczytać się ani dopatrzeć, które konkretnie hasła uczestników tak oburzyły obrońców „politycznej poprawności”.

 
 

Nad Sekwaną narasta liczba profanacji katolickich miejsc kultu. W samej archidiecezji Poitiers doszło w ostatnich trzech miesiącach do kilkunastu włamań do kościołów. Za każdym razem celem włamania było tabernakulum i profanacja Najświętszego Sakramentu.

 

Wobec coraz większych napięć między Stanami  Zjednoczonymi i Iranem iracki kardynał Louis Raphaël Sako zaapelował do Waszyngtonu i Teheranu o dialog i ostrzegł przed skutkami „dalszej katastrofalnej wojny” na Bliskim Wschodzie. W liście przekazanym ambasadom obu krajów w Bagdadzie chaldejsko-katolicki patriarcha prosi ich przywódców politycznych o „wykazanie się mądrością” i poszukiwanie pokoju, poinformowała 21 maja rzymska agencja prasowa AsiaNews.

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Marka Sz., wolontariusza Fundacji Pro – Prawo do Życia. Mężczyzna był oskarżony o rzekomą kradzież telefonu komórkowego jednej z feministek w trakcie ujęcia jej na gorącym uczynku usuwania banerów antyaborcyjnych. Tym samym sąd przyznał rację prawnikom Instytutu Ordo Iuris, którzy bronili pomówionego mężczyzny.

 

W niedzielnym wywiadzie udzielonym Fox News Channel prezydent Donald Trump powiedział, że to, iż demokratyczny kandydat na prezydenta Pete Buttigieg jest „zamężnym gejem” oraz że pojawia się publicznie ze swoim „mężem”, jest „absolutnie w porządku”. Dodał: „Myślę, że to świetnie” i „myślę, że to dobrze”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.