DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Sławomir Skiba

Piekielny swąd


Kiedy około ćwierć wieku temu zaczęły się w Polsce pojawiać informacje o tzw. subkulturze satanistów – wiadomości o zniszczonych grobach, odwróconych krzyżach na cmentarzach, rytualnych rzeziach zwierząt, zabójstwach, czarnych mszach i związanej z nimi muzyce heavymetalowej w najcięższych jej odmianach – wzbudzały powszechną odrazę, grozę i całkowite odrzucenie. Nawet w pełni kontrolowane przez komunistyczną władzę media stały w całkowitej opozycji do tego zjawiska. Najgroźniejsze ośrodki satanizmu przyjęły więc taktykę stopniowego oswajania opinii publicznej z tym na pozór marginalnym zjawiskiem. Po dwóch i pół dekady intensywnej promocji zła zbliżamy się do przeciwległego bieguna kulturowego czy raczej antykulturowego – otwartej manifestacji satanizmu.

Mniej więcej w połowie lat osiemdziesiątych zaczęły napływać do Polski na szeroką skalę płyty, kasety audio a niedługo potem i video z kakofonicznym jazgotem muzycznym. Składał się on z dźwięków wydobywanych z elektrycznych gitar, rozdzierającego uszy gardłowego wycia na najwyższych tonach lub pomruków naprzemian z jękami, na tle podobnego do dźwięku młota pneumatycznego rytmu wybijanego na perkusji. Wraz z ową „muzyką” pojawiły się satanistyczne gadżety, zdjęcia zespołów oraz plakaty promujące kolejne albumy. Wszystko to w mrocznej stylistyce pełnej gnijących ciał, szkieletów, czaszek i grobów, w atmosferze śmierci i fascynacji wszystkim, co dotychczas budziło wstręt i odrazę jako synonim rozkładu, plugastwa i ciemności.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Niemiecki Bundestag przyjął zmianę prawa dotyczącego informowania o możliwości dokonania aborcji. Lewica chciała pełnej swobody w informowaniu o „usłudze” mordowania dzieci nienarodzonych. Chadecja zablokowała tę regulację, ale zgodziła się na częściowe zwiększenie zakresu informowania o możliwości abortowania dzieci. Bundestag zagwarantował również młodym kobietom dłuższy okres dostępu do darmowej antykoncepcji.

 
 

Trybunał Sprawiedliwości UE zakwestionował austriacki przepis mówiący o tym, że Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy dla chrześcijan. Teraz władze kraju szukają rozwiązania, które umożliwi świętowanie pamiątki Męki Jezusa Chrystusa i przynajmniej częściowo ograniczy długość pracy tego dnia.

 

Polska windsurferka i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie zaprotestowała przeciwko polityce Rafała Trzaskowskiego, który wspiera homoseksualną agendę. „Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski” - napisała.

 

Rada parafii katedralnej w Utrechcie (Holandia) wystawiła na sprzedaż budynek katedry, którego utrzymanie ma być zbyt kosztowne wobec małej liczby wiernych. Przeciwko sprzedaży świątyni protestują katolicy z całej diecezji.

 

Konwencja Stambulska nazywana Konwencją Przemocową jest dokumentem silnie dyskutowanym przez wszystkie strony sceny politycznej. Dla jednych jest dokumentem niezbędnym do prowadzenia skutecznej walki z przemocą, dla innych czołowym narzędziem pędzącej przez Europę genderowej rewolucji. Jakie niesie ze sobą zagrożenia? Czy w ręku władzy o charakterze lewicowo-liberalnym, Konwencja posłuży do przeprowadzenia obyczajowej rewolucji? Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w najnowszym filmie dokumentalnym PCh24.pl - "Konwencja Stambulska. Walka z przemocą czy walka z rodziną?". Serdecznie zapraszamy!


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.