DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Piekarz z Kolorado znowu w sądzie. Urzędnicy go dyskryminują, bo jest chrześcijaniem?

Piekarz z Kolorado znowu w sądzie. Urzędnicy go dyskryminują, bo jest chrześcijaniem?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Chrześcijański piekarz ze stanu Kolorado ponownie stanął przed sądem. Tym razem to on pozwał urzędników swojego stanu, gdyż stwierdził, że dyskryminują go z powodu wiary. Urzędnicy wcześniej skrytykowali odmowę upieczenia przezeń ciasta dla transgenderowca. 

 

Latem Sąd Najwyższy stanu Kolorado orzekł, że urzędnicy tegoż stanu dyskryminowali piekarza Jacka Philipsa z powodu jego religii. Chodzi o przypadek nakazywania mu upieczenia ciasta na tzw. ślub homoseksualny. Jednak mimo korzystnego dlań wyroku piekarz nie nacieszył się długo spokojem. 26 czerwca złożono bowiem pozew przeciwko niemu, gdyż odmówił on upieczenia kolejnego ciasta – tym razem dla transgenderysty. Ciasto miało być różowe w środku i niebieskie na zewnątrz.

 

Wszystko to w celu uczczenia „przemiany” niedoszłego klienta z mężczyzny w kobietę.

Po upływie 2 dni urząd Kolorado zajmujący się prawami obywatelskimi napisał list, stwierdzając, że prawdopodobnie piekarz naruszył prawa transgenderysty. Wezwał chrześcijanina i transgenderystę do obowiązkowej mediacji.

 

W odpowiedzi organizacja „Alliance Defending Freedom” (Sojusz Broniący Wolności) odpowiedziała, składając pozew przeciwko gubernatorowi Kolorado i stanowej komisji praw człowieka. Zdaniem tej organizacji (reprezentującej Jacka Philipsa również w pierwotnej sprawie) doszło do dyskryminacji przeciwko niemu na gruncie religijnym.

 

„Jack nie miał innego wyboru, tylko złożyć pozew [...]. Nie może bać się ukarania przez władze z powodu swej wiary, każdego dnia, gdy otwiera sklep. Jednak wygląda na to, że Kolorado nie zaprzestanie uprzykrzania mu życia, dopóki, dopóty nie zmusi go do zamknięcia (sklepu) lub naruszenia wiary” – powiedziała Maureene Collins z „Alliance Defending Freedom”. Do pierwszej rozprawy doszło we wtorek.

 

To kolejny przykład, gdy chrześcijańskim biznesmenom utrudnia się działanie zgodne z własną religią w imię równości.

 

W Polsce głośnym echem odbiła się podobna sprawa drukarza z Łodzi. Odmówił on wydrukowania plakatów dla fundacji szerzącej homoseksualizm. Został on skazany, choć odstąpiono od wymierzenia kary. O jego uniewinnienie wniósł prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jednak Sąd Najwyższy w czerwcu 2018 roku podtrzymał wyrok.

 

Sąd Najwyższy uznał bowiem, że druk plakatów (nawet organizacji prohomoseksualnej) nie jest działaniem sprzecznym z wiarą. Co ciekawe, w uzasadnieniu polski Sąd Najwyższy odwołał się również do pierwotnej... sprawy piekarza z Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

 

Polski sędzia stwierdził, że Amerykanin słusznie został uniewinniony, gdyż – jak zauważył amerykański sąd – ciasta stanowią przejaw własnej twórczości. Tymczasem drukarz wykonuje jedynie czynności techniczne i dlatego nie powinien odmawiać w tego typu przypadkach.

 

Niepokojące jest zarówno powoływanie się polskiego sądu na wyrok obcego kraju jak i uzasadnienie wyroku. Wszak drukarz z Łodzi został uznany za winnego, gdyż odmówił działania wbrew własnym przekonaniom religijnym. (Nie)twórczy charakter jego pracy nie ma żadnego znaczenia w tym kontekście. 

 

Źródła: lifesitenews.com / gosc.pl

mjend

 

 


DATA: 2018-12-20 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Mirrro W USA taki eksperyment zrobiono. W cukierni prowadzonych przez gejów zamówiono tort z napisem "Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny". Cukiernicy geje zachowali się wobec ludzi chcących zlecić im wykonanie tortu delikatnie mówiąc niegrzecznie.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Ciekawe jak by było gdyby sodomita prowadził zakład cukierniczy a ktoś by przyszedł z zamówieniem na tort z napisem z Pisma Św że "mężczyźni żyjący razem nie wejdą do Nieba". Albo z podobnej treści ulotkami. Czekamy.
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
A propos mieszkania. Był krzyk, że jakiś koleś w internecie dał ogłoszenie o wynajmie i , że Arabom i Pakistańczykom nie wynajmuje.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Jeszczcze do aaa "idiotyczny "zakaz wszelkiej dyskryminacji" oznacza nic innego jak CAŁKOWITE wyzbycie się wolnej woli - i, w związku z tym, że nie możemy zadowolić wszystkich, postepowanie zgodnie z "antydyskryminacyjnymi wytycznymi" socjoinżynierów. To o to właśnie chodzi - z tego błędu logicznego wynika prosty wniosek - poddaj się "ekspertom", bo wszelkie wolne działanie to dyskryminacja." Cały ten wywód to studencka ilustracja błędu petitio principii. Cóż, errare humanum est...
ponad 1 rok temu / A m0że referendum...
 
@aaa Opierając się konsekwentnie na logice Pana/i wpisu można uzasadnić sytuację Chrześcijan w wielu krajach Islamu. Zły uczynek jak Kalemu zabrać krowy...
ponad 1 rok temu / A m0że referendum...
 
Pewnie gdyby chleb znaczyl znakiem krzyza tez by go ukarali. Ukarac, ukarac, przestepstwo straszne!!!NIech se sodomici sami pieka ciasta i robia dzieci. Porzadni ludzie nic nie maja do tego brudu.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.