DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Szanuję portach PCh24, ale ten tekst jest słaby. Przesiąknięty myśleniem: my Polacy jesteśmy do niczego, zły rząd, bez szans na przyszłość. Ci Niemcy to sobie poradzili dobrze z epidemią, nie tak jak my. Mają krzywą dzwonową. Zgoda, ale max tej krzywej dojechał do kilku tys. zakażeń na dzień. Każdy zresztą jest mądry po fakcie. Jak było na prawdę? W marcu mieliśmy dane, że śmiertelność wynosi około 3% i zakazi się do 80% społeczeństwa. To nam daje niecały milion ofiar w Polsce. Rozumiem, że redaktor by jednak zaryzykował? Faktem jest, że wtedy o wirusie wiedzieliśmy bardzo mało. Nie wiedzieliśmy jak leczyć, ba nawet znane metody leczenia były niebezpieczne. Należało zapewnić dystans społeczny z trzech powodów: 1 wypłaszczenie krzywej zachorowań, 2 poczekanie, aż inni przetrą szlaki: jak leczyć, jakie jest prawdziwe zagrożenie, 3 przygotowanie infrastruktury: laboratoria, sprzęt medyczny. Według mnie obie te rzeczy się udały i Szumowski się spisał.
15 dni temu / Paweł
 
Patrząc na bezprawności nałożonych mandatów - czy Bóg zmniejszy ciężar grzechu tym, którzy zrobili ziazi aparatowi władzy państwowej?
17 dni temu / Realista
 
Tyla gadulstwa w tym tekście, a mi wystarczą proste dane do porównania: w Wlk. Brytanii śmiertelność w tym roku wyższa od ubiegłorocznej o 64 tysiące, w Polsce w 2020 zmarło mniej ludzi niż przed rokiem. Dziękuje pozamiatane i tyle w temacie.
23 dni temu / lilu
 
Nikt oficjalnie nie zna liczby zakażonych w Polsce, podawane liczby to liczby złapanych zarażonych , nie było żadnych badań w tej sprawie, rząd takie badania planuje jesienią.
23 dni temu / Matka logika
 
> Dzisiaj o podobny dokument apelują chociażby przedsiębiorcy skupieni wokół Centrum im. Adama Smitha. < centrum Smitha jest tubą ideologii neoliberalnej. Ta ideologia protestancka powstała w Anglii w celu usprawiedliwienia wyzysku ze strony ludzi pazernych i bez sumienia. W latach 90tych zainstalowano ją w Polsce, nie bez udziału obcych ambasad, a pewnie i wywiadów. ........... To nie "róbta co chceta" ma być doktryną, ale rozumne działanie dla dobra społeczeństwa. Jednak ponieważ Polaków oduczono, albo nigdy nie nauczono, rozumności, pozostało im "róbta co chceta". A co najgorsze, piewcy "róbta co chceta" uważają się za katolików i to dobrych.
23 dni temu / krytyczny
 
Zgadzam się z Panem. Wszystkie wnioski uargumentowane. Świetny artykuł.
23 dni temu / MalaKatarzynka8
 
Moim zdaniem nie pierwszy raz w Pisie jakiś minister rozkręca się za bardzo. I wtedy swoją rolę powinien odegrać Prezes i powiedzieć że już wystarczy. Ale właśnie nigdy czegoś takiego nie robi.
23 dni temu / ob
 
Rządy Państw wykonywały dyrektywy WHO ,To było zaplanowane przez tzw elity ,światowe.
23 dni temu / Tomasz
 
"Do dzisiaj nie jest też jasne, kto doradzał ministrowi Szumowskiemu w sprawie kolejnych posunięć na polu słynnej już walki z koronawirusem." Tutaj powinien być czas teraźniejszy. Szumowski wciąż jest faktycznym dyktatorem, który swoimi rozporządzeniami decyduje o wszystkim.
23 dni temu / Jan
 
Jestem zaskoczona. Świetny artykuł!
23 dni temu / Anaja
 
To jest jeden z najlepszych tekstów, jakie ostatnio przeczytałem. Wnikliwy, odważny, bezkompromisowy.
23 dni temu / Nickt
 
Bardzo dobry artykuł wyważony i jednocześnie punktujacy błędy rządzących. Pozdrawiam
23 dni temu / Mar
 
Dwaj ewangeliści, Mateusz i Łukasz zanim poszli zbawiać świat przepisali majątki na żony. Teraz bez grosza przy duszy, głoszą ludziom dobrą nowiną. Dlaczego nie ma pandemii w galeriach na Śląsku? Bo galerie nie są polskie, a kopalnie są jeszcze polskie. A jedyna dziewczyna, która przyjdzie sama do ciebie, to będzie cyganka. A to Polska właśnie ...
24 dni temu / panMarek
 
a pan Tomasz Figura jest jakimś specem od ekonomii, pandemii, itp? zna się na wszystkim? najłatwiej krytykować, a gdyby tak usiadł na stołku MZ ciekawe jak by sobie poradził z tym, co się rozpanoszyło po świecie - wyimaginowane czy nie, żyjemy w małej wiosce i takie są skutki, ale mądrali w tym portalu, jak nigdzie indziej
24 dni temu / mania
 
Chcącemu nie dzieje się krzywda . Jeżeli chcę chodzić bez maski mam do tego prawo niech inni stoją 2 metry ode mnie .A temu niejakiemu PAD owi już dziękujemy teraz głosuję bez butów czyli na Bosaka . w pierwszej i drugiej turze .C.W.P. PS.Dzięki za dobry artykuł
24 dni temu / C.W.P.
 
Byłem wyborcą PiS. Tak - w czasie przeszłym. To jak zrujnowali polską gospodarkę tzw. "pandemią" na zlecenie oszustów z WHO wyleczyło mnie z tego. W wyborach głosuję na Bosaka.
24 dni temu / gt
 
Materiał słaby. Autor niedouczony.
24 dni temu / Grzesiek
 
Bardzo dobry tekst. Wreszcie ktoś na łamach katolickiego portalu zaczyna nazywać rzeczy po imieniu. Zabór własności pod przymusem jest kradzieżą a nie jak to eufemistycznie się mówi "wyrazem solidarności". Byłoby dobrze gdyby ktoś z biskupów wskazał na przykazania: Nie kradnij oraz Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego oraz wskazał na sprzeczność pomiędzy tymi przekazaniami a tym co robią kolejne rządy niektóre mieniące się katolickimi i co czynią pod płaszczykiem dobra okradając de facto swoich współobywateli i pasożytując na nich.
24 dni temu / dr_E_Konom
 
WHO informuje: Mamy wiele raportów z krajów, które przeprowadzają bardzo szczegółowe śledzenie kontaktów. Obserwują bezobjawowe przypadki. Obserwują kontakty. I nie znajdują dalszego przekazu wtórnego. To bardzo rzadkie ?
24 dni temu / Janek
 
Za te wszystkie dobrodziejstwa które otrzymałem od PPR Dudy,i dobrej zmiany,podziękuję im tym że zagłosuje na ruskie onuce,czyli kandydata konfederacji p Bosaka
24 dni temu / Kazimierz
 
W Niemczech wprowadzono niedawno nowe prawo - idąc do restauracji musisz zostawić swoje dane osobowe tak aby w razie wykrycia wirusa u klienta można było łatwo Zidentyfikować pozostałe osoby, które mogły mieć z zarażonym kontakt w restauracji i wysłać na przymusowa kwarantannę. Znajomy leming mieszkający w Niemczech chwalił to rozwiązanie jako przykład dobrej organizacji i geniuszu rządzących w Niemczech. Zero przebłysku myśli krytycznej o zagrożeniach. Zreszta widać skąd nasi rządzący - Emilewicz - czerpią inspiracje i pomysły na sposoby walki z konronawirusem...
24 dni temu / Elon
 
Może zacząć od początku;Nie żadnych zakażeń.
24 dni temu / Rockefeller
 
Jest jeden plus tej psychopandemii. Od początku roku do dziś mamy znacznie mniejszą śmiertelność biorąc pod uwagę wszystkie zgony, niż w analogicznym okresie w latach ubiegłych.
24 dni temu / E
 
Świadomie ryzykujący życiem dla takich wartości jak Ojczyzna, honor, wolność, obrona granic i słabszego to chyba był jakiś desant z Marsa. Ziemie spowiła mgła strasznego smrodu : smrodu tchórzostwa.
24 dni temu / Ludzie
 
Nowa normalność nadchodzi wielkimi krokami. Covid19 jakby globalnie wpycha na tory którymi idzie od dawna totalna opozycja. A PiS bynajmniej nie wychodzi na tory sprzed pandemi. Zauważyłem w różnych środowiskach osoby które od początku sialy panikę, manipulowaly faktami i coraz lepiej się w tej nowej normalności nawet czują wiedząc niejako jak należy się zachowywać w tej nowej normalności.
24 dni temu / dkd
 
Rząd zamiast otaczać się armią różnej maści fachowców ,powinien zatrudnić jednego lub kilku nadwornych proroków którzy doskonale znaliby przyszłość .Proponuję na to stanowisko pana Tomasza Figurę .Panie Tomaszu ,mógł pan napisać ten tekst w styczniu i zostałby pan bohaterem stulecia :
24 dni temu / filutek
 
Mam wrażenie jakby ten artykuł był pisany na zamówienie opozycji tyle w nim zjadliwości i przesady.
24 dni temu / cris
 
COVID - od Cow krowa , ID - Tożsamość. Czyli Id dokument szczepień dla bydła czyli dla nas.
24 dni temu / Leon
 
COVID - od Cow krowa , ID - Tożsamość.
24 dni temu / Leon
 
Świetna, ostra analiza. No i oczywiście obnażająca degrengoladę polskich polityków. Rządzą nami ZERA, które sami wybraliśmy. Wyborców można jednak trochę usprawiedliwić, bo głosowali program, który w konsekwencji okazał sie wydmuszką, fałszywą flagą.
24 dni temu / grimm
 
Pan Tomasz Figura "nie chce się wymądrzać, bo nie jest lekarzem". Ale to przesadna skromność. Jest on przecież wybitnym epidemiologiem, autorem prac publikowanych w periodykach specjalistycznych, laureatem prestiżowych nagród fundowanych przez światowe instytuty wirusologiczne. Podobnie komentatorzy spod tekstu Figury: stanowią elitę polskiej epidemiologii. Ja nie znam się na wirusach, ani na tym jak je zwalczać. Wkurzyło mnie niebożebnie ograniczenie do pięciu uczestników Mszy Św. i parę innych zarządzeń Rządu. Żałuję, że to nie pan Figura jest dziś ministrem zdrowia. Z pewnością zastosowałby krzywą dzwonową i dziś byłoby po pandemii. Gdyby dobrał sobie ekipę złożoną z autorów komentarzy... ech, można tylko pomarzyć. Pan Figura zna się też na gospodarce. Wychwala pod niebiosa Mieczysława Wilczka. I tu - wydaje mi się - jesteśmy w domu. Wilczek ożywił gospodarkę u schyłku komuny, po to, by komunistyczni nuworysze mogli zgarnąć śmietankę, której dotąd nie było. Tyle!
24 dni temu / Tom Bombadil
 
@X Ani Szwecja ani Białoruś nie podporządkowaly się dyktatowi koncernów.
24 dni temu / Ryś
 
@janina Ewa Kopacz nie zakupiła szczepionek przeciwko grypie A/H1N1, nie ulegając w tej kwestii presji firm farmaceutycznych.\\ Minister Kopacz broniła polskiej decyzji, tłumacząc, że warunki zakupu szczepionek proponowane przez firmy farmaceutyczne były w Polsce niemożliwe do zaakceptowania. Szefowa resortu zdrowia przyznała, że wcześniej rząd przewidywał zamówienie szczepionek dla grup masowego ryzyka, ale nie doszło do tego, gdyż - zdaniem Kopacz - nie można było ulec dyktatowi firm farmaceutycznych. Te ostatnie, w opinii minister, nie chciały wziąć odpowiedzialności za działanie preparatów.\\ Takie zasady postępowania, jakie były przestrzegane w Polsce, dały bardzo wymierne efekty - zdecydowanie mniej zgonów niż w sezonowej epidemii i łagodniejszy przebieg choroby.
24 dni temu / Ryś
 
Szkoda,że min. zdrowia nie jest już Ewa Kopacz. To były czasy, jak tęsknimy za nimi. Tak krystaliczni ludzie jak Arłukowicz, Tusk, Kopacz sprawiliby, że epidemia by nas nawet nie musnęła.
24 dni temu / janina
 
Pan T.Figura ma bardzo dużo racji. Szkopuł w tym, że teraz wszyscy są mądrzejsi niż np. 3 miesiące temu. Wczoraj podano, że wg "modelu" matematycznego miało zakazić się o jakieś pół miliarda więcej ludzi na świecie, a faktycznie zakażeń jest mniej wskutek restrykcji. Cóż, mądrale od przepowiedni muszą się jakoś wyłgać z kompromitacji. U nas w normalnych czasach, bez histerii załganej, siejącej fake newsy Totalnej Opozycji i bez perspektywy wyborów, rządzący pewnie byliby ostrożniejsi. Niestety, mieli pistolet przy głowie. Najciekawsze, że zmanipulować dały się właściwie wszystkie rządy! DLACZEGO??? Bo wszyscy dali sobie założyć niewidzialne kajdanki poprawności politycznej. Każdy, kto uczciwie przyznałby: "nie mamy lekarstwa, to nowy wirus, będą ofiary, ale działamy jak przy zwykłej grypie" - zostałby żywcem pożarty przez media i opozycję! Nawet stan wyjątkowy i cenzura nic by nie dały prócz kosztów, bo jest jeszcze Internet. Rząd nie miał racji - ale ma alibi...
24 dni temu / X
 
Dobry artykuł. Podobno cnota krytyki się nie boi. Myślę jednak, że politycy powinni bać się rozliczenia z zarządzenia naszym państwem. PiS nie rozliczył PO z rządzenia, bo może się zdarzyć, że w przyszłości sądy, TV i policja będzie słuchać "przeciwników politycznych". Jeżeli wybierzemy Dudę na prezydenta to oddamy wszystkie elementy władzy jednej grupie politycznej a ta coraz bardziej czuje się bezkarna. Piękna, bezkrwawa rozprawa z górnikami, którzy planowali ruszyć na Warszawę wskazuje na wykorzystanie typowo chińskiej metody pacyfikowania krnąbrnych obywateli. Polacy powinni usilnie dążyć do wzorców demokracji szwajcarskiej gdzie rząd słucha z uwagą swoich obywateli. Tym razem oddam wbrew propagandzie Radia Maryja głos na KONFEDERACJĘ.
25 dni temu / Marzena
 
Czy w naszym Kraju i na świecie jest jakaś mądra osoba, która ma jasne widzenia i wie, jak należy postąpić z nieznanym dotąd zagrożeniem? Ośmielam się stwierdzić, że nie ma takiej osoby. Stąd proponuję wspólną walkę z tą chorą sytuacją. Czy tak trudno domyślić się, dlaczego obecnemu rządowi chodziło o minimalizację zgonów na Covid-19? Tak samo postąpiliby politycy zarówno na lewo, jak i na prawo od obecnego rządu. A ja podsumuję to tak: każdy rząd popełnia błędy, najlepiej stać z boki i krytykować. Ale summa sumarum obecna ekipa robi to wszystko z dobrymi intencjami. Krytykujący nie zawsze ją mają. Pozdrawiam
25 dni temu / Piotr
 
@Ula,to prawda. Nie mamy Autorytetu. Każdy robi i mówi co innego... Gdy były ograniczenia w kościele, my lud, musieliśmy sobie radzić sami...robić wszystko by dostać się na Mszę, gdy nasza wiara nie pozwalała nam zrezygnować z blahego powodu, jakim była to sztuczna pandemia...! Kto teraz odbuduje Polskę.. świat...? Kto przyciągnie wiernych do Kościoła, uwolni z klatek lęku? Kto przywróci pracę tysiącom Polakom?.. To wygląda jak po jakiejś wojnie.
25 dni temu / Malgo
 
"Opłakany stan elit politycznych", nie tylko. Również: medycznych, naukowych i kościelnych. Przecież ciągle modlitwy o ustapienie pandemii pogłębiaję tę psychopandemię. Czy nie są prowadzone na życzenie władz politycznych, ,lub dla przypodobania sie tym władzom. Tak jak owa prośba ks. prymasa o limit 5 osób na Mszy Św. wielkanocnej. A o czym świadczy likwidacja centralnej procesji Bożego Ciała w Warszawie?
25 dni temu / Ryś
 
Raczej Tobie bliżej do wyborczej. Uświadom sobie że są ludzie którzy preferują PRAWDĘ, a propagandy nie chcą, czy to wyborczej, czy TVNowskiej czy pisowskiej.
25 dni temu / Do marcnova
 
Do Autora artykulu, dobry tekst i duzo mowiacy, dziekuje.
25 dni temu / Jara
 
@marcnova, przykre to, że są jeszcze takie osoby jak ty, wierzące we wszystko co mówi p.o. ministra zdrowia, krytykowanie nie jest jeszcze dołączaniem do wyborczej, do tego daleka droga, ale jak to wytłumaczyć trollom wypisującym takie bzdury. Ale cię pocieszę, jest już lekarstwo na pandemię i do tego darmowe, wyrzuć telewizor i włącz myślenie.
25 dni temu / LP
 
Mamy cały czas do czynienia z cyrkiem dla gojów. Bedę z uporem przypominał że Morawiecki jest kandydatem PO. Człowieka nam przywieźli przeszkolonego z zachodu i ma realizować i realizuje bez wzgledu na to czy to firmuje PO czy PiS. Tak dokladnie jest. Z resztą Szydlo też przeszkolona na zachodzie. Przywożą nam tutaj wykonawcow obcej polityki.
25 dni temu / Jot
 
Zostawcie Szumowskiego bo dołączacie do wyborczej
25 dni temu / marcnova
 
Namiestnicy narodu odtrąbili sukces, chociaż koronawirus nie zniknął i nie zniknie, tak jak nie zniknie wirus grypy. Ale opowieści o wirusie-zabójcy pozostaną, bo jest to dla polityków idealne narzędzie do sterowania ludźmi jak stadem baranów. Pozostaje zadać pytanie: czy Morawiecki i Szumowski wiedzą, ze SARS-CoV-2 nie jest wirusem-zabójcą? Oczywiście, że wiedzą. Gdyby naprawdę był to wirus-zabójca, to rząd nadal nie pozwoliłby nam wyjść z domów obawiając się hekatomby. Ale oni już wiedzą, że żadnej hekatomby nie będzie. A do tego zbliżają się wybory, więc trzeba ludzi uspokoić oraz wmówić im, że PiS odniósł niebywały sukces i uratował Polaków. Komedia trwa i wiele rządowych sukcesów jeszcze przed nami.
25 dni temu / QWERTY
 
Do p. Życzliwego- o czym pan mówi? Przecież ta niby umieralność we Włoszech już jakiś czas temu została zdemaskowana jako kłamstwo. Ludzie też się o tym dowiedzieli i już wyszli na ulice, żeby obalić kłamliwy i sprzedajny rząd. Tego właśnie w Polsce brakuje, żeby na ulicę wyszły miliony ludzi. Takiej masie nie sprostałby ponad stutysięczny szwadron zomowców panoszących się po ulicach. Pora otworzyć umysł i zdać sobie sprawę, że ta pandemia to wymysł światowej sitwy.
25 dni temu / Tomasz
 
Sytuacja psychopandemii obnażyła, że nie mamy żadnej " elity politycznej" , żadnego autorytetu wśród hierarchii kościelnej. To jest dramat, gdyż przyszłość tym samym wiedzie ku przepaści...
25 dni temu / Ula
 
Świetny artykuł serdecznie pozdrawiam autora miód na moje serce !!!!
25 dni temu / Stachu
 
Do Życzliwy: Ile teraz ABW płaci za twoje androny??INTERIA,WP to też twój teren- biedaku.Nawet nie można polemizować z pierdołami które tworzysz
25 dni temu / Do życzliwego
 
To wypłaszczenie i POZOSTAWIENIE krzywej zachorowań nie jest bez powodu. Spłaszczoną krzywą znacznie łatwiej podnieść do góry, niż gdyby zaczynać znowu od zera na jesieni.
25 dni temu / Psychokrzywa
 
Zawsze może być jeszcze gorzej. W Roku 1984 Orwella w końcu większość uwierzyła że 2+2=5. Wszystko jeszcze przed nami.
25 dni temu / Garfield
 
Świetny artykuł. Dziwię się, że górnicy teraz pozwalają na zamykanie kopalń, pewnie na wieczność... Smutne to, że stoją w kolejce do tych przebierańców w fartuchach i dają sobie zamykać miejsca pracy!!!
25 dni temu / Leon
 
Ciekawe co by Pan pisał, gdybyśmy pandemię zostawili "samej sobie", szpitale by nie wyrabiały, a tym samym zakłady pogrzebowe. Łatwo się mądrzyć po fakcie. Nikt nie wiedział jaką drogę obrony w zaistniałej sytuacji wybrać. To był eksperyment na żywym organizmie. Sytuacja polityczna też się przyczyniła, a może przede wszystkim, że postawiono na takie a nie inne rozwiązania.
25 dni temu / Aldi
 
do Ż[email protected] Pytania są jak najbardziej zasadne o logiczność działań Rządu. Najpierw zamrażanie gospodarki, co może skończyć się recesją, a teraz otwieranie wszystkiego, chodź przyrost dzienny zakażeń jest taki sam a może nawet wiekszy? A tak na marginesie, od tego są obywatele aby patrzeć na ręce i rozliczać rządzących i to niezależnie kto aktualnie jest przy sterach.
25 dni temu / Paulus
 
Red. Figura ma racje, ale niestety nie zauważa jednego - Polska nie jest suwerennym krajem, a władze chyba nie mają za dużo do powiedzenia - co obnażyła rzekoma pandemia. Ewidentnie z ich zachowania przebija bezradność i czekanie na wytyczne od prawdziwych decydentów.
25 dni temu / Samanta
 
genialny artykuł.
25 dni temu / jb
 
Żyjemy pod okupacją idiotów.
25 dni temu / jonasz
 
Redaktor Figura jak zwykle w niezawodnych wygibasach- puste szpitale jednoimienne to powód do ironicznych wniosków?? A jaki byłby wniosek gdyby ludzie umierali z powodu przepełnienia szpitali jak we Włoszech, Hiszpanii ???
25 dni temu / Życzliwy
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.