DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Pięć tysięcy Żydów opuści Francję

Pięć tysięcy Żydów opuści Francję

Coraz więcej francuskich Żydów wyjeżdża do Izraela, obawiając się gwałtownego pogorszenia sytuacji gospodarczej, antysemityzmu i wojującego islamu – donosi amerykańska agencja AP.

 

Jeszcze w tym roku 5 tys. Hebrajczyków planuje opuścić kraj nad Sekwaną. To więcej niż po wojnie sześciodniowej w 1967 roku.

 

Do Izraela wyjeżdżają przede wszystkim młodzi ludzie, skarżący się na brak perspektyw w pogrążonej w kryzysie Francji. W kraju nad Sekwaną pracy nie ma 25 proc. młodzieży. Dla porównania w Izraelu bezrobocie wśród młodych wynosi 11 proc.

 

Francuscy Żydzi obawiają się ataków radykalnych muzułmanów i żalą się z powodu rosnącej niechęci ze strony zwykłych obywateli. Przyznają, że we Francji nie mogą otwarcie nosić na szyi gwiazdy Dawida, by nie być narażonym na zaczepki.

 

Według Ariela Kandeli z Agencji Żydowskiej w Paryżu, co roku do Izraela wyjeżdża około 1 tys. młodych Żydów z Francji. Około 70 proc. z nich zostaje na stałe.

 

Agencja ściśle współpracująca z rządem Izraela, ma na celu wzmacnianie więzi między Żydami w diasporze i Izraelu. Każdego roku wydaje dziesiątki milionów dolarów, aby ściągnąć Żydów do Izraela na stałe.

 

Ludność żydowska z niechęcią opuszcza Francję. Żal im wysokiego standardu życia i gwarancji socjalnych, jakie daje ten kraj. – Nigdy nie będzie tak, że Izrael będzie atrakcyjniejszy niż Francja – przekonuje Kandel.

 

Szef Agencji Żydowskiej Natan Sharansky szacuje, że jeszcze tego roku Francję opuści ponad 5 tys. Żydów. To 1 proc. ogółu ludności żydowskiej we Francji. W 2013 r. kraj nad Sekwaną opuściło 3,3 tys. Żydów, a w 2012 – 1,9 tys.

 

Francja jest trzecim największym skupiskiem ludności żydowskiej po Izraelu i Stanach Zjednoczonych (około 500 tys. osób tej narodowości).

 

 

Źródło: AP, AS.


DATA: 2014-06-20 13:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i dobrze. Nie jestem rasistką, ale roznych skutkow emigracji trzeba sie spodziewac. W Izraelu beda czuli sie swobodniej. Tak jak kazdy z swoim kraju.
ponad 6 lat temu / karola
 
wyjadą do izraela, tam polska ambasada wyda im polski paszport i zwalą się nam na głowę. polską emeryturę już mają
ponad 6 lat temu / s
 
Do Izraela? Żydzi z Francji? To kpina?
ponad 6 lat temu / Leo
 
nic to, to Polska i Polacy są, wg tej rozkapryszonej bandy, najbardziej antysemiccy; ciekawe co by powiedzieli, gdyby Polacy wzięli się tak w końcu za "posprzątanie" Polski z jej wrogów jawnych, tajnych i wielopłciowych, pochowanych w różnych takich gazetach, teatrach, muzeach i ministerstwach?
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.