DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Pięć lat wydawnictwa Prohibita

Pięć lat wydawnictwa Prohibita

Wydawnictwo Prohibita istnieje już od 5 lat. W tym czasie wydało kilkadziesiąt książek z zakresu ekonomii wolnorynkowej, historii i polityki. Poruszają one takie tematy i zagadnienia, których próżno szukać w „oficjalnej”, czyli politycznie poprawnej literaturze, zgodnie z nazwą wydawnictwa, czyli łacińskim terminem prohibita.

 

- W 2004 roku wydałem swoją pierwszą książkę, zbiór przemówień prezydenta Reagana pt. "Moja wizja Ameryki". Wówczas nie przypuszczałem, że tak się potoczą moje losy, raczej myślałem, że to będzie najpewniej epizod wydawniczy. Tymczasem po tej książce zaczęły napływać recenzje, propozycje wydawnicze i tak się to potoczyło. Początkowo, działając na małą skalę, nie zakładałem własnej firmy, lecz wydawałem książki pod szyldem zaprzyjaźnionej drukarni. Po skończeniu studiów stwierdziłem jednak, że pora się usamodzielnić i stąd decyzja o założeniu własnego wydawnictwa i własnej księgarni internetowej – wspomina początki pracy wydawniczej szef wydawnictwa Paweł Toboła-Pertkiewicz.

 

Książki wydawane przez wydawnictwo przeznaczone są dla ludzi, którzy "cenią sobie niezależność intelektualną, prawdę historyczną i wolność gospodarczą". Ich wspólnym mianownikiem są słowa jednego z największych pisarzy polskich XX wieku, Józefa Mackiewicza, iż „jedynie prawda jest ciekawa”.

 

 - A rynek jest jaki jest i nie ma się co z tego powodu obrażać. Zdecydowana większość oferowanych tytułów to książki bardzo niskiej jakości, jeśli chodzi zarówno o meritum, jak i formę. Spora część czytelników być może nawet sięgnęłaby po książki, ale widząc co jest dostępne, nie ma na to ochoty. U mnie w wydawnictwie i księgarni dbamy o to, aby książki były wyselekcjonowane. Żeby np. rodzice kupujący książki mieli pewność, że w bajkach nie ma jakiejś propagandy lewackiej. Wielu rodziców nie ma czasu przeglądać wszystkich książek, więc albo ufa nam, albo ma niepewność co czyta ich dziecko – mówi założyciel wydawnictwa.

 

Wydawnictwo nie otrzymuje i nie stara się o żadne publiczne granty. Książki wydawane są wyłącznie za pieniądze wydawnictwa.

 

 - Do mojego wydawnictwa zgłosił się kiedy prezydent jednego z miast z chęcią dotowania książek. Gdy zapytałem go czy chce nas wspierać za prywatne czy za pieniądze mieszkańców swojego miasta, odpowiedział, że oczywiście z tych drugich. Podziękowałem mu więc stwierdzając, że nie jestem zainteresowany i proponuję mu po prostu zwrot tych środków do podatników albo wydanie tych pieniędzy na cel wspólny. Inny znany wydawca, podkreślający swoje libertariańskie poglądy i niechęć do państwa, nie miał oporów i na wielu jego książkach widnieje logo miasta, którego podatnicy dotują jego książki. Wydawnictwo Prohibita jest niezależne i takie musi pozostać. Motto naszego wydawnictwa zaczerpnięte z twórczości Józefa Mackiewicza iż "jedynie prawda jest ciekawa" zobowiązuje – uzasadnia Paweł Toboła-Pertkiewicz.

 

Wydawnictwo planuje dalej utrzymywać swoją niezależność i dostarczać czytelnikom książek spełniających najwyższe standardy.

 

- Chcę dalej rozwijać wydawnictwo, wydawać interesujące książki, które będą iść pod prąd politycznej poprawności. W 2013 roku z pewnością dotrze już do Polski kryzys gospodarczy i mimo wielu księgowych sztuczek obozu rządzącego, nie uda się już go zatrzymać. Może to oznaczać, że ludzie zrezygnują z zakupu książek, ale z drugiej strony to szansa, że podobnie jak w latach 2009-2010, czyli w czasie światowego kryzysu, ludzie będą poszukiwać książek opisujących jego prawdziwe przyczyny. W najbliższej przyszłości nakładem Prohibity ukaże się kilka kolejnych książek. Kończę również prace nad własną książką biograficzną – będzie to pierwsza w Polsce książka o irlandzkim polityku Eamonie de Valerze. Człowieku w Polsce kompletnie właściwie nieznanym, a moim zdaniem człowieku, który powinien być ikoną prawicy i pod wieloma względami wzorem do naśladowania. Pokazał bowiem, że nawet w demokracji można z konsekwencją bronić chrześcijańskiego charakteru państwa. A przede wszystkim przez jego pryzmat chcę pokazać losy XX-wiecznej Irlandii. Liczę, że ta książka spotka się z życzliwym zainteresowaniem czytelników – podsumowuje założyciel wydawnictwa.

 

 

luk

 


DATA: 2012-11-26 13:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja z Prohibity mam książkę \'\'Śmierć i Życie dla Narodu...\'\'pod red. A. Mellera i P. Tomaszewskiego ;)
ponad 7 lat temu / Wiesław.eN.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.