DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Piąty francuski żołnierz zginął w Mali

Piąty francuski żołnierz zginął w Mali
fot.REUTERS/Adama Diarra/Forum

Prezydent Francji, François Hollande w specjalnym, niedzielnym komunikacie poinformował, że na północy Mali zginął kolejny, piąty francuski żołnierz.


Żołnierz został zabity w sobotę, a trzech jego kolegów zostało ciężko rannych, w czasie misji przeszukiwania terenu na północy Mali. Poległy kapral Van Dooren, miał 24 lat. Zginął kiedy jego czołg najechał na minę. W Mali był od 24 stycznia.


Zdarzenie to miało miejsce w dolinie położonej na południu od Ametettai, będącej ważnym punktem na mapie aktywności Al-Kaidy Islamskiego Magrebu (AQMI), która w marcu znalazła się pod kontrolą wojsk francuskich i czadyjskich. Ranni zostali przewiezieni do szpitala w Tessalit, skąd zostaną przetransportowani do Francji.

W komunikacie, François Hollande wyraził uznanie dla determinacji sił francuskich, „w końcowej i najbardziej delikatnej fazie podczas ich misji”.


W niedzielę wojska francuskie kontynuowały swoją akcję w północnym regionie Mali. Obecnie 1200 żołnierzy francuskich i 1500 czadyjskich walczy z islamistami w masywie Ifoghas. Minister obrony, Jean-Yves Le Drian zapewnia, że operacje „będą doprowadzone do końca”. Wojska Czadu walczące u boku Francuzów, straciły już trzydziestu ludzi.


Obecnie w Mali przebywa 4 tys. żołnierzy francuskich, których głównym zdaniem jest przeczesywanie strefy położonej blisko granicy algierskiej.


François Hollande zapowiedział 6 marca, zmniejszenie francuskiej obecności w Mali „począwszy od kwietnia”.

W hołdzie ofiarom Mohameda Meraha w niedzielę w Tuluzie, prezydent podkreślił związek walki przeciw terroryzmowi na terytorium kraju i operacją przeciw grupom islamistów w Mali, gdzie „Francja wypełnia swoje zadanie”. Merah zamordował z zimną krwią siedem osób, w tym troje dzieci. Został zastrzelony przez snajpera po 32-godzinnej akcji policyjnej.

 

 

Franciszek L. Ćwik


DATA: 2013-03-17 17:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.