DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

„Piątka dla zwierząt”: lider PSL zapowiedział wystosowania petycji o zawetownie ustawy

„Piątka dla zwierząt”: lider PSL zapowiedział wystosowania petycji o zawetownie ustawy
Fot. Jacek Szydlowski/Forum

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedziała wystosowanie petycji do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zawetowanie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

 

Zdaniem lidera PSL, ugrupowanie przygotowuje się na wariant najgorszy, czyli sytuację gdzie po pracach Senatu nie dojdzie do radykalnych zmian w tej ustawie. Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział kampanię mającą na celu informowanie o „wyzyskaniu, odrzuceniu i oszukaniu polskiej wsi” przez władze.

 

Były kandydat na prezydenta zapowiedział również spotkanie polityków PSL z organizacjami rolniczymi, hodowcami oraz związkami zawodowymi. Ludowcy przedstawią na nim własne pomysły dotyczące zasad hodowli oraz eksportu mięsa z uboju rytualnego. Polskie Stronnictwo Ludowe w środę ogłosi nową „piątkę dla rolnictwa”. Propozycja zawierać będzie m.in. dziesięcioletni okres przejściowy oraz odpowiednią ochronę przed zagrożeniami takimi jak afrykański pomór świń (ASF). Kosiniak-Kamysz podkreślił również, że rolnicy z pewnością wiedzą, jak należy zajmować się zwierzętami, z którymi pracują przez cały czas.

 

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zawiera m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych (oprócz lisów i królików), zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, likwidację uboju rytualnego oprócz działalności na rzecz polskich związków wyznaniowych, zakaz trzymania psa na smyczy nie krótszej niż 6m. Potężne prerogatywy otrzymają tzw. organizacje prozwierzęce – tylko one, oprócz podmiotów gminnych otrzymają możliwość prowadzenia schronisk, a także będą upoważnione do odebrania - w asyście odpowiednich służb - zwierzęcia bez zgody właściciela.

 

Źródło: rmf24.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-09-23 08:25
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"likwidację uboju rytualnego oprócz działalności na rzecz polskich związków wyznaniowych" - niech mi ktoś cos wytłumaczy. Ubój rytualny prowadza zydzi i islamisci, czyli polskie związki wyznaniowe tych religii. Nikt inny tego nie czyni więc kto ma miec jeszcze zakazane tego uboju? Przeciez tradycyjne swinobicie nie jest ubojem rytualnym... .
4 miesiące temu / lolek
 
@BP Co ty mi tu z katechizmem wyskakujesz ? Biblia to jest słowo Boże i z niego trzeba czerpać wiedzę
4 miesiące temu / Neron
 
Poczuli próg wyborczy i kubeł zimnej wody. Mówić to można. W działaniu to byli inni.
4 miesiące temu / aaa
 
Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich Rdz 3,21. Pan Kaczyński Biblii chyba nie czyta ani nie zna?
4 miesiące temu / marek
 
@BP: Świetnie, lecz proszę pamiętać, o sprawdzeniu także wydania. Gdyż np. pierwsze wydanie nowego Wielkiego Katechizmu z czasów Św. JP II ZNACZĄCO różni się od ostatnich.
4 miesiące temu / Republikanin
 
Może warto przypomnieć, co mówi na temat zwierząt Katechizm? Bo ostatnio się szerzy pseudokatolickie przekonania, jakby zabijanie na ubrania było niechrześcijańskie.
4 miesiące temu / BP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.