DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

PGNiG zamknęło biuro w Iranie. Firma rozkręca współpracę ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

PGNiG zamknęło biuro w Iranie. Firma rozkręca współpracę ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi
fot. CC / Agency Anzenberger / FORUM

„Firma PGNiG zamknęła biuro w Iranie i rozkręca współpracę ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Kiedy prezes poleciał podpisywać umowę, odchudzono mu zarząd” – poinformował w czwartek „Puls Biznesu”.

 

Jak przypomina „Puls Biznesu” interesy PGNiG na terytorium Iranu „nabrały kształtu na początku listopada 2016 roku”. Wtedy to polska spółka skarbu państwa podpisała list intencyjny z firmą National Iranian Oil Company w sprawie „współpracy na złożu ropy naftowej Soumar w Iranie”. Firmy jednak nie uzyskały ostatecznego porozumienia i do podpisania umowy między nimi nie doszło.

 

„W maju 2018 roku po decyzji USA o wycofaniu z porozumienia nuklearnego z Iranem, pojawiły się spekulacje na temat wyjścia PGNiG z tego kraju. Spółka nie odpowiedziała na pytanie, od kiedy jej biuro w Iranie już nie działa”, podał „Puls Biznesu”. Nie wiadomo również, kiedy pojawił się pomysł na znalezienie „nowego partnera na Bliskim Wschodzie”, a konkretnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wiadomo jedynie, że w środę w emiratach polski holding „zawarł umowę z firmami Ras Al Khaimah Petroleum Authority i RAK GAS”, z którymi będzie prowadził prace wiertnicze i eksploatacyjne w emiracie Ras al-Chajma.

 

Rozpoczynamy działalność w regionie, który ma fundamentalne znaczenie dla światowego rynku ropy i gazu - podkreślił, cytowany w komunikacie, Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

 

„Obszar koncesji obejmuje 619 kilometrów kwadratowych, a umowa określa podział obowiązków, kosztów i zysków z tytułu eksploatacji koncesji. Prace mają przebiegać w trzech dwuletnich etapach poszukiwawczych, po których przewidziano 30-letni okres produkcji”, podsumowuje dziennik „Puls Biznesu”.

 

Źródło: pb.pl

TK


DATA: 2019-01-17 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żorżeta im kazała?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Symeonie - poznałam w życiu byłych muzułmanów z Iranu, którzy uciekli z Iranu, po to by w Europie przyjąć wiarę w Jezusa Chrystusa. Cała rodzina. Zrobili to dlatego bo przyjęcie Chrześcijaństwa w Iranie oznaczyło dla nich śmierć z rąk muzułmanów. Pan Jezus powiedział że poznajemy po owocach. Jeśli jesteś Chrześcijaninem nie powinieneś szukać mistycyzmu poza Chrześcijaństwem, to zgubne i prowadzi na manowce. Powie to każdy ks. egzorcysta. Żadne piękne słowa poezji nie powinny przesłonić Ci tej prawdy że prawdziwy i jedyny Bóg to Jezus Chrystus i mistyka Chrześcijańska to jedyna która jako Chrześcijanina powinna mieć dostęp do Twojego serca. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / gość
 
Symeonie - dla Chrześcijanina islam ani poezja islamu - pogańskiej religii, siejącej mord i zniewolenie - nie jest i nie może być mistyczna. Jedyną prawdziwą mistyką jest ta pochodząca od Boga w Trójcy Jedynego. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / gość
 
Odpowiedziałem, ale widocznie Admin nie przepuścił mojego komentarza. To e skrócie, wiem że Persowie zostali podbici, ale mimo tego z Persji wyszła suficka odmiana idlamu która istotnie różni się od innych - na korzyść. Dlaczego nie może być piękna? Dla przykładu: poezja Rumiego i innych poetów mistycznych.
ponad 1 rok temu / Symeon
 
@Leaf427. Jesteś gotów połasić się na cukierki?
ponad 1 rok temu / MB
 
@Symeon. Żadna gałąź islamu nie jest piękna. A już na pewno sposób w jaki jak to ująłeś "Persowie stali sie muzułmanami" Persowie zostali barbarzyńsko podbici, ich kultura zniszczona, skrawki zaadoptowane przez islam. To co dziś zostało to popłuczyny wspaniałej kultury unicestwionej przez podbój islamu: dobrym przykładem są "Baśnie z Tysiąca i jednej nocy" które są adaptacją perskiej literatury i Księgi Papugi.
ponad 1 rok temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.