DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Petycja i list naukowców w obronie ministra Czarnka

Petycja i list naukowców w obronie ministra Czarnka

Doczekały się kontry napastliwe ataki środowisk lewicowych na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z powodu sceptycyzmu wobec ich rewolucyjnych zapędów. Instytut Ordo Iuris zainicjował powszechną petycję w obronie atakowanego profesora KUL. Z listem otwartym w obronie ministra wystąpili także liczni przedstawiciele środowisk akademickich.

 

 

„Po głośnych sprawach prof. Ewy Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego czy prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którzy musieli odpowiadać dyscyplinarnie za obronę rodziny i tradycyjnych wartości oraz krytykę agresywnych aktywistów LGBT, a także po fali ataków na kuratorów oświaty Barbarę Nowak z województwa małopolskiego i Roberta Gawła z Wielkopolski, teraz lewica i liberałowie wzięli na cel profesora KUL dr hab. Przemysława Czarnka. Były wojewoda lubelski ma zostać mianowany na nowego ministra Edukacji Narodowej oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co nie podoba się zwolennikom ideologii gender, którzy już rozpoczęli falę agresywnych ataków na polityka” – czytamy na stronie petycji stopwojniewedukacji.pl.

 

Pomysłodawcy akcji zwracają uwagę na fakt, że to od kształtu polskiej edukacji zależy przyszłość naszego państwa. „Ideolodzy gender są tego świadomi, dlatego od lat prowadzą wojnę o polską szkołę”.

 

List przypomina o ogromnej aktywności środowisk LGBT w tej sferze. Świadczą o tym np. demoralizujące „Tęczowe piątki”, nieuzasadnione przywileje dla osób mających problemy z określeniem własnej płci, wypowiedzi nauczycieli akademickich urągające naukowej wiedzy.

 

Autorzy i sygnatariusze inicjatywy „Stop wojnie w edukacji” wskazują na dążenie genderowych rewolucjonistów do opanowania polskiej edukacji na jej wszystkich poziomach. Ofiarami ich ofensywy padają niepokorni naukowcy, urzędnicy odpowiedzialni za edukację, tacy jak wymienieni w liście prof. Ewa Budzyńska na Uniwersytecie Śląskim czy prof. Aleksander Nalaskowski na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. „Z falą medialnych ataków spotykają się również kuratorzy oświaty Barbara Nowak z województwa małopolskiego czy Robert Gaweł z Wielkopolski” – czytamy w wystąpieniu.

 

„Teraz na celowniku ideologów LGBT pojawił się profesor KUL, były wojewoda lubelski wskazywany na nowego ministra Edukacji Narodowej oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Przemysław Czarnek. Choć nowy minister jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i nauczycielem akademickim o wieloletnim doświadczeniu, radykalni lewicowi politycy i aktywiści twierdzą, że nie ma żadnych kompetencji do pełnienia funkcji ministra tylko dlatego, że sprzeciwia się totalitarnym zapędom genderystów” – głosi apel.

 

„Dlatego też, my niżej podpisani, apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego o pełne wsparcie dla odważnych działań prof. Przemysława Czarnka, kuratorów oświaty i profesorów akademickich, którzy stają w obronie rodziny i konstytucyjnych wartości – przede wszystkim prawa rodziców do decydowania o wychowaniu ich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa dzieci do ochrony przed demoralizacją” – piszą sygnatariusze.

 

 

Głos środowisk naukowych

 

Osobny list otwarty wystosowali reprezentanci środowisk akademickich. „Podkreślamy, że Prof. Przemysław Czarnek jest naukowcem, którego cały dorobek naukowy został jednoznacznie pozytywnie oceniony w postępowaniu habilitacyjnym przez przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wrocławskiego, Gdańskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podważanie jego dorobku poprzez wyrywanie z kontekstu i z treści artykułów lub wykładów pojedynczych zdań i manipulowanie nimi jest zachowaniem wysoce nagannym i szkodliwym” – napisali między innymi.

 

„(…) w naszej opinii nominacja dla Prof. Przemysława Czarnka, znawcy problemów nauki, szkolnictwa wyższego i edukacji, twórcy m.in. Rady ds. Rozwoju Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy Wojewodzie Lubelskim, daje ogromną nadzieję na dobre zmiany w tym obszarze, niezbędne dla pomyślnej przyszłości naszego państwa i społeczeństwa. Jako człowiek otwarty, skory do dialogu i budowania pozytywnych relacji ze wszystkimi, ale jednocześnie bezwzględnie stojący na straży i na gruncie polskiego porządku prawnego i wartości, które od wieków budowały Naród Polski, jawi się jako najlepszy z kandydatów do objęcia tej bardzo ważnej funkcji” – podkreślają uczeni.

 

Pod listem podpisali się jak dotychczas m.in.: ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, dr Andrzej Kołakowski, prof. dr hab. Marek Kornat, prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk, ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk, dr Wojciech Muszyński, prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski, dr hab. Tomasz Panfil, dr hab. Robert Ptaszek, prof. dr hab. Wojciech Polak, dr hab. Mieczysław Ryba, dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. dr hab. Jan Żaryn.

 

Lista sygnatariuszy, licząca obecnie blisko 60 nazwisk, powiększa się.

 

 

Źródła: StopWojniewEdukacji.pl, PCh24.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-10-09 06:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Witaj, cenzuro. Partyjność tych "naukowców" jak na tacy. Od razu o lewicowcach. Partyjni socjopaci to pisali? Jakoś jestem prawicowcem, a jestem ze strajkującymi. To PiSowi do prawicy brakuje dziś najwięcej. Dziś to reżim totalitarny, a nie demokracja konserwatywna.
2 miesiące temu / Adam
 
i Czarnka
2 miesiące temu / Miki
 
Panie Czarnek jesteśmy z Panem, proszę się nie przejmować tymi ludźmi.
3 miesiące temu / Jack
 
Jakbym mogl , to chetnie dolaczylbym do tego towarzystwa .
3 miesiące temu / Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.