DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Popieram tą petycję.
8 godzin temu / Justyna Grys
 
Czyli jak zwykle Na pozór i na pokaz bo przecież sąsiad widzi i co powie.?
1 dzień temu / Miś Uszatek
 
Ten zakaz to dyskryminacja wierzących i przejaw niechęci wobec Kościoła.
1 dzień temu / Mirosław
 
Popieram tą petycję Z PANEM BOGEM
1 dzień temu / Mirosław
 
Tu Ewa z ostatniego postu, zmieniam nick na Ewa1 żeby nie było nieporozumień. Ksiądz Józef Tischner powiedział " Pobożność jest niezwykle ważna, ale rozumu nie zastąpi". Mądre słowa, czytając wypowiedzi niektórych odnoszę wrażenie, że to nie pobożność ale fanatyzm. W mojej diecezji dekretem biskupa msze odbywają się od połowy marca bez udziału wiernych. Pan Bóg rzuca nam koło ratunkowe poprzez decyzje hierarchów kościoła o dyspensie, chciejmy z tego koła skorzystać. Chyba, że autorzy petycji i ich poplecznicy czekają, aż Bóg przemówi do nich osobiście.
1 dzień temu / Ewa1
 
Inna Ewa, nie zauważyłam że już ktoś o takim nicku pisał.
2 dni temu / Ewa
 
do Ewy-czy to ta sama Ewa czy inna, bo parę dni wstecz Twoje poglądy były zgoła odmienne ? Stąd pomyłka Prusak-a
2 dni temu / elka
 
Miałam już nic tutaj nie pisać, bo w poprzednich wpisach wyraziłam swoje zdanie na temat tej absurdalnej petycji,ale chciałam dorzucić jeszcze jedno spostrzeżenie.Mianowicie:wiele osób tutaj potępia tych,mnie też,którzy są przeciwko tej inicjatywie,oceniając ich wiarę,odżegnując od złych katolików,itp.Ludzie więcej pokory,przemawia przez was pycha-a to już sprawka szatana.Widzicie tylko czubek własnego nosa,jak dzieci-ja chcę i koniec.Zero odpowiedzialności za drugiego człowieka.Czy uważacie,że w wielu zakątkach świata,gdzie nie odprawia się Mszy Św.z powodu prześladowań lub po prostu z braku kapłana,ludzie tam nie wierzą? Otóż wierzą i to bardzo,i my wszyscy razem wzięci do pięt im nie dorastamy z naszą wiarą.Bóg w tym Wielkim Poście daje nam okazję do przeżycia najpiękniejszych rekolekcji i to,o ironio,w roku poświęconym EUCHARYSTII.Może ten czas jest potrzebny,aby na nowo zakochać się w Jezusie Eucharystycznym,zatęsknić za Nim na maxa? Tego wszystkim życzę.
2 dni temu / elka
 
@Błażej Madali, lepiej mieć na sumieniu doczesne życie niż wieczne, uwierz....
2 dni temu / Samanta
 
Do Prusak. Jeżeli to komentarz do mojego postu to proszę bardzo przeczytać go jeszcze raz ze zrozumieniem. A jeżeli pan nie pamięta to 5 przykazanie Boże brzmi "nie zabijaj" i do tego się odniosłam, żeby nie narażać niepotrzebnie swojego i cudzego życia.
2 dni temu / Ewa
 
do Ewa- widać Papież i Biskupi w/g ciebie namawiają nas do grzechu??? Czy ty kobieto rozumiesz znaczenie słowa dyspensa?? Jeżeli nie to poproś kogoś by ci wytłumaczył. Co do słabej wiary. Chyba wierzymy w to co mówi Papież i Episkopat. Choć w/g ciebie Oni grzeszą. Zacznij myśleć kobieto. Mamy dyspensę. NIE GRZESZYMY. Zrozumiałaś, dotarło. Chyba, że wszedłem na stronę jakiegoś odłamu chrześcijańskiego jakiejś waszej wiary, a nie Kościoła Katolickiego, którego głową jest Papież Franciszek i władzą Episkopat Polski.To przepraszam i to wszystko tłumaczy.
2 dni temu / Prusak
 
Do Błażej Madali i Prusak. Nic dodać, nic ująć, nie rozumiem jak ludzie uważający się za gorliwych katolików z uporem maniaka chcą grzeszyć przeciwko 5 przykazaniu Bożemu. Nawet w rachunku sumienia jest punkt "Lekkomyślnie narażałem swoje zdrowie i życie", że o cudzym zdrowiu nie wspomnę. Jaka słaba musi być wiara takich ludzi jeżeli może nią zachwiać usprawiedliwiony brak uczestnictwa we Mszy św.
2 dni temu / Ewa
 
Do Błażej Madali- brawo nieliczny myślący. Jestem tego samego zdania.
2 dni temu / Prusak
 
Piszę jako katolik praktykujący i kilkuletni prenumerator czasopisma PCh. Nie popieram tego apelu, to totalne zanegowanie wszystkich dotychczas zastosowanych środków przeciwko wirusowi. 50% w komunikacji to zresztą też za gęsto. Proszę jednocześnie, żebyście Państwo tego nie udostępniali i usunęli z tego miejsca. Chcecie mieć setki starszych osób na sumieniu? I tych, którzy nie otrzymają pomocy w chorobach niezwiązanych z wirusem, ze względu na zator w służbie zdrowia?
2 dni temu / Błażej Madali
 
Jestem za tym ,aby co najmniej 2 osoby do jednej ławki to jest minimum na codzienych mszach
2 dni temu / Jastarnik1
 
Proponuję przeczytajcie Ewangelię w/g Św. Mateusza roz.6 werset 1-18. Opanujcie się. kto Nas dyskryminuje??? Papież???, Kardynał??? Biskupi??? Ludzie nie bądźcie świętsi od Papieża. Jestem ,wierzącym i mocno praktykującym. Chodzę do kościoła jak Wy, nie tylko od święta. Jeżdżę na rekolekcję i pielgrzymki. Nie czuję się dyskryminowany. Czuję że nosi ojcowie kościoła wiedzą co dla nas najlepsze. Jeżeli Was posłuchać to najbardziej dyskryminowani muszą być wierni z Diecezji Tarnowskiej bo tam zamknięto kościoły. Zachowujecie się jak Ci obłudnicy, nie potrafiąc w pokorze w zaciszu domowym wykorzystując możliwości dzisiejszych czasów pomodlić się. Albo może ja i mi podobni jesteśmy gorszymi Katolikami niż wy?
2 dni temu / Prusak
 
Tak uważam ,jak jest napisane w powyższej petycji Podpisuję się ; Kazimiera Lewiarz
2 dni temu / Kazimiera Lewia
 
Jestem za inicjatywą
2 dni temu / Grzegorzewska M
 
Wszystko w rękach BOGA,dla niego nie ma rzeczy Niemożliwych
2 dni temu / Alicja
 
Jeżeli msze w każdym kościele odbywałyby się co godzinę,to na dobę mogłoby w nich uczestniczyć 120 osób.
2 dni temu / Andrzej
 
W autobusie może być połowa miejsc zajęta a w naszym wielkim kościele tylko 5 osób? Powinna być też połowa miejsc zapełniona. Jak w tak trudnym dla nas czasie przeżyjemy pół roku ? Co się stanie z ludźmi? Grzech już nie będzie taki groźny,będzie szerzyć się przestępczość.
2 dni temu / Gabi
 
Proszę - apelujmy równocześnie do Episkopatu Polski. Domagajmy się traktowania katolików poważnie. Zabierają nam prawa zapisane w Konstytucji Art. 53 "6.Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych".
2 dni temu / Benna
 
To jest odcięcie nas od sakramentów. Jestem przeciwna.50 osób i odpowiednie odstępy czyli tak jak było. Dlaczego Episkopat tak łatwo się zgodził? Zamknęli rynki ,ludzie protestowali i odstąpili od tego zamiaru. Bronmy naszej religii.
3 dni temu / Agnieszka
 
Proszę o zwiększenie ilości osób na mszach świętych. To jest nie porozumienie patrząc na ilość osób w marketach spożywczych .A ilość osób w kościołach.Jedno wielkie przekłamanie
3 dni temu / Krzysztof Walc
 
Powinniśmy mieć prawo do uczestnictwa we Mszy Świętej w Wielkim Tygodniu,Święta Wielkanocne,i wtedy kiedy tego potrzebujemy,zwłaszcza,że ludzie tego bardzo potrzebują w tym trudnym czasie.
3 dni temu / [email protected]
 
to nie ma do kogo pisac tych petycji i tak dyrektywy ida z WHO o gdyby Episkopat sie postawil to wtedy jest sens to jest ze nie dane nam obroncy na miare PRYMASA 1000 lecia nie miejmy zludzen sami biskupi zamykaja koscioly zakazuja kaplanom poslugi u chorych przyjmowania normalnie komunii dochodzi don cyrkow ze MSZE na dachach domow jak Mychnik Urban Palikot JCHIRA wyja z zachwytu bo tego u Polakow sie nie spodziewali ze tak jak po masle po nas przejada i to na zawsze
3 dni temu / olek
 
Popieram petycję jest za bardzo zaostrzina sankcjonujaca trzeba wychodzić i wchodzić pojedynczo
3 dni temu / Paweł
 
Wirus nie sprawdza przed zarażeniem, czy ktoś jest katolikiem, buddystą, czy ateistą, czy jest prawicowcem, czy lewakiem, czy jest białym mężczyzna, czy czarną kobieta, jakiej jest narodowości itd.
3 dni temu / @Barbarossa
 
Ważne, bo w świat poszło że była na Mszy i zaraziła ludzi. Nie była katoliczką. Ale szukano widocznie pretekstu by uderzyć w najważniejsze święto dla chrześcijan. W Zmartwychwstanie w tradycję i zwyczaje, w kulturę. Nikt nie wie kiedy to się skończy i czy jeszcze wrócimy do Kościoła takiego jakiego znany....
3 dni temu / Barbarossa
 
Ja tylko przypominam że wszystkie świeckie organizacje mają bezwzględny zakaz zgromadzeń fakt, że religijne mają prawo się spotykać to uprzywilejowanie a nie dyskryminacja.
3 dni temu / kuba
 
Czytam te komentarze i przecieram oczy ze zdumienia. Chyba większość pomyliła portale. Powinniście zaglądać do Szechtera, a nie tu. Jeśli ktoś myśli, że zarazi się od wody święconej czy Komunii Świętej to powinien zadać sobie pytanie o stan swojej wiary. PiS tak jak ich idole sanacja lubią restrykcje. To oni stworzyli pierwszy przed Hitlerem obóz koncentracyjny w Polsce
3 dni temu / PrPr
 
To jest właśnie problem wiary. Ludzie zamiast myśleć logicznie zaczynają uważać że ten wirus to jakiś test Boga by sprawdzić jak są mu oddani i nawet gdyby ten wirus był 50 razy gorszy to i tak by chodzili na msze. Prawo dla Premiera że na to nie pozwala. Jak Bóg żebyśmy szli do kościoła w wielki tydzień to niech wirusa zawiesi na kilka dni może to podobno zrobić
3 dni temu / Kubi
 
@Stefan napisał:''Selekcja naturalna działa.'' - Tak jest. Koronawirus wszelkie nierówności utrze. Starym utrze głowę dzisiaj a nie-starym pojutrze. Pzdr.
3 dni temu / vvv
 
Selekcja naturalna działa. Dlaczego katolicy prosza Boga o pomoc w walce z wirusem? Skoro to dar od Boga to powinni mu dziękować!
3 dni temu / Stefan
 
poczytaj co na ten temat powiedział Justyn Męczennik
3 dni temu / do [email protected]
 
@Julia. Big jest wszedzie. Czy wszystko jest w Bogu? Poza tym, egoizmem jest dbac o siebie, zaoominajac o Chrystusie, ktory za nas umiera na Golgocie, czyli na Mszy Sw! Ciekawe, moze Matka Boza, mogla tez powiedziec, ze zostaje w domu, bo nihigieniczne i niezdrowe jest przebywanie na Golgocie. Przypomne, ze dla zydow dotykanie krwi zbrodniarza bylo rowne zarazenih sie koronawirusem! Taka refleksja nad katolikami, ktorzy jako niegoisci zostaja w domach, zamiast isc na Golgote!
3 dni temu / Trad
 
Jeśli obecność na Mszy św. nie jest potrzebna, bo Bóg jest wszędzie, to po co Jezus by ten Sakrament ustanawial. Zastanów się. Najlepszym lekarzem jest i lekarstwem jest Jezus.
3 dni temu / [email protected]
 
To jest czas próby. Nie bądźcie egoistami. Bóg jest wszędzie.
3 dni temu / Julia
 
@greg''Tam już 70 zarażonych księży zmarło.'' - czyli nawet zamknięcie kościołów i zaryglowanie się na probostwach nie pomogło. Już lepiej by zrobili - w większości - gdyby zginęli na posterunku. Z czym staną przed Bogiem? Z pustymi rękami i ze swoich strachem przed utratą życia doczesnego?
3 dni temu / vvv
 
Rozumiem, że intencją pomysłodawców jest doprowadzenie do "scenariusza włoskiego". Tam już 70 zarażonych księży zmarło. U nas 2. Czy inicjatorom pomysłu chodzi o dorównanie lub prześcignięcie Włoch? Czy naprawdę tak wam mało rozsądku pozostało w głowie? Rozumiem, że nie troszczycie się ani o siebie, ani o swoją rodzinę, ani o bliskich, ani o kapłanów,a kieruje wami ciasny fanatyzm. Radzę przeczytać i rozważyć 1 Mch 2, 29-41.
3 dni temu / greg
 
To jakaś prowokacja jest? Chcecie mieć śmierć ludzi na sumieniu?
3 dni temu / Polak katolik
 
Z jednej strony jest to nadużycie i czyjeś "widzi mi się" bo faktycznie występują rażące dysproporcje w ograniczeniach zgromadzeń, swoją drogą dziwi mnie bardzo ten wyraźny ukłon w stronę lewactwa. Z drugiej zaś cisza i skupienie, odnalezienie wspólnej modlitwy w wielu domach - wierzę, że przyniesie dobre owoce. Myślę, że styl obecnego życia sprawił, że chyba wszystkim nam brakuje dzisiaj tej szczerej gorliwości wiary, niechaj te światowe rekolekcje staną się zaczynem prawdziwej odnowy duchowej katolickich rodzin, katolickiej pobożności. Króluj nam Chryste !
3 dni temu / tak tylko
 
Przeciętny kościół ma ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni, więc na jednego wiernego przypada 200 metrów powierzchni, czyli w tym układzie do sklepu poniżej 200 metrów nikt nie mógłby wejść. Wczoraj słyszałam, że w wielkich sklepach może przebywać jednocześnie 300 osób. Jeśli tak, to taki sklep powinien mieć 6 hektarów powierzchni, a autobus, do którego wchodzi około 25 ludzi powinien mieć pół hektara. Nie pisz więc bzdur, że ci, którzy wzywają do zwiększenia limitu wiernych, kuszą i udają gorliwych pobożnisiów. Zwykła logika mówi, że to nie jest w porządku.
3 dni temu / [email protected] ks. Bogusła
 
Do ks. Bogusława - proszę dobrze zaryglować się na probostwie i pod żadnym pozorem broń Boże nie otwierać! Zdrowie - doczesne -jest najważniejsze!
3 dni temu / Parafianka
 
Coraz więcej wychodzi na jaw faktów, że to zorganizowana akcja, nawet z medycznych kręgów.Nawet mnie to nie dziwi, bo już podnosi łeb hydra nawolujaca do światowego rządu.
3 dni temu / &
 
Zamiast petycji do premiera w sprawie narzucenia drastycznych ograniczen kultu religijnego, skladam petycje do KEP o wypowiedzenie nierostropnych zobowiazan przyjetych przez Przewodniczacego abp Gadeckiego.Dla wierzących w kwestiach religijnych autorytetem jest Biskup a nie Premier.Niech wiec ks abp "odkreca" swe zobowiazania,na ktore /nie tylko polskie/ zwrócił uwage czynny Biskup Kazachstanu A.Schneider.
3 dni temu / stan
 
Nie podpiszę. Nie chcę mieć drugiego człowieka na sumieniu.
3 dni temu / NN
 
W ubiegłym roku we wszystkie dni Wielkiego Tygodnia w moim niemałym kościele było tak wiele osób,że były zapełnione wszystkie miejsca siedzące i stojące. W obecnej sytuacji- bez względu na to, czy byłaby zgoda dla 5, czy 50 i tak wszyscy nie wejdziemy. Księża mają wpuszczać tych "głębiej wierzących" ,czy " prawdziwszyych katolików" czy "po znajomości" ?
4 dni temu / ola
 
Oczywiście tylko ty i garstka tobie podobnych rozumie, tylko wy jesteście ,,prawdziwymi katolikami", ,,prawdziwymi Polakami" itd. Co tam papież, biskupi, naukowcy, lekarze, wy wiecie wszystko lepiej.Pycha przez was przemawia.
4 dni temu / @ppp
 
.............. Stan wojenny to było Eldorado. Jaruzelski i Kiszczak potrzebowali wojska,tw,esbecji, milicji żeby zniewolić Naród, a oni to zrobili w 5 min. i naród jeszcze tego chce.
4 dni temu / Antares
 
Warto pamiętać przy wyborach kto nam zamknął świątynie.
4 dni temu / czarnyiczerwony
 
Mi się wydaje, że znaczna cześć osób, które tu i w innych miejscach w Internecie wzywają do modlitwy w domu bo "Bóg jest wszędzie", zarzucają innym nieodpowiedzialność itp. wcale do kościoła nie chodzi i nie rozumie czym jest Msza Święta
4 dni temu / ppp
 
Udają pobożnisiów, gorliwych. Chcą być bardziej papiescy niż papież. W Watykanie bazylika św. Piotra bez wiernych, audiencja bez wiernych tylko przez media. Zapomnieli, że kuszą jak diabeł, który kusił Pana Jezusa: skocz ze szczytu świątyni, aniołowie cę uratują. Nie kuście, nie mąćcie. Módlcie sie z pomocą transmisji medialnych
4 dni temu / ks. Bogusław
 
Tylko Bóg może nas uratować !!!!jedyne lekarstwo na życie ,nie zgadzam się na zamknięcie kościoła tak jak potrzebny jest chleb dla ciala to dla duszy spotkanie z Jezusem podczas Eucharystii
4 dni temu / 2020
 
Ale w liście brakuje wzmianki, że supermarkety nie muszą ograniczać do 5 osób...
4 dni temu / Wrotka
 
Wlasnie uczestniczylem w niedzielnej Mszy, dzieki uprzejmosci ksiedza proboszcza udalo sie wlaczyc glosniki pod kosciolem.kilkumetrowe odstepy miedzy garstka osob, ksiadz wyszedl z komunia. Oby wiecej takich ksiezy!
4 dni temu / Rrr
 
Moim zdaniem poprzednie ograniczenie do 50 osób to rozsądny kompromis. Jednocześnie należy ograniczyć jednoczesne wejście do sklepów do 1 osoby na 25 metrów powierzchni sprzedażowej.
4 dni temu / Andrzej
 
PANIE przymnoz nam WIARY.! Szczegolnie polskiemu duchowienstwu.
4 dni temu / M?G
 
Popieram petycje to wielkie swieto nie moze byc bez mszy i przyjecia Boga w kosciele dla mnie to nie mozliwe
4 dni temu / Msksyma13
 
Pan Bóg nie zaraża a Kościół jest najlepszym lekarstwem na wszystko... a Pan chce Go nam zamknąć w najważniejsze Święta dla katolików ? Jak Bóg nas ma wysłuchać w obliczu trudności?
4 dni temu / judil
 
Do Konrad i nadzieja: Za 2, 3, czy 4 lata tez będą Święta. Po co w ogóle chodzić w niedzielę do kościoła? Przecież raz w miesiącu wystarczy, a może raz na dwa lata? Przecież jak minie koronawirus to będą inne choroby. A co z potencjalnym zarażeniem Klebsiella pneumoniae New Delhi, MRSA, RSV, H1N1 swińska, rynowirusami, innymi niż SARS-CoV 2 koronawirusami? Powinniśmy być odpowiedzialni i nie zwiększać prawdopodobieństwa zarażenia, skoro można sobie wygodnie w domku puścić Mszę przez Internet. Tu nawet fajniej, bo jak się spóźnimy to można cofnąć, w końcu Pan Bóg jest poza czasem, więc to nic zdrożnego. Poza tym piszesz "...spróbujmy przeżyć...", jakby to była czarna śmierć z XIV wieku. Ja nie neguję potrzeby ograniczeń, ale to co jest teraz to farsa. Kościoły zamknięte, a w Biedronkach, w których przejścia są pozastawiane paletami, i parkach jest pełno ludzi, więc o izolacji nie ma mowy.
4 dni temu / Mat
 
w ogromnych kosciołach 50 osób jest, jak kilka kropli deszczu. w sklepikach, do korzystania z których jestesmy namawiani 3 osoby to tłum. a jednak nie przeszkadza to ustawodawcom wprowadzać absurdów odnośnie - 5 osób w kosciele.
4 dni temu / Ewa
 
Podpisując petycję należy koniecznie odmówić: panie dziękuje Ci, że nie jestem taka/i jak ci , co przekonują że wystarczy pomodlić się w domu.
4 dni temu / ena
 
Zgadzam się z petycją . Nie można zamykać Ducha Świętego w klatce..Pan Bóg jest Wielki i On decyduje o wszystkim.
4 dni temu / MM
 
Petycji jest uznaniem faktu, ze premier ma zwierzchność nad Kościołem. Jest to obiektywne potwierdzenie nieprawdy. Jeszcze do niedawna żaden urzędnik nie ośmieliłby się wydawać takich przepisów. To, ze się ośmielił a poddani uznali, jest znakiem czasu i zapaści społecznej pod każdym względem.
4 dni temu / Podpisanie
 
o czym ty piszesz? chodzi o zgromadzanie się
4 dni temu / ewa doBarbaros
 
Konrad może dożyjesz następnej Wielkanocy a może nie napewno nie wszyscy dożyją i uczestnictwo we mszy świętej to nie egoim wręcz przeciwnie brak egoizmu i wiara niejednokrotnie modlitwa oddaliła zarazę
4 dni temu / X
 
w tej sytuacji chyba nie ma to znaczenia!
4 dni temu / do Barbarossa
 
Jak tak bardzo Wam nie pasuje Pis to głosujcie na tą Waszą Konfedercję,która jest tak prawicowa ,że aż Msze po łacinie promuje i goliznę na monitorach.Powiem jedno nie ma na kogo głosować.Ostatecznie wybieram najmniejsze zło PiS,ale jeżeli dla kogoś Konfederacja jest w jego sumieniu mniejszym złem niż PiS to jak najbardziej niech głosuje.
4 dni temu / kasiakasia
 
Do rety chce nadmienić że ta Koreanka rzekomo będąca na Mszy sw i zarażając przy tym wiernych, była na nabożeństwie w wspólnocie protestanckiej właściwie w sekcie która jest podobna jak u nas Jehowy. Można znaleźć informacje na ten temat, ale w świat poszło że była na Mszy czyli że była katolikiem. A to nieprawda.
4 dni temu / Barbarossa
 
cyt"wiara nie zwalnia nas z odpowiedzialności za innych,wręcz przeciwnie" -samo sedno
4 dni temu / do elka
 
Wysyp ''oddanych'' i ''głębokich'' ''katolików/katoliczek'' przekonujących, że wystarczy pomodlić się w domu - jest argumentem za podpisaniem petycji.
4 dni temu / Ewa
 
Do- praktyka. Taka moja rada . Proszę nie wychodzic z domu,ponieważ po drodze może pan spotkać kogoś chorego .
4 dni temu / dobra rada
 
Drodzy czytelnicy ja również jestem oddaną katoliczką ,ale mysle że powiniśmy dostosować sie do slów PAPIEŻA .W obecnej sytuacji zachowajmy rozsądek ,i unikajmy spotkań .PAN BÓG wie że to epidemia ,wiec jesli pomodlimy sie domu napewno nie grzeszymy .Ważne żeby oodać sie BOGU w zupelnosci .Myslę że ten APEL jest tu nie niepotrzebny .Jak to minie to mysle że wszyscy katolicy lacznie ze mną kosciola nie opuszcza w podziekowaniu za to że sie skonczylo ZOSTANMY W DOMU .MÓDLMY SIE I PROŚMY BOGA O ZACHOWANIE WIARY I NADZIEJI,POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻYCZE ZDROWIA .
4 dni temu / nadzieja
 
Czy naprawdę raz na 100 lat nie mogą wszyscy, w obliczu tak wyjątkowej sytuacji, zachować się odpowiedzialnie, odłożyć swoje "egoistyczne" potrzeby duchowe na bok i po prostu przeżyć to Święto w gronie najbliższych...z modlitwą w domu oczywiście. Czy rzeczywiście niezbędne jest narażanie nas wszystkich na potencjalne konsekwencje takich zbiorowych spotkań? Porównywanie decyzji o zakazie zbiorowych mszy z ruchem w marketach i autobusach jest śmieszne...mszę można przeżyć on lineświat się nie zawali, oglądając jedzenie na ekranie ludzie raczej długo nie pociągną :. Bez pracy, której nie można wykonać zdalnie, do której jakoś trzeba dotrzeć i pieniędzy będących jej wynikiem nawet małego telewizorka nie kupimy, aby najeść się żywnością z ekranu : ...wnioskuję o powagę do pomysłodawców petycji. Uwierzcie lub nie, ale za rok również będzie święto Wielkiej Nocy i będziemy mogli spotkać się wszyscy, aby wspólnie je przeżyć...a na razie po prostu spróbujmy przeżyć i dajmy in
4 dni temu / Konrad
 
Wigilia Paschalna może zacząć się po północy, wtedy choć te kilkadziesiąt osób wejdzie. Np. o 1.00 Wtedy będzie legalnie, a zarazem przepisy liturgiczne to dopuszczają.
4 dni temu / K.
 
Wszyscy piszący o dyskryminacji pomyślcie o drugim człowieku. W mojej parafii wg corocznych statystyk jest 13% uczestników mszy świętej. Pozostałe 87% miałoby słuszne pretensje do tych gorliwych, którzy gromadziliby się wierząc, że Pan ich uchowa. Ich może tak, ale tych pozostałych - nie. Zrozumcie, że chodzi nie o Wasze zdrowie, ale zdrowie całego społeczeństwa bez względu, czy ktoś jest wierzący, lub nie.
4 dni temu / praktyk
 
Chcemy uczestniczyć we Mszy ŚW.
4 dni temu / Emilio
 
Ludzie małej wiary zrozumcie, że Bóg słyszy wszystkie wasze modlitwy, nie tylko te wznoszone w kościołach. Wykorzystajmy ten czas na czytanie Biblii i np. zapoznawanie się z tym, co napisał papież Jan Paweł II.
4 dni temu / Wiktor
 
Podpisałam.
4 dni temu / Czytelniczka
 
Bądźmy sprawiedliwi. Skoro można być w autobusie lub sklepie to dlaczego nie w kościele gdzie jest miejsce katolika.Polska to katolicki kraj.
4 dni temu / Grażyna
 
Proszę choć 30 osób
4 dni temu / Ania
 
@Prusak napisał: ''Jestem katolikiem głęboko wierzącym ale ...'' - Takie zdanie można bardzo często usłyszeć w rozmowie ze współczesnymi katolikami. Wielu ludzi mimo publicznie deklarowanej przynależności do Kościoła i wiary w Chrystusa popiera prądy myślowe, koncepcje lub ideologie, które są z tą wiarą zupełnie sprzeczne. Zazwyczaj stoi za tym nieświadomość, często naiwność, a w skrajnych przypadkach zła wola. W rzeczywistości jednak wypowiadając zdanie ?Jestem katolikiem, ale?? wyrażają na poziomie językowym sprzeczność swoich poglądów, choć zapewne w większości przypadków tego nie dostrzegają.
4 dni temu / vvv
 
do Ewy:I znowu oceniasz moją wiarę. Widocznie należysz do tych osób, które zawsze wszystko wiedzą najlepiej- moja rada-więcej pokory.A wracając do tematu: we wcześniejszych wpisach odnosiłam się do petycji, która dla mnie, w czasie EPIDEMI, jest absurdalna. I już nie chce mi się tłumaczyć co dla mnie jest koniecznością a co nie jest. Ty i Tobie podobni chyba nie zdajecie sobie sprawy czym ten koronawirus jest. Posłuchajcie Polki, która mieszka w Hiszpanii-wystarczy wpisać radio wnet Renata Acosta-może to Wam otworzy oczy. I już, żeby wyprzedzić ataki na mnie w stylu-no tak, ale tam była manifestacja 8 marca i mecze na których były tysiące ludzi-powiem tylko, że gdyby nasz Rząd nie zareagował odpowiednio szybko, mielibyśmy podobną sytuację.Dlatego dziękuję Bogu za Ich decyzje. Uważam, że wiara nie zwalnia nas z odpowiedzialności za innych,wręcz przeciwnie. Zadbajmy o to, aby godnie przeżyć Triduum Paschalne w zgodzie i jedności, bo po tym min. można poznać osoby naprawdę wierzące. Amen.
4 dni temu / elka
 
Sz p przestańcie już atakować PiS ,za to ze prawie pozamykał kościoły,przecież jest konkordat,podpisany przez obie strony,zadowa i kościelna,myśle wiec ze to ustalili wspólnie,a co do sklepów wielkopowierzchniowych,to powinniście wszyscy wiedzieć ,ze na tym polu ,władza niema nic do powiedzenia,to są korporacje zachodnie ,w Polsce robią to co chcą ,a my możemy się tylko przyglądać i biadolić ,po prostu państwo jest słabiutkie ,zobaczcie sobie jak takie państwo małe jak Węgry sobie radzi,zobaczycie po wyborach prezydenckich pracownicy wrócą w niedziele do pracy ,bo tego rzadaja te właśnie duże korporacje,życzę zdrowia i optymizmu idzie wiosna,pozdrawiam.
5 dni temu / Kazimierz
 
Podpisuje ????????????
5 dni temu / Tbd
 
Pan Jezus zmartwychwstanie szkoda ze mi zabrania się przy tym być a modlitwa to jedyne lekarstwo na korona wirusa jak na razie o innym nie słyszaŁem
5 dni temu / katolik
 
Uważam że spokojnie można uczestniczyć w obrzędach kościelnych zachowując zdrowy rossadek.
5 dni temu / Inga
 
Mam prawo uczestniczyć we Mszy świętej
5 dni temu / Jaga
 
Opamietajcie się "chrzescijanie". Czy wy naprawdę nie potraficie modlić się samodzielnie? Czy tak ciężko zrozumieć, że nie można się gromadzić? Czy wy myślicie?
5 dni temu / Katolik
 
Czy Papież Franciszek też dyskryminuje katolików. Ludzie opamiętajcie się. Jestem katolikiem głęboko wierzącym ale uważam że ta petycja to zły pomysł. Dajecie w ręce broń przeciwko religii
5 dni temu / Prusak
 
W Polsce 5 Osób. W Watykanie nie Włochy, tylko Państwo Watykańskie z głową polityczną papieżem - 0 osób.
5 dni temu / abc
 
W historii ustania zarazy dzumy i innych epidemii, to właśnie nastepstwie poboznych procesji i zwroceniu sie ludzi ku Bogu nastepowalo uwolnienie od zarazy. Dlaczego zamykac tę droge? Przeciez tak wielu ludzi w to wierzy. Tak czy inaczej tylko z Bożą pomocą jestesmy w stanie uporać sie z nasilajacym sie naporem pandemii.
5 dni temu / Marlena
 
może przynajmniej jedna osoba w ławce i co ławka to naprzemiennie, na przeciwległych końcach?
5 dni temu / kry5ia
 
W kościołach powinno przebywać co najmniej tyle osób ile w autobusie a w zależności od wielkości kościoła również mniej lub więcej.Nia zabraniajcie uczestnivwa w dniach przed i w Święta Wielkanocne.
5 dni temu / Anna
 
artykuł "Koreanka poszła do kościoła na mszę i zaraziła koronawirusem 1100 osób" przeczytajcie i pomyślcie
5 dni temu / rety
 
Pan Jezus przyjdzie mimo drzwi zamkniętych, ale tylko do tych, którzy tego chcą naprawdę i teraz walczą o to, by tych drzwi jednak nie zamykano. Teraz tylko jedzenie ważne, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wy, którzy rzeczywiście kochacie Boga, nie martwcie się niczym, róbcie swoje. On nas nie opuści. Módlcie się też za tymi niedowiarkami, bo i ich szkoda, choć czasem można stracić panowanie nad sobą, jak się czyta, co wypisują. szczęść Boże.
5 dni temu / L
 
Okazuje się, że część katolików domaga się zamknięcia kościołów w obawie przed wirusem. Czy ci ludzie w ogóle wierzą w Boga? Teraz ta malutka liczba sprawiedliwych, o której napisano w Piśmie św., już mi się nie wydaje taka absurdalna.
5 dni temu / L
 
Jestem za przywrócenie otwartych drzwi Kościołowi.
5 dni temu / Mocny w Duchu
 
Elka odwiedzanie marketów budowlanych też niezbędne nie hest a Eucharystia hest niezbędna
5 dni temu / X
 
Ad elka. Właśnie o tą konieczność jest pytanie. Co rzeczywiście jest konieczne. Dla jednego konieczna jest praca by zapewnić sobie utrzymanie tu na ziemi, a dla drugiego uczestnictwo w Eucharystii. To nie jest wszystko takie proste. I nie róbmy tu fałszywego konsensusu bo go nie ma. Nie dla każdego przeżycie jest największą wartością.
5 dni temu / Ktoś
 
@elka - tu nie trzeba szczególnej inteligencji, aby dostrzec, że tak jak koniecznością dla pewnej grupy ludzi jest dotarcie do pracy, tak KONIECZNOŚCIĄ dla GŁĘBOKO wierzącego katolika jest niedzielna Eucharystia. Dziwię się, że tego nie rozumiesz, mimo iż podajesz się za ''głęboko wierzącą''. Ocena takiej wiary narzuca się sama przez się.
5 dni temu / Ewa
 
@Samanta, już Cię towarzysz Michu musi uciszać. Rzucili się jak swora, w imię "rzeczy ważniejszych". No, no, no, zachowuj się grzecznie, jak władza nakazuje, bo jak nie, to do kąta. Zapomnij o Bogu, tylko słuchaj wiadomości. Siedź cicho, a wyjść będziesz mogła dopiero w dniu wyborów. Kandydat będzie tylko jeden, ale za to jaki wspaniały.
5 dni temu / Z
 
Madra ELKA kino bar to nie Kosciol ale jesli jestes ateistka to gadka Twa to NORMA
5 dni temu / JAN
 
do Ewy : szkoda, że nie odniosłaś się do innych wątków mojego wpisu. A ocenę mojej wiary i intelektu pozostawiam Bogu nie Tobie.Jest oczywistym, że wirus działa wszędzie bez wyjątku. Dlatego są wprowadzone takie drastyczne restrykcje. Podróżowanie komunikacją miejską w czasie epidemi to nie lada wyzwanie i podejrzewam, że gdyby ludzie mieli wybór to na pewno nie korzystaliby z niej. Dlatego porównywanie jej z Kościołami to absurd. Bo idąc dalej takim tokiem rozumowania, dlaczego nie otworzyć kin, teatrów, sal koncertowych itp. przecież wszystkie te pomieszczenia są większe od autobusów ? Dlatego w tej sytuacji nie należy robić wyjątków. Bo komunikacja miejska to nie wyjątek tylko konieczność dla osób przemieszczających się w dużej większości do pracy.
5 dni temu / elka
 
@czytelnik naprawdę, mógłbyś być na tyle miły i przestać się posługiwać moim pseudonimem, jestem na tej stronie od dawna, myślę że to nie jest problem aby wymyśleć coś nowego, już 3 raz zwracam na to uwagę plus do twojego komentarza. W sklepach regulują ilość osób, nawet ostatnio jak byłem stała osoba i wpuszczała osoby tak aby było mniej niż 30 osób
5 dni temu / Czytelnik
 
Szumowski zamiast organizować pracę szpitali i zapewniać nowe rezerwowe szpitale zakaźne, prowadzić negocjacje ze wszystkimi lekarzami świata jak to leczyć, organizować zakup sprzętu i mobilizować kadry lekarzy i pielęgniarek praktycznie nie wychodzi z telewizora 24/h i zajmuje się odczytywaniem statystyk i uczestniczy w konferencjach prasowych. To może robić rzecznik ministerstwa a minister zdrowia jest od kierowania i koordynowania działań służby zdrowia. Kto tym wszystkim kieruje jak ten człowiek cały czas jest w mediach?
5 dni temu / Tom
 
a czy premier i lekarz szumowski licza wiernych chocby w synagogach? SZUMOWSKI nawet ostatnio przejal role biskupa gdyz zaproponowal wiernym przyjmowanie komunii telewizyjnie a w zwiazku z tym pytanie zasadne jakiego jest wyznania naczelny lekarz Szumowski?
5 dni temu / jan
 
jakbyśmy się dowiedzieli kto to wymyślił dowiedzielibyśmy się kto reprezentuje Wielki Wschód w tym rządzie
5 dni temu / Tom
 
Dlaczego takie drastyczne sankkcje wprowadzono na koscioly a w marketach jest nieograniczona liczba osob
5 dni temu / Czytelnik
 
Jakie zamykanie kościołów ? Przecież Kościoły są otwarte Można do nich wejść i w ciszy bez osób trzecich pomodlić się. Ktoś tu sieje ferment i celowo wprowadza zamieszanie. Petycji nie podpiszę!!!
5 dni temu / elka
 
@elka napisała:''To kpina z nas wszystkich. Porównywanie Kościołów do komunikacji miejskiej jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Chodzi o nasze bezpieczeństwo.'' - no właśnie. To kpina z katolików. Wirus działa tylko w kościele, a w autobusie już nie? Kobieto ''głęboko'' wierząca - jaka głębia Twej wiary, taka i głębia intelektu. Pzdr.
5 dni temu / Ewa
 
nie damy wam pójść do kościoła i co nam zrobicie, nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi, nasz światopogląd nie pozwala nam pozwolić wam pójść do kościoła
5 dni temu / pb
 
Jestem zbulwersowa zamknięciem kościoła dla ludzi... Bóg nie jest bezradny na wirusa i atomy. To wy jesteście słabej wiary i bezradni wobec, ludzi którzy to zaplanowali
5 dni temu / Danuta
 
W razie zarażenia, osoby popierające petycję uprasza się o modlitwę i o rezygnację z leczenia szpitalnego, aby nie blokować miejsc osobom myślącym prospołecznie i racjonalnie.
5 dni temu / wwm
 
"Szanowny Panie Ministrze, doceniając Pana wielkie zaangażowanie i poświęcenie w walce z epidemią koronawirusa w Polsce oraz rozumiejąc konieczność wprowadzania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, polegających na ograniczeniu przemieszczania się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z zaniepokojeniem i zdziwieniem przyjęliśmy skrajnie restrykcyjne i nieproporcjonalne w stosunku do innych obostrzeń zarządzenia zawarte w ostatnim rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020, dotyczące sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego. ...". Jest to początek protestu do Ministra Zdrowia napisany przez dra Bogusława Rogalskiego -Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Znacznie przytomniejsze wystąpienie. Ale dobrze, bo czas na Tradycyjną Akcję Katolicką, wg założeń św. Piusa X. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."; Laudetur Iesus Christus...
5 dni temu / Jurek
 
Ludzie nikt wam nie odbiera możliwości uczestniczenia we mszy, macie telewizję, internet. Ograniczenia w kościołach są ze względu na statystycznie większe zagrożenie osób starszych, których jest więcej w kościołach. Wybaczcie ale wirtualnie czy przez telewizję nikt do pracy nie pojedzie, zostaje komunikacja miejska, już pomijając kwestie kosztu gdyby taki autobus jeździł z 5 osobami, to ile jeszcze trzeba było na niego czekać, zanim zrobił by tyle kursów. Modlić się i przeżywać najważniejsze święta można w domu bez konieczności narażania siebie i innych. ZOSTAŃ W DOMU
5 dni temu / M
 
W petycji jest takie sformułowanie : NIECH CHOCIAŻ CZĘŚĆ WIERNYCH UCZESTNICZY W UROCZYSTOŚCIACH. Ja się pytam, która część, kto będzie o tym decydować ? Ta petycja to jakaś BZDURA ! To kpina z nas wszystkich. Porównywanie Kościołów do komunikacji miejskiej jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Chodzi o nasze bezpieczeństwo. Jestem osobą głęboko wierząca i boli mnie to, że nie będę obecna w tych dniach w kościele, ale w tym trudnym czasie sprawdza się nasza WIARA, a gro osób na tym portalu myli WIARĘ z religijnością A to dwie różne sprawy
5 dni temu / elka
 
Trójca Przenajświętsza nasza nadzieja i obrona w tych trudnych czasach Pan Jezus i Matka Przenajświętsza naszym ratunkiem i ocaleniem
5 dni temu / Sowa j
 
Podpisuje sie pod petycje
5 dni temu / Basia
 
Proszę o złagodzenie restrykcji dotyczących ograniczenia kultu religijnego
5 dni temu / [email protected]
 
Apeluję o wprowadzenie zmian dotyczących ilości wiernych w kościele adekwatnie do sytuacji w autobusach. I nie tylko na Triduum paschalne, ale na każdej mszy. Tam i tak jest mało ludzi w porównaniu do autobusów lub sklepów
5 dni temu / Ichamirabelka
 
Skoro w autobusie lub metrze, może w jednym czasie przebywać kilkadzisiąt osób, nie ma chyba powodu, by w Kościele było inaczej? W dwie poprzednie niedziele byłem na Mszy Św. i odległość do najbliższej osoby wynosiła min. 3 m, a gdyby była konieczność, nawet 5m odległości, możliwe by były do zachowania
5 dni temu / Napoleon
 
Przywróci. Cała prawda powyzej
5 dni temu / Wierz
 
Bzdura! Niech będą dalej zakazy bo nigdy nie wyjdziemy z tej epidemi ! Marze o Eucharysti ale zakaz i protekcja to to co Musimy robić aby wyjść z tego do Maja do 10 go
5 dni temu / .....
 
Powinna być możliwość uczestniczenia w kulcie co najmniej w takiej liczbie wiernych jak jest to przewidziane w komunikacji panstwowej albo np 1osoba w ławce z możliwością postawienia krzeseł w wolnych przestrzeniach w kościołach np co 2m
5 dni temu / Płaczkiewicz D
 
Chodzi o to by były zamknięte. Medialnie to słabo wygląda. Nawet nie potrafią z klasą zamknąć kościołów. By powiedział Gądecki że im się to nie podoba jako biskupi ale zostali zmuszeni bo są obywatelami i muszą się dostosować. Ale tyle klasy i odwagi nie mają by tak zrobić. Mają nas za głupków i tłumaczą się ślepym posłuszeństwem wobec cesarzy o Bogu zapominając. W pierwszym przykazaniu nie ma wyłączeń na koronawirusa lub deszczowy dzień itd.
5 dni temu / hg
 
Kościoły powinny być otwarte bez limitów i tak są zazwyczaj ma tyle duże że z łatwością można zachować odstęp A w sklepach spożywczych powinno się wprowadzić limity osób przebywających w jednym sklepie naraz
5 dni temu / Basia
 
Czy w Polsce jest 2% ludzi wierzących w Boga Trójjedynego, wierzących Bogu? W kościołach tłoku nie będzie.
5 dni temu / baca
 
Murem - drobna uwaga, Biskupi nie robią wrażenia, oni żonglują talmudycznie decyzjami! Kiedy coś chcą to twierdzą, że nie muszą pytać Rzymu. Kiedy czegoś nie chcą wbrew oczekiwaniom Ludu, to czekają na decyzję Rzymu!To przebiegłość faryzejska do potęgi N!!!
5 dni temu / AndrzejBR
 
Nie jestem przekonana o słuszności wystosowania proponowanej tu petycji ... Zwiększenie częściowe liczby miejsc nie rozwiązuje sprawy. Cóż z tego że tylko niektórzy będą mogli uczestniczyć? Pozostali, którzy pragną uczestniczyć, też mogą mieć żal... Po drugie, w naszym Rządzie jest dużo ludzi wierzących, katolików, i dla nich obecna sytuacja, ufam, jest ogromnym wyzwaniem. Modlimy się codziennie, zawierzamy Bogu obecną sytuację na całym świecie, w szczególności modlimy się za naszą Ojczyznę i Rząd, o mądrość i światło Ducha Świętego dla Nich... Dlatego wierzę, że Bóg udziela im potrzebnych łask, między innymi tzw. łaski stanu. Po trzecie, nie odbieram tych restrykcji jako dyskryminacji kogokolwiek. Fakt, jesteśmy ogołocenie z możliwości przeżywania na żywo piękna Liturgii. Widzę ogromnie dużo starań, abyśmy mieli szeroki dostęp do Kościołów i nabożeństw poprzez media. Zgadzam się, że to całkiem nie to samo. To ogołocenie jakiego doświadczamy, jest też łaską, aby
5 dni temu / BN
 
Okres Trid?m Paschalnego i Świąt Wielkanocnych i NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOZEGO to dla nas bardzo ważny czas Prosimy o inne ustalenia, takie aby ZNACZNIE WIĘKSZĄ ILOŚĆ OSÓB-TĄKZE KA I MOKA RODZINA MOGŁA UCZESTNICZYĆ W TYM CZASIE W NABOŻEŃSTWACH JEST TO DLA NAS CZEŚĆ-SERCE NASZEGO ZYCIA-część bardzo wazna zycia duchowego Proszę pomoc nam jak najlepiej przeżyć nadchodzące Święta Wiełanocne Jest nam to niezbędne do życia i funkcjonowania
5 dni temu / Aldona
 
Absolutnie jestem za. Juz podpisalam petycję. Koscioły sa dużo większe niż tramwaj czy autobus . Walczmy razem , niech lepiej zamkna sklepy takie jak LIDL, czy inne , gdzie sa tłumy. Gdzie logika . Dajcie nam mozliwośc uczestnictwa w TRIDUM>
5 dni temu / Elzbieta
 
Chrystus powiedział: nie będziesz wystawiał Pana Boga swego na próbę, gdy szatan kusił go by skoczył w dół z dachu świątyni. Jeżeli ktoś namawia innych by ryzykowali zarażeniem się wbrew opinii specjalistów medycyny nie polityków!- to w czyim imieniu to robi? Mówił też Jezus o fałszywych prorokach i o wilkach wchodzących między owce. Luzie kierujcie się rozumem bo go otrzymaliście od Boga!
5 dni temu / Pp
 
Rząd prześladuje kościół a wybory blisko... A co, jeśli moje sumienie nie pozwoli mi na nich głosować?
5 dni temu / Arek
 
@Bożena - mnie się wyświetla, że strona dostępna. Pzdr.
5 dni temu / Ewa
 
Uważam iż jest to ograniczenie wiary...bo skoro w autobusie co drugie siedzenie to czemu w dużym gmachu Kościoła tylko 5 osób...zamach na wiarę ŻENADA
5 dni temu / Matylda
 
Czyli idźcie i zarażajcie Brawo wy ,tylko od mego domu wara bo psem poszczuje
5 dni temu / Szela
 
Dlacego nie mogę podpisać?Wyświetla mi się że stona niedostepna
5 dni temu / Bożena
 
A dlaczego tylko połowa???? Czy Jezus nie uzdrawiał z choroby??
5 dni temu / AntyLewak
 
Czas żniw ! Chrystus oddziela prawdziwych Jego wyznawców od dwulicowych i letnich katolików. I to dzięki tej zarazie ujawnia się; kto stoi po stronie Boga, a kto Szatana. Panie prezydencie Andrzeju Duda. Niech pan wycofa się z wyborów, niech pan posłucha ojców Paulinów ! Panie prezydencie najwyższy czas ocalić swój honor !!!
5 dni temu / Jerzy z Pogoni.
 
Chcecie uczestniczyć tłumnie we Mszy Świętej w kościele ? Proszę bardzo, ale potem miesiąc kwarantanny w zamkniętym ośrodku, a przed mszą podpisać dokument, że ponosicie pełny koszt swojego leczenia po ewentualnym zarażeniu koronawirusem.
5 dni temu / Tomasz
 
Brawo
5 dni temu / Aga
 
Proszę o możliwości uczestnictwa we Mszach świętych dla wiernych
5 dni temu / Mira
 
@Murem napisał:''Co ma premier Morawiecki do pieczy nad świątyniami?''- Ma i to bardzo dużo. Tak samo nosi/nosił jarmułkę w pewnych okolicznościach, jak zwierzchnik KK na świecie i niektórzy biskupi w Polsce. Poza tym - ta petycja będzie papierkiem lakmusowym dla władzy PiS-owskiej, która kreuje się na katolików. Myślę, że wiele katolików w Polsce przejrzy na oczy.
5 dni temu / Ewa
 
Ja tej petycji nie podpiszę. Kościół jest Chrystusowy a nie państwowy. Bardziej wskazane byłoby publiczne upominanie biskupów i księży Podpiszę upomnienie dla biskupów.
5 dni temu / Andrzej
 
Jest taki problem z PiSem: moja żona, która popiera PiS, zaczęła popierać z automatu również zamknięcie kościołów. I ostatnio widać, że jej wiara staje się mniejsza. Ja jej doradzałem: nie głosuj na PiS, albo przynajmniej nie broń swojego wyboru. Każdy, kto na coś głosuje, z automatu broni później swojego wyboru, aby nie wyszedł na idiotę. Ta obrona w zasadzie własnego honoru powoduje opłakane skutki. Oliwy do ognia dodała postawa Konfederacji, która dała się wciągnąć w polityczny cyrk ostatnich dni. Ta wiara w PiS jako ZBAWICIELA Polski jest przerażająca.
5 dni temu / aaa
 
Autorzy petycji mają rację, ale tylko częściowo... Wzorowanie się na nierozsądnie ustalonej dopuszczalnej liczbie osób w autobusach nie jest właściwe w obecnej sytuacji... Liczba dozwolonych osób zarówno w kościele jak i w autobusie jest absurdalna... W autobusach jest stanowczo za duże zagęszczenie, a w kościołach wystarczyłoby ograniczenie zdroworozsądkowe np. 1 osoba w ławce lub zachowanie odpowiedniej odległości, np. niechby to było 3 metry... A pomijając kwestie logiki, która została narurszona przez decyzje władzy - dla społeczeństwa katolickiego ważniejsza od dojazdu do pracy powinna być troska o zachowanie życia... wiecznego...
5 dni temu / M
 
Co ma premier Morawiecki do pieczy nad świątyniami? Intelektualnie wadliwa petycja mu taką pieczę ofiaruje. Katolik uczciwie przyzna, że wyłączną jurysdykcję nad PUBLICZNYM KULTEM w świątyniach mają biskupi miejsca, niezależnie od tego czy księża biskupi robią mylne wrażenie, że takiej jurysdykcji nie posiadają albo że - niczym ogarnięci błędami Rosji prawosławni schizmatycy - tchórzliwie podporządkowali się skorumpowanym politykom i podstępnym apostatom żydowskim, wbrew porządkowi ustanowionemu przez Chrystusa iż władza duchowna jest ponad władzą świecką. Błędy Rosji rzeczywiście rozeszły się po całym świecie, kto temu zdoła zaprzeczyć? Pasterze Kościoła tchórzliwie opuścili wiernych, podporządkowując się roszczeniom nadgorliwych pachołków żydowskich antymesjańskich uzurpatorów władzy duchownej, którzy skorzystali z okazji by kolejny raz publicznie upokorzyć Chrystusa, którego nienawidzą i odrzucają.
5 dni temu / Murem
 
PiS zachowuje się bardziej jak materialistyczny rząd, który idzie na rękę w pracy, sklepie i komunikacji publicznej by zapewnić spełnienie materialistycznych potrzeb, a drastycznie ogranicza dostęp do potrzeb duchowych. Petycja podpisana.
5 dni temu / Husarzowy
 
Ostatnio widziałam program z ks.prof. Guzem tłumaczył dlaczego nie można się zarazić podczas przyjmowania Komunii św.do ust ani w ogóle podczas Mszy św.
5 dni temu / Elika
 
Żadnych petycji tylko zadanie. W braku spełnienia wiadomo na kogo NIE GLOSOWAC
5 dni temu / Leon
 
Morawiecki podpisał marksistowski projekt Agenda 2030, więc co mu tam kościoły.
5 dni temu / heh
 
@Samanta Twoim zdaniem mamy dziś sytuację jak w sezonie grypowym... Sama nie wierzysz w to co piszesz. Brawura i pycha do niczego dobrego Cię nie zaprowadzi. To nie jest tylko Twoja sprawa, bo nie ryzykujesz tylko swego zdrowia, 1 osoba może zAkazić setki w niedługim czasie! Zamiast protestować weź przykład i inni lamentujący z roztropnych Katolików, którzy siedzą w domach , żeby było lepiej.
5 dni temu / Michu.
 
Niech piekarz piecze chleb tylko dla siebie skoro tylko kapłani mogą przyjmować chleb Eucharystyczny. Ciekawe czy społeczeństwo będzie tak zgodne i potulne. Pozdrawiam serdecznie.
5 dni temu / Julia K.
 
Toczy się walka o życie wielu ludzi, wirus jest bezwzględny przechodzi od człowieka do człowieka. a ja dziękuje PANU BOGU, ze mamy rząd PiS, który walczy z tym wirusem Czy będzie to walka skuteczna zależy to od społeczeństwa, które podporządkuje się nakazom rządu.We Włoszech nie można w kościołach w ogóle odprawiać MSZY ŚWIĘTEJ
5 dni temu / CICHY
 
W niedzielę po prostu o g.12 wszyscy gremialnie wypełniamy Kościoły i zamykamy drzwi. Msza Św. cicha ca 30 min., otwieramy drzwi i wychodzimy. Przy takiej sytuacji, nie ma tyle Policji i wojska by mogli z tym cokolwiek zrobić. Ale jak wytłumaczyć trzęsącemu się zającowi, że żmija jest mała i daleko, kiedy te OCZY takie straszne . . .
5 dni temu / AndrzejBR
 
Władza PiS zamyka kościoły ???? , a markety budowlane otwarte ???? Obudź się Polsko ????niedługo wybory ???????? przełożone powinni być na jesień ???????????? otwórzcie ludziom kościoły Rambo tak chodzi tylko katolik i bardzo mało ludzi chodzi do kościoła nie brońcie ludziom Eucharystii i spotkania z Panem Bogiem w Najbliższym Sakramencie ????????????????
5 dni temu / Agnieszka
 
A w Mszy św. uczestniczą tylko ci, którzy chcą w przyszłości znaleźć się w niebie. To kwestia całej wieczności, czym w zestawieniu z tym jest konieczność pojechania autobusem gdziekolwiek? Poza tym minimum inteligencji wystarczy, aby porównując powierzchnię choćby małego kościoła z pow. autobusu stwierdzić, że w świątyni istnieje nieporównywalnie mniejsza szansa na zarażenie. Życzę trochę zdrowego rozsądku w ocenie rzeczywistości.
5 dni temu / [email protected]
 
@Łukasz Gdzie twoja wiara? Czyżbyś wątpił, że Jezus może to wszystko zakończyć w jednym momencie? Czego się boisz? Dlaczego nie ufasz Chrystusowi? Popatrz, co robił św. Szymon z Lipnicy, gdy szalała gorsza o wielokroć zaraża cholerny w Krakowie? Czy wiesz o co modliła się św. Rita, gdy jej synowie zachorowali? Poszukaj, a dowiesz się...
5 dni temu / Krakusik
 
Racja.
5 dni temu / @ AHA
 
W pełni się zgadzam z wypowiedzią MarcinON. Jeśli poluzuje się wymogi co do Triduum Paschalnego to dlaczego by nie otworzyć kin,teatrów, sal koncertowych itp. Nie piszcie bzdur.ZOSTAŃCIE W DOMU i posłuchajcie POLKI mieszkającej w HISZPANII to może coś do was dotrze.Zastanawiam się czy z tą petycją to nie jest prowokacja aby wprowadzić jeszcze większy rozłam wśród osób wierzących.
6 dni temu / elka
 
To jest testowanie Polaków. Ale z nami Opatrzność
6 dni temu / Wiara ojców
 
W Archidiecezji katowickiej od 25 marca msze św będą się odbywały bez udziału wiernych. To decyzja abp Skworca. Czyli nawet nie ma zgody na udział we mszy św na 5 osob.
6 dni temu / Karo
 
Uważam, że kościoły powinny być otwarte. Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam. Jedyna nasza ostoją w Bogu.
6 dni temu / Margo
 
pomódl się ,aby kościoły w Polsce zapełniły się na nowo,aby ustał wirus i w podziękowaniu za to będzie można pójśc na Jasną Górę wypełnić po brzegi ,bo też jestem wierząca i rozumię takie decyzje ,to nie jest walka z Kościołem to nowe doświadczenia ,nowa sytuacja ,a wy domagacie się czegoś co można w domowym zaciszu mieć ...oby chwilowo,dobrze że chcecie się modlić :
6 dni temu / bb
 
Powinno być w zależności od powierzchni kościoła a nie ilości ławek. Np 1 os / 2 m2. To w Licheniu zmieści się parę tysięcy. Podobne na zewnątrz. Wokół kościoła przy dobrej pogodzie zmieszczą się wazyscy , którzy chcą . Oczywiście, że jest to uderzenie w katolików.
6 dni temu / Pb
 
Jestem za tym aby chociaż na te najważniejsze Tryduum Paschalne i Rezulekcje pozwolono na udział.
6 dni temu / Elisa
 
Panie Premierze! My całą sześcioosobową rodziną prosimy o możliwość uczestniczenia w Triduum Paschalnym, najważniejszym Święcie dla chrześcijanina. Wiemy, że od Naszego Pana nie zarazimy się wirusem. A ponadto musimy modlić się w pełni za całą ludzkość, już nie tylko za nasz kraj. Włosi zamknęli szybko Kościoły i widać nie poszło to w dobrą stronę.
6 dni temu / Kamila i Sławe
 
Dziękuję że ktoś podjął decyzję, aby rząd nie ograniczał naszych praktyk religijnych, we Włoszech zamknęli kościoły i jaki jest tego efekt? Ludzie zawsze gromadziły się w kościele w czasie różnych epidemii prosząc Boga i Maryję o łaskę uzdrowienia i odsunięcie epidemii. Bez Boga ani do proga!! Ta pandemia to przypomnienie ludziom, aby zmieniali swoje życie, nawracajcie się!!!
6 dni temu / Wierze
 
Jak na przystanku czeka na np. Autobus 3 osoby to już jest niezgodne z prawem.
6 dni temu / Pb
 
Popieram.
6 dni temu / Mieczysław
 
@[email protected] - przestań brać to co łykasz; bardzo ci szkodzi; dla przypomnienia - już dawno pisalim, że ten cały PiS, to pseudopatrioci i pseudokatolicy; widać to jak na dłoni; zasłona dymna w postaci pseudowalki z koronaświrusem nic nie zmienia, a raczej potwierdza to; mam nadzieję, że ich walka z KK, a w konsekwencji z Panem Bogiem, odbije się im wielką czkawką; kolejna rzecz - jak to koronaświrus wygasił pożary w Brazylii, Australii, a jak walczy z KK Chrześcijaństwem, rodziną typu chłop i baba, "brudną" gotówką, w zamian proponując jeszcze tego głośno nie mówią i piszą kościoły typu "latające makarony", "rodzinę" typu chłop-chłop, baba-baba, a może nawet człowiek-zwierzę, "czyste" przelewy; widać to dzisiaj jak na dłoni; ale tylko ślepy, głuchy czy zarażony KPM w Polsce tego dalej nie pojmuje; Panie, w swoim słusznym gniewie będziesz czyścił ziemię, ale wysłuchaj naszych próśb i zabierz w nicość ten cały antypolsko-lewacko-genderowo-tęczowo-masoński brud; Amen
6 dni temu / JARO
 
Porownanie z Wlochami I Hiszpania jest idiotyczne. W Hiszpanii miala miejsce chociażby stutysięczna demonstracja 8 marca, we wloszech gral bodajze milan z valencja przy pelnym stadionie. Wlosi nawet wiedzqc ze sa zarazeni, jezdzili sobie do np restauracji na pizze. Takie panowalo tam rozprezenie. Calkowicie zbagatelizowali zagrozenie. My jestesmy zdyscyplinowani i zachowujemy wszystkie zalecenia epidemiologow a chcemy po prostu uczestniczyć w Eucharystii i rowniez zminimalizowac ryzyko kazdymi mozliwymi srodkami np wiecej mszy, mniejsza frekwencja i przez to wiekszy odstep miedzy wiernymi, a jesli bedzie trzeba to moge postac na zewnątrz i wejsc tylko po komunie.
6 dni temu / Anonim
 
Zabic? Widze ze kolega dal sie poniesc lewicowej argumentacji w mysl ktorej Koscioly to najwieksze zrodlo zarazy, a każdy udzial w Eucharystii oznacza obcowanie z virusem i czyjas śmierć. Z drugiej strony ludzie gromadzac sie w ciasnych sklepach i tramwajach, ktorzy na siebie chuchaja i dotykaja poreczy, polek, produktow... nie "morduja" nikogo, bo oni muszą. Boisz sie? Nie idz. Wiedz jeno, ze dla osoby wierzacej udzial w Eucharystii jest tak samo wazny albo i wazniejszy niz ten chlebek w piekarni po ktory sie ciskasz co drugi dzien.
6 dni temu / @Lukasz
 
Powinnismy mieć prawo do przeżywania Wielkiego Tygodnia i Świat jak dotychczas Read more: http://www.pch24.pl/petycja-do-premiera-w-sprawie-drastycznego-ograniczenia-kultu-religijnego,74898,komentarze.html#ixzz6HpeGNA4h
6 dni temu / [email protected]
 
Panie Premierze jako katolicy i obywatele popierający dotychczas Pana partię jesteśmy ogromnie rozczarowni, zmartwieni i mamy ogromne poczucie sprawiedliwości ostatnimi restrykcjami religijnymi. Zgłaszamy petecyje o przywrócenie nam możliwości uczestniczenia w codziennej Mszy Św. która daje nam siły fizyczne i duchowe w tym okresie pełnego zamieszania oraz godnego i w wolno$ci przeżycia Niedzieli Palmowej oraz Tridum Paschalnego przynajmiej wprowadzenia zasad jak w komunikacji zbiorowe Read more: http://www.pch24.pl/petycja-do-premiera-w-sprawie-drastycznego-ograniczenia-kultu-religijnego,74898,komentarze.html#ixzz6HpdqvFwW
6 dni temu / [email protected]
 
Brak logiki poraża
6 dni temu / M.
 
Najsmutniejsze jest to, że najprawdopodobniej Morawiecki konsultował tę restrykcję z kierownictwem Episkopatu i jak widać dostał jego zgodę. Taka jest praktyka rządu w stosunkach z Kościołem.
6 dni temu / TZ.
 
Nie wyobrażam sobie świąt Wielkanocnych bez Eucharysti
6 dni temu / Bodnar Renata
 
Dura lex, sed lex. Każdy jest równy wobec prawa - szczególnie w czasach zarazy. Powininno być ograniczenie do 2 osób.
6 dni temu / Krook
 
skoro w dużym kościele może być 5 osób, to w każdej biedronce, Tesco czy innym także powinny być limity. Jestem przeciwna jakimkolwiek zgromadzeniom, ale niech to obowiązuje wszędzie.
6 dni temu / Marta
 
@Ksiądz Na tym forum są również ludzie, którym bliska jest tzw. wolność. W tym wolność wyznawania wiary. Wiara w to, iż jakaś działalność powinna zostać zakazana dlatego, że naraża ludzkie życie, jest błędna jako taka. Przykład: zezwolenie na użytkowanie samochodów daje ogromną ilość trupów na drodze, w tym niewinnie rozjechanych pieszych. Nikt jednak nie zakazuje zbrodniczej jazdy. Tutaj waży się korzyści i straty. I słusznie. Jednak przy zakazach religijnych istnieje szatańska tendencja do pominięcia wszelkich korzyści, spowodowana po prostu brakiem wiary. Podobnie zakazano wszelkich egzorcyzmów w Niemczech; sąd stwierdził, że Boga nie ma, a egzorcyzmy narażają życie, więc straty są dużo większe od zysków. Z chodzenia do Kościoła są przecież zyski dla duszy nawet, jeśli powoduje to stratę na ciele. Przykład? Wypadek w drodze do Kościoła. Brak u ludzi zrozumienia podstaw etyki. Działanie celowe vs. skutek uboczny. Działanie aktywne vs. zaniechanie działania. Itp.
6 dni temu / aaa
 
A jak w jakiejś parafii kościele ktoś będzie nosicielem.? I pół świątyni zachoruje. Myślę że jak ktoś chce przeżyć triduum do jest dla niego egzamin. Przeżyj Triduum w domu z rodziną, to jest zadanie.
6 dni temu / Nick
 
Do wszystkich spękanych. Nikt wam nie każe chodzić do kościoła,zaszyjcie się w schronach, ale od innych się odczepcie. Wirus to jest, ale w waszych głowach. Według statystyk z poprzednich lat w sezonie grypowym dziennie w Polsce umiera ok. 7 osób. Bez jaj, otwórzcie oczy.
6 dni temu / Samanta
 
Triduum jest ważne, ale ja chętnie podpiszę podobną petycję o niedzielę, komu przeszkadzała ta garstka która chodziła? Tych kilka osób?
6 dni temu / Ja
 
MSZE SWIETE W TAK TRUDNYM CZASIE NIE POWINNY BYC OGRANICZANE DO KILKU OSOB.JESTESMY NARODEM KATOLICKIM,WIERZACY BEZ PRZYJECIA KOMUNII SWIETEJ,WYSLUCHANIE SLOWA BOZEGO W SWIATYNI POPROSTU USYCHAJA BEZ PRZYJECIA CIALA CHRYSTUSA,NALEZY WZNOWIC NORMALNY OBRZED MSZY SWIETEJ W KOSCIELE DLA DOBRA WIERZACYCH OJCZYZNY ,CALEGO NARODY.GDZIE ZNAJDZIEMY RATUNEK JESLI NIE U STOP JEZUSA CHRYSTUSA I JEGO BOLESNEJ MATKI.
6 dni temu / HANIA KRON.
 
@AHA - brawo,nic dodać, nic ująć
6 dni temu / Samanta
 
Słuszny tekst. Bo z decyzji pana premiera wynikałoby, że te wirusy przekazane w kościele są bardziej złośliwe niz te z autobusu.
6 dni temu / Amina1234
 
Ludzie, opamiętajcie się! Jaka walka z kościołem?! Po to właśnie rząd ograniczył możliwości zbiorowych spotkań, żeby nie działo się to co w Hiszpanii czy Włoszech. Zrozumcie to, chyba że na własna prośbę chcecie zabić kogoś ze swoich bliskich. W komunikacji siedzą tylko Ci, którzy musza gdzieś jechać.
6 dni temu / Lukasz
 
Ministrze zdrowia jestem pewna,że będzie taki czas że za obecną dyskryminacje naszych dusz odpowiedź!!!!! BEZ BOGA ANI Do PROGA
6 dni temu / Józefa Bach
 
To że episkopat nie próbował żadnych negocjacji, przeliczania ludzi na powierzchnię czy coś jest najsmutniejsze. Że władze starają się zdominować Kościół to normalne.
6 dni temu / Wojtek
 
Można się zgodzić z jakąś formą ograniczenia w ten trudny czas, ale 5 osób w kościele wielkości boiska piłkarskiego to czysta kpina! Powyżej 5 osób dla premiera to zagrożenie, a tysiące przywożonych samolotami LOTu z zagranicy potencialnych zarażonych to nie zagrożenie. Ot logika.
6 dni temu / Paulus
 
Powinnismy mieć prawo do przeżywania Wielkiego Tygodnia i Świat jak dotychczas
6 dni temu / alka
 
Przypuszczam, że ogromna większość pasażerów korzysta z komunikacji miejskiej żeby dotrzeć do pracy lub lekarza. Nie jeżdżą dla przyjemność to dla waszego przykładu. Rozumiem, że jeżeli chcą Państwo zniesienia tego zakazu to zgadzają się również na przykład z ponownym uruchomieniem restauracji połowa miejsc siedzących lub organizacji koncertu? Dla jednych osób jest ważny rozwój duchowy co jest zrozumiałe a dla innych kulturalny co też jest zrozumiałe. Pytanie czy Państwo się zgadzają na taki ruch?
6 dni temu / MarcinON
 
Czy za komuny, kiedy była epidemia czarnej ospy we Wrocławiu, władza zamknęła kościoły? Proszę Państwa o odpowiedź, gdyż nie było mnie na świecie w tamtym czasie.
6 dni temu / Dawid
 
nawet ustawa o stanie nadzwyczajnym wyklucza zamykanie kościołów i nie zabrania wiernym, w każdej ilości, udziału w Mszy Świętej i innych uroczystościach reliijnych
6 dni temu / obserwer_1
 
chrześcijanin powinien być posłuszny
6 dni temu / maxior
 
- dla katolika jest chyba czymś dziecinnym,wstrętnym i poniżającym żebranie u rządzących świeckich POZWOLENIA na modlitwy + straszenie, że "jak nie pozwolą, to nie zagłosujemy". Nasi Pasterze powinni dbać o nas/owce! A MOŻE TO BÓG DO NAS MÓWI słowami Izajasza: "Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe jest mi wasze wznoszenie dymu! Nie mogę ścierpieć waszych świat i uroczystości! Stały mi się ciężarem! Sprzykrzyło mi się je znosić! Ręce wasze pełne są krwi! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Chodźcie i spór ze mną wiedźcie!" Nie zagłuszajmy i nie odpychajmy od siebie trudnych pytań o nawrócenie i pokutę
6 dni temu / s.o.s.
 
To jest atak na wiarę ,by stłumić światło Chrystusa.Panie premierze,czy wie pan co robi?Czy w pana sercu jest Jezus,skoro pan daje kary od 5.000 zł i zamyka pan kościoły.
6 dni temu / Wolf
 
https://www.youtube.com/watch?v=ibhvSUpmsFM Posłuchajcie relacji Polki mieszkającej w Hiszpanii może to wam uświadomi jaki ten wirus jest niebezpieczny. To ,że w Polsce jest jeszcze w miarę normalnie to zasługa mądrego i odpowiedzialnego naszego RZĄDU. Zawsze popierałam różne inicjatywy tej Fundacji, ale teraz jestem bardzo rozczarowana Ich podejściem do tak ważnej sprawy jakim jest Życie. NIE PODPISZĘ TEJ PETYCJI
6 dni temu / elka
 
Przepraszam, ale część komentatorów odbieram jako osoby nie dostrzegające własnej pychy . Jak zezwolą na 50 osób - będziecie losować kto wejdzie ? a potem jak faryzeusze poczujecie się tymi lepszymi ? Ubolewam nad sytuacją, ale stwierdzam, że ten Wielki Post swoją wyjątkowością mocno zbliżył mnie do Boga . Aby nie być potencjalnym zagrożeniem dla seniorów w ławce,dla starego księdza w parafii,służb medycznych itd bądźmy posłuszni hierarchom KOŚCIOŁA. We Włoszech zmarło już ponad 50 kapłanów, 35 lekarzy wielu pewnie przez brak rozstropności bliźnich.
6 dni temu / ola
 
To trzeba kierować do biskupów!!!! Oni zamykają kościoły na sakramenty i nabożenstwa.
6 dni temu / Kris
 
To niepokojace zjawisko jakby to akurat miejsca najswietsze i budujace naszego ducha, psychike a przez to i cialo mialyby byc potencjalnym zagrozeniem kloci sie w samym sobie. Wyglada to na ideologiczna akcje, w ktorejto wykorzystuje sie wirusa przeciwko religijnym kultom.
6 dni temu / Rita
 
Panie Premierze jako katolicy i obywatele popierający dotychczas Pana partię jesteśmy ogromnie rozczarowni, zmartwieni i mamy ogromne poczucie sprawiedliwości ostatnimi restrykcjami religijnymi. Zgłaszamy petecyje o przywrócenie nam możliwości uczestniczenia w codziennej Mszy Św. która daje nam siły fizyczne i duchowe w tym okresie pełnego zamieszania oraz godnego i w wolno$ci przeżycia Niedzieli Palmowej oraz Tridum Paschalnego przynajmiej wprowadzenia zasad jak w komunikacji zbiorowe
6 dni temu / Rodzice trójki
 
Sz p zacznijcie oświadczać już od dziś ze w maju nie idziemy głosować ze względu na pandemie,zobaczymy jaka będzie reakcja władz,ale ja jestem przekonany,ze po świętach będzie po pandemi tak będzie powoli wycofywała się władza,bo przecież wybory musza się obowiązkowo odbyć w maju,wiec pandemia minie,a po za tym będzie po świętach naszych czyli katolickich.
6 dni temu / Kazimierz
 
pełne poparcie dla petycji. ograniczenie do 5 osób w czasie mszy świętej nie mieści mi się w głowie, szczególnie biorąc pod uwagę wielkość kościołów. Trudno mi uwierzyć w to , że władze mogły wpaść na taki pomysł i nie widzę w tym zakazie żadnego rozsądku a tym bardziej szacunku do ludzi wierzących. Więc czas na działanie skoro ministrowi w rządzie niby prawicowym nie mieści się w głowie , że udział mszy świętej i eucharystii to rzecz najważniejsza i swięta.
6 dni temu / wit
 
Proszę Władze opamiętajcie się nie walczcie z Kościołem. Dajcie wiernym chodzić do Kościoła na Mszę Św przyjmować Pana Jezusa do serca. To co robicie jest wielkim grzechem. To co robicie jest walką z Kościelem, to jest gorsze od tego corobił Komunizm Podnosicie rękę na Pana Boga. Opamiętajcie się. Kto mieczem wojuje od miecza ginie
6 dni temu / Anna Romańska
 
Różaniec Różaniec Różaniec. Zwycięstwo Jezusa za pośrednictwem Matki Boskiej.????
6 dni temu / Marek
 
Dziękujcie ludzie Bogu, że mamy takie mądre władze. Po to Pan Bóg dał nam rozum, abyśmy z niego korzystali. Dozwolona jest w czasach epidemii komunia duchowa i duchowe uczestnictwo w nabożeństwach.
6 dni temu / alanick
 
Rozumiemy ograniczenia ale skoro w małym autobusie może być 35 osób to w ogromnym kościele niech zostanie jak było - ograniczenie do 50 osób
6 dni temu / Ulla
 
Nie wolno ograniczać wiernym pójścia do Kościoła na Mszę Św. Władze opamiętajcie się
6 dni temu / Anna Romańska
 
Chce uczestniczyć w Mszy świętej
6 dni temu / E
 
Eucharystia to pokarm duchowy.W autobusie może być wircej osób niż w kościele 5 osób w kościele to tak jakby był zamknięty.
6 dni temu / Jkowal
 
Najważniejsze Świętą
6 dni temu / Barbara
 
w 100 % Popieram petycję
6 dni temu / Halina
 
W pełni popieram te petycję. W Bogu cała ufność i nadzieja. Read more: https://www.pch24.pl/petycja-do-premiera-w-sprawie-drastycznego-ograniczenia-kultu-religijnego-pch,74898,i.html?fbclid=IwAR1mqWzCl3wcYxzkNq1xzQIfQxT6Fez647V7GT45zfKq2wDCIE6RI7n91M#ixzz6HoXaa8Uu
6 dni temu / Liz
 
Pan Jezus uzdrawia. Tylko Bóg może powstrzymać wirusa. Kiedy będziemy oddalać się od Boga, brak sakramentów sprowadzi do nas więcej chorób.
6 dni temu / Monika
 
Uważam że jest to dyskryminacja katolików my osoby wierzące powinnyśmy chodzić do koscioła zachowywać oczywiście dystans jedna od drugiej Ale powinniśmy chodzić i wielbić Boga bo tylko Bóg może powstrzymać to wszystko co się dzieje Człowiek nie jest w stanie tego ogarnąć na żadnym kontynencie nikt nie jest w stanie tego ogarnąć tylko Bóg chodźmy Módlmy się i prośmy go żeby zajął się tym wszystkim
6 dni temu / Ela
 
to jest niepoważne a nawet karygodne, aby w takiej sytuacji robić wyjątki z byle powodu; co innego kwestie utrzymania pracy, ratowania zdrowia... ale kwestia wiary? KPINA!
6 dni temu / adam
 
Należy w każdy możliwy sposób ograniczać wszelkie zbieranie ludzi w skupiska. Rząd nikomu niezabrania, modlić się. Rząd mówi ograniczmy kontakt z innymi ludźmi. Dlaczego tak mało ludzi może być w kościele? Chociażby dlaetgo, że na msze św najczęsciej chodzą osoby starsze - te które są w wyższej grupie ryzyka jeśli chodzi o zachorowwania na koronawirusa. Dlaczego w autobusie jest tak tłoczno? Fakt, tak być nie powinno, autobusów powinno być wiecej, ale Ci ludzi muszą jeździć do pracy i to nie tylko za chlebem, ale często dlatego że jadą do pracy zeby ratować innych. Kto będzie Ciebie ratował w szpitalu jeśli do pracy nie dojedzie? Policja, GIS, aptekarze, kasjerki pracownicy firm zapewniających nam media itd.... Dzięki nim mamy w domu miło i przyjemnie a w lodówce mamy co zjeść
6 dni temu / Sebastian
 
Jesteśmy katolikami i gdzie tu jest przestrzegane trzecie przykazanie boskie. Gdzie mogę się wypowiadać i przyjąć Ciało Chrystusa?
6 dni temu / Przesada, mój
 
Panie premierze proszę uszanować Naszego Stwórcę Boga Żywego i złagodzić ograniczenia odnośnie Tridum Paschalnego musi pan pamiętać, że Polska jest Królestwem Jezusa Chrystusa i kiedyś pan odpowie za te i inne decyzje przed Bogiem.
6 dni temu / Tak w pełni si
 
Popieram petycję,kościół powinien być otwarty oraz powinny być sprawowane msze święte dla dużej ilości osób.Dlaczego w zakładach pracy może pracować wiele osob i dlaczego w sklepach może być wiele ludzi a w kościele nie ?Kto dał taki nakaz ,ludzie chcą korzystać ze mszy św w tym trudnym dla nas czasie !!!
6 dni temu / Tomek
 
Panie premierze proszę uszanować Naszego Stwórcę Boga Żywego i złagodzić ograniczenia odnośnie Tridum Paschalnego musi pan pamiętać,że Polska jest Królestwem Jezusa Chrystusa i pa
6 dni temu / Tak w pełni si
 
Widzę, że większość katolików w PL uważa, że zdrówko jest najważniejsze. I nie rozumie, że trzeba się bić o życie ale wieczne swojej duszy! Że jesteśmy tutaj tylko przechodniami a nasza ojczyzna jest w Niebie! A już z pewnością wielu nie rozumie czym jest Kult sprawowany przez Kościół i czym są Sakramenty. A komentarz @Księdza, co jest niby duszpasterzem dobitnie to pokazuje. Skoro księdzu tak zależy na życiu i zdrowiu swoich parafian, to trzeba było iść na medycynę, a nie uczyć się na prezbitera.
6 dni temu / AHA
 
"a nie rozumiem dlaczego w kościołach może być tylko 5 osób a w takim supermarkecie chodzi po 50 osób": bo bez jedzenia ciężko przeżyć, a bez mszy się da. "dla mnie to jest nie zrozumiałe, jak można się zarazić w Kościele": jak się czegoś nie rozumie, to się nie wypowiada na dany temat. "a w takiej "Biedronce" czy innych sklepach jest tyle ludzi i co myślicie ze nikt się nie zarazi od nikogo": Oczywiście, że się zarażą kolejne osoby. Na tym etapie nie da się tego zatrzymać. Można jedynie spowolnić, a do tego potrzeba zrezygnowania ze zbędnych aktywności. I tak, osobisty udział we mszy świętej jest zbędny w tych szczególnych okolicznościach. Władze kościelne to rozumieją. Szkoda, że wierni nie chcą ich słuchać. "apeluje oto aby w sklepach także ograniczyć ilość osób do minimum czyli liczby 5": wtedy będą wielkie problemy z zakupem jedzenia. Nie chcemy tego. "... jeśli ma być sprawiedliwie": Nie, nie ma być sprawiedliwie. Ma być skutecznie.
6 dni temu / Ech
 
Popieram petycje
6 dni temu / Anika
 
Bardzo proszę aby powrócić do poprzedniej decyzji o 50 wiernych w kościołach . W dzień powszedni było nas 8-12 osób a w niedzielę około 20-30 . Nasze kościoły są obszerne i w ogóle nie widać w nich było tej liczby. Jak wchodzę do tramwaju ludzi koło siebie pełno i w autobusach również wszyscy blisko siebie ! ja bardzo proszę żeby było jak wcześniej bo i tak nie było 50 osób . Człowiekowi prostemu różne myśli kłębią sie w związku z tą decyzja w głowie - Walka z Bogiem ?, z ludem wierzącym ? z kościołem ? różne myśli przychodzą ...
6 dni temu / KATOLIK
 
skrajnie nieodpowiedzialne. to ze polowe miejsc nic nie da wirus utrzymuje sie w powierzu przez 3 godz. wydychany wykaslywany itp. to juz odrazu napiszcie ze poprostu chodzi wam i zadacie tez od Boga o cudu. zeby sie nikt nie zarazil. ta sytuacja jest wezwaniem zeby przezywac te swieta naprawde w duchu a nie w obrzedowosci . zreszta bedzie telewizja. porazajaca niewiedza i naiwnosc
6 dni temu / anna
 
U mnie w sklepach tłok. Ludzie na siebie wchodzą a w kościele jeden od drugiego daleko i spokojnie mogli by być 29 osób w małym kościele i 49 w dużym
6 dni temu / Aga
 
Zgadzam się z osobami które napisały petycje to jest ograniczenie wolności religijnej opozycja może wymusic obrady w sejmie a nam nie wolno pójść do świątyni żeby spotkać się z Bogiem żywym który karmi nas swoim Ciałem i umacnia Słowem.
6 dni temu / [email protected]
 
Popieram petycję
6 dni temu / Lucja
 
Nie zgadzam się z zamykaniem kościołów nie dopuszczalne to dla prawdziwego katolika i ludzi małej wiary.Nie dbamy tylko o ciało ale o duszę i nie o życie doczesne ale wieczne.Nikt nikogo nie zmusza do niczego ale to zamach na chrześciaństwo i kościół.
6 dni temu / Anna
 
Popieram petycję - podaj dalej. Dość dyskryminacji, dość traktowania katolików jak obywateli drugiej kategorii i sprawców wszystkiego zła. Otwórzcie drzwi kościołów albo zamknijcie cały kraj zakłady pracy, komunikację, sklepy. Nasze dusze chcą żyć, a bez sakramentów umierają. Christus Vincit! Christus Regnat! Christus Imperat!
6 dni temu / Artur
 
@ artur Skoro w sklepie jest 59 osób, to rozumiem, że sklep jest miejscem wysoce sterylnym, i zarażony automatycznie zdrowieje po wejściu doń. Aha. A kościele zaraza? Pleciesz, człowieku, pleciesz.Jak zamykać,to wszystko.
6 dni temu / Mat
 
Doskonale popieram inicjatywy związane z powrotem wiernych do kościoła
6 dni temu / AgsZieb
 
W pełni popieram te petycję. W Bogu cała ufność i nadzieja.
6 dni temu / Kobalt
 
Ja nie rozumiem dlaczego w kościołach może być tylko 5 osób a w takim supermarkecie chodzi po 50 osób, dla mnie to jest nie zrozumiałe, jak można się zarazić w Kościele skoro każdy siedzi osobno w ławce i nikt nikogo nie dotyka a w takiej "Biedronce" czy innych sklepach jest tyle ludzi i co myślicie ze nikt się nie zarazi od nikogo? Skoro ludzi jest za dużo w sklepach. To apeluje oto aby w sklepach także ograniczyć ilość osób do minimum czyli liczby 5 za wyjątkiem pracowników, jeśli ma być sprawiedliwie to niech jest WSZĘDZIE... POZDRAWIAM
6 dni temu / Marika
 
Nie rozumiem czego chcecie szukać w obecnej sytuacji w kościele? Chyba tylko kłopotów i śmierci. Kościół powinien być zamknięty permanentnie aż do odwołania, zakaz zgromadzeń wszelkich dla naszego dobra. Msza w obecnej sytuacji inna niż przez urządzenia tv/internet jest nie tylko niepotrzebna ale i niebezpieczna. Każdy rozsądny człowiek zostanie w domu i odpuści sobie takie atrakcje. Są rzeczy ważne i najważniejsze.
6 dni temu / artur
 
Tridum musi nastąpić i ludzie w tym wielkim cudzie Tridum
6 dni temu / [email protected]
 
popieram petycje
6 dni temu / barbara dynek
 
Ostrożność jest wskazana, ale zdaje się, że zakazy postawiono przede wszystkim katolikom. Ograniczenie liczby osób do 5 na Mszy świętej to gruba przesada. Tak samo zalecenia Komunii świętej na rękę, a już postulat jednego z biskupów, by tylko wzbudzać w sobie żal doskonały i ograniczyć spowiedź do "wyjątkowych przypadków" to po prostu porzucenie katolików. Lekarze narażają swoje życie opiekując się chorymi w szpitalach, a kapłani mają się pochować na plebaniach, by nie mieć do czynienia z chorymi na duszy? Przecież można tak zorganizować spowiedź by zachować bezpieczny odstęp. W ogóle to nawet nie słychać głosu pasterzy, by ludzie się nawracali, a tylko słychać, by nie przychodzili do kościoła, bo zamknięte.
6 dni temu / tradycja
 
Można tylko wyjsc w ważnych sprawach z domu sklep apteka i lekarz dla mnie kościół jest tak samo ważny można organizować mszę również na zewnątrz ludzie rozumieją to i są ostrożni. To jest wasz najgorszy błąd że zamkneliscie kościoły choroby się boicie a Boga nie ?
6 dni temu / Katarzyna
 
Do biedronki nie zabraniają chodzić a kościoły nam zamykają
6 dni temu / Stary Żuk
 
Duża ilość wpisów ''szczekających'' na autorów petycji i negujących petycję przekonała mnie, że petycję trzeba KONIECZNIE podpisać. Jak myślicie, komu NAJBARDZIEJ zależy na tym, aby nie było Triduum Paschalnego?
6 dni temu / Ewa
 
Popieram petycję.Katolik nie może być tak podłe traktowany.Kościoły nasze są dużymi obiektami i mogą pomieścić dużo ludzi
6 dni temu / Zofia
 
Mam bardzo mieszane uczucia w tej sprawie. Też chciałabym uczestniczyć w Kosciele w Tridum Paschalnym, ale uważam, że w tej sytuacji nie należy robić wyjątków bo powstanie chaos. I jeszcze jedno pytanie : jeśli przyszłoby dużo więcej ludzi niż mogłoby uczestniczyć w uroczystościach, to co byłoby losowanie, kto może wejść a kto nie ? NIE PODPISZĘ PETYCJI
6 dni temu / elka
 
A czy zdajecie sobie sprawę, że prawdopodobnie na Święta Wielkanocne wypadnie u nas szczyt zachorowań? Czy świadome narazanie życia i zdrowia - daru od Boga nie jest grzechem? Nie absolutnie nie popieram takiej petycji, za to proponuję uderzyć do władz kościelnych by nie ograniczały inicjatyw oddolnych. Przykład z Lublina gdzie biskup zabronił księdzu procesji z relikwiami św. Antoniego... Ksiądz chodził sam wieczorami po ulicach miasta, by dodać otuchy, by modlić się za miasto i jego mieszkańców, ludzie w okanch modlili się razem z nim.. Dostał zakaz... komu to przeszkadzało? W święta Wielkiej Nocy będzie możliwość adoracji, czuwania indywidualnego przyjscisla do kościoła i pomodlenia się samotnie i w skupieniu. Przecież kościoły nie będą calkiem zamknięte.
6 dni temu / Wierząca
 
Dla wielu wierzących XXI wieku Eucharystia przestała być NAJWAŻNIEJSZA. Od sakramentów ważniejsze są przyjęcia od I Komunii do małżeństwa. Kościół w Japonii przetrwał DWA WIEKI bez Eucharystii bez kapłana. ONI WIERZYLI. Na czym bardziej zależy Autorom tej petycji? Na zewnętrznych obrzędach, czy na ZBAWIENIU siebie i innych?
6 dni temu / ziarenko soli
 
Ad Myślący. Pytanie o to, które sfery są niezbędne do życia. Dla piwerwszych chrześcijan niezbędna do życia była Eucharystia.
6 dni temu / Ktoś
 
Rozumiem intencje autorów petycji, mnie też serce krwawi, że nie będę mógł przeżyć tych Świąt uczestnicząc w obchodach Wielkiego Tygodnia. Ale nie tędy droga. To test na siłę naszej wiary w czasach próby i tylko modlitwa i zufanie wyrokom Opatrzności może być odpowiedzią na tą sytuację. Żadne apele i petycje do władz takich czy innych. Nie ma przypadków, są tylko znaki. Jeśli Bóg dopuścił ta zarazę, to tylko do niego powinniśmy się teraz zwrócić. Widocznie musimy doświadczyć tego braku, by wyciągnąć z tego jakąś naukę. Przetrwajmy to umacniając naszą wiarę każdy z osobna, a wyjdziemy z tego silniejsi jako wspólnota. Nie narażajmy siebie i naszych kapłanów. Epidemia się kiedyś skończy i będziemy ich wtedy potrzebować.
6 dni temu / Wernyhora
 
Popieram petycję.
6 dni temu / Stanislaw
 
Do większości tutaj nie docierają żadne logiczne argumenty.Jak to nikt się nie zarazi ? A księża co już umarli ? A zakonnicy co teraz chorują? I co Chrystus ich ochronił ? Czy wy w ogóle wiecie co się dzieje czy czytacie tylko niektórych, podobno "niezależnych" blogerów i internautów którzy całkowicie bagatelizują problem i twierdzą że nic nikomu nie grozi ? Waszymi jedynymi argumentami są wątpliwe objawienia i własne odczucia.Czy Kościół gdzieś kiedyś stwierdził dogmatycznie że woda święcona nie przenosi zarazków czy że w Kościele nie można się zarazić ? Jakoś nigdy nie widziałem takiego punktu w nauce Kościoła i nikt nigdy go mi nie podał.I nie udawajcie że tylko katolicy są ograniczeni bo wszyscy przechodzą to samo i każdy musi z czegoś zrezygnować. Działają tylko te sfery które są niezbędne do życia i w miarę normalnego funkcjonowania jak sklepy czy komunikacja. Więc nie siejcie fermentu.
6 dni temu / Myślący
 
To może napiszcie jeszcze petycję do Koronawirusa, aby w czasie Świąt Wielkanocnych nie zarażał wierzących, zwłaszcza w wypełnionych kościołach.
6 dni temu / Kazik
 
Prosimy o dostęp do Chrystusa eucharystycznego
6 dni temu / Małgorzata Śr
 
> Pan Jezus nikogo nie zarazi ani w Eucharysti ani podczas mszy, to jest jakas psychoza. Pan Jezus nikogo nie zaraził, to prawda. Ale ludzie siebie nawzajem pozarażali. Jedna osoba chora w kościele może zarazić dziesiątki kolejnych. Jest takie przykazanie "Nie zabijaj". Polecam się zastosować. Jezus powiedział "i dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie". Biskupi zalecili, żeby nie przychodzić na msze. Dlaczego wierni mają to w poważaniu i chcą się gromadzić, narażając życie i zdrowie swoje i innych osób?
6 dni temu / Ech
 
Dzięki Bogu ta niemądra petycja, podpisana pewnie przez maksimum kilka, lub kilkanaście tysięcy ludzi trafi tam, gdzie większość nieracjonalnych pomysłów, czyli do kosza.
6 dni temu / Stanisław
 
PETYCJA DO PREMIERA. W AUTOBUSACH DOZWOLONA LICZBA PODRÓŻUJĄCYCH MAX 36 OSÓB długość autobusu od 9-10.5 metra , w przybliżeniu pokój 4 x 5, gdy miałam w nim ok 26 gości to zachowanie odległości od siebie nie przekroczy metra.. W KOŚCIOŁACH O METRAŻU, ZNACZNIE PRZEKRACZAJĄCYM TĘ LICZBĘ, MAKSYMALNA ILOŚĆ WIERNYCH 5...tu nasuwa się pytanie.. Czym różni się wierny od pasażera? Jedyne co przychodzi mi do głowy to DYSKRYMINACJA!!! Panie Premierze proponuję panu E-POSIŁEK!!! NIE HEJTUJCIE TEGO LETNI I ZIMNII CHRZEŚCIJANIE, ZAKAŻCIE SOBIE WASZE WŁASNE POGLĄDY I IDEE
6 dni temu / Renata
 
Podpisane. Psy szczekają - na tym forum - karawana jedzie dalej.
6 dni temu / vvv
 
A ile osob moze jechac winda na 10os? Czy tez co druga, czyli 5? Ile m2 jest w windzie a ile w Sanktuarium? Prosze o pozwolenie na zajmowanie co drugiego miejsca w swiatyniach
6 dni temu / Gosia
 
Chcemy tridum paschalne, w Bogu mamy zdrowie i sile to jest nasza wiara, wszyscy spanikowali uciekli, a kosciol To jedno z najbezpieczniejszych miejsce w tym czasie, wiecej zarazkow i szans jest w sklepach w busie w pracy ,a kosciol??Tam jest zywy Bog ,Pan Jezus nikogo nie zarazi ani w Eucharysti ani podczas mszy, to jest jakas psychoza. Pozdrawiam
6 dni temu / Basia
 
W kościele może być 5 osób. W autobusie i supermarketach jest 5 razy więcej.
6 dni temu / Marta Plotka
 
Nie podpiszę petycji. Miałabym życie ludzi na sumieniu. To tak jakbym dopuszczał aborcję.
6 dni temu / Maria
 
Zgadzam się z tym, dlaczego nas katolików się dyskryminuje, to wszystko może cofnąć tylko Bóg, On jest naszym lekarzem
6 dni temu / Elżbieta
 
Chore
6 dni temu / Freemind
 
Jestem duszpasterzem i nikomu bardziej niż nam duszpasterzom zależy na tym by wierni przeżywali Triduum paschalne. Niemniej przyczynianie się do narażenia życia moich parafian nie uważam za właściwą działalność. Pytam więc gdzie można znaleźć petycję przeciwko powyższej petycji wzywającej do nieposłuszeństwa biskupom i papieżowi oraz narażając wiernych na śmierć. Czy w czasie wojny czy powodzi też chciano by zachować Triduum bez zmian? Teraz jest właśnie czas wojny z wirusem. Ci,którzy chcą swoimi działaniami przetrzebić owczarnię są wilkami w owczej skórze.
6 dni temu / Ksiądz
 
"Ujawniają się ?zamysły serc wielu? Łk 2, 35
6 dni temu / Agat
 
Pan Jezus uzdrawia a nie zaraza szczegolnie w Komunii Swietej i te restrykcje w kosciolach sa niepotrzebne i Ci co chodzą do kościoła nie zarazaja i nie będą zarazeni Bog wszystko uzdrawia jeśli go o to prosimy i modlimy się więcej wiary w Boga
6 dni temu / [email protected]
 
Zgadzam się, nie powinno zamykać się kościołów w tak trudnym czasie dla ludzkości
6 dni temu / Xy
 
Czas najwyższy zeby rzad zdal sobie sprawę z powagi sytuacji.Musza wrocic msze święte i sakramenty swiete.Bo inaczej wszyscy zginiemy
6 dni temu / Jola
 
A ja Was prosze pomyslcie. W Irlandii nie ma mszy w kościołach od 2 miesięcy. Lepiej pomodl się w domu żebyś w przyszłym roku mógł cieszyć się obchodami Wielkiej Nocy
6 dni temu / Mija
 
Ilość miejsc powinna zależeć od powierzchni kościoła-bo w kapliczce w której odprawiana jest Msza Święta rzeczywiście można się zarazić.Ale kościół wielkości średniego hipermarketu??No i komunia powinna być przez cały dzień jak i spowiedź.Księża nie pracują teraz w szkole i się nie spotykają na konferencjach więc tutaj pole do popisu.Ale stworzenie lokalnie Dróg Krzyżowych i odprawianie ich osobiście z rodziną podczas spaceru.Bądźmy twórczy.Włosi potrafili zrobić dyskotekę z okna to może by odprawiać Msze Święte.Przecież Polacy są mistrzami w obchodzeniu przepisów.
6 dni temu / kasiakasia
 
Proszę o otwarcie kościołów na czas świąt i niedziel
6 dni temu / Małgorzata
 
Czysta glupota, uważam, że na czas kwarantanny kościół powinien być zamknięty ! Co za problem zrobić online ?!
6 dni temu / Rozczarowana
 
prosze, zeby nie znosic ograniczen
6 dni temu / michał
 
Tak, ja bez mszy św i żywego Jezusa to tak człowiek bez chleba i wody, umiera. Tridum to jest najważniejsze dla nas wierzących,
6 dni temu / Ewa
 
Zgadzam się w 100% z tym artykułem, kościoły powinny przyjmować powiedzmy 1/3 pojemności osobowej to wszyscy się będą mogli ustawić w odpowiedniej odległości, a tym bardziej jeżeli chodzi o czas triduum paschalnego.
6 dni temu / Albert
 
Bardzo dobra,potrzebna inicjatywa zgadzam się z argumentami Pozwólmy księżom z konkretnych parafii,,dyrygowac ruchem wiernych,, gdy przyjdą do kościołów na uroczystości Triduum Paschalnego pozdrawiam z Panem Bogiem
6 dni temu / agadomag
 
Pan Jezus jest życiem, nie wirusem. Nie zamykajcie dostępu do życia wierzącym w Niego i Jego słowom.
6 dni temu / Ewa
 
W sklepie takim jak biedronka w autobusach wszędzie mogą być ludzie ale w kościele nie mogą? Bo co ? W sklepie to się nie zarażą? A w kościele tak ? Komu służycie ? Bóg nie zamknął by nigdy swojego domu przed dziećmi swymi .
6 dni temu / Katarzyna
 
Bardzo proszę o wpuszczenie nas do kościoła zgodnie z petycją. Bez Boga nie wskóramy nic, żadnego wirusa. Przecież Od Boga zależy wszystko!!!
6 dni temu / Agata
 
Z ubolewaniem patrzę na sytuację w naszym katolickim kraju gdzie zakazuje się uczestnictwa do zaledwie 5 osób we Mszy Świętej to niedopuszczalne. Najważniejsze dla wiernych jest spotkanie z Bogiem i przyjmowanie Eucharystii . Dlaczego w ciasnym autobusie może jechać połowa pasażerów ok25.A w dużym kościele 5 osób. Moi mili tj.absurd.Więc wnioskuję do osób decydujących o przywrócenie większej ilości osób by chrześcijanie mogli modlić się i być blisko z Bogiem w tych trudnych czasach .Kochani co się stało z rządzącymi czy nie doświadczyliście w waszym życiu bliskości Boga .To w Nim jest nadzieja . Dzisiaj szatan wygrywa i się śmieje......????
6 dni temu / Robert
 
Skandaliczne podejmowanie działań wobec katolików .
6 dni temu / Plomien
 
W marketach może być około 30 osób.Dotyksja wszystkiego..a w Kościele 5 to jakiś absurd!!!!!!
6 dni temu / Lena
 
Uwazam ze jest to niesprawiedliwe 5 osob w kościele. Jeden kosciol jest mały inny jak np. Bazylika jest duża i tu 5 osob sie gubi. Rozumiem obostrzenia ale to powinno byc inaczej przemyslane.Jesli co drugie miejsce w tramwaju to w Kosciele tak samo. Albo ilosc osob na dana powierzchnie użytkowa. I uwazam ze w kosciele jest bezpieczniej niz w sklepie. Bylam na Mszy Świętej i widzialm jak ludzie przestrzegali aby zachowac odpowiednia odleglosc od siebie. Kazdy patrzy z odpowiedzialnoscia za drugiego czlowieka.
6 dni temu / Sylwia
 
Panie Premierze, to jest kuriozalne i w głowie się nie mieści ! autobusy o małej przestrzeni, przewożą więcej ludzi niżeli wiernych w kościele przebywa o większej powierzchni. Proszę przywrócić do 50 wiernych w kościele na mszach. Prosimy aby nie walczono z Panem Bogiem w Trójcy Jedyny. My wierni potrzebujemy modlitw i wyciszenia naszych Dusz, czego nie da nam rząd, tylko sam Pan Bóg.
6 dni temu / Regina
 
Petycję podpisałam
6 dni temu / Maria
 
Prosimy pana premiera o wpuszczenie nas do kościołów z taką ograniczeniem jak w komunikacji miejskiej bardzo proszę
6 dni temu / Mirosława
 
@Piotrek Chłopie jak chcesz umrzeć to proszę bardzo,ale dlaczego inni też mają umierać z twego powodu? Jakie masz prawo do narażania innych na niebezpieczeństwo choroby i śmierci ? To się pomódl o śmierć jak tak jej pragniesz, ale daj chociaż żyć innym którzy mają swoich bliskich, swoje rodziny i muszą się o nich troszczyć.Naprawdę OPAMIĘTAJCIE SIĘ ludzie !
6 dni temu / Myślący wierz
 
Tak, to jest możliwe, popieram, uważam że Triduum Paschalne powinniśmy przeżywać i w kościele i na ulicach, podczas Drogi Krzyżowej
6 dni temu / Katolik
 
W moim Kościele o budowie w stylu neogotyckim, o powierzchni około 1200 M2, 5 osob ? To jest jawna dyskryminacja katolików! Każda ławka mieści, normalnie po 7 osób, a ławek jest 60 , Dlatego też uważam że 70 osób spokojnie moglo by ,w znacznej odległości od siebie , zasiąść , choćby na przemian , i w tak Ważnym dla Katolików okresie liturgicznym, spokojnie uczestniczyć w Eucharystii podczas Wielkiego postu,, a tym bardziej w dniach TRIDUUM PASCHALNEGO . Przecież w środkach komunikacji miejskiej , jest naprawdę dużo więcej osób niż tych 5 w MOIM KOSCIELE!!!
6 dni temu / Rena
 
Do Olgierd jesteś idiotą czy prowokator ?
6 dni temu / burczymucha
 
Popieram.
6 dni temu / Bryk
 
Popieram inicjatywę
6 dni temu / K
 
Jestem za tym aby była możliwość uczestniczenia w Triduum Paschalnym oraz w Niedzielę Wielkiej Nocy. Proszę aby zezwolić na to aby chociaż część kościoła była wypełniona.
6 dni temu / Beata
 
Panie premierze prosimy o możliwość uczestnictwo we Mszy świetej to dla nas bardzo ważne katolików
6 dni temu / Katarzyna
 
Uważam że nabożeństwa Triduum Paschalnego powinny się odbyć z ograniczoną liczbą uczestników do połowy miejsc siedzących
6 dni temu / Katrina
 
Ja też jestem za tym by kościoły były otwarte dla wiernych , Proszę Panie Premierze wpuśc nas sporo temu do kościoła.
6 dni temu / ELIZA
 
Prosze o uczestnictwo we Mszy Swietej tylko taki cud jak Eucharystia moze nas uratowac......
6 dni temu / Ewelina
 
Prosimy Panie Premierze o możliwość normalnego uczestniczenia we Mszy świętej!
6 dni temu / Magdalena
 
Proponuję utworzyć dla wszystich niezadowolonych z kwarantanny i ograniczeń dotyczących Mszy Świętych specjalne turnusy modlitewne codziennie trzy Msze Święte liczące po kilkadziesiąt osób, zamknietych w kościołach, otoczanych kordonem sanitarnym z zakazem opuszczania ich przez miesiąc,
6 dni temu / Olgierd
 
uszanujcie ciężką prace i zaangażowanie lekarzy i służb medycznych,gdy ich zabraknie będzie ciężko przeżyć.szacunek dla wszystkich którzy przestrzegają wszelkie ograniczenia.
6 dni temu / racjonalista
 
Jestem zbulwersowana tą sytuacją od zarania dziejów zawsze w najtrudniejszych chwilach błagaliśmy Boga o przebaczenie naszych grzechów i oddalenie nieszczęścia.Zaden system totalitarny nie zniewolił nas jak wyżej chwili wasze obostrzenia.Dlaczego w komunikacji nie sprawdzacie czy jedzie 5 osób.To się nazywa rząd prawicowy na czyich jesteście usługach?
6 dni temu / [email protected]
 
Ludzie nie ubolewajcie głupio tylko się nawróćcie, nie udawajcie fałszywej tęsknoty za Eucharystią. Czy ten kto wyciąga łapę po Komunię Święto to rozumie co robi, a kapłan, który zarządził, że Komunia święta tylko na rękę to wierzy w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Po prostu Pan Bóg zaczyna zabierać zabawki duchownym i fałszywemu po soborze kościołowi. Zabiera ludzi, pieniądze, pozamyka świątynie, bo nie będzie dłużej tolerował takiej wiary i takiego kościoła, w którym powstała wielka ciemność.
6 dni temu / rco
 
Jeśli wasze wezwania do buntu nie przejawiają się teraz w adoracji to są tylko biciem piany i protestem dla protestu.
6 dni temu / !!!
 
Zostały złamane przekazania kościelne przez naszych księży. W niedzielę i święta należy uczestniczyć we mszach świętych. Dlatego proszę o wolną wolę co do uczestniczenia we mszach. Księża to apostołowie a Bóg jest Bogiem. Nie lekceważmy Go!
6 dni temu / Bogusia
 
Jeśli ograniczenia są niesprawiedliwe, to powinno się zmniejszyć ilość osób w sklepach czy autobusach a nie równać w górę.
6 dni temu / Marek
 
Ja akurat uważam, że bardzo dobrze, że jest takie rozporządzenie. Kościół jest miejscem szczególnie niebezpiecznym z prostego powodu - ludzie nie przestrzegają podstawowych zaleceń. Nie zachowują należytej odległości od drugiej osoby, bo przecież "koleżanki" się dawno nie widziały i trzeba pogadać, robią Księdzu awanturę o to, że nie chcą Komunii na rękę tylko do ust, bo to nie po Bożemu, przychodzą do kościoła mimo tego, że kaszlą, że są przeziębieni, a niekiedy chorzy, ale nie zważają na to,nie wspomnę już o zachowaniu podstawowych zasad higieny. A najgorsze jest podejście jak ktoś mówi, że "Pan Bóg mnie obroni"... Jezus Chrystus będąc 40 dni na pustyni nie uległ szatanowi, napisane jest bowiem, że "nie będziesz wystawiał Pana Boga swego na próbę". Jeżeli ktoś naprawdę kocha Pana Boga, to zamknięcie kościoła i rozłąka z Jezusem w Eucharystii tylko tę miłość spotenguje. A może o to chodzi Panu Bogu? Bóg nas kocha bez względu na to czy pójdziemy teraz do kościoła.
6 dni temu / Krzysztof
 
Chcecie miec tak jak we Włoszech? . Udostępniono transmisje mszy, źle. Ludzie tak bardzo nie możecie wytrzymać do 11.04? Mi tez brakuje świąt, ale rozsadek podpowiada żeby zostać w domu, życie ważniejsze a modlić sie moge w domu. Myślicie ze w kościele sie nie można zarazić? Wszędzie można.
6 dni temu / camel
 
Poprostu chce się płakać jak to wszystko widzę. Ufam Bogu że to rozwiąże i kościoły znów będą tętnić pełnią życia. VIVA CRISTO REY!!!
6 dni temu / :(
 
Proszę możliwości uczestnictwa we mszy wszystkim chętnym. Je#li mam się zarazić w kościele i nawet umrzeć to ja to przyjmuję. Niech się dzieje wola Boga a nie m9ja
6 dni temu / Piotrek
 
Bracia i Siostry. Nie musimy stosować się do wszystkich zakazów. Tym bardziej, że wymysł pięciu osób w Kościele jako budynku jest absurdalnym nonsensem, uchybiającym zdrowemu rozsądkowi. Przychodźmy do Pana Jezusa tłumnie, uczestniczmy we Mszy Świętej. Z zachowaniem oczywiście podstawowych środków ostrożności. Porozmawiajmy ze swoimi proboszczami, pokażmy się im, niech zobaczą ile nas jest. Wesprzyjmy ich swoją postawą, modlitwą, ale i swoim świadectwem. Niech oni też się nie lękają otworzyć nam Kościoły na Eucharystię. Razem uklęknijmy przed Zbawicielem. On tam mieszka. To On jest naszym zdrowiem, życiem, jest wszystkim. Nie zostawiajmy Pana Jezusa samego w okresie Wielkiego Postu. Bóg dał nam Siebie. Powiedział przecież, aby przychodzić do Niego w strapieniu. Nie chowajmy się po domach, nie dajmy sobie wmówić, że telewizor wszystko załatwi. Chrystus na Ołtarzu znów oddaje życie! Za mnie, za Ciebie, za nas. Nie zostawiajmy Go samego. On nigdy nas nie opuszcza, nie opuśćmy Go więc
6 dni temu / palec1906
 
Podpisuję się. Absurdem dla mnie jest że w państwie PiS nie możemy pójść do kościoła bo Maks 5 osób a do sklepu może iść każdy i w moim sklepie na przykład 40 osób naraz może przebywać plus załoga.
6 dni temu / Annq
 
Zgadzam się, polowa miejsc siedziacych zajęta.
6 dni temu / Ania
 
Jezus jest lekarzem, w kościele trzeba wymagać tylko trzymania dystansu. Nie zabierajcie ludziom ostatniej nadziei.
6 dni temu / Rossa
 
Z takim podejściem, gdy skończy się epidemia, nie będzie komu nam sprawować sakramentów. Całe dekanaty i zakony są już w kwarantannie, Kościół stosuje się do zaleceń, by przetrwać ten czas i później móc służyć wiernym, a wierni zamiast się o nich zatroszczyć w tym czasie piszą petycje. #zostańwdomu
6 dni temu / Zadbajmy o kap
 
W Watykanie Triduum będzie bez udziału wiernych z powodu koronawirusa, a my piszemy petycje.. Brak roztropności i posłuszeństwa decyzjom Kościoła.
6 dni temu / Posłuszeństwo
 
Zupełnie się nie zgadzam. Kult religijny można sprawować w domu, a tym bardziej w obecnej sytuacji jest to uzasadnione. Komunikacja funkcjonować musi. Nie kazdy moze sobie pozwolic na dojazd do pracy alternatywną metodą, czy pracować zdalnie. Brak komunikacji, lub wieksze restrykcje spowodują zawieszanie kursów poprzez nierentowność, a także zamykanie zakładów i jeszxze większą zapaść gospodarczą. Sorry ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Bo jak nam padnie totalnie gospodarka to żadne modlitwy w kościele nic nie pomogą
6 dni temu / DarkoGT
 
Wstyd P.Premierze jak mozna ograniczyc wiernych do kosciola.Lud katolicki a w kosciele 5 osob.wstyd.
6 dni temu / Wierni.
 
Popieram, podpisuje się pod petycja !!!
6 dni temu / Kasia
 
Jestem za przywróceniem korzystania mozliwosci z Eucharystii proszę nie dyskryminowac wierzących
6 dni temu / Helena Juszczuk
 
Powinno być tak jak dotychczas 50 osób bo i tak tyle nie uczestniczyło we mszy św.
6 dni temu / Agnieszka
 
Jestem za Msza Św
6 dni temu / Beata 7474
 
Popieram zachowanie standardu bezpieczeństwa we wszystkich zgromadzonych. Jeśli w autobusach to w kościołach również! Nie zgadzam się z obecnym rozporządzeniem.!
6 dni temu / RBIAL
 
dlaczego tak wam zależy szerzeniu tej zarazy?
6 dni temu / racjonalista
 
Nie odlanczajcie nas od Źródła.Jezus nasza mocą,obrona i uzdrowieniem
6 dni temu / Anna Faron
 
Skoro do pracy można to czemu do kościoła na 45 min nie którego powierzchnia jest wielka i ludzie siedzą daleko od siebie.
6 dni temu / Bobo
 
Głośniki na zewnątrz kościoła i będziemy się gromadzić na placu koscielnym w bezpiecznej odległości od siebie.
6 dni temu / Nie wstydzę si
 
Totalna dyskryminacja. Sklepy otwarte, a do ogromnej bazyliki tylko 5 osób. Gdzie tu logika
6 dni temu / Basia
 
Panie Premierze,prosze o zmiany dotyczące kosciola,to nasze życie,eucharystia,zawierzenie Bogu ,tylko On może to przemienić,Wszystko zaczęło się od Chrztu Polski,od Boga966 r,Błagam o to bym mogła pójść do kościoła ????
6 dni temu / Lamcia
 
Pod pozorem bezpieczeństwa jest zrobiony atak na Eucharystię. Jestem za przywróceniem możliwości korzystania z Eucharystii proszę nie dyskryminowac wierzących. Bóg leczy i uzdrawia, a na grypę więcej ludzi umiera co roku . Wirus przyczynia się do innych schorzeń które osoby zmarłe już miały. Celowa robota żeby naród odciągnąć od kościoła i od Chrystusa, który jest zdrowiem i życiem, posłuzyliscie się zastraszeniem społeczeństwa wojna rady nie dała, komuna nie dała to strachem naród wzięli. Przemyslane wszystko i celowe wstyd i hańba na Boga rękę podnosić. Jak się nie nawrócicie wszyscy tak samo zaginięcie. Kto spożywa ciało moje ma życie w sobie - zostało nam to zabrane obudź się o śpiący, a zajasnieje Ci Chrystus.
6 dni temu / Magda
 
Nie zgadzam się na takie ograniczanie wolności kościół od niepamiętnych lat był ostoja dla ludzi w czasie wojny był schronieniem. Nikt nie powinien zabraniać dostępu do Eucharystii i spowiedzi
6 dni temu / Marzena
 
Dlaczego Abp Skworc w decezji katowickiej pozbawił wiernych całkowicie udziału we Mszy Sw. ? Od 25 marca msze będą odbywaly się bez udzialu wiernych. Czy Abp jest wazniejszy od Premiera ?
6 dni temu / Wp.pl.dan.
 
Popieram petycję Nie do wiary ze nasz rząd podjął taką decyzję Czy to w fałszywej trosce o ludzi starszych? To ograniczenie praw katolików
6 dni temu / Wierna
 
To zamach na moją wiarę
6 dni temu / Drumis
 
... Kościoła Nic Nie Przemoże!, więcej wiary i nadziei a nie czas na Petycje...
6 dni temu / [email protected]
 
Panie Premierze, czy jest ku temu podstawa konstytucyjna?Proszę o podanie.Nie ma podstawy żeby przełożyć wybory prezydenckie ale żeby zamknac koscioly to juz jest?Jest to ograniczanie wolności iswobod obywatelskich.Jestem osobą wierzaca i to jest zamach na mnie,w obliczu trwogi i najważniejszych Świąt zabrano mi to co jest dla mnie Święte,Jezusa. Dlaczego w Sejmie nie ma ograniczeń, dlaczego tam mozecie sie spotykac powyzej 5 osob i kontynuować obrady?Dlaczego wszystko praktycznie odwolaliscie a nie odwolaliscie Defender 2020?Dlaczego żołnierze amerykańscy biorą u nas udział w manewrach, nie przeszli kwarantanny po przylocie, prosze zagwarantować że nikogo nie zarazili..Panie Premierze nie rozumiem jak Pan człowiek wierzący wydaje takie rozporządzenia przy jednoczesnym tłoku w komunikacji miejskiej ?Wie Pan co?Za komuny przynajmniej Kościoły były otwarte.Smiem twierdzić że teraz jest gorzej niż za komuny,prosze zaprzeczyć ze nie sa to rządy masonskie. Panie Premierze komu Pan służy?
6 dni temu / Wioletta
 
Podpiszę petycję,całkowicie zgadzam się z jej autorem.Kto nie chce niech nie chodzi do kościoła,jednak są tacy dla których Eucharystia jest tak samo ważna A nawet ważniejsza od pracy czy zakupów i uważam że miejsce w kościele nie powinno być traktowane inaczej jak miejsce w autobusie cz sklepie.
6 dni temu / Sylwia
 
Do moich sióstr i braci w wierze. Nie dajmy się sprowokować ani skłócić. Ważne, że Msze dalej się odbywają choć nas wiernych tam nie może być. Przez to Boże Łaski dalej płyną. Nie bądźmy źródłem zgorszenia i buntu. Serce mnie boli, wiem że was też. Przetrwamy. Natomiast hasła typu "Msza nie jest ważna" lub "bez Mszy można żyć" od razu wskazują na intencje piszących. Za takie rady dziękujemy. Masza się odbywa od 2 tys lat i dalej będzie. Kościół przetrwa. Gorzej z porządkiem tego świata, który rozpada się na naszych oczach... Z Bogiem. Módlmy się i pokutujmy. Tyle i aż tyle możemy zrobić.
6 dni temu / Łukasz
 
Nie da sie śmiertelnej choroby jaką jest demokracja uleczyć petycjami. To ta sama choroba. Petycja do czcicieli kompromisu aborcyjnego o Mszę do której właśnie sami zabronili dostępu? Szaleństwo. Przesuwają nas jak niepotrzebny mebele właśnie dlatego, że wybraliśmy urnę wyborczą zamiast Mistycznego Ciała Chrystusa. Demokracja i jej akty wyborcze to bałchwalstwo. Zamiast pisać petycje módlmy się o to pokutujmy, ofiarujmy posty. Pisanie do nich petycji tylko utwierdza w nich przekonanie, że dobrze zrobili.
6 dni temu / wolin
 
Maja siedzieć w domu i tyle a msze w TV.
6 dni temu / ElKomendante
 
Podpisuję się pod petycją.
6 dni temu / [email protected]
 
Chciałbym żeby była większa możliwość uczestnictwa w mszy świętej. Nawet w tramwajach jest po 20 osób, a w kościele tylko 5 ma być.
6 dni temu / Piotr Szymańsk
 
Jest mi bardżo smutno. Uwazam, że to ograniczenie to wielka przesada i zamach na WIERNY lud. Dlaczego tak uczepili się kościołów? A może dlatego, że że świeca było szukać tych 50? Panie Boże przepraszam
6 dni temu / Lea
 
Gotowanie żaby. Biada światu z powodu grzechów i braku pokuty i nawrocenka
6 dni temu / Eleazar
 
Należy zadać pytanie czy ograniczenia liczby osób uczestniczących we mszy świętej są zgodne z konkordatem. Według mnie rozporządzenia ministerialne stoją w jawnej sprzeczności z art. 5 i art. 8 ust. 1i 2 umowy pomiędzy Stolicą Apostolską a Polską. Godzą w wolność i prawo do swobodnego praktykowania obrzędów religijnych. Co więcej rozporządzenie jako akt rangi podustawowej nie może regulować ograniczeń wolności i praw obywateli, jeżeli nie ma wyraźnego umocowania w ustawie na podstawie której zostało wydane. Rozporządzeniem nie można karać osób zdrowych za przebywanie w miejscu, w którym mogą się one znajdować.
6 dni temu / Włodek
 
Od wiek wiekow Polacy gromadzili sie w kosciołach w czasie chorob, wojem i innych zagrozen. Dzis odebrano na wszystko. Gorzej jak za komumy. Nawet za Hitlera mozna bylo wejsc do świątyni.
6 dni temu / Darek
 
Bezmyślność twórców petycji przeraża, proponuje modlitwę o rozum i roztropnosc
6 dni temu / Morel
 
I znowu apel do ludzi? A ja się pytam po raz kolejny: gdzie jest episkopat? Dlaczego tak szybko, bez dyskusji poddaje się idiotycznym zarządzeniom? Nie łudżmy się, że 12 kwietnia można będzie już iść dk kościoła! Prześladowanie katolików się zaczęło i będzie jeszcze gorzej!!!!!
6 dni temu / Zamkną nam ko
 
Msza Święta ma moc nie tylko zbawczą ale i uzdrawiania więc jeśli ktoś wierzy że się zarazi a nie ufa Bogu to tak jest jego wiara.A Bóg jest dodatkiem do życia zamiast głównym i jedynym filarem.
6 dni temu / Gregor
 
To nie jest petycja katolików, tylko egoistów.
6 dni temu / Tradycyjny Kato
 
Jeste bardzo przeciwny takim decyzja i tak mocne dyskryminowanie chrzescijan. Czy wracaja czasy komunizmu kiedy to same ramy obrazu Naszej Krolowej Polski i Świata Nieba i Ziemi nawiedzały nasze rodziny i Parafie.. Dość masońskiej decyzji deskryminujacej nas Chrześcijan w naszym ukochanym Kraju. RzeczyPospolitej..
6 dni temu / Jedtem bardzo p
 
@Paweł. Po pierwsze - jak nie jesteś wierzący, to nie zabieraj głosu. To nie twoja sprawa. Apeluj sobie do pasażerów komunikacji miejskiej czy klientów marketów. A wyjazd z tym 5 przykazaniem obnażył twoją ignoranjcę w temacie. Po drugie - argumenty autorów petycji są jak najbardziej sensowne. Kościoły mają zwykle po kilkaset i więcej metrów kwadratowych. Jeśli zajmowanie co drugich miejsc w kościele byłoby według naszych władców zbytnim poluzowaniem rygorów, można zawsze wprowadzić przelicznik metrów kwadratowych na jednego wiernego. W większości, tak jak dotychczas, z powodzeniem zmieściłoby się 50 osób, bez naruszania limitu. Z Panem Bogiem.
6 dni temu / Stefan
 
Podpisałem, bo Msza św. jest mi i mojej rodzinie potrzebna. Bardziej niż powietrze. A ci wszyscy hejterzy, którzy wylewają pomyje na przyzwoitych katolików, idźcie sobie do Waszego onetu, czy innej wyborczej i tam wylewajcie swoje żale. Ten portal nie jest odpowiednim miejscem dla Was.
6 dni temu / Bolek
 
Policja zatrzymuje by sprawdzić, czy nie nadużywamy wyjątków od zakazu wyjścia z domu. Pytają: dlaczego i gdzie się udajemy. Odpowiadam: Czy wolno wyjść z psem? - Tak. Czy wolno iść do Kościoła? Tak. Więc właśnie jedziemy znaleźć Kościół, w którym nie ma jeszcze 5 osób . . . a potem znajdziemy psa i go wyprowadzimy - milczenie trwa do teraz! Patrząc na Jasna Górę podczas Apelu, na tę groteskową 5-kę obrazującą pustynię katolicką w jaka zamieniono RP! Pytam się, czy naprawdę nikt z tych, tak wygadanych i elokwentnych Paulinów, nie wpadł na prostą konstatację, że Zakon to Rodzin, a Rodzina przecież święta rzecz, nawet jak jest liczna po prostu ma prawo we własnym domu być RAZEM! Ale żeby coś takiego wydedukować, nie wolno być w najmniejszym stopniu, na etapie rozwoju intelektualnego, zwanego w skrócie B M W!
6 dni temu / AndrzejBR
 
A od kiedy to katolicy w tym kraju są dyskryminowani? Przestańcie takie histeryczne wpisy wrzucać. Serio ważniejsze jest kilka udziałów w mszach zresztą można przez TV, niż zdrowie innych ludzi? Z komunikacji ludzie korzystają bo muszą a udział w mszy gdy to nie jest konieczne jest potencjalnym złamaniem 5 przykazania a poza tym oznaką braku pokory - jak to się mówi: "chcecie być świętszy od papieża" . Nie to żebym był wierzący ale to podobno domeną chrześcijan jest pokora.
6 dni temu / Paweł
 
Bardzo dobrze, trzeba coś robić, bo aktualne rozporządzenia są po prostu niesprawiedliwe
6 dni temu / Ja
 
Do ów tego Toma Tak, msza święta nie jest do życia potrzebna. Umrzesz, jak nie pójdziesz? Nie. Wierze to zaszkodzi? To jesteś słabej wiary. To sytuacja przejściowa, to minie. Przez ten czas można się poświęcić dla dobra innych. Czyż nie byłaby to chrześcijańska postawa? Czy nie tego Jezus uczył? Czy do ciebie, człowieku, nie dociera, że tu chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludzi? Biskupi to rozumieją i polecają stosować się do zaleceń władz. Trzeba im dziękować za tę mądrość. Ale oczywiście muszą pojawiać się jakieś oddolne bezmyślne inicjatywy.
6 dni temu / MN
 
Witam. Dziwe się tej petycji. Czemu tyle fałszu jest. Pan premier nie jest przeciwko żeby każdy był w tych dniach na Mszy świętej. Każdy chce być zdrowy i dba o swoją rodzinę itd. Z resztą wchodzi od jutra w nie których diezecjach zakaz odprawiania Mszy świętej bez wiernych. Tu nie chodzi o krytykowanie lub hamowania wierzeń religijnych itd ale o zdrowie innych.
6 dni temu / Tomasz
 
Apel do duchowieństwa, którzy czytają komentarze na tym portalu! Przecież Wigilia Paschalna może rozpoczynać się w niedzielę po północy, np. o 1.00
6 dni temu / Apel
 
Premier wie co robi bo kto będzie głosował na nich jak się zarazicie?
6 dni temu / Daro
 
Mamy sytuację nadzwyczajną; mamy mądre choć bolesne i dolegliwe zalecenia zarówno władzy świeckiej jak i duchownej. Podporządkowanie się jest sprawą życia i śmierci - nie tylko osoby która się podporządkowuje, ale także tej, która tego nie robi i naraża innych. Nie przypadkowo już w Średniowieczu za niepodporządkowanie się poleceniom tzw. burmistrza powietrznego obejmował władzę na czas epidemii groziła w zasadzie jednak kara: była to kara śmierci. Te wszystkie szemrania w czasie zarazy: a to na biskupów, a to ma Komunię na rękę, a to że "odosobnienie niepotrzebne", a to że Prawo Kanoniczne, a to że Konstytucja, w takim specjalnym, śmiertelnym czasie uważam za zwykłe warcholstwo i działanie na szkodę wspólnoty. I to na wielu płaszczyznach: również tej duchowej. Epidemia jest czasem, kiedy powinniśmy się modlić, a nie zastanawiać się nad tym czy "biskupom na podstawie KPK wolno było to zrobić" i wypisywać rozbijające jedność wiernych elaboraty w Internecie.
6 dni temu / Marek Piotrowsk
 
Podpisuję się pod petycją. Nikt nie ma prawa dyskryminować chrześcijan. Stop atakom na Kościół!!!
6 dni temu / My chemy Boga
 
Popieram petycje
6 dni temu / Barbara dynek
 
może ilośc osób w zależności od wielkości Świątyni lub msze polowe?
6 dni temu / kry5ia
 
Przede wszystkim obecnie panuje jedynie pandemia medialnej głupoty. Proszę sobie posłuchać, co ma w tej sprawie do powiedzenia Jerzy Milewski, lekarz i członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej. Fragment:"Według włoskich statystyk w porównaniu z zeszłym rokiem śmiertelność w tym samym czasie nie wzrosła. Kwarantanna nie ma żadnego sensu". google -> Jerzy Milewski: Globalna kwarantanna jest dla mnie historycznym przykładem decyzji podjętych niemal bez danych
7 dni temu / AK
 
... a ów Niki,co napisał: "Sorry ale nie jestem za podpisaniem petycji proszę tylko popatrzeć na Włochy i Hiszpanię jestem za zostań w domu pomimo tego że jestem katolikiem praktykującym i będzie mi brakowało pełnych świat" ... jesteś w bardzo wielkim błędzie, bo sytuacja w Hiszpanii i we Włoszech powstała nie na skutek "chodzenia do kościoła", ale dlatego, że ludzie imprezowali w klubach, przesiadywanie w restauracjach, pubach, kawiarniach, na różnych spotkaniach rodzinnych i towarzyskich, prawdopodobnie w transporcie publicznym, akurat co do Italii i Hiszpanii i innych krajach w Zach. Europie nie podejrzewam o masowy udział i uczestnictwo w Mszach Św., nabożeństwach, w tzw chodzeniu do kościoła, i, że tam miałoby nastąpić takie zarażenie
7 dni temu / Tom
 
Podpisuję się pod powyższą petycją
7 dni temu / Kasia
 
TAKA PETYCJA TO UZNANIE WŁADZY PREMIERA NAD KOŚCIOŁEM!!! Pisać tak ale do Prymasa. by bronił praw Kościoła wynikających chociarzby z konkordatu art 1 i 5. nawet w momencie stanu wyjątkowego premier niema prawa ograniczania działalności Kościoła, w tej sytuacji może się jedynie zwrucić z prośbą do Biskupów ordynariuszy o podjęcie stosownych kroków. Dziś jednak to Cesarz przejmuje rządy w Kościele w Polsce.
7 dni temu / Kolsanty
 
@Michu a ja myślę, że to zasłona dymna do walki masońsko-lewackiego nierządu z Katolikami i Kościołem w ogóle. Ta pseudowladza dużo mówi a niewiele robi dla społeczeństwa. Czy byłeś ostatnio w szpitalu, albo na lotnisku? Sporo mojej rodziny właśnie tam pracuje i nie będę przytaczal ich opowieści bo PCH za mało miejsca udostępniania by tam dziejące się absurdy opisać. Dość, że w szpitalach nie mają żadnych profesjonalnych środków ochrony a maseczki ze szmatki to przeciw wirusowi są tak samo skuteczne jak durszlak zamiast parasolki w solidną zlewę, etc., etc. ...
7 dni temu / Kpt. Żbik
 
Ludzie obudźcie się. Zobaczcie ilu troli nagle pojawiło się na tym portalu. Obecna sytuacja to zamach na Eucharystię. "Dałem wam znaki w Legnicy i Sokółce. Kto z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię Świętą w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy Ja kapłanom lub osobom Mnie poświęconym pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła, chodzić do Komunii? Kto wam na to pozwala? Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie, wasza krew się poleje? Szanujcie Eucharystię i brońcie jej, bo bliski jest zamach na nią. Nie śpijcie! Kiedy uczniowie spali w Ogrodzie Oliwnym, stracili Mnie i dopiero po zmartwychwstaniu zobaczyli. Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano?" Proroctwo dla A. Pelanowskiego
7 dni temu / Polak.Patriota
 
Proszę o przywrócenie jak było aby każdy kto chce mógł uczestniczyć we Mszy świętej.Dziekuje. Niech Pan Jezus błogosławi+
7 dni temu / Lucyna
 
@Niki, to nie podpisuj, w czym problem?
7 dni temu / Samanta
 
Strasznie małej wiary trzeba być, skoro niezbędne jest bycie w budynku Kościoła, by przeżyć Triduum...
7 dni temu / Baś
 
...do ów tego MN, wg którego "Msza św. nie jest do życia potrzebna", nie wiem kim jesteś, jakiego jesteś wyznania, czy nie wierzysz, ale bądź tak uprzejmy i nie narzucaj głupiego myślenia wierzącym ... bo dla mnie, Msza Św., czyli Eucharystia, Komunia Św. jest do życia potrzebna, do życia tu na ziemi i kiedyś tam w wieczności ... być może nie rozumiesz tego, nie chcesz zrozumieć, albo celowo podsycasz walkę przeciw Panu Bogu, wierze, Kościołowi ... skoro można iść do pracy i poruszać się komunikacją z ograniczeniami, można iść do sklepu, do apteki, czyli spełnianie tego co niezbędne, to dlaczego wierzącym tak drastycznie ogranicza się możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy Św., skoro Ty MN i inni, np jakiś Patryk, który karze się wstydzić, bo ktoś chce być na Mszy Św, to wy wstydźcie się, jak nie chodzisz do kościoła, tzw nie przeszkadzasz Panu Bogu i wam Bóg nie przeszkadza, to i Wy nam nie przeszkadzajcie, to takie proste
7 dni temu / Tom
 
Panie Premierze to oburzające, aby nam Polakom zabrano uczestnictwa w Eucharystii, a czczono kult handlu, tłoczenia się w innych publicznych miejscach za zgodą premiera drugiej osoby w rządzie polskim hańba.
7 dni temu / Mariusz
 
Bożena Kopcińska
7 dni temu / Bożena
 
Nie bądźcie lewakami jak tęczowy, bądźcie ludźmi. Ludzie w kościołach siedzą co 5 ławkę czym przestrzegają przepisów w sposób wzorowy!! Nie to co w lidlach pysk na pysku!!
7 dni temu / Mateusz
 
Rację mają ludzie. Kościoły uważane są przez władze za główne ogniska epidemii. W tym samym czasie gdy ? nawet w przestronnych miejscach kultu ? zakazuje się nam udziału w Eucharystii, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach czy pokutnym Różańcu, Polacy tłoczą się w supermarketach, tramwajach i autobusach? Autobusy, tramwaje i wagony metra mają zwykle powierzchnię nie większą niż kilkanaście metrów kwadratowych kilkadziesiąt metrów sześciennych kubatury, ale to na tej powierzchni zezwala się na przebywanie kilkudziesięciu osobom! A w kościołach - bez uwzględnienia różnic w powierzchni i kubaturze - tylko 5 osób! To kpina z wszystkich wierzących, traktowanie ludzi jak bezmyślne stado baranów i owiec.
7 dni temu / Sangala
 
Sorry ale nie jestem za podpisaniem petycji proszę tylko popatrzeć na Włochy i Hiszpanię jestem za zostań w domu pomimo tego że jestem katolikiem praktykujacym i będzie mi brakowało pełnych świat ....
7 dni temu / Niki
 
Proszę o zgodę na uczestnictwo w obrzędach
7 dni temu / [email protected]
 
Teraz nie czas na konflikty i protesty. Należy się podporządkować i myśleć o całym narodzie, a nie o sobie. Wiadomo, że ograniczenia są całkowicie akceptowane przez Kościół, bo sytuacja jest ciężka. Każdy korzysta z telewizji i ok. Chorzy zawsze uczestniczą w ten sposób we Mszy św. i cieszą się, że mają taką możliwość. Trzeba zwalczyć epidemię to jest cel numer jeden.
7 dni temu / Michu.
 
Porównanie z komunikacją czy sklepem zupełnie nietrafione. Do pracy dojechać trzeba, zjeść coś trzeba. Msza święta nie jest do życia potrzebna. Czyżby katolicy sprzeciwiali się biskupom, którzy nakazali wypełnianie zaleceń wejdź świeckich oraz dali dyspensę od uczestnictwa we mszy? Ktoś tu chce być świętszy od papieża? I proszę się nie łudzić, że problem wygaśnie równo ze świętami Wielkiej Nocy. Niestety, będziemy musieli się z tym dłużej męczyć. Jeszcze jedno, jak bardzo świątynie nie są ogniskami choroby pokazał przypadek z Korei Południowej, gdzie jedna osoba zaraziła kilkaset. Proszę o rozwagę i, chociaż ten jeden raz, logiczne myślenie.
7 dni temu / MN
 
Wstydu nie macie! Pomyślcie o innych, których narażacie. Nie potraficie się w domu pomodlić? Tylko tak oscentacyjnie, w tych ciężkich dla wszystkich czasach egoistycznie myślicie o sobie? Ludzie umierają, tracą dochody, być może czekają nas zwolnienia. Trzeba to zahamować i mimo, że nie zawsze mi po drodze z Pis ale to jedyna słuszna droga. Niestety wiarą rodziny nie nakarmią dzieci, nie opłacą rachunków, jeśli taki zastój w gospodarce będzie nadal trwał. Wstydzcie się!
7 dni temu / Patryk
 
Normalne proporcje co do uczestnictwa we Mszach Świętych w kościołach powinny być przywrócone natychmiast, a najpóźniej przed najbliższą niedzielą !
7 dni temu / Spostrzegawczy
 
Takie petycje to grzech przeciw Bogu, gdyż wystawiają Go na próbę. I wcale nie jest powiedziane że kwarantana się skończy w Wielkanoc.
7 dni temu / Janek
 
Autorzy petycji naprawdę powinni się zastanowić w jakiej żyją rzeczywistości. Obudźcie się, bo rzeczywistość jest naprawdę inna, niż ta, która była jeszcze przed tygodniem!!!!!!!
7 dni temu / Mirosław
 
Podpisałem petycję ... Ale już nawet Watykan wydał odpowiednie wytyczne. Boli mnie serce, bo być może rzeczywiście jest to forma uderzenia w Kościół, nie wiem. Jakby nie było ufajmy Bogu i oddajmy to Jezusowi przez Maryję. Kościół wyjdzie z tego, to czas oczyszczenia. Z Bogiem
7 dni temu / Łukasz
 
hehe, też już się podpisałem :D
7 dni temu / Lewak
 
Niesamowite.Katolicy o wierze życzeniowo-magicznej swoją głupotą zniszczą Kościół! Rząd chce uchronić KK przed hejtem, nagonką jaka mogłaby się pojawić w przypadku wzrostu liczby zachorowań po dozwoleniu na zwiększenie liczby wiernych w świątyniach.To są rozumni ludzie, którzy twardą stąpają po ziemi w przeciwieństwie do tych bujających w obłokach i wiedzą że w kościołach też można się zarazić i że woda święcona czy Komunia Św nie zawsze przed tym chroni co widać nawet po przypadkach śmierci kilku już księży.Różnica między Kościołami a supermarketami, tramwajami czy autobusami jest taka jakbyście nie zauważyli, że one nie mają całej masy różnych wrogów i przeciwników często potężnych którzy myślą jak je zniszczyć.A Kościoła każdy błąd może być wykorzystany przeciwko niemu.Wiara ma być rozumna, a nie naiwna.Dobrymi chęćmi to jest piekło wybrukowane jak mówi stare mądre przysłowie.
7 dni temu / Myślący wierz
 
Pospolite ruszenie katolikow musi być jeśli mamy przetrwać na tym łez padole. Pan Jezus też się bronił przy skazaniu a katolik to nie pokorne ciele do bicia, ma mężnie wyznawać wiarę, bronić jej i wg niej żyć! Amen
7 dni temu / Barbarossa
 
Jeśli będą dalej zarażenia to bezwzględnie powinno wszystko być zamknięte i wszystkie restrykcje podtrzymanie.
7 dni temu / Ula
 
Dobra petycja, podpisałem!
7 dni temu / Tak!
 
To może 1/4 miejsc siedzących w autobusach , metrze i ... kościołach . A i tak prawdopodobieństwo zarażenia statystycznie ,bez odwoływania się do argumentacji "nadprzyrodzonej" będzie istotnie mniejsze w miejscach kultu niż w pierwszym i drugim przypadku .
7 dni temu / gość
 
Całkowicie zgadzam się z treścią petycji.
7 dni temu / Roman Kałyniuk
 
Masoni zamknęli kościoły a KEP nabrał wody w usta. Oczywiście nie święconej.
7 dni temu / A
 
W petycji są dwa słowa zbędne, a mianowicie: "Szanowny" oraz "Z poważaniem". Na takie zwroty trzeba zasłużyć, dlatego takiej petycji nie mogę podpisać.
7 dni temu / Zyta
 
Połowa miejsc w kościele nie zapewni odległości!!! Poza tym obrzędy trwają wiele godzin. Wyjście procesyjne tez byłoby raczej w grupie. Boga nie należy kusić!!!
7 dni temu / Staruszek
 
Przy okazji zbiórka pieniędzy na respiratory dla bohaterskich samobójców- artykuł na tym portalu z rana o smierci zakonnikow we Włoskim klasztorze nic Was nie nauczył
7 dni temu / Życzliwy
 
Władza nie sięga za drzwi do Kościołów, tam gospodarzem jest Zbawiciel. Wychodzących z Kościoła niech poddaja jakiemuś tam badaniu. np. dmuchaniu w alkomaty, czy co oni tam wymyślą, ale nie maja prawa nam zabraniać do kościoła wchodzić!!! - Non Possumus!
7 dni temu / AndrzejBR
 
to nie do premiera tylko do KEP i poszczególnych biskupów bo gdyby oni nie przyjęli tych rozwiązań to nie ma takiego prawa aby mogło ingerować w życie Kościoła
7 dni temu / Adam
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.