DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Bolek - mam już od dawna te same przemyślenia! Zapominamy, że jesteśmy (my - Kościół wojujący, albo jak to teraz się mówi - pielgrzymujący) tylko niewielką częścią Kościoła. Jego ogromna, dużo większa część już jest poza zasięgiem bram piekielnych. Jak piszesz - słowa Pana Jezusa stały się faktem w momencie Jego śmierci na krzyżu i nawrócenia łotra zabranego do Nieba, w momencie zstąpienia do piekieł i wyprowadzenia dusz sprawiedliwych, które tam były. I od tej pory tyle dusz szło do Nieba lub do Czyśćca. Oni już zostali wyrwani spod władzy bram piekielnych. Jesteśmy częścią czegoś ogromnego i świętego i nie do ruszenia przez piekło. I obyśmy tak do momentu śmierci pozostali. Nawet jeśli ta cząstka widoczna zostanie zredukowana tutaj prawie do zera, to i tak słowa Pana już stały się faktem.
ponad 1 rok temu / tamiko
 
Godność i szacunek do Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa. Bardzo bym chciała aby u nas w Kocku też powrócili do celebracji Mszy Trydenckiej.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
@Czytelnik: Gdzie jest dokładnie w tekście mowa o przepisach liturgicznych z XVI w., które mają być ratunkiem dla Kościoła?
ponad 1 rok temu / Ewa
 
@czytelnik (teolog i filozof zresztą) W swojej książce "Kryzys i odrodzenie. Tradycyjna liturgia łacińska a odnowa Kościoła" Peter Kwasniewski dokładnie wyjaśnia, dlaczego odprawianie Mszy Św wg przepisów liturgicznych z XVI w. (a nie wg form wcześniejszych) jest ratunkiem Kościoła. Z wykształceniem filozoficzno-teologicznym nie będziesz miał (miała) problemu, aby zrozumieć, o co autorowi chodzi
ponad 1 rok temu / Grzegorz Ch
 
Przydałby się głos krytyczny. Autor trochę pomieszał pojęcie Tradycji (pisanej przez duże T która jest drugim filarem obok Biblii) z tym co sam za tradycję uznaje. Wiele uwag jest trafnych, natomiast - proszę wybaczyć - ale twierdzenie, że odprawianie Mszy Św wg przepisów liturgicznych z XVI w. (dlaczego nie wg form wcześniejszych?) ma być ratunkiem Kościoła jest dziwaczne.
ponad 1 rok temu / Czytelnik (teolog i filozof zresztą)
 
Piękno tradycyjnej liturgii żywa wiara Krew i Ciało Chrystusa i Matka Maryja
ponad 1 rok temu / x
 
Bardzo dosadnie widać ten stan umysłów naszych Braci i Sióstr w Kościele, nominalnie wciąż katolickim, w dyskusji nad problemem kremacji, która toczy sie tuż obok. Więcej nie ma co roztrząsać, bo ks. Kwaśniewski czy prof. de Mattei dokładnie wnikają w realia i je nazywają po imieniu, reszta już tylko bardzo pośrednio zależy od nas. Twierdzą nam będzie każdy próg (próg sumienia kształtowanego Tradycją czystej Nauki Katolickiej) - Tak nam dopomóż Bóg!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Ludzie czy wy poprawnie rozumujecie ? Tylko powrót do Tradycji i Tradycyjnej Mszy Św. jest ratunkiem i prowadzi do zwycięstwa. A więc niech każdy z was szuka takiej Mszy u siebie i przyprowadza na nią swoich znajomych i bliskich. Wtedy ludzie poznają prawdę Katolicką i Kościół odniesie zwycięstwo.
ponad 1 rok temu / Igor.
 
Mamy abp. Marka Jędraszewskiego - i już jest dobrze
ponad 1 rok temu / Ed
 
Kościoła bramy piekielne nie przemogą. To już jest FAKT, a nie tylko możliwość. Bowiem Kościół, to także ci wszyscy, którzy byli przed nami, a którzy dziś są w Czyśćcu lub w Niebie. Nad nimi zły nie ma już władzy i już choćby z tego względu nie jest w stanie przemóc Kościoła. Może jedynie mącić i kłamać i wmawiać ludziom, że Kościół jest już skończony, co robi od bardzo dawna. Ale jednak JUŻ TERAZ nie jest to prawdą!
ponad 1 rok temu / Bolek
 
Ile zajmie czasu/lat naprawienie/ uporządkowanie spuścizny w Krakowie Arc.Jędraszewskiemu? Modlimy się gorąco o taką możliwość!
ponad 1 rok temu / Zmartwiony
 
TO OCZYWISTE BO PAN JEZUS POWIEDZIAL ZE BRAMY PIEKIELNE KOSCIOLA NIE PRZEMOGA MYSLE ZE W EUROPIE SKAZANA NA SMIERC FRANCJA PRZEZ MASONERIE ANGIELSKA I NIEMIECKA PODCZAS REWOLUCJI FRANCUSKIEJ OBECNIE SIE BUDZI TAK SAMO JAK AMERYKA PAMIETAJMY ZE W PRZESZLOSCI ROWNIEZ CESARSTWO RZYMSKIE STALO SIE OBRONCA CHRZESCJAN
ponad 1 rok temu / ZBIGNIEW
 
Piękne i prawdziwe. Amen.
ponad 1 rok temu / Romeus
 
W Orędziach Pana Jezusa do kapłanów - Ks. Ottavio Micheliniego, z przed czterdziestu lat, PAN JEZUS MÓWI: Jeszcze raz potwierdzam, synu Mój, że nastąpi godzina oczyszczenia, po której będzie nowe Niebo, nowa Ziemia i nowy Kościół. Ukaże się wszystkim wyraźne i decydujące wystąpienie Mojej Matki, Królowej Zwycięstwa, jak też Moja Chwała i Potęga prawdziwego Boga i prawdziwego Człowieka. Rozpocznie się nowa Era w historii ludzkości. Synu, kochaj Mnie, błogosławię cię, błogosławię was. Módlcie się i wynagradzajcie! (...) Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Cytat:Będziemy potrzebować tego, co Roberto de Mattei nazywa duchową i moralną separacją od złych pasterzy? ? przewiduje teolog."-trzeba dodać, że również, od całkowicie wypaczonych sumień wielu z naszych Braci i Sióstr, mieszających prawdę z czymkolwiek, byle było w "miłości".
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.