DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Broń Boże by PO i lewacy wrócili do władzy bo przecież widzimy jak było a jak obecny Rząd się stara i jak dużo dobra wprowadza. Niestety są siły anty rządowe i widać co czynią. Opluwają rząd, kłamią szkalują a wszystko po to by zniechęcić wyborców PiS. Mam nadzieję że nie damy się omamić lewactwu i PO.Oczywiście wszyscy robią czasem błędy PiS także ale je naprawia i dlatego to my wyborcy musimy myśleć i bronić dobra.
ponad 2 lata temu / Adam
 
P I S wprowadza projekt neo-marksistowskiego zrównoważonego rozwoju .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Jeden madry komentarz kogos oznaczonegpo The Big E. "prywatyzacja" oznacza bowiem, ze wspolne dobra, zasoby etc. sa przejmowane za pieniadze kreowane z nioczego przez globalnych monopolistow. Panstwo pwostalo m.in. po to, zeby nas bronic przed takim sytuacjami.
ponad 2 lata temu / bicz
 
@ppp."Zamiast iść i walczyć o swoje". Hm...tak, ale to nie jest Normalny stan funkcjonowania cywilizowanego człowieka. Któryś Zbrodniarz powiedział, że socjalizm jest "wyższą formą społecznego rozwoju" po etapie kapitalizmu, chyba Lenin, i miał sukinsyn rację. Jak? A tak: ci, którym "walka o swoje" się powiodła stali się obrzydliwie bogaci, ci, którym się nie powiodło stali się pariasami, między nimi istnieli majętni jeszcze ludzie, których fart wynikał z pokoleń uczciwej pełnej pasji pracy a nie walki o swoje po trupach. Jednak ci obrzydliwie bogaci "zawalczyli", by być jeszcze bogatszymi i wykorzystali do tego Pariasów, którzy nie osiągnęli Nic. Jak? Wymyślili wpierw herezje a potem socjalizm. Potrzeba było wagonów złota by tą machinę uruchomić ale się powiodło. Zniszczono tradycyjny monarchiczny świat, by można było bezkarnie okraść wszystkich innych, którzy jeszcze coś posiadali. Kto łoży na światową lewiznę? Kilka rodzin, właściciele wszystkich korporacji.
ponad 2 lata temu / agricola
 
co by nie mówić - bardzo rześki tekst....oby więcej tutaj takich...Panu Wałachowi gratuluję tego kompendium....
ponad 2 lata temu / delgado
 
Jedno uproszczenie goni drugie. To nie tylko "czerwona", ale też brunatna doktryna, bo oficjalne obchody 1 Maja wprowadzili na ziemiach polskich Hitler i Stalin. Wolimy inicjatywę państwa, bo prywatną skutecznie zdusili tzw. liberałowie. W latach 90-tych wielu Polaków próbowało dorobić się, zaczynając np. od handlu w "szczękach". Ale wszelką nadwyżkę gotówki na inwestycje zgarnął Balcerowicz utrzymując sztywny kurs dolara albo, jak się ktoś wybił, a nie odpalił doli, to go się wykańczało jak pana Romana Kluskę. Tzw. światowy wolny rynek to sieć karteli, która zmieści się na kartce od zeszytu. To oni urabiają mentalność konsumpcyjną, a nie socjalistyczną. Dowodem jest podejście do handlu w niedzielę. Za komuny ludzie cieszyli się, kiedy dostali wolne soboty, a teraz (podobno) chcą pracować 24/7,no bo jak to tak w niedzielę nie móc wegańskiej kiełbasy kupić? Noa przed klękaniem przed biskupami: jak mi wymyśla grzech antysemityzmu czy przyjąć muslimów...
ponad 2 lata temu / The Big E
 
Przez kilkadziesiąt lat żyliśmy w bieda-socjalizmie PRL-u, a teraz w bogatszym socjalizmie Unii Europejskiej. Do tego rządzący PiS wzoruje się na przedwojennej sanacji, która również była etatystyczna.
ponad 2 lata temu / mack
 
Super tekst. Dodałbym jeszcze brak umiejętności podejmowania ryzyka - "musisz iść na studia, znaleźć ciepłą posadkę, najlepiej w państwówce itd.". Zamiast iść i walczyć o swoje.
ponad 2 lata temu / PPP
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.