Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Perły polskiego katolicyzmu: Kalwaria Zebrzydowska [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Zapraszamy na kolejny materiał z serii Perły polskiego katolicyzmu, ukazujący wspaniałe dziedzictwo polskiej architektury sakralnej. Tym razem nasza kamera odwiedziła sanktuarium pasyjno-maryjne oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

Polecamy także poprzedni odcinek nt. opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Czytaj także:
DATA: 2020-08-14 07:33:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Piękne.
4 miesiące temu / Mao
 
Sanktuaria, piękne miejsca i perły architektury nie mogą być miejscami "zsyłek" stosowanych wobec osób duchownych, a szczególnie zakonnych które w różny sposób weszły w konflikt ze swoimi przełożonymi.
4 miesiące temu / na marginesie
 
Kalwaria Zebrzydowska jest miejscem szczególnym w moim życiu i sercu , po raz pierwszy na pielgrzymkę do Kalwarii zabrała mnie moja ukochana babcia która mnie wychowywała od dzieciństwa , miałem wtedy 9 lat . Ja od Matki Boskiej Bolesnej , dziś z Bazyliki Limanowskiej , a moja żona z parafii Św . Stanisława Biskupa na Młyńczyskach do Matki Boskiej Kalwaryjskiej , to tu w 1985 roku 14- ego czerwca w piątek , w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa , u stup Jej cudownego wizerunku o . Rafał udzielił nam Sakrament małżeństwa , był to wydarzenie niezwykłe wtedy , o. Rafał wyznał że ten Sakrament udziela po raz pierwszy w swoim życiu zakonnym , a dla nas jest to nadal opatrznościowy i niezwykły czas ,który wspominamy z wdzięcznością Bogu i jego Matce za liczne Łaski które wyprasza dla nas u swego umiłowanego Syna . Serdecznie pozdrawiam o.dr. Konrada , kustosza sanktuarium i wszystkich zakonników sanktuarium , niech dobry Bóg błogosławi i Matka Boska Kalwaryjska . amen
4 miesiące temu / krzysztof
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.