DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Perfidia czy głupota? Sejm wprowadza homozwiązki tylnymi drzwiami

Perfidia czy głupota? Sejm wprowadza homozwiązki tylnymi drzwiami

Do Senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji trafił projekt ustawy o cudzoziemcach. Skierował go tam Sejm. Proponowane zapisy są kolejną próba wprowadzenia do polskiego systemu prawnego zezwolenia na uznanie związków osób tej samej płci w ramach projektu. Do przewodniczącego komisji trafił protest Instytut Ks. Piotra Skargi.


Nieudana próba zalegalizowania związków jednopłciowych nie osłabiła zapału homolobby do podejmowania kolejnych kroków zmierzających do wprowadzenia zmian w prawie. Tym razem działania te mają jednak charakter wyjątkowo perfidny i przewrotny. W ramach projektu ustawy o cudzoziemcach próbuje się przemycić rozwiązania zmierzające do dokonania rewolucyjnych zmian w przepisach

 

W imieniu Zarządu Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi pragnę wyrazić nasz stanowczy sprzeciw wobec próby wprowadzenia do polskiego systemu prawnego zapisów pozwalających na uznanie związków osób tej samej płci w ramach projektu ustawy o cudzoziemcach – czytamy w piśmie skierowanym do senatora, prof. Michał Seweryński, przewodniczącego Senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

 

Nasz niepokój budzi treść przepisu Art. 160 pkt 3, tejże ustawy, która znajduje się obecnie w pracach Pańskiej Komisji. Według naszej oceny prawnej, wspomniany przepis, nie służy ochronie życia rodzinnego, ale powołując się na zapisy Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, otwiera drogę do zalegalizowania w Polsce związków jednopłciowych – zwraca uwagę autor protestu Sławomir Skiba, wiceprezes Instytutu Ks. Piotra Skargi.

 

Zwyczajowo w przypadkach wprowadzania do polskiego prawa zapisów dotyczących podobnych kwestii wysuwany jest argument konieczności dostosowywania przepisów do regulacji obowiązujących w UE. Trzeba jednak pamiętać, że „w świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka termin życie rodzinne w rozumieniu Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (Dz. U. z 1993 r. Nr 61, poz. 284, z późn. zm.) obejmuje swoim zakresem również stały związek osób tej samej płci tak samo, jak związek pary osób różnej płci”.

 

Zapisy artykułu 160 pkt 3 zdaniem autorów protestu są „stworzone specjalnie dla osób z subkultur ruchu LGBT. Ze względu na specyfikę relacji łączących te osoby, przepis umożliwia trudny do kontrolowania napływ do kraju osób należących do tych subkultur, a pochodzących spoza obszaru UE”. Dlatego zdaniem Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi „taki zapis w ustawie o cudzoziemcach niszczy porządek publiczny i uderza w konstytucyjnie chroniony model życia rodzinnego w naszym kraju”.


Już po wysłaniu protestu, podczas posiedzenia sejmowej komisji zajmującej się projektem głos zabrał Paweł Kwaśniak z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Zaprezentował on senatorom skutki jakie może pociągnąć za sobą przyjęcie w takim kształcie proponowanych zmian w prawie.


Senator Robert Mamątow z Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji złożył do projektu poprawkę znoszącą zapisy, przeciwko którym skierowana jest petycja Instytutu im. Ks. Piotra Skargi. Istnieje zatem pilna potrzeba poparcia jej przez Senat, tak by do dalszych prac skierowano już dokument pozbawiony zapisów grożących rewolucyjnymi zmianami w prawie.

 


 

Poniżej przedstawiamy cały tekst protestu:

 

 

 

Szanowny Pan Senator

 Prof. Michał Seweryński

 Przewodniczący Senackiej Komisji

 Praw Człowieka, Praworządności i Petycji

 

 

 

Szanowny Panie Senatorze,

 

W imieniu Zarządu Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi pragnę wyrazić nasz stanowczy sprzeciw wobec próby wprowadzenia do polskiego systemu prawnego zapisów pozwalających na uznanie związków osób tej samej płci w ramach projektu ustawy o cudzoziemcach. Nasz niepokój budzi treść przepisu Art. 160 pkt 3, tejże ustawy, która znajduje się obecnie w pracach Pańskiej Komisji.


Według naszej oceny prawnej, wspomniany przepis, nie służy ochronie życia rodzinnego, ale powołując się na zapisy Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, otwiera drogę do zalegalizowania w Polsce związków jednopłciowych.


W świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka termin życie rodzinne w rozumieniu Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (Dz. U. z 1993 r. Nr 61, poz. 284, z późn. zm.) obejmuje swoim zakresem również stały związek osób tej samej płci tak samo, jak związek pary osób różnej płci.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że życie rodzinne jest chronione przez inne przepisy tejże ustawy, uznajemy, że art. 160 pkt 3 jest normą stworzoną specjalnie dla osób z subkultur ruchu LGBT. Ze względu na specyfikę relacji łączących te osoby, przepis ten umożliwia, trudny do kontrolowania, napływ do kraju osób należących do tych subkultur, a pochodzących spoza obszaru UE.

 

Naszym zdaniem, taki zapis w ustawie o cudzoziemcach niszczy porządek publiczny i uderza w konstytucyjnie chroniony model życia rodzinnego w naszym kraju.

 

 Z wyrazami szacunku

 

      Sławomir Skiba

 

 Wiceprezes Instytutu im. Ks. Piotra Skargi

 

luk

 


DATA: 2013-12-01 09:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 5 lat temu / ja
 
Roztropnosc nakazuje przewidywac kolejny ruch przeciwnika. Oczywiscie, przeciwnik (zdrowej rodziny) nie da za wygrane i nadal bedzie szukal wszelkich mozliwych sposobow przeforsowania swego planu.
ponad 5 lat temu / DM
 
Myslę że Senat przyjmie poprawki. Dobrze że sejmowe komisje podchodzą merytorycznie do sprawy
ponad 5 lat temu / El sol 94
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.