DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Pentagon o amerykańskich bazach w Europie: Polska nie jest gotowa na „Fort Trump”

Pentagon o amerykańskich bazach w Europie: Polska nie jest gotowa na „Fort Trump”
Twitter.com/Donald Trump

Polska nie jest gotowa na umiejscowienie na jej terenie bazy wojsk USA, czyli tzw. Fort Trump – powiedział sekretarz ds. sił lądowych w Pentagonie, Mark Esper. Jak dodał, proponowany teren jest niewystarczająco przestronny.

 

O zwiększeniu liczebności amerykańskich wojsk w Polsce mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Duda wspomniał wówczas o utworzeniu stałej bazy wojsk amerykańskich „Fort Trump” i mówił, że jest to gwarancja bezpieczeństwa i większe możliwości obrony.

 

Do zapowiedzi Dudy odniósł się Mark Esper, sekretarz ds. sił lądowych w Pentagonie, który potwierdził, że rozmawiał wstępnie z polskimi czynnikami wojskowymi o planach utworzenia bazy USA, ale dodał, że tereny, jakie polski rząd zamierza przeznaczyć na bazę wojskową, są „niewystarczająco duże, jeśli brać pod uwagę niezbędne ćwiczenia artyleryjskie, szkolenia i funkcjonowanie poligonu”.

 

Problemem jest też transport. Bo US Army chciałoby mieć pełną swobodę w „bezproblemowym przemieszczaniu się po Europie”. A obecnie – jak wskazał Esper – występują problemy z transportem ciężkiego sprzętu. Problem ten dotyczy nie tylko Polski.

 

Jak przypomniało AFP, Donald Trump odniósł się przychylnie do idei utworzenia stałej bazy amerykańskiej w Europie Środkowej oraz zadeklarowej przez Andrzeja Dudę gotowości płacenia za nią. Mowa tu o 2 mld USD.

 

Źródło: gość.pl

MA


DATA: 2018-09-20 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wall Street Journal przytoczył słowa Trumpa nt. wynagrodzenia. Polska będzie płacić 2 mld dolarów rocznie na utrzymanie amerykańskich żołnierzy w Polsce. Czysty zysk USA. W czyim interesie Duda tam pojechał? Dlaczego politycy PiS i media rządowe kłamią?
8 miesięcy temu / dn
 
A Błaszczak stwierdził, że Trump kłamie. "Podczas rozmów prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych nie pojawiła się żadna kwota, którą Polska miałaby zapłacić za stałą bazę wojsk USA - stwierdził towarzyszący Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Stanach szef MON Mariusz Błaszczak"
8 miesięcy temu / Emil M.
 
Tak jak administracja pro zydowska nie jest gotowa przyjac Polakow bez wiz wjazdowych. Za to Polska ma byc gotowa wyplacic oraz zwrocic mienie przesiedlencze okupantom i katom Polakow. Kiedy rzad RP bedzie czynil wole naszych bohaterskich przodkow?
8 miesięcy temu / Bartek
 
Ale PRZEDSTAWIENIE. To protokół dyplomatyczny nie obowiązuje ? Co to za opieranie się na biurku Prezydenta USA ? P. Komorowski stawał na stołek w Japonii i robił sobie żarty. A P. Duda zawłasza sobie miejsce na podpórkę i pokazuje światu. Czyżby rodzinne koneksje z narodem wybranym dawały Mu takie prawo.
8 miesięcy temu / iskierka
 
@hipopotam W 1939r. mieliśmy właśnie takiego samego "sojusznika" jakim teraz są Stany Zjednoczone. Tak czy siak będziemy walczyć sami, natomiast problem jest taki, że przez urojenia PiSu i kurczowe uczepienie się nogawki USA jako naszego "obrońcy" i "wybawcy" stajemy się zakładnikami polityki kraju, który nie ma tu żadnych żywotnych interesów, za to eskalujemy napięcia z Rosją. Tarcza antyrakietowa nie chroni nas przed niczym, służy jedynie USA, sprawia jednak, że stajemy się celem dla Rosji. Tak samo te wojska stacjonujące w Polsce - one będą tylko i wyłącznie wykonywać rozkazy dowódców amerykańskich, a nie polskich i jeśli dostaną takie polecenie to zwiną chorągiewkę i przeniosą się do Niemiec, a nam łaskawie przyślą doradców i instruktorów, ewentualnie sprzedadzą jakąś broń, a to i może nie śmiercionośną, aby nie zadrażniać stosunków z naszym sąsiadem (tak jak to miało miejsce w przypadku Ukrainy). A to i tak tylko jeśli nas wcześniej nie sprzedadzą Rosji.
8 miesięcy temu / zgred
 
Nie głosować na nikogo, kto nie zobowiąże się pisemnie, a najlepiej notarialnie do uchwalenia prawa o przyrodzonym prawie do posiadania broni dla każdego zdrowego psychicznie, niekaralnego dorosłego Polaka i Polki (badaniami obarczyć WKU, jeśli jeszcze istnieją lub inne organy, jednostki WP). P.S. Kiedy w księgarni PCh24.pl będzie dostępna broń czarno prochowa?
8 miesięcy temu / Charlemagne
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62974"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.