DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Pentagon: sztuczna inteligencja będzie tworzyć, a następne testować hipotezy naukowe?

Pentagon: sztuczna inteligencja będzie tworzyć, a następne testować hipotezy naukowe?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Stany Zjednoczone pracują nad przełomowymi zastosowaniami sztucznej inteligencji. Niewykluczone, że w przyszłości wyniki badań samodzielnie przez nią przeprowadzonych znajdą zastosowanie zbrojne. Amerykańska agencja rządowa zbiera już projekty od naukowców pragnących uczestniczyć w niezwykłym projekcie.

 

Jeśli projekt się powiedzie, to powstanie sztuczna inteligencja (SI) zdolna do samodzielnego odnajdywania nowych danych i analizowania ich pod kątem użytecznych informacji. Następnie maszyna porówna je z istniejącymi wynikami badań i stworzy nowe modele. Możliwe nawet, że programy nowej generacji okażą się zdolne do samodzielnego tworzenia, testowania i udoskonalania hipotez badawczych własnego autorstwa.

 

Przełomowy projekt realizuje działająca w ramach Pentagonu agencja DARPA. Jak twierdzą pracownicy agencji w odpowiedzi na zapytanie portalu Next Gov, jego realizacja przyspieszy zastosowanie badań do spraw bezpieczeństwa narodowego.

 

Wspomniany projekt realizowany jest w ramach programu Artificial Intelligence Exploration. Chodzi w nim o rozwój najnowocześniejszych systemów technologii sztucznej inteligencji. Zdaniem agencji, pozwoli to na przezwyciężenie ograniczeń obecnej techniki. 

 

DARPA zaprasza do uczestnictwa grupy naukowców i oferuje im dofinansowanie w wysokości maksimum 300 000 dolarów w 1 fazie i maksimum 700 000 dolarów w drugiej fazie projektu. 

 

DARPA prowadziła badania nad sztuczną inteligencją od około 50 lat. Obejmowały one badania nad SI kierującą się konkretnymi zasadami (pierwsza fala) i uczeniu opartym na statystyce (druga fala). Obecny projekt służy utrzymaniu technologicznej przewagi Stanów Zjednoczonych nad innymi państwami.

 

Źródła: nextgov.com / fbo.gov

 

mjend


DATA: 2018-08-28 00:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Durnie, cholerni durnie. Czy oni naprawdę wierzą, że będą w stanie TO kontrolować? Nie wyszło z produkcją superludzi więc w strachu o dominację uruchamiają Golema/Brainiaca, który nas unicestwi. Inni z portkami w garści i strachu o dominację zrobią to samo. Czyje systemy będą sprawniejsze TE wygrają ale nie CI wygrają. Z nanobotami nie będzie dyskusji. Systemy ekspertowe w porównaniu z tym co już powstało to smoczek. Więcej czytajcie.
ponad 1 rok temu / Jaś
 
Co w tym dziwnego? Już od dawna stosuje się systemy ekspertowe i wiadomo było, że ulegną dalszej ewolucji. Tego się nie da uniknąć jeżeli ludzkość chce się inteligentnie rozwijać.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Polecam książkę "Homo Deus". Obecnie odbywa się wielka rewolucja ideologiczno - religijna. Upada Chrześcijaństwo i na jego miejsce wchodzi Islam w konkurencji do Transhumanizmu. Chrześcijaństwp przeradza się natomiast w zbory Zielonoświątkowców. I nic na to poradzić nie można i to jest dramat.
ponad 1 rok temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.