DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Pentagon: Biblia źródłem współczesnego „seksizmu”

Pentagon: Biblia źródłem współczesnego „seksizmu”
fot. jamesclk / sxc.hu

Zgodnie z zatwierdzonym przez Departament Obrony kursem na temat „seksizmu”, realizowanym przez Defense Equal Opportunity Management Institute (DEOMI), Biblia, Konstytucja Stanów Zjednoczonych, a także Deklaracja Niepodległości przyczyniają się do rozwoju współczesnych form tego wyimaginowanego zjawiska.


 

Instytut działający w ramach Departamentu Obrony ma za zadanie promować edukację, sprzyjającą umacnianiu relacji międzyludzkich. 7 kwietnia pracownicy Instytutu zamieścili na swojej stronie internetowej materiały szkoleniowe do kursu, za pośrednictwem których przekonywali, że dwa najważniejsze akty prawne USA, a nawet najważniejsza księga dla milionów wierzących na świecie – Biblia – w gruncie rzeczy przeszkadzają, a nie pomagają w ulepszeniu relacji międzyludzkich.

 

 

 

W opinii Pentagonu, Biblia jest „seksistowska” ponieważ zawiera cytaty, które mogą być odbierane przez niewprawnego czytelnika jako dyskryminujące płeć piękną. Deklaracja Niepodległości jest „seksistowska,” ponieważ odnosi się wyłącznie do mężczyzn,  a nie kobiet. Również „Konstytucja jest historycznym źródłem seksizmu”, ze względu na brak uwzględnienia w początkowej jej wersji kwestii kobiet.

 

 

 

Rzecznik departamentu obrony, komandor Nate Christensen odpowiadając na interwencję mediów ogłosił, że kurs dotyczący „seksizmu”, a także dwa inne kursy na temat rasizmu i dyskryminacji, mają być realizowane na uczelniach wojskowych jednak po powtórnym ich przejrzeniu. W tej chwili materiały szkoleniowe, które jeszcze kilka dni temu były dostępne na stronie Instytutu, są „aktualizowane”.

 

 

 

Pentagon wymaga, by kurs na temat uprzedzeń i dyskryminacji zaliczył personel medyczny obsługujący przychodnie i kliniki dla żołnierzy marynarki wojennej. W trakcie szkolenia medycy dowiadują się „o różnych formach instytucjonalnej i indywidualnej dyskryminacji”.

 

 

 

Przejawem dyskryminacji instytucjonalnej jest – według ekspertów Pentagonu – na przykład preferowanie przy zatrudnianiu pracowników tych, którzy kończących lepsze szkoły poprzez stawianie zbyt wygórowanych wymagań.

 

 

 

Przejawem dyskryminacji indywidulanej jest nieuznawanie przez dane osoby swojej uprzywilejowanej pozycji np. wynikającej z koloru skóry.

 

 

 

 

 

Źródło: dailycaller.com, AS.
DATA: 2015-04-18 13:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@p: USA nie dopiero od niedawna są wrogie religii. Kiedyś to było modelowe państwo tolerancji, zdominowane przez anglikańskich purytan.
ponad 4 lata temu / TFilip
 
"Pentagon" od pentagram. W KONSTYTUCJI JAKO PIERWSI ZAPISALI ROZDZIAŁ PAŃSTWA OD KOŚCIOŁA. SYMBOLE MASOŃSKIE W BUDYNKACH I PIENIĄDZACH. WALKA Z KOŚCIOŁEM W IMIĘ SZATANA O KTÓRYM MILCZĄ JAKBY GO NIE BYŁO. FINANSUJĄ TZW. MUZUŁMANÓW, PROWADZĄ WOJNĘ O ZNISZCZENIE KOŚCIOŁA ALE JĘZYK MAJA PRZEWROTNY, INTELIGENTNIE DEMONICZNY- GŁOSZĄ HASŁA POSTEPU I WALKI O DOBRO, TOLERANCJĘ I ZWALCZANIE TEGO CO ZŁE- A ZŁY JEST BÓG W ICH ROZUMIENIU, ATAKUĄ BOGA I BIBLIĘ, MAŁŻEŃSTWO!!! Jak mówią lewicowi ludzie "Biblia jest źródłem dyskryminacji kobiet, ponieważ zachęca do małżeństwa, w którym kobit=eta zmuszona jest być w roli żony, a następnie matki. NASZ POLSKI NARÓD MA JEDYNEGO PRZYJACIELA- BOGA!, jeśli się od niego odwróci i zaatakuje Kościół Katolicki, którego jest częścią- ZNISZCZY SAM SIEBIE!!! SZCZĘŚĆ BOŻE!
ponad 4 lata temu / p
 
"W opinii Pentagonu, Biblia jest ?seksistowska? ponieważ zawiera cytaty, które mogą być odbierane przez niewprawnego czytelnika jako dyskryminujące płeć piękną." Dlatego trzeba być wprawnym katolikiem znającym Biblię.
ponad 4 lata temu / TFilip
 
W wojsku często zdarzaja się psychopaci, którzy nie wiedzą, że te podane przykład odnoszą się do człowieka, chyba, że pentagon uważa, że kobieta nie jest czlowiekiem.
ponad 4 lata temu / DNA
 
niedługo będą cenzurować Biblię - takie idą czasy
ponad 4 lata temu / edi
 
Czas zmienić nazwę z PENTAGON na PENTAGRAM.
ponad 4 lata temu / melech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.