DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Para wodna ociepla? Dobre, to dlaczego jak są chmury czy mgła (para wodna) to jest chłodniej, dlaczego jak chmury zakryją słońce temperatura spada? Być może niewielkie chmurki odbijają promienie słoneczne, ale zbyt pary wodnej je zatrzymuje i ciepło nie dociera do Ziemi. Nie trzeba kończyć wielkich szkół by zauważyć, że im większe zachmurzenie tym chłodniejsze powietrze. I pamiętam doskonale jak straszono nas epoka lodowcową, zapewne Pan/Pani arcticamplification tego nie pamięta, być może jest za młody/młoda, ale tak właśnie było.
ponad 5 lat temu / Realista
 
A ja wierzę, że Bóg pomyślał/powiedział wzór na człowieka i słowo ciałem się stało (może trwało to krótko, a może długo). A potem było dostosowywanie się do różnych środowisk(ewolucja) i do różnych funkcji. Dlatego kobieta ma np. mózg różniący się od męskiego (przygotowany do innych ról).
ponad 7 lat temu / danka
 
E tam. Uważam, ze ludzi stworzył Bóg. A jak to zrobił i ile czasu mu to zajęło, to jakie to ma znaczenie? To nie jest ważne.
ponad 7 lat temu / ala
 
A kuń jaki jest, każdy widzi! Czy ta konferencja w Warszawie czasem nie podgrzeje nam nadmiernie kraju? Przecież oni wydzielają parę i ditlenek węgla!
ponad 7 lat temu / Jaś
 
W epoce lodowcowej średnia temperatura była tylko o 3 st niższa od średniej obecnej, czyżbyśmy mieli się cofnąć do epoki lodowcowej, jeśli obecnie jest za gorąco. To są informacje przekazane przez niektórych naukowców na Poznańskim zjeździe, kilka lat temu Piotr
ponad 7 lat temu / Piotr
 
Działanie doboru naturalnego jako mechanizmu przystosowawczego na poziomie populacji jest faktem niepodważalnym. Pozostają pytania: czy ten mechanizm był "w mocy" stworzyć życie z materii mineralnej i czy na mocy doboru naturalnego człowiek (człowieczeństwo) powstał z formy zwierzęcej. Uważam, że aby tak uważać należy być człowiekiem głęboko wierzącym (lub bezrefleksyjnie zmanipulowanym) w moc sprawczą przypadku! Hipoteza ingerencji boskiej nie wymaga żadnych dodatkowych mocnych (często niesprawdzalnych) założeń.
ponad 7 lat temu / Botanik
 
moi drodzy, po co swary, po co kłótnie, wnet i tak zginiemy w zupie; czy ci ze stadionu, przynajmniej na czas trwania szczytowania, przestali wypuszczać gazy czyli tzw. "bąki"? no bo taki bąk to niesie ogromny ładunek metanu, bardzo szkodliwego gazu, od którego aż potrafi nos wykręcić, a w niebie robią się dziury przez które dociera do, przynajmniej ich, mózgów szkodliwe promieniowanie i pali im z kolei dziury w mózgu i tak rodzą się niestworzone teorie itd., itp.; pozdrawiam wszystkich i idę wypuścić na dwór owady, niech sobie polatają po świeżym powietrzu
ponad 7 lat temu / jaro
 
Pamiętam jak prof. Bonifacy Łykowski z SGGW (pewnie już ŚP) - tłumaczył na zajęciach z meteorologii, że "dziury ozonowe" itp. to pewna cyklicznoś, która w dziejach naszej planety występowała już nie raz - mówił to z wielkim spokojem bez chęci obwieszczania i udawadniania całemu światu. Dla mnie jest On autorytetem w tej dziedzinie więc naukowcy szukający emocji to pomyłka. (Chociaż pewnie nie o emocje tu chodzi ale o pieniądze, jednak słowa te można zamienić i też będzie dobrze).
ponad 7 lat temu / Trawa
 
rosły emisje aerozoli antropogenicznych ====== czy nie aby rosły a Amerykanie mieli do sprzedania inną technologię i dlatego "skutecznie ograniczono"? pamiętam freonową histerię ... fafkulce ...
ponad 7 lat temu / suz
 
Głosy o nadchodzącej rzekomo "epoce lodowej", które pojawiały się w latach 70. był głównie sensacyjnymi tekstami w prasie popularnej. W literaturze naukowej prognozowano ocieplenie. Do lat osiemdziesiątych bardzo rosły emisje aerozoli antropogenicznych, więc niektórzy zastanawiali się, co by było, gdyby tak rosły i rosły bez końca. Okazało się jednak, że w trosce o zdrowie publiczne wprowadzono całkiem skuteczne ograniczenia emisji i stąd spadek chłodzącego wpływu zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o oceany - mam dobrą nowinę, mamy coraz więcej dokładnych badań dotyczących tego co dzieje się w ich wnętrzu. A mianowicie: akumulują energię czyli ogrzewają się. Co, niestety dla nas, potwierdza teorię globalnego ocieplenia. I mówi też, dlaczego w ostatnich latach przyhamowało ocieplanie powietrza - energia "idzie w wodę".
ponad 7 lat temu / arcticamplification
 
To bardzo miło, że zainteresowała się Pani historią naukową fizyki klimatu. Szkoda, że mało dokładnie. Wpływ cykli orbitalnych i aktywności słonecznej na klimat jest niezaprzeczalny ale w żaden sposób nie wyklucza znaczenia gazów cieplarnianych. Przeciwnie - to współdziałaniu tych dwóch czynników zawdzięczamy cykle epok lodowych i interglacjałów. Para wodna nie pochłania "zupełnie innych typów promieniowania" niż dwutlenek węgla - za każdym razem chodzi o promieniowanie elektromagnetyczne, tylko różnej długości. I nikt nie przeczy, że para wodna jest istotnym gazem cieplarnianym. Tak się tylko składa, że jej ilość w powietrzu nie rośnie "sama z siebie" tylko w wyniku zachodzącego już z innych powodów ocieplenia. Para wodna zapewnia tak zwane dodatnie sprzężenie zwrotne zarówno ociepleniom jak ochłodzeniom klimatu. Z ok. 545 Gt węgla wyemitowanego przez człowieka do atmosfery, oceany zdołały wchłonąć tylko 155 Gt, ekosystemy lądowe 150 GT -reszta została w atmosferze
ponad 7 lat temu / arcticamplification
 
do @MR. A czy ja mówię, że wierzę w tą/taką ewolucję od robaka przez małpę do człowieka takiego jak my (bez ingerencji)?
ponad 7 lat temu / ja
 
@ja: OK, też dopuściłbym możliwość że Bóg sterował ewolucją, ale pod warunkiem że przedstawiono by mi DOWODY na to że coś takiego jak ewolucja, w sensie przeobrażania gatunku w gatunek, w ogóle miała miejsce w przeszłości, czyli zanim człowiek osiągnął dostateczny poziom rozwoju by samemu manipulować genetyką. Ja się, jak dotąd, z takimi DOWODAMI nie spotkałem :)
ponad 7 lat temu / MR
 
@PiotrPX, cz.2: Natomiast w kwestii braku obserwacji zmian w ciągu setek lat, zwolennik hipotezy ewolucji odpowie: kilkaset lat to za mało, musimy poobserwować przez miliony lat. Ciekawe, co nie? Gdy się takiemu ateiście powie że na pewno spotka Boga po śmierci, musi tylko poczekać maksimum kilkadziesiąt lat - to się ateista uśmieje, bo masz mu pokazać Boga natychmiast! A gdy chcesz by ten sam ateista pokazał jak przebiega ewolucja, to nie ma mowy o "natychmiast" - musisz poczekać miliony lat ;D
ponad 7 lat temu / MR
 
Piotr PX, cz.1: pozwolę sobie na zabawę w "adwokata diabła" i odpowiem na Twoje zarzuty wobec hipotezy ewolucji. Według zwolenników tej hipotezy małpy nie ewoluują w stronę ludzi, bo człowiek nie pochodzi od małpy, lecz ma wspólnego przodka z małpą. Co ciekawe, wykopano dotąd tysiące kości dinozaurów i innych podobnych staroci, a nie wykopano choćby kostki tego dużo młodszego, a więc teoretycznie lepiej zachowanego, "wspólnego przodka". Niektórzy zdesperowani ateiści nawet próbowali spreparować takiego przodka, lecz jak dotąd ich oszustwa wychodziły na jaw. Ale zapewne, wraz z rozwojem techniki, kiedyś im się uda wykonać całkiem udaną podróbę ;)
ponad 7 lat temu / MR
 
do @MR. Nieporozumienie. Z braku miejsca i czasu nie wdaję się w szczegóły. Takim czynnikiem sprawczym (stwarzającym korzystne warunki) mógł być Bóg. Dlaczego z nasionka urośnie konkretne drzewo o konkretnym kształcie liści, skąd kalafior ma właśnie taki kwiat o powtarzających się elementach. Skąd w komórce takie złożone elementy ("maszyny"). Skąd się wzięły prawa przyrody i jak to się dzieje, że takimi prostymi wzorami można opisać takie skomplikowane oddziaływania w całym wszechświecie. I tak dalej..
ponad 7 lat temu / ja
 
Dzięki Szanowna Redakcjo PCH24 za poruszenie tego tematu. Reszta mediów biega na pasku globalistów.
ponad 7 lat temu / Bojownik
 
@ja: przypadek jest generalnie destrukcyjny. Owszem, pojedyncze stochastyczne procesy mogą się przypadkowo złożyć w MAKSIMUM kilka etapów, których skutkiem będzie wytworzenie czegoś lepszego. Ale zmiana gatunku w inny gatunek wymagałaby ilości rzędu milionów takich przypadkowych etapów, każdy z korzystnym wynikiem! Prawdopodobieństwo (niepodsterowywanego) zajścia takiego procesu jest tak horrendalnie małe, że osiąga wartość którą można określić jako praktyczną niemożliwość. Potwierdza to zresztą obserwacja otaczającego świata - nigdy nie zaobserwowano ciągu tysięcy pozytywnych zjawisk przypadkowych, które doprowadziłyby do powstania nowej jakościowo rzeczy. A mówię tylko o konwersji jednego gatunku w drugi! Wyobraź sobie ile takich etapów musiałoby zajść na drodze przeobrażenia prakomórka-człowiek! Tak więc sorry, ale hipotezę ewolucji stawiającą na Jaśnie Wielmożny Wszechmogący Przypadek możecie odłożyć do szufladki z napisem "megabajeczki ateizmu" :)
ponad 7 lat temu / MR
 
skoro "teoria ewolucji" to dlaczego małpy są jakie są, a nie ewoluują w stronę "ludzi"... przecież ludzie pochodzą podobno od małp... to co się stało że się ..zatrzymało... i jakoś nie idzie ta ewolucja.. ...jest tyle gatunków zwierząt.. czy ktoś widział by któryś z nich przemieniał się w co innego?? a przecież już setki lat(?) obserwuje się to i owo... otóż "teroria ewolucji" to bzdura, wymyślona przez wojujących ateuszy którzy pragną usunąć Pana Boga zewsząd. chorzy sekciarze.
ponad 7 lat temu / Piotr PX
 
no i informacji
ponad 7 lat temu / obywatelRP
 
Do przedmówcy. Na przykład przypadek. Jest coś takiego jak chaos deterministyczny, tj. w określonych warunkach tworzy się porządek (coś powstaje). Ale muszą wystąpić te warunki. A skąd się biorą te sprzyjające warunki? To szerszy temat.
ponad 7 lat temu / ja
 
@SKorczaszko: Hipoteza ewolucji głosi przekształcanie się gatunków w inne gatunki. No i właśnie o to chodzi, że SAME: dziedziczna zmienność, dobór naturalny, czas - nie wystarczą do wykształcenia się nowego gatunku. A przynajmniej do tej pory nie udowodniono tego! Same te czynniki co najwyżej doprowadzają do zmian w ramach danego gatunku (np. adaptacja do nowych warunków). Natomiast przekształcanie gatunków owszem, jest możliwe, ale tylko wtedy gdy istnieje świadomy, rozumny i odpowiednio wyposażony sterujący czynnik. Czynnik ten występuje np. podczas wszelkich manipulacji genetycznych, w postaci oprzyrządowanego człowieka-naukowca. No a gdy jeszcze nie było człowieka, to KTO (lub jak wolisz: co) miało być tym czynnikiem?
ponad 7 lat temu / MR
 
@MR Tzn. wyjasnienia czego? Bo do ewolucji potrzeb trzech rzeczy: dziedzicznej zmiennosci genetycznej, doboru naturalnego i czasu. Ktore z powyzszych nie jest wedlug Ciebie racjonalnie wyjasnione?
ponad 7 lat temu / SKorczaszko
 
@SKorczaszko: nie można nazywać "teorią" czegoś co jest w istotnej kwestii niekompletne. A hipoteza ewolucji jest niekompletna, bo nie podaje racjonalnego wyjaśnienia przyczyn zachodzenia zjawisk które ta hipoteza opisuje.
ponad 7 lat temu / MR
 
Warto nadmienic, ze teoria ewolucji jest jedna z najlepiej udokumentowanych teorii w nauce. Jest tak bliska pojeciu "fakt" jak to tylko mozliwe.
ponad 7 lat temu / SKorczaszko
 
Mówiliśmy już gdzieś, że do tematu ochrony środowiska powinno się podchodzić rozsądnie, tj. dbać o środowisko w miarę potrzeby i możliwości. U nas jest dużo lasów i zwierząt. My o środowisko dbamy. Nie ma u nas lasów deszczowych i ich nie wycinamy. A sąsiedzi w Europie nie powinni się bogacić naszym kosztem i wydawaniem zakazów/ograniczeń np. na węgiel.
ponad 7 lat temu / elek
 
Margaret Thatcher była klasycznym przykładem neoliberała, a co do teorii globalnego ogłupienia to początkowo mocno z jej drwiła (strajkując górników oskarżała że nie chcą z nim walczyć), dopiero pod koniec swojej drugiej kadencji przyznała że jest to poważny problem z którym trzeba walczyć. Natomiast na łożu śmierci znów wróciła do swojego poprzedniego zdania i przyznała że popełniła błąd w tym aspekcie.
ponad 7 lat temu / Nieznany
 
Jeśli teoria nie dowiedziona jest faktami powinna się nazywać hipotezą.Tylko ktoś za pomocą nowomowy chce zrobić nam wodę z mózgu.
ponad 7 lat temu / cynik
 
Warto nadmienić, że zwolennikami tzw. hipotezy globalnego ocieplenia są nie tylko lewacy. Np. w latach 80-tych jej zwolenniczką była też konserwatystka Margaret Thatcher.
ponad 7 lat temu / MR
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.