DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

PE wzywa holenderski rząd do potępienia antyimigracyjnego portalu

PE wzywa holenderski rząd do potępienia antyimigracyjnego portalu
Siedziba Parlamentu w Strasburgu/fot. Paweł Kasprowicz/ wikimedia commons

Prowadzony przez Partię Wolności portal, zachęcający do przysyłania skarg na obywateli Europy Środkowo - Wschodniej mieszkających w tym kraju, został potępiony w rezolucji PE. Rząd holenderski ma obowiązek dołożyć wszelkich starań, by treści dyskryminujące nie miały miejsca w przestrzeni publicznej Niderlandów. Przedstawiciele rządów państw UE powinni formalnie potępić inicjatywę Partii Wolności, jako ograniczającą gwarantowane prawa pracowników.

Zgodnie z rezolucją PE, władze Holandii powinny zbadać, czy zaproszenie do wysyłania skarg na osoby pochodzące z Europy Środkowo - Wschodniej i mieszkające w Holandii, w rzeczywistości nie podburza do nienawiści i dyskryminacji. Ponadto przedstawiciele rządów państw UE powinni formalnie potępić inicjatywę Partii Wolności, jako ograniczającą prawa pracowników, gwarantowane przez UE.  


- To skandal, że w XXI wieku mamy taką stronę - mówił lider liberałów, były premier Belgii Guy Verhofstadt. Parlament zdecydowanie wzywa premiera Holandii Marka Rutte, aby potępił portal i zdystansował się wobec tej "godnej pożałowania" inicjatywy. Zdaniem PE obywatele nowych krajów członkowskich, w tym Polski,  przyczynili się do wzrostu gospodarczego i rozwoju całej struktury. 
 
Fronda informuje, że Parlament Europejski wezwał także Komisję Europejską i Radę Europejską, do poważnego zaangażowania się w "powstrzymywanie postaw ksenofobicznych", podobnych do tych zainicjowanych przez Partię Wolności. 


Źródło: fronda.pl
luk

DATA: 2012-03-16 16:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.