DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

PE: ochrona dzieci przed seksualizacją zbyt… katolicka

PE: ochrona dzieci przed seksualizacją  zbyt… katolicka

"W dzisiejszych czasach dzieci są bezustannie konfrontowane z treściami o charakterze erotycznym lub seksualnym. Coraz częściej narzuca im się modele zachowań dorosłych, na które nie są jeszcze gotowe" – skonstruowane w duchu tych słów sprawozdanie europosłanki Joanny Skrzydlewskiej zostało odrzucone głosami lewaków w Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego. Raport dotyczył oburzającego zjawiska seksualizacji dziewczynek.


Proponowana w sprawozdaniu ambitna i całościowa strategia na rzecz ochrony dzieci, a szczególnie dziewczynek przed dostępem do treści erotycznych i narzucaniu im modelu seksualnych zachowań dorosłych, wydała się lewicy zbyt… „katolicka” a przez to niebezpieczna - powiedziała europosłanka Europejskiej Partii Ludowej po głosowaniu.

 

Co zawierała ta propozycja? Był w niej m.in. apel o to, aby sześcioletnie dziewczynki nie nosiły mini albo butów na obcasach, zachęcała państwa UE oraz przemysł, w tym producentów zabawek i ubranek do wypracowania  kodeksu postępowań, który uwzględniałby dobro dzieci. W projekcie znalazł się też postulat ograniczenia dzieciom dostępu do reklam zawierających treści seksualne i zablokowanie stron internetowych promujących bulimię i anoreksję.

 

Eurodeputowana apelowała także o niewykorzystywanie dzieci jako ambasadorów marek i o większą odpowiedzialność rodziców, aby swoim zachowaniem nie potęgowali uprzedmiotowienia dziewczynek poprzez zachęcanie ich do występów w konkursach piękności, przesadnego dbania o wygląd lub zezwalania na operacje plastyczne. Sprawozdanie zalecało także wprowadzenie do programów szkolnych zajęć dla dzieci od 6 do 13 roku życia, które nauczyłyby ich jak umiejętnie korzystać z mediów, myśleć krytycznie  i selekcjonować informacje.

 

Wśród propozycji zawartych w złożonych poprawkach do raportu znalazły się natomiast takie, które przewidują nauczanie sześcioletnich dziewczynek o dostępnych na rynku środkach antykoncepcyjnych, o prawach seksualnych i reprodukcyjnych. Wszystkie one zdaniem eurodeputowanej PO zmierzają do „dalszej seksualizacji dziewczynek”.Źródło: wpolityce.pl

luk

 


DATA: 2012-10-15 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie zabijajmy niewinnym, cudownym dzieciom ich marzeń.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Dlaczego niektórym ludziom zależy na niszczeniu młodego pokolenia? Dziwne nastały czasy. Walczmy o nasze dzieci, by jak najbardziej uchronić je od zła.
ponad 6 lat temu / Gienek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.