DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 62

Polskę czeka federalizacja, rozbicie dzielnicowe, albo inna forma podziału? Tego chcieliby piewcy ideologii „zrównoważonego rozwoju”. W ich wizji przyszłość należy do państw–miast, czyli potężnych ośrodków funkcjonujących niezależnie od władz centralnych. Postulowane dziś choćby w „21 Tezach Samorządowych” rozwiązania zmierzają do umniejszenia roli państw i narodów. Ich miejsce zajmą lokalne samorządy oraz mające olbrzymie wpływy organizacje międzynarodowe oraz dysponujące ogromni środkami NGO-sy (tzw. organizacje pożytku publicznego).

 

W wizji „zrównoważonego rozwoju” jedyną słuszną „religią” ma być ekologizm, a „troska” o planetę postrzegana będzie jako najwyższa forma dobroczynności. Kościół? Najlepiej gdyby przestał istnieć, a przynajmniej by jego nauczanie utraciło znaczenie, a działalność została ograniczona do sfery charytatywnej.  Idzie to w parze z promocją antykoncepcji, aborcji, eutanazji, jako należnych „praw”, z promocją całej „tęczowej” agendy, dekonstrukcją rodziny i życia społecznego jakie znamy. Kontrola zachowań, nastrojów, zwyczajów… Oto wizja „zrównoważonej” przyszłości.

 

Realizacja celów rezolucji ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju, znanej jako Agenda 2030, nie jest jakąś mglistą wizją, a jej zadania od lat pojawią się w polityce rządów wielu krajów. Także w Polsce. Dziś jesteśmy świadkami rewolucyjnego wzmożenia. Ale „rozbiór Polski” to wcale nie najgorszy scenariusz jaki może nas spotkać. Bo gra toczy się o „rząd dusz”. O naszą wiarę, wolność i tożsamość.

 

Redaktor wydania

Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 49

Wara od naszych dzieci!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 48

Kto nas obroni?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 47

Wielki Post. Nie zmarnuj tego

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 46

Twoje dziecko na homocelowniku

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 45

To kryzys, nie koniec Kościoła!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 44

Polacy jak dinozaury? Wymieramy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 6 7 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.