DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma wolności dla wrogów wolności – uważał francuski rewolucjonista Louis de Saint-Just. Czy współcześni rewolucjoniści podzielają jego pogląd? Wiele wskazuje, że tak. Nie zamierzają tolerować wrogów tolerancji rozumianej jako pochwalanie grzechów i wynaturzeń.


Dlatego też osoby prezentujące się jako zwolennicy dialogu i otwartości na drugiego człowieka z taką łatwością odmawiają prawa do udziału w debacie publicznej swoim oponentom – dziennikarzom, naukowcom i politykom reprezentującym katolicki punkt widzenia. Nie byłoby jednak z powodu takiej postawy żadnego problemu gdyby nie fakt, że w rękach zwolenników politycznej poprawności znajdują się największe media – zarówno „tradycyjne” jak i elektroniczne. Co więcej, postępowcy kierują także działaniami serwisów stanowiących – teoretycznie – jedynie platformę wymiany treści z innymi internautami. Lewica również tam chce decydować co może, a co nie powinno zostać dopuszczone
do obiegu.


Doczekaliśmy więc czasów, w których liberałowie – wbrew nazwie swojej ideologii – ograniczają swobodę wypowiedzi katolikom, konserwatystom oraz wszystkim osobom kontestującym kierunek, w jakim zmierza świat. Tymczasem media posiadają ogromny wpływ na ludzkie przekonania. Jakich przywódców wybiorą więc obywatele, skoro od wielu lat karmieni są regularnie przekazem zgodnym ze „standardami” politycznej poprawności?


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 13

Polowanie na Polaków

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 12

Katolik na wakacjach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 11

Uległość plus

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 10

Antyrodzinna homoofensywa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 9

Nierozwiane wątpliwości

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 8

Komunia dla protestantów?

UDOSTĘPNIJ:
1...  9 10 11 12 13 14 15
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.