DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2018 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 23

Jeden z elementów rewolucyjnych ataków na ład społeczno-polityczny to podmienianie znaczeń słów, zafałszowywanie ich pierwotnego znaczenia. Stąd można spotkać się z określaniem związku dwóch mężczyzn mianem małżeństwa, choć dobrze wiadomo, że to absurd. Spotykamy się również ze zwrotem „kościoły protestanckie” – i to w ustach wierzących – choć jako katolicy wyznajemy, że Kościół jest jeden, święty, powszechny i apostolski.

 

Rewolucja semantyczna dotarła również do polityki. Spustoszenie jest na tyle głębokie, że trwający w niejednym kraju zachodnim spór między „prawicą” a „lewicą” to absolutna fikcja, rozmowa o detalach i odcieniach. Wszak czym różni się niemiecka chadecja od socjaldemokracji, skoro – gdy tylko zajdzie potrzeba – tworzą koalicję?

 

Podobnie dzieje się również i na naszym, krajowym podwórku politycznym. Od dawna wiadomo, że PiS odwołuje się do haseł socjalnych i etatystycznych, a rządząc od roku 2015 wprowadza w życie pomysły rodem z programów lewicy. Mimo tego ciągle słyszymy, że Prawo i Sprawiedliwość to prawica.

 

Istnieje jednak nadzieja na ostateczne zerwanie z tym fałszem. Wraz z rozpoczęciem się w naszym kraju wyborczego maratonu okazało się, że politycy formacji Jarosława Kaczyńskiego są w dziwny sposób otwarci na koalicje z lewicowcami. Cena wyzwolenia się Polski z kajdan kłamstwa o „prawicowym” PiS może być jednak porażająca: rządy wraz z SLD, „tęczowymi”, a nawet całkowity zwrot na lewo samej partii rządzącej.

 

Groźba udziału lewicy w rządach w Polsce jest na tyle poważna, że 23. numer magazynu „PCh24 Co Tydzień” poświęciliśmy właśnie tej problematyce. Miłej lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 22

Zrównoważony rozwój kontra ludzkość

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 21

Islam podbija duchową pustynię

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 20

Bramy piekielne go nie przemogą

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 19

W drodze do Maryi

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 18

Kościół wobec kary śmierci

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 17

Kłamstwo Wielkiej Lechii

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kon[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.