DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 79

Wybory parlamentarne i procedowanie w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy „Stop pedofilii” to w polskiej debacie publicznej najistotniejsze tematy mijającego tygodnia. Na pozór obie kwestie nie pozostają ze sobą w ścisłym związku, jednak głębsza refleksja pozwala nam dostrzec jednoznaczną zależność wątków.

 

Procedowanie ustawy „Stop aborcji” właśnie teraz nie stanowi przypadku. Przesunięcie terminu zajęcia się tematem z września na drugą połowę października to polityczna decyzja Prawa i Sprawiedliwości. Rządzący woleli nie ryzykować podnoszenia tematu w trakcie ostatnich dni kampanii wyborczej. Sprawa wróciła więc już po wyborach, na ostatnim posiedzeniu Sejmu VIII kadencji, a prace kontynuować będzie nowy, wybrany 13 października parlament.

 

Wraz z rozpoczęciem procedowania ustawy, na polskich ulicach znów zaczęło być „gorąco”. Wszystko za sprawą lewicy, która tak próbuje zbić polityczny kapitał. Niestety działaniom postępowych aktywistów nie towarzyszą merytoryczne argumenty, a emocje i slogany – w najlepszym wypadku bardzo luźno nawiązujące do faktycznej treści obywatelskiego projektu.

 

Czy więc czeka nas kolejna edycja rewolucyjnych marszów – coś na kształt „czarnych protestów 2.0”? Czy posłowie Sejmu IX kadencji – politycy PiS, Konfederacji, a może także innych ugrupowań – wykażą się odwagą i nie ugną się pod presją zradykalizowanej ulicy oraz lewicy, która, chociaż w wyborach uzyskała 12,56 proc. głosów, czasami zachowuje się, jakby miała mandat do rządzenia Polską? Czy Sejm powie „Stop pedofilii”? Odpowiedź poznamy wkrótce! Natomiast już teraz zapraszam do lektury 79. numeru „PCh24 Co Tydzień”.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 103

Wielki Tydzień, wielka cisza, wielka pustka

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 102

Mimo drzwi zamkniętych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 101

Nadzieja w czasach zarazy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 100

Wiara, rozum i spokój, czyli co robić wobec koronawirusa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 99

Ekologizm. Zielony to nowy czerwony?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 98

Post w czasach epidemii. Czy przypomni nam o śmierci?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 17 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.